Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

Pa onako, prvi utisak, album me je smorio, moram definitivno jos da slusam...

 

a mene na prvo slusanje skroz odusevio.ako se to isto ponovi drugi i odlucujuci treci put,ima da bude bolji od annihilation i da se primakne drugom i trecem.i dosta je brzi od proslog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste mozda bi trebalo biti vise tih atmo delova kao na in their na primer,ali zato mi ovaj vise vuce na black seeds-po produkciji i brzini. pesme oduvavaju...Ithyphallic,Laying Fire Upon Apep,The Essential Salts(ova je najbolja),The Language of the Shadows..da ne nabrajam dalje

znaci,jebanje keve koliko je ovo dobro!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZNALA SAM, znala, znala... :udri: :udri: :udri:

Posle 5 jebenih sati, na 97% skinutog albuma, MORALA je da mi pukne konekcija... :cry: :cry: :cry:

I to treci dan uzastopno. Treba me ubiti. Treba mi zabraniti da pridjem kompu. Treba mi odseci ruku kad krenem da kliknem na skidanje muzike. Treba me vezati konj'ma za repove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

This I like! Na prvo slushanje pomislih da je ovo dobro kao "Apostasy"..i jos uvek sam na tome, ne bih mogao sad da se odluchim koji mi je bolji, jbg. Ali ovo ce mi skoro sigurno postati the favourite Nile izdanje.

 

Paljevinski intro k'o za "Ramses"a i meni je prvi put kad slushah album u glavi krenula slika neke staroegipatske ceremonije, tipa odnoshenje mrtvog faraona u piramidu, medjutim cim krenuo onaj prelaz meni u glavi krenula slika kako ti isti Egipcani prave shutku na pesku :mrgreen: Inache..ova pesma mi je i najslabija od svih, heh, ali fin start, ak nista drugo.

The real destruction krece od druge. "AHCSHD" ima jedan od genijalnijih riffova koje chuh u poslednje vreme, i to mislim na onaj vec od 8e sekunde..sta bre onaj radi jadnoj gitari? :) Zarazan refren, prejebacki riffi. Naslovnica ima prejak, u svakom smislu te rechi, melodicni srednji deo pesme, koji stvarno stvara weird atmosferu. "Najduza" je i najzaraznija, ne razumem ga bas najbolje ali meni vec uslo u glavu "..Of heee...who is in the water!!!" :rockdevil: "EAt Of The dead" ima start na koji stvarno mozete da se uzivete posle 18 slushanja, ali the real value ove pesme lezi u drugom delu. "Laying Fire" i "Esencijalne Soli" su IMHO najbolji deo albuma, doduse i "Jezik senki" moze lako da se spoji sa njima, sas sve atmosferskom "Vechnost kamena". Ali the brutal fucker kakav je "Essential SaltS" ja ne mogu da opishem...meni vrh albuma. "Even The Gods Must Die" ima do jaja refren i extra dobru zavrsnicu..podobra pesma za kraj prejakog albuma.

 

Apostasy proslog meseca, "Ithyphallic" ovog...sta li ce jul doneti? : )

 

10/10

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Боља била на прошлом, много је мутно овде. Мени је последњи Бехемот поставио стандарде за тај правац дед метала.

Edited by Radoomir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini se i meni da je produkcija nesto cudna, Papyrus koji sam svukao sa ozzfest sajta ima mnogo glasnije gitare... Cekam retail.

 

Nego...album, da. Odlican, sta se drugo ocekivalo od Nile? Ali ipak nije prevazisao Annihilation, meni njihov najjaci rad. Secam se da sam razmisljao da li mogu da ga prejebu i ne mogashe, ali jebiga... Kad sam se oslobodio tog inicijalnog razocarenja i krenuo opusteno da slusam album, tako mi se u potpunosti lepo otvorio.

Sto rece kvlt Goxy, brutalniji i manje atmosferican, vuce na Seeds najvise.

NB ce nesumnjivo odraditi finu propagandu i album ce doci u nase krajeve i ja cu ga kupiti i svi srecni... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Исто је и са мном. Апостаси звучи одлично, бар овај промо који ја имам. Била су 2 на Керазију, ја сам скинуо онај за који рекоше да је бољи.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...