Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

Prvo da kazem da je lepo videti ovako veliki dogadjaj u Srbiji.

Drugo,Whitesnake nije heavy metal bend a Judas Priest jeste.

Trece,Snake postujem ali ljudi ih vise vole jer su komercijalniji (spotici iz osamdesetih sa golim zenskama po MTV-ju i srceparajuce baladice sa ljubavnim tekstovima u kojima se svi "nalaze") te je to jedan od glavnih razloga da ih volim manje od Judasa koji su definisali heavy metal cak i pre Maidena!

Cetvrto,postao alergican na bendove koji nemaju dva clana originalne postave i slepaju se na hitove od pre 20 i kusur godina a kotiraju se kao "veci" bend od majstora koji sviraju u originalnoj postavi preko 40 godina.Da pricamo o Deep Purple ili Led Zeppelin ili Black Sabbath u onim vremenima pa da skinem kapu,ovako Snake je za mene jos jedan od mnogih rock bendova osamdesetih,kvalitetan ali heavy metal svakako nije!

Mozda je ispalo malo detinjasto s moje strane ali moram da odragujem na postove brda decurlije koji su prekjuce poceli da slusaju muziku a juce se registrovali na forum i vec znaju da udaraju ljudima minuse i ljagaju se.

PETO:Seca li se ko sta je bilo isto prvog Jula pre par godina kad je Priest "OTKAZAO" koncert na Tashu pa smo se kao budale vracali kuci i to bez novaca od ulaznica da bi isti bio vracen tek nakon nedelju dana???

Ajde navalite,neka plane tema!!! :-)))

 

Nego kad bi ti da ti bude novac vraćen. Pa nije to, uzi novce iz levog džepa i sačekaj svakog ispred kuće isto veče da mu vratiš kintu a on tebi kartu. Tu ima neki račun ima neka transakcija između distributera i organizatora, pa papiri odluke pičke materine o vraćanju sredstava, pa dobavljanje novca nazad do distributera za svaku vraćenu kartu, zar ne? Ovo za okupljanje matorih bendova posle 20g razumem šta si hteo da kažeš ali: A.zar nije to jedina prilika mlađoj publici da vide takve legende (bez obzira što su matori i odrpani i bogsvetizna kako će to sve da zvuči); B.od čega će pored ove piraterije da žive svi pa i ti matori bendovi, ako ne od svirki?

 

Ne znam, meni je i dalje drago što dolaze. Nadam se samo da se neću nervirati kao posle ACDC i Bili Ajdola.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,stvarno ne razumem ljude koji pljuju Whitesnake!Nece biti WS predgrupa Judasima,ni Judasi njima,koncert ce otvoriti neki domaci bend,ili cak 2,verovatno Alogia,Kraljevski Apartman,mozda Osvajaci ili Forever Storm...a i WS i JP su headlineri!Bice mnogo dobar koncert,i pravim fanovima nece biti problem da izdvoje novac...Meni je WS omiljeni bend,ali naravno volim i "Metal Bogove" ;) i da,ova 2 benda ne mogu da se porede,WS je hard rock bend,a Priest heavy metal!

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto znaci, za svakoga ponesto, i za metalce i za rokere. :D

A sto se predgrupa tice, bilo bi lepo da bude FS i neka cista rok grupa (kad vec mora neko da otvori!) kako bi i tu oba zanra bila zastupljena. :rockdevil:

A ko ce prvi nastupiti... kao da je bitno, svako ce dobiti svojih 5 minuta... ili sati. :D

Edited by METAL Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kad bi ti da ti bude novac vraćen. Pa nije to, uzi novce iz levog džepa i sačekaj svakog ispred kuće isto veče da mu vratiš kintu a on tebi kartu. Tu ima neki račun ima neka transakcija između distributera i organizatora, pa papiri odluke pičke materine o vraćanju sredstava, pa dobavljanje novca nazad do distributera za svaku vraćenu kartu, zar ne? Ovo za okupljanje matorih bendova posle 20g razumem šta si hteo da kažeš ali: A.zar nije to jedina prilika mlađoj publici da vide takve legende (bez obzira što su matori i odrpani i bogsvetizna kako će to sve da zvuči); B.od čega će pored ove piraterije da žive svi pa i ti matori bendovi, ako ne od svirki?

 

Lako ti je da to pricas kad izadjes i prosetas se do bilet servisa i uzmes novac nazad.Nije nama bila frka za novac nego za ponovni dolazak u Bg samo zbog toga jer se radi i taj put dodatno kosta u oba pravca lutko.Naravno da ovog puta ne uzimamo u obzir razocarenje i povratak kuci bez odgledanog toliko dugo iscekivanog koncerta.

Odgovor na A:Nijednog momenta nisam doveo u pitanje koliko god treba da platim ulaznicu i za domace svirke jer se bendovi i organizatori od toga finansiraju (i za nas bend ljudi placaju ulaznice kad drzimo koncert) a kamoli kad dolaze velikani.Dao sam 20-ak puta po par hiljada za ulaznice na koncertima i za put od 135 km u oba pravca raznim prevoznim sredstvima i uradicu to jos 200 puta ako dolaze kvalitetni bendovi i organizacija je na nivou.Znaju ljudi koji su isli letos na Sonisphere kako smo se proveli.

