Jump to content

Vulture Industries


Guest Administrator

Recommended Posts

Divan album, veoma konzistentan u kvalitetu tokom citavog trajanja. Ako su ranije i vazile teze da lice na Arcturus, sada Vulture Industries ne moze da se pomesa ni sa jednim bendom, bas unikatan izraz imaju, sto je gotovo neverovatno jer vecina njihovih pesama nisu "izmisljanje tople vode" nego su nekako prijemcivo i poznato melodicne ali nekako istovremeno i zabavne i setne, i jednostavne i grandiozne. Bjornar je bas ludilo frontmen, ali citav bend deluje kompaktno i uigrano. Imaju i tu komercijalnu notu ali su previse cudni da bi bili bilo kakav mainstream. Nadam se da ce ovim albumom dobiti malo na popularnosti jer je stvarno zasluzuju. Oni imaju iznad svega jedan vrhunski adut - znaju da napisu jebeno dobre pesme. Ne znam sta bih izdvojio, mozda mi je highlight trio strangers / the beacon / something vile, ali kao sto rekoh ujednacen kvalitet. Bas je dobro sto cu se uskoro podsetiti i koliko su ubedljivi i zabavni uzivo, bez obzira na broj ljudi u publici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Au... jel samo meni ovaj album 'nako, preslusalah ga sad jedared, konzistentan jeste, ali to i jeste problem kod njega nekako mi je jednolinijski, na Tower-u je bilo vise oscilacija koje ti privlace paznju. Tower obrnem s vremena na vreme sa uzivanjem. Gledah sad setlistu i 3 pesme koje volim su tu, meni dosta.

Sustinski bend koji volim da ispratim uzivo, vise nego da pustim doma, ali se novi album morao cekirati :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 4 months later...

Ok je novi album iako ne donosi ništa novo i kao da je nastavak prethodnog tj. njegov drugi deo, sve je dosta iskulirano i u nekom balansu. Nema nekih previše ludiranja. Najinteresantnije pesme na prvu su mi bile Saturn devouring his young i Tyrants weep alone. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su uživo i konačno malo novih pesama da ne sviraju stalno isti Tower/Stranger times kombo, mada ko ih je ikad gledao uglavnom zna šta da očekuje. Ovog puta su bili pojačani klavijaturistom što je super. Bjornar lud kao struja, al poznati njegovi trikovi. Ja baš volim ovaj bend ali postoji nešto cringe i tužno u vezi s njima, inače imaju sve elemente da budu dosta veći nego što jesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...