Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Sve zvuči i izgleda drugačije kada si mlad,jel tako? icon_wink.gif

 

 

Ma,da...kako da ne. Sigurno je rekao "ma,ja inače znam lepo da pevam. Imam pravi anđeoski glas....ali ovi pasji urlici više odgovaraju mojoj muzici jer tako verno prenose sav bol koji je sadržan u njoj..."

 

Pre bi rekao da mu je kroz mozak prošlo "ma,u kurac...ražiću i zavijaću tako da me niko ništa ne razume. Bitno da je gadno. Ja ne umem bolje."

 

Muzika mu je bolja od pevanja i tačka. icon_rockdevil.gif

 

 

Sad upravo slušam Daudi Baldrs dok radim neki prevod....onako,opuštajuće....jednostavna muzikica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burzum je dobro zvucao dok sam imala 15 godina i hormoni su mi divljali i trebala sam negde da se izpusem. A danas, aske eto stoji na polici i nadje se u discmanu mozda jednom u pola godine. Nije to da sam prestala sluasati Burzum, nego eto...palo je sve to s godinama u zaborav. Imao je drukciji efekat na mene tada, a drukciji ima sada. icon_smile.gif

No to nije stvar glazbe koju on svira, nego eto ljudi koji to slusaju. Burzum JEST kvalitetan ali ipak mislim da to nije adult-oriented music.

Yes, I am an adult. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvataju metalci da nije bitno tko je kad sto otkrio. To UOPSTE nije bitno. Bitno je da covek slusa ono sto voli, pa makar to bio George Michael. Bitno je ne biti ogranicen. Eto ja sam bila na koncertu Robbija Williamsa i sad ja nisam kako ono kazu TRUE. E pa meni je R.Williams super! icon_smile.gif

Nisi nist ti zakasnio, ne brini, imas vremena za sve. Osim toga, sada je lakse nabaviti muziku. Kad sam ja bila u tom ''filmu'' snimalo se to po kazetama i strasno je zvucalo nakon mnogih slusanja. Burzumovu sam kazetu imala prvo a ne cd icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako vidim da si malo starija, ajd reci mi kad se poceo black slusati u ovim krajevima, mislim kad su u turbofolkerski belgrade prodrli zvuci iz suma skandinavije. a inace ne mislim da sam zakasnio, jer muzika je uvek tu, nigde ne bezi. a pitam se kako je varg uopste uspevao da vristi onako, ja tako ne bih mogao da vristim i da urlam sem u stvarnoj opasnosti ili bolu, kako je uspevao da se oslobodi i da pusti takav vrisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako vidim da si malo starija, ajd reci mi kad se poceo black slusati u ovim krajevima, mislim kad su u turbofolkerski belgrade prodrli zvuci iz suma skandinavije. a inace ne mislim da sam zakasnio, jer muzika je uvek tu, nigde ne bezi. a pitam se kako je varg uopste uspevao da vristi onako, ja tako ne bih mogao da vristim i da urlam sem u stvarnoj opasnosti ili bolu, kako je uspevao da se oslobodi i da pusti takav vrisak.

Eto mogu ti reci da je sam black metal bio DOISTA underground u nasim krajevima - opcenito ex-Yu podrucje sve do kraja devedesetih. Veruj mi, Internet je jako potpomognuo sirenje black metala, no tu jos postoji mnogo prostora za manevar - jer puno ljudi slusa neke druge vrste metala, ili rock cak. Drukcije je tu gde sam ja sad, ovde je sve to vec ''ofucano'', shvatas me, ali ne u negativnom smislu, vec eto dosta ljudi to slusa pa vise nije tako underground. Ali kao sto sam vec kazala, to ne umanjuje Burzumovu kvalitetu. Ja sam kazem, subektivno, da eto vise to ne slusam tako cesto kao pre nekih deset godina, shvatas me? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kapiram te, ni ja necu sa 26 slusati burzum ovolko kolko ga sad slusam

Ma nema nista lose u tome i da slusas. Stvar samnom jest da eto nemas vise toliko vremena za slusati muziku pa pocinjes biti jako jako izbirljiv! icon_da.gif

Nemojte mi komplekse samo nabijat da sam stara hehehehe icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počni da se tripuješ ovako kada upadneš u 30-tu. To sve devojke rade. E,tada će ti slušanje starih Burzum albuma pomoći.

Da se vratim u mladost!

I onda mogu reci svome detetu - Burzum je bio muzika moje mladosti, a War je bila moja i tvoga ćaće pesma! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

abbathov vokal jeste razumljiviji jedno 100 puta od vargovog, in adiabolicalu, ali me boja i visina vriska na diabolicalu pomalo podsecaju na varga. na kasnijim albumima peva znatno dublje i ima onaj karakteristicni duboko rezeci hladan zvuk. na diabolicalu je vise neki klasicni scream.

btw mogli bismo da predjemo i na immortal temu jer ova lagano ide u offtopic.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

pivopije.gif

Evo vam Vargova aaresa, pa ko hoce da mu pise neka izvoli:

 

 

Varg Vikernes

Trondheim Fengsel

Nermarka 2, N-7047

Trondheim, Norway

 

 

****Napomena:

Nikad, ali, ni pod tackom razno ne pocinjite sa "Hail Satan" jer ce on baciti to pismo i nