Jump to content

MySpace


NeChrist

Recommended Posts

Evo kao što smo imali priliku videti ovih dana MySpace je postao totalno sranje. U cilju imitiranja Facebooka su promenili layoute (na gore) svim bendovima i korisnicima pa ga isti masovno napuštaju. Sada myspaceovi bendova jako neprofesionalno izgledaju a i jednostavnu su glupi i beskorisni (a to je bila jedina i dalje korisna stvar u vezi myspacea - prezentiranje bendova, sad nemaju ništa više). Tako da bojkotujmo myspace dok ga ne vrate na staro!!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myspace je odavno propao, bio je dobar na pocetku, sada je pun bagova. Meni je najbolja bila prva verzija, jednostavno i efikasno. Sa pojavom verzije 2 poceo je njihov sunovrat i mislim da je sada totalno unisten. Facebook nikada nisam voleo, imam profil koji pregledam jednom mesecno i to je to. Bilo bi kul da se pojavi neka dobra drustvena mreza, jednostavna i bez bagova, a opet da nije prepuna idiota kao fejhsbuk..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

LastFM je prepun poljaka. :haha:

Salim se, imam par dobrih prijatelja iz Poljske bas pomocu LastFM-a. Inace, Burzum shoutbox je najvece rasulo koje sam ikada video. Ono je ludnica. :)

 

Spejs ce se izvuci jedino ako se vrati na prvobitnu verziju. :da: Uvek sam voleo spejs jer na fejsbuku nikada nisam mogao da pobegnem od ovdasnjih kretena, celo selo ima fejsbuk i svi se druze tamo, kao da ne zive jedni do drugih ionako.. fejs je uvek bio vise seljacki orijentisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadasnji 3.0 myspace je cisto sranje i to svi znaju... Mislim moguce je da se edituje u nekoj meri kao npr sto sam ja uradio za moj bend (klikni ovde), ali i to sam sjebao header jer nznm kako se u jebeni CSS rade tables... Znaci poludeo sam. Koj kurac koriste CSS, kad su svi navikli da znaju html, ili ko nzna html, da u dreamweaver ili neki drugi WYSIWHG software srede myspace... Video sam neku peticiju po net-u da se vrati stari myspace, ali verujem da od toga nece biti nista, jer celnici myspace-a kazu da su ih pojave novih tehnologija naterali na ovu soluciju (mislim jbt, koj debilizam). Pojava HTML5 i CSS5 sjebala myspace? Ma dajte...

Edited by ShInIgAmY91
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto je kul je sto sad mozes da odes na onaj deo gde editujes svoju playlistu i tu trazis pesme koje mozes da pustas u istom prozoru dok trazis neke sasvim desete. Last.fm nisam nikada pogledala, mozda nudi isto to ili bolje al spejs mi je eto za muziku makar do jaja. Bio bi fantastican da neko zapravo dolazi online, mogla bih da predjem preko izgleda i (ne)funkcionalnosti. Skoro svi popularniji sajtovi pocinju da uvode simbiozu sa fb, twitterom i sl, kako bi MS to izbegao :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS je uveo simbiozu sa FB... Parola, ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se. I to ih je dovelo do onih 10% od propasti... Da to nisu uradili, propali bi sigurno. A sto se tice Last.fm-a, veoma dobra stvar, tacno znas ko slusa tvoju muziku, koja je baza fanova, ima grupa za chat, chat box-ovi...Sve lepo sjedinjeno da se obozavatelji iste muzike spoje. Jedina mana je sto nije graficki potkovan i sto nije moguce da se edituje bilo sta (sem about me i forum signatures), a i pretpostavljam da to nisu uradili jer je to prevelik zalogaj (srediti baze slusanja sa svim tim grafickim zezancijama). Sve u svemu, trenutno mi je last.fm u lead-u na odnosu na myspace. Jedina stvar je sto MYSPACE gledaju izdavacke kuce, i traze da se ima. Zivo me interesuje, da li ce od sada traziti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadasnji 3.0 myspace je cisto sranje i to svi znaju... Mislim moguce je da se edituje u nekoj meri kao npr sto sam ja uradio za moj bend (klikni ovde), ali i to sam sjebao header jer nznm kako se u jebeni CSS rade tables... Znaci poludeo sam. Koj kurac koriste CSS, kad su svi navikli da znaju html, ili ko nzna html, da u dreamweaver ili neki drugi WYSIWHG software srede myspace... Video sam neku peticiju po net-u da se vrati stari myspace, ali verujem da od toga nece biti nista, jer celnici myspace-a kazu da su ih pojave novih tehnologija naterali na ovu soluciju (mislim jbt, koj debilizam). Pojava HTML5 i CSS5 sjebala myspace? Ma dajte...

 

Malo si pobrkao loncice, i ranije je mogao da se koristi inline css, koji je opet smor ali svakako samo sa html-om bi lejauti izgledali kao potpuni kurac, stoga ne znam cemu toliki hejt prema css-u, pogotovo ako si ga i ranije koristio (a jesi) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, tek kad sam procitao post, skapirao sam sta sam rekao ^^ U afektu sam pisao, jer sam bas popizdeo oko tih css tables :P A CSS koristim i veoma sam dobro upoznat sa njim, samo me te tables nekako jebu, ne rade kako treba (sve sam moguce probao). Samo neka oni mene puste da ja ceo spejs editujem, ili makar header da stave kao prosli (a ne da se klikne i da prosirava) : :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te jebu table, onda te jebe html, a ne css :P

Table su opskurna oldskul zaostavstina html-a, u css-u ne postoje table :D

 

Elem da, majspejs je pukao definitivno, non-stop pokusavaju da urade nesto krpljenjem, ali svaki put je sve gore :/

Ja svratim povremeno iz nostalgije, i to je to.

 

P.S. Jel vi mozete da vidite komente sa svog profila? Meni su ispale oci trazeci gde se sada nalaze, i nisam uspeo :S Onda sam procitao negde da rade neke database migracije picke materine, ali ne znam koliko je to tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te jebu table, onda te jebe html, a ne css :PTable su opskurna oldskul zaostavstina html-a, u css-u ne postoje table

 

Naravno da postoje! Otkud ti to da ne postoje table?

 

evo ti samo jedan od mnogih dokaza da postoje...

 

http://www.w3schools.com/css/css_table.asp

 

Ali fora je, sto ne koriste standardni CSS... Jebem li ga kako da opisem, mnogi se zale na to, jer ne mogu standardne table iz css-a :confused:

 

Edit: Sto se tice gledanja commenta, ides gore na My Stuff (strelica plava), pa skroz desno imas u toj koloni Comments / Manage

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

myspace je bio EXTRA na pocetku. i da je ostao takav nikad ga ne bi gejbuk pregazio.. ali jbg... poceli su da ga imitiraju. 1. su ubacili imena i prezimena pored nicka, pa neke nove skinove koji lice na fejs.. sad je samo za promociju bendova dobar. mada kakva je to promocija kad 50% ljudi vise ne ide na myspace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Мој свемир" је био дојајан раније. Ја сам имао профил тамо док тај тренд друштвених мрежа није још узео маха код нас као сад. И док сам ја звао људе да тамо направе налог нико није желео. Питали ме шта ће им и сл., а сад исти ти користе фејсбук. Сморбук никад нисам волео. Имао сам профил тамо и угасио га. Није ми било јасно због чега људи иду на "фаце", а напуштају "свемир" и онда ми дошло да је то заправо једноставност. Људи не знају да се петљају по ХТМЛ-у и ето. Али опет, није им било неопходно то знање да би користили мајспејс. Можда их је завист боцкала што они не умеју пицнути профил као остали па су баталили. Сад ретко идем тамо пошто ми нико не пише више и из носталгије што написа Симадин.

Што се тиче ласт.фм-а то је сасвим ок стварчица. И он је простачки доста, али опет ту не гњаве људи којекаквим трицама као на "фацама". Највише ми смета код њега што не може да се мења надимак.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su svi presli na fejs zbog toga sto je spejs poceo zesce da baguje, sporo ucitavanje, baze su postale sporije i sve, i svi krenuli na fejs koji je jednostavniji, direktniji, objektivniji... Licno vise volim fejs preko spejsa, ali spejs je bio stvarno dobar za muzicare i bendove, a sad su i to sjebali. Kad bi fejs ubacio html editovanje za band page, to bi pokopalo spejs totalno. A vec su poceli da uvode GUI na fejs (pogledajte band page od reverbnation kao plugin za fejs band page)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je fejs nekako pristupačniji širim masama od spejsa, baš zbog te jednostavnosti i dizajna - ono, kad vidiš, na primer, koliko imaš ljudi srednjih godina na fejsu, skontaš da prosto ne možeš da zamisliš da ti ljudi imaju spejs, on je uvek nekako više namenjen mladima takav kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myspace je uvek bio govno, čekalo se eonima dok se profil učita, sve je bilo puno ili glittera ili jadnih layoutova kad su bendovi u pitanju, i uglavnom su stranice bile "teže" za download nego same numere. I dan-danas me smara kad moram da učitam nečiji spejs, pa dok pusti pesmu itd. itd., a imam 6 mbps net.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myspace je uvek bio govno, čekalo se eonima dok se profil učita, sve je bilo puno ili glittera ili jadnih layoutova kad su bendovi u pitanju, i uglavnom su stranice bile "teže" za download nego same numere. I dan-danas me smara kad moram da učitam nečiji spejs, pa dok pusti pesmu itd. itd., a imam 6 mbps net.

O tome i ja pricam! Mucno ucitavanje samo da bih cuo jednu pesmu i na kraju i kvalitet te pesme je govnjiv... Odem na fejs, kliknem na band page i slusam kako treba bez mucenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto je kul je sto sad mozes da odes na onaj deo gde editujes svoju playlistu i tu trazis pesme koje mozes da pustas u istom prozoru dok trazis neke sasvim desete. Last.fm nisam nikada pogledala, mozda nudi isto to ili bolje al spejs mi je eto za muziku makar do jaja. Bio bi fantastican da neko zapravo dolazi online, mogla bih da predjem preko izgleda i (ne)funkcionalnosti. Skoro svi popularniji sajtovi pocinju da uvode simbiozu sa fb, twitterom i sl, kako bi MS to izbegao :icon_ne:

Pogledaj Last.fm nećeš pogrešiti, jebena navlakuša.

Edited by englis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...