Odgovor na B:Kako ce za desetak dvadeset godina mlada publika da vidi legende kad svi ovi pomru?Znaci ovo zadovoljstvo nije vecno?Kako ce onda da ih obrazujemo?Nove zvezde granda svake godine izbacuju nove kretene a nasi tek po koji dobar bend,hard rock i heavy umire sigurno jer se ceo taj pravac zasniva jos uvek na veteranima... :D

 

A ovi sto pljuju Whitesnake,kajace se kad ih budu culi uzivo!

 

Mislis kad budemo culi raspalog Koverdejla i njegove placenike uzivo? :haha:

Edited by Mr.Hate
  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe čekala sam da mi odgovoriš :wub: Pa putujem i ja po koncertima i znam šta je to. Uvek je jedan deo rizika, tj mačka u džaku, gdegod da odeš

Druži se malo više sa nama iz BGa i ne sikiraj se za vraćanje karata :pivopije:

Edited by Ајлин
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temperament beskompromisan,nije puno drugacije ni uzivo,samo kada se potkaci odgovarajuca tema ili se neko pravi pametan.Mada hvatam sebe sve cesce kako kad mi nesto ne odgovara iskljucim se jer mi zao da se svadjam vise sa neistomisljenicima.A ima i momenata kad mi treba jedna dobra rasprava...Za to je yum zakon!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto raspalog Koverdejla?Od svih starijih pevaca,njegov glas je u najboljem stanju,a i on je u odlicnoj formi?I sta fali bendu koji ce nastupiti sa njim(Doug Aldrich,Reb Beach...)?

 

Zezam se prijatelju,nisi pratio.Nista ne fali tim ljudima nego to su brate placenici,nije bend,nema tradicije i duha kao kod ekipe Judasa,Maidena,Slayera,Metalike (iako su zasrali) i ostalih koji imaju dobar deo originalne postave kada su i izdavali svoje hitove i najuspesnije albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

хахаха, добро, Лазо :D

 

Zasto raspalog Koverdejla?Od svih starijih pevaca,njegov glas je u najboljem stanju,a i on je u odlicnoj formi?I sta fali bendu koji ce nastupiti sa njim(Doug Aldrich,Reb Beach...)?

 

од старих певача у најбољем стању је био Диов глас. Ковердејл, по мени, никада није имао ништа специфично у свом вокалу, него једноставно човек има боју гласа која пристаје томе што свирају. али, увек ми је ишао на курац. стално се понаша као најгора принцеза. највише због њега никада нисам ни волео Вајтснејк.

 

а та прича са предгрупама је чиста глупост. на оваквом концерту су апсолутно непотребне. иако ће бити једна... Вајтснејк предгрупа Боговима :lol:

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezam se prijatelju,nisi pratio.Nista ne fali tim ljudima nego to su brate placenici,nije bend,nema tradicije i duha kao kod ekipe Judasa,Maidena,Slayera,Metalike (iako su zasrali) i ostalih koji imaju dobar deo originalne postave kada su i izdavali svoje hitove i najuspesnije albume.

 

To si u pravu...Whitesnake je promenio toliko clanova,da je nemoguce sve nabrojati...i za ove bendove koje si naveo si potpuno u pravu...Ali ovi iz WS-a su odlicni sviraci,navezbani su,itd...

 

хахаха, добро, Лазо :D

 

 

 

од старих певача у најбољем стању је био Диов глас. Ковердејл, по мени, никада није имао ништа специфично у свом вокалу, него једноставно човек има боју гласа која пристаје томе што свирају. али, увек ми је ишао на курац. стално се понаша као најгора принцеза. највише због њега никада нисам ни волео Вајтснејк.

 

а та прича са предгрупама је чиста глупост. на оваквом концерту су апсолутно непотребне. иако ће бити једна... Вајтснејк предгрупа Боговима :lol:

 

Koliko god Coverdale bio uobrazen,niko ne moze da ospori da je jedan od najjacih vokala ikada!Ma da,Whitesnake predgrupa Judasu,to ne bi imalo smisla xD

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sto se certa tice... iz Arene su rekli da ce cene objaviti do 1. februara... a jos uvek nista. A za ono sranje Hurts sto su pre dva dana najavili koncert vec ima cenovnik.... :icon_ne:

 

Josh uvek procenjuju koliko mogu da rebnu cenu, a da opet dodje gomila ljudi. :haha: WS su vec bili u Srbiji, pa ochekuju da interesovanje za njih bude manje, a JP su se slabo prodavali proshli put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene u Becu i kod nas ne verujem da ce biti iste. Mozda ce biti priblizne onima za GnR.

Ovo je ipak Srbija.

Sa tom cenom karte dovoljan bi im bio i SKC.

tu se varate. ja znam gomilu koncerata koji su u evropi (u zemljama MNOGO razvijenijim od Srbije) dosta jeftiniji od nas. 

 

 

Uvek je bilo budala koje se loze, tako da i da roknu cenu od 4500-6000dinara, bice rasprodato.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim razlog zasto bi ulaznice bile skuplje nego za Maidene u Areni...

Pa mozda zato sto je euro skocio sa 90 rsd na 104 rsd, a i treba imati u vidu da su ovo 2 koncerta. Kad tih 60 eura podelis na 2 ispada da placas 30 eura Judas-e i 30 eura Whitesnake. Ja ne verujem da ce karte kod nas biti ispod 50 eura za neka dobra mesta u areni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...