Jump to content

WikiLeaks


Zagrivuk

Recommended Posts

Elem, nisam znao gde ovo da stavim, ali ajde moze biti ovde, jer je wiki leaks pokretac svega...

 

The United Nations is considering whether to set up an inter-governmental working group to harmonise global efforts by policy makers to regulate the internet.

 

Establishment of such a group has the backing of several countries, spearheaded by Brazil.

 

At a meeting in New York on Wednesday, representatives from Brazil called for an international body made up of Government representatives that would to attempt to create global standards for policing the internet - specifically in reaction to challenges such as WikiLeaks.

 

The Brazilian delegate stressed, however, that this should not be seen as a call for an "takeover" of the internet.

 

India, South Africa, China and Saudi Arabia appeared to favour a new possible over-arching inter-government body.

 

However, Australia, US, UK, Belgium and Canada and attending business and community representatives argued there were risks in forming yet another working group that might isolate itself from the industry, community users and the general public.

 

"My concern is that if we were to make a move to form a governmental-only body then that would send a very strong signal to civil society that their valuable contribution was not required or was not being looked for," an un-named Australian representative told the meeting.

 

Debate on the creation of a new inter-governmental body stemmed from a UN Economic and Social Council resolution 2010/2 of 19 July.

 

The resolution invited the UN Secretary-General "to convene open and inclusive consultations involving all Member States and all other stakeholders with a view to assisting the process towards enhanced cooperation in order to enable Governments on an equal footing to carry out their roles and responsibilities in respect of international public policy issues pertaining to the Internet but not of the day-to-day technical and operational matters that do not impact upon those issues."

 

Much debate concerned the meaning of "enhanced cooperation" and whether a new inter-governmental body was required. Participants also debated the roles of existing organisations - such as the Internet Governance Forum, ICANN and the ITU.

 

The IGF - an organisation that informs the UN but makes no decisions - is running close to the end of a five-year mandate, due to expire at ?the end of the year.

 

The likes of ISOC, ICANN and more recently the World Information Technology and Services Alliance (WITSA) have recently expressed concerns [PDF]? that a working panel to decide on the future of the IGF has been limited to representatives from member-states.

 

"Australia is a very strong supporter of the Internet Governance Forum," the unidentified Australian UN representative said at the New York meeting this week. "That is very much due to the multi-stake-holder approach of the IGF. It is an inclusive process."

 

Australia's Department of Broadband, Communications and the Digital Economy said that Australian Government welcomed the resolution of the Second Committee of the United Nation General Assembly (UNGA) to extend the Internet Governance Forum (IGF) for a further five years.

 

The DBCDE said it would like to see the organisation retain an open and participatory membership.

 

"Australia has always supported the participation of civil society and the private sector in the IGF and regards their participation as being integral to the IGF's success," a spokesman told iTnews.

 

 

Elem, u ovom clanku, koliko sam ja razumeo, planira da se internet kakav je sada totalno sjebe, i da se uvedu internet panduri (kao da ih do sada vec nije bilo) i da se nametne kontrolisanje informacija... Mozda sam ja pogresno razumeo, ali na to mi sluti...

 

Odavde preuzeto:

 

http://www.itnews.com.au/News/242051,un-mulls-internet-regulation-options.aspx

Edited by ShInIgAmY91
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, nisam znao gde ovo da stavim, ali ajde moze biti ovde, jer je wiki leaks pokretac svega...

 

 

 

 

Elem, u ovom clanku, koliko sam ja razumeo, planira da se internet kakav je sada totalno sjebe, i da se uvedu internet panduri (kao da ih do sada vec nije bilo) i da se nametne kontrolisanje informacija... Mozda sam ja pogresno razumeo, ali na to mi sluti...

 

Amerika masovno trubi od tome od kad je Vikiliks bacio ovo na internete:

 

http://www.youtube.com/watch?v=25EWUUBjPMo&

 

Sada pokušava preko UN-a da provuče neke sumorne regulative. Naravno totalitarni i sjebani režimi kao što je slučaj sa Kinom ovo dočekuju raširenih ruku (smešno, tamo već postoji prototip cenzure o kojoj se priča).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i da to uvedu amerima nema veze jer njihov nece narod da se buni protiv celog sistema za razliku vecine naroda u evropi.Nema sanse na nivou UN ili evrope da se uvede ali u americi ako bi se uvelo to bi samo dokazalo da zapravo zive u 1984 u stvarnom zivotu.

 

Recimo americka vojska je zabranila pristup wikileaksu sa svojih kompova,a njihovi vojnici mogu da pristupe sajtu od kuce?Mislim wtf?

 

Evo sta rade Braca u Atini skoro svaki dan ali niko od medija ne javlja o tome.Na kraju videa iznabadase ministra za ravoj :)

http://www.youtube.com/watch?v=AuJZdWTiaJM

Edited by Marko Bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, nisam znao gde ovo da stavim, ali ajde moze biti ovde, jer je wiki leaks pokretac svega...

 

The United Nations is considering whether to set up an inter-governmental working group to harmonise global efforts by policy makers to regulate the internet.

