Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

@kazim:

 

Kratko:

Nemilosrdno sve ravnas i trpas u isti kos jer te mrzi da razmisljas previse :D

 

 

Dugo:

 

 

Skakljiva je prica oko definicije umetnosti, sta uopste znaci "zvanicno", ko je autoritet itd, to je u velikoj meri subjektivno, ali objektivno postoje neki kriterijumi, umetnost je sve sto zahteva talenat, mastu, kreativnost i vestinu, a izaziva kod onog ko konzumira kreaciju intenzivnu emocionalnu reakciju i/ili podstice na razmisljanje o nekom od mnogobrojnih aspekata ljudskoga postojanja, te utice i na razvoj individue i covecanstva, povezano je sa estetikom, naukom itd. Definicia je fristajl, ali tako nekako ja na to gledam.

Sa tim u skladu, muzika uopste je umetnicki medij, ne odredjuje se po zanru da li je nesto umetnost, nego po osobinama same kreacije - kao sto i u klasici i jazzu ima i kica i besciljne masturbacije, tako su i u metalu neki radovi vise, a neki manje umetnos'.

Al' jbg ti si se sam izjasnio da ne pravis razliku izmedju kicaste melodije i melodicnosti generalno. :P

 

 

Nije stvar u strogom rangiranju po tome ko koju muziku slusa, i da je muzicki ukus strogo povezan sa zanimanjem, platnim razredom ili drustvenim slojem, ne postoji tu neka iskljucivost, malo je sarenije i raznovrsnije od toga... Ali je sigurno da postoji veza izmedju lobotomisane muzike i lobotomisane omladine.

 

Lepe stvari, kao npr. lepa guzica u spotu, pozitiva: kurcenje i gadjanje parama xD

Vlado i Niggor - tropski bar, to je lagana pozitiva, a ne surenje bika xD

 

Kad vec trazis da se brojcano izrazi +/- uticaj na drustvo - blekeri s yumetala su manje kancer drustva jer su glasali protiv Vucica, za razliku od IDJ, Pink i Grand omladine. :D

 

Ne treba biti opterecen time da sve sto slusas/gledas/citas iskljucivo bude visoka umetnost, ali ne treba ni trpati sve u istu ravan i pricati kako je isto kad nije.

Takodje nema smisla ni prica kako ukus nema socioloski kontekst, tu te demantuje samo postojanje pojma kulture, ne moram dalje da tupim i da objasnjavam vezu.

 

 

 

Ništa ne propuštaš, nije neka pesma

A i ti sam pričaš da žena mora da se gazi i da je to sasvim prirodno, ne znam šta te sad iznenađuje :haha:

 

Ne iznenadjuje me, nego me uzbudjuje :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polukratko :bigblue: - ne znam sa koiom sigurnoscu moes da tvrdis da su svi blekeri sa yum-a glasali protiv Vucica, a da e lobotomisana omladina glasala za :) Da si pratio kolumne i gostovanja Milovana Jovanovica, shvatio bi da odje vlada licemerie, neiskrenost, zivimo u lazima, u porazima, zabludama...i svi smo na to pristali :bigblue:

 

Sto se tice odredzivanja autoriteta kod umetnosti, ja bar imam trip da u vecini zemalja bi bila situacia, kao kad bi sad za ministra kulture postavili kod nas nekog relativno obiektivnog gospodina...i sad mu dodzu neki DJ Minimal i Kozeljnik da traze neke 'subvencie', za svoi stvaralcki doprinos...edan kae - ja imam 10 miliona pregleda na tiubu, nastupao sam na festivalima sirom sveta, sirim pozitivan vaib...drugi zbori - ja drzim odje metal scenu na aparatima svih ovih godina, priznat sam u evropskim underground krugovima...on bi rekao oboici - ae, bezite u kurac, Stefan Milenkovic i Jovan Maljokovic su prvi na listi, a za vas ako nesto ostane, za Dan Republike cemo se setiti :bigblue:

 

Rok en rol i te neke prihvatljivie forme mu dodzu mozda drugi-treci esalon ozbiljnog vrednovanja stvaralstva

 

Metal i podpravci, ako su cetvrti/peti esalon - dobro e :)

 

To mozda tako nie u Skandinavii, jer su posle sve one frke i haipa sa paljenjem crkava, shvatili da e black metal i metal kao pravac generalno dobar izvozni proizvod, pa zasto ga ne i subvencionisati :)

 