 

Establishment of such a group has the backing of several countries, spearheaded by Brazil.

 

At a meeting in New York on Wednesday, representatives from Brazil called for an international body made up of Government representatives that would to attempt to create global standards for policing the internet - specifically in reaction to challenges such as WikiLeaks.

 

 

Elem, u ovom clanku, koliko sam ja razumeo, planira da se internet kakav je sada totalno sjebe, i da se uvedu internet panduri (kao da ih do sada vec nije bilo) i da se nametne kontrolisanje informacija... Mozda sam ja pogresno razumeo, ali na to mi sluti...

 

Odavde preuzeto:

 

http://www.itnews.com.au/News/242051,un-mulls-internet-regulation-options.aspx

Uopste nisi pogresno razumeo. Kako cenzurisati net? Za vanredno stanje je potreban neprijatelj. Ako neprijatelj ne postoji, izmislicemo ga. Treba pogledati veze izmedju Assange-a, Daniel Ellsberg-a i RAND corporacije:

 

RAND Corporation (Research ANd Development) is a nonprofit global policy think tank first formed to offer research and analysis to the United States armed forces by Douglas Aircraft Company. It is currently financed by the U.S. government, a private endowment corporations including the healthcare industry, universities and private individuals. Since the 1950s, the RAND has been instrumental in defining US military strategy. Their most visible contribution is the doctrine of nuclear deterrence by Mutually Assured Destruction (MAD), developed under the guidance of then-Defense Secretary Robert McNamara and based upon their work with game theory. Current areas of expertise include: child policy, civil and criminal justice, education, health, international policy, labor markets, national security, infrastructure, energy, environment, corporate governance, economic development, intelligence policy, long-range planning, crisis management and disaster preparation, population and regional studies, science and technology, social welfare, terrorism, arts policy, and transportation.

According to the 2005 annual report, "about one-half of RAND's research involves national security issues."

Ellsberg je bio u bordu direktora RAND-a, zajedno sa imenima kao sto su Henry Kissinger, Donald Rumsfeld, Donald Wills Douglas Sr, John Forbes Nash Jr. i drugi, a inace je kroz objavljivanje poverljivih informacija back in 70th' direktno uticao na smer americke politike. Zvuci poznato? How 'bout this? Julian Assange and Daniel Ellsberg to Form WikiFlows.org

I sada se odjednom pojavljuju predlozi i price o kontrolisanju neta. Zasto? Jbg, WikiLeaks ugrozava nacionalnu bezbednost. :mhihi: Jer kako drukcije ubediti kongresmene da usvoje nesto nalik na ovo?

I samo jos nesto da dodam. Da sam ja neka vlas' u Amerikama, okacio bih Assange-ovu sliku na zid umesto ikone i tri puta dnevno bih joj se klanjao i pevao Hallelujah, Ave, Ave Hallelujah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da od toga nece biti nista... Tj, uvesce oni cenzuru na internet, kontrolisace ce svaki moguci podatak itd... Ali! Pravice se underground "scena" kao sto vec u Kini postoji (oni podlezu tim kontrolama vec dugo) i kriju se po budzacima i odrzavaju protok informacija... Nece to da im uspe u svetu, mozda u nekim komunistickim zemljama, ali u demokratskim drustvima nece. Jer se krsi pravo na slobodu, kao sto se krsi pokusajem unistavanja protoka nakon objavljivanja wikiliksa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sada se odjednom pojavljuju predlozi i price o kontrolisanju neta. Zasto? Jbg, WikiLeaks ugrozava nacionalnu bezbednost. :mhihi: Jer kako drukcije ubediti kongresmene da usvoje nesto nalik na ovo?

I samo jos nesto da dodam. Da sam ja neka vlas' u Amerikama, okacio bih Assange-ovu sliku na zid umesto ikone i tri puta dnevno bih joj se klanjao i pevao Hallelujah, Ave, Ave Hallelujah.

 

Ovo je mapa svih root DNS servera na svetu. I šta, uvedu kotrolu domena u Americi, na svojim serverima? Postoji opasnost da sve zemlje na svetu krenu istim stopama zbog toga? Kao sajtovima je nemoguće pristupiti preko IP adrese, ili hostovati ih na drugom domenu i IP adresi? Iskopiraj ovo u novi browser tab: http://62.193.139.170 da bi skapirao o čemu pričam i koliko je beznačajno to što si linkovao.

 

Sa druge strane CALEA je uredba donešena 1994. u USA i kojom je napravljena pravna podloga za uvedeno tehničko rešenje za sprovođenje restriktivnih zakona na internetu o kojima je ovde reč. Zbog neverovatne obimnosti podataka i manjka ljudstva koji radi na tome trenutno je sprovođenje zakona na internetu u rangu borbe protiv vetrenjača. Ali doćiće dan kada neće biti manjka ljudi i za to. Doduše kod nas još nije obavezno pridržavanje takvih regulativa jer nam je država u rasulu, ali je od RATEL-a svim provajderima stigla regulativa prošle godine da neki standardi u tom smeru moraju da se poštuju. Dakle radi se u tom smeru, samo u rangu Juga ako poredite automobile sa zapadnim proizvodima.

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nece to da im uspe u svetu, mozda u nekim komunistickim zemljama, ali u demokratskim drustvima nece. Jer se krsi pravo na slobodu, kao sto se krsi pokusajem unistavanja protoka nakon objavljivanja wikiliksa...

У свету не постоји ниједно демократско друштво.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bih se sa prethodnim odgovorom, uz ipak malo suzdržanosti. Sigurno je da oni koji se najviše hvale demokratskim uređenjem, zemlje tipa SAD, nemaju veze sa demokratijom. Lepo od njih što su proširili svoju demokratiju na Avganistan i Irak, ali ne hvala. Ne možemo ipak sa sigurnošću tvrditi da nigde nema demokratije, treba otići u svaku zemlju neko vreme živeti pa videti. Najveći je problem naravno korupcija, novac, retki su ljudi koji mogu da mu odole. Pošto je malo poštenih ljudi, logično je zaključiti da je malo i poštenih političara. A ti kad imaš po 500 političara na sceni, ako ubodeš da su svi pošteni, e onda imaš šanse da napraviš demokratsku državu. Dream on haha...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem sav taj hajp oko wikileaks-a. Sve se manje vise znalo. Nema demokratije, internet odavno ima policiju (we are all backtraced), politika je korumpirana i pokvarena, bila oduvek i bice za vek vekova, onaj lik sto je to kao sve poceo se obogatio i postao popularan, sve ostaje isto u nasim zivotima, nista se ne menja. Meni se cak i cini da je sve ovo namesteno jer nista spektaklarno nije ni otkriveno. Sve poznate cinjenice. Vise mi deluje da je ovo samo maska za skrivanje vecih tajni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima zašto se ne priča o dokumentima iz Iraka. Pa jbt onaj snimak gde ubijaju ljude sa kamerama iz helikoptera i izjava jednog od vojnika 'Look at those dead bastards.' Takve stvari bi trebale da uzrokuju revolt među stanovništvom zemalja koje učestvuju u ratu u Iraku. A pošto to nije slučaj, dolazimo do ključne stvari, ponižavajuće činjenice za moral modernog 'razvijenog' sveta - većina se može opisati ovako 'Daj mi novac i posao i žmuriću na sav genocid koji činiš, jer je meni dobro, a samo sam ja bitan.' no.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja toga. Onda sam počeo optimizam da koristim samo u neposrednoj sredini i pri radu sa ljudima oko sebe. Sve ostalo, na kraju, ne vredi ni za kurac. Barem ne u ovim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cenzura neta je moguca do neke mere,mogu da ugase sajt ili dva,ali ne moze da se sprechi da informacije procure na ovaj ili onaj nachin.

mislim da sve ovo nije nastalo neke zbog zavere,vec jednstavno im se "omaklo"...mada sve to i nema neke veze...jer ispran mozak koji bezuslovno veruje drzavi ima i dalje da bude ispran mozak koji bezuslovno veruje drzavi...nece to da ga neshto promeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa diplomatskim depešama je sasvim moguće da je namešteno, da se nekim tračevima skrene pažnja sa ratnih dokumenata, o kojima su svi prestali pričati da bi se zabavljali diplomatskim tračarijama. Isto tako Asanža su predstavili kao Wikileaks, pa su kaljanjem njegovog ugleda u očima (glupih, mnogo glupih) ljudi srušili kredibilitet Wikileaks-a. E sad, problem je što je većina građana SAD TOLIKO glupa da ne shvata da to kakav je Asanž čovek ne menja to što njihova vojska ubija, siluje, pali, muči, i šta još sve radi, 'šireći demokratiju' po svetu.

 

Znate kako mi u Srbiji uvek govorimo kako su političari korumpirani, politika sranje pa nam je i u državi sranje? Jbt u Americi toga izgleda skoro i nema. Oni su toliko isprani da ne veruju da njihova administracija može da uradi nešto što je loše, neće sebi da priznaju da njihova zemlja pravi sranja u svetu. E to se zove poricanje icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Zapravo, sto vise razmisljam o wikileaks-u, sve sam sigurniji da je sve namesteno i da sluzi da zavara narod malim i vecim skandalima, i sakrije neke prave tajne koje se nikada nece ni otkriti. Od pocetka sam sumnjao ali sada sam ubedjen. Nikada se nece desiti skandal ovakvih razmera a da je istinit i protiv vlasti i politicara, dobro su oni zasticeni. Asanz je njihov igrac od pocetka, sve te optuzbe protiv njega su od ranije isplanirane radi uverljivosti, a narod opet ispao glup. Prestao sam da citam novine i gledam tv odavno jer svi ti mediji sluze da zavaraju narod.

Edited by Novaliis
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ja ne gledam televiziju niti čitam novine, nema poente. Ili bih se nervirao što seru ili što je istina posrana. Prave vesti ionako nikada ne dospevaju u te masovne medije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...