Sto se tice te lobotomisane mase - mnogo sam blize misljenju da minimum 60% svecke populacie (i visoko i srednje i nize obrazovanih) slusa popularnu muziku, koa e za tebe izraz lobotomie, primitivizma, cega god...i nista manje tai postotak ne opada, kada bi izdvoio samo te visoko obrazovane (takozvanu elitu)

 

Mnogo teska referenca za etiketiranje, ali ako ti e tako lakse - neam nista protiv da kukas, kao ova spisateljica Noizza, koa me postakla da odze reaguem na insinuacie :bigblue:

 

Prihvatam kritiku da bi trebalo da me ne mrzi da razmisljam previse, ali mislim da bi i ti trebalo da razmislis o nekim predrasudama koe imas

 

Pa se mozda i nadzemo u doglednoi buducnosti na sredini ;)

Edited by KazimKazim
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja da su svi glasali ovako ili onako, nego vecina, to je neka moja procena :D

Banalan je primer malo za glasanje, ali na to se na kraju svodi, jbg, ako neces palamudjenje o indirektnim uticajima.

 

Bar od yumetalika sa kojima sam pricao i od IDJtv mladih fenova s kojima sam pricao...

Ae IDJ je negde izmedju, neka tamo urbana seljana brt, ali jasno je za koga glasaju ovi koji opusteno gledaju Pink.

 

Sto se autoriteta tice, mislim da je svako slobodan da sam tumaci sta je umetnost, tako da u tom smislu nije neophodan autoritet za referencu, ali da ipak postoje kao sto rekoh gore neki objektivni kriterijumi... A ti kriterijumi opet definisu tai autoritet... Rastegljivoe to, ali postoje neke univerzalne tendencie...

 

To za brojnost stoji, ali nije neki argument, ne menja cinjenice, rekoh u pretproslom postu da se generalno na planeti neguje skart. Puni i Karleusa Usce...

 

I ja mislim da ce da se nadjemo :D

 

Ne pridajem IDJu neki preterani znacaj, usput sam otkucao da je kancer i nisam ocekivao da se neko uvredi :-P

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sto se tice te lobotomisane mase - mnogo sam blize misljenju da minimum 60% svecke populacie (i visoko i srednje i nize obrazovanih) slusa popularnu muziku, koa e za tebe izraz lobotomie, primitivizma, cega god...i nista manje tai postotak ne opada, kada bi izdvoio samo te visoko obrazovane (takozvanu elitu)

 

 

Pop muziku slušaju apsolutno svi (hteli to ili ne), a metal slušaju fanovi, i tačno mi se jebe da li 99% populacije smatra da metal nije umetnost, pa čak ni muzika, već nekontrolisana buka kako vole da kažu.. milion puta sam čuo ono tipa "slušam sve, sem metala" (pogotovo kad su devojke u pitanju), ali to stvarno ne doživljavam kao neki poraz ili slabost.. čak naprotiv, jako mi je drago da to nije muzika baš za sve i svakog. Pa čak i ti pokušaji da se od (iskrenog) metala napravi nešto za široke narodne (hehe narodne) mase, uglavnom ispadne toliko govnjivo (NU), da je bolje da slušaš i pop ili bilo šta drugo, a da ipak ima iole kvaliteta.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

subkulture su mrtve

internet je doba i muzika je džabe švedski sto sa kojeg ljudi uzimaju šta god požele

 

mislim vidim ja tu još po neku grupicu klinaca u adolescenciji koji se zapale za neki podžanr, ali to je minorno u odnosu na doba kada sam ja bio tih godina, što je već bilo doba nakon svih mogućih krosovera....

 

al te neke munje su uglavnom ostale za matore prdonje što misle da je muzika umrla 1993/1989/1986/1981/1978/1974/1968... ili već neka proizvoljna godina kada su oni prestali da sa istim žarom otkrivaju neke nove stvari, a ništa novo nisu mogli da nađu unutar svog skučenog podžanra podžanrovog podžanra.

 

da neko pusti IDJ limunade ne znači bukvalno ništa drugo da... jebeno je pustio IDJ limunade.

možda mu je potrebno da drnda nešto dok čita spise skeptičnih filozafa mahajana budzima iz drugog veka, možda se odmara od thornsa, možda piše doktorski rad, možda popravlja golfa dvojku, možda čisti kuću ili mu se tačno jebe da se udubljava u muziku i samo nek piči nešto...

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako su i 90ih ljudi jednostavno samo pustali "200 na sat", i jednostavno samo isli u diskać da djuskaju na to... :P

 

A Sloba i Željko su najbolje voleli bas te koji samo jednostavno puste i ne razmisljaju ni o cemu drugom. :D

 

Just push play!

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja ne znam koliko je ljudi koji primarno slušaju metal, pank, rege tada puštalo 200 na sat, možda i jeste.

licumuri.

sada je to rašireno prilično, a nikako ne znači da ti ljudi nemaju neka dublja interesovanja i da glasaju za vučića...

 

 

a ti klinci što seku vene na basiviti, kukaju kako se Rasta prodao, svađaju se jeri bolji IDJ ili IMPERIAAA glasački listić uglavnom nisu ni videli...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste, to su uglavnom tweens+, i IDJ učestvuje u njihovim pripremama za dužnosti punoletnog građanina :D

 

Danas glavnu reč vodi ekipa koja je 90ih slušala turbo folk i turbo dens, ne postoji nikakva suštinska razlika između turbo folka 90ih i danas, ni između dens repa 90ih i IDJ programa danas. Jedina razlika je veća interaktivnost svega toga - prilika da svako ko ume da potrefi 3 tona dobije svojih 15 minuta slave na zvezdama Pinka i Granda, da direktno utiče(!) na sudbinu učesnika Farme, Zadruge, što pojačava hipnotišući efekat...

 

Nisam ja u 2018. godini izmislio ''hleba i igara'', jbg

 

I ajd opet da kažemo da su Oči boje duge i IDJ malo srećnija varijanta nego ovo gore.

 

Kažem opet, nije obavezno da si retard ako to konzumiras, ali čim nemaš kriterijum za to, dobre su šanse da nećeš ni za druge stvari van muzike i da će onda da te šišaju...

Ima npr. nekih doktora mužjaka kojima je sve tu jasno ali se kreću kroz taj polusvet (u polusnuu) radi pičke, al' njima oće da bude zajebano za nekih 10-15 god ako se odatle i ožene (doduše onda im nije ipak baš sve bilo jasno). :D

 

Da citiram velikog Stivena Hokinga: ''Meni, doktoru od nauku i ponajpametnijem čoveku na svet ne mogu da prodaju muda za bubrezi.''

 

Opet prave neko sranye.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima gorih black metal pesama koe ti slusas ili ja slusam od turbo folk pesama i obratno

 

Ko dae dovoljno da pripadas nekom zanru i automaCki si klasa i neka kurceva umetnost za sebe :haha:

 

Slabo ima goreg bma od turbo folka (mozda neki nivo Ildjarn, Havohej, Von? :D), a da ga slusam...

 

Kao da uvrces opet da ne bi razmisljao i argumentovao :P

 

Nisam izrazio pripadnost nekom zanru (ti si taj zanr naveo kao primer jer ti je tako bilo najlakse da udaras etiketom na logiku :P), a nisam ni insistirao da sam klasa, samo sam pricao o vezi IDJa sa problemima danasnje omladine :haha:

 

(Ujeo sam se za prs' da ne analiziram s tobom umetnicke vrednosti u blek metalu i konekcije s nacinima razmisljanja, ali moze ako os :P)

 

A ako imas amneziu - ne sprecava me 'klasa' da nekad pustam probrane hitove folka i drugih devijacija, ali prosto ima i tresa koji nije ni zabavan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis, i nad popom ima pop :haha:

 

Problem kod nas elitnih je sto se ne slazemo oko toga dje je granica i ko je od koga elitniji, pokusavamo da iskljucimo jedni druge, i onda ujedinjeni pleb vlada

 

^To ste gledali na poslednjim izborima

 

 

Zatoe prava elita ona koja ne meri kurceve sa plebom :D

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ko je jednom u zivotu samostalno pustio trubofolk pesmu nema nikakvo pravo da prica o black metalu.

 

Rece decxko koi slusa vise smeca, cak i od npr mene :bigblue: Ali ozbiljno cu shvatiti ovu diskreditaciu moga lika i dela

 

 

 

Slabo ima goreg bma od turbo folka (mozda neki nivo Ildjarn, Havohej, Von? :D), a da ga slusam...

 

 

 

To i este problem - slabo slusas :bigblue: Ali mogu da razumem, tek sad sastavljas ove liste...vreme radi za sebe, postici ces i turbo folk epohu da obradis, ne brinem ja za tvoi entuziazam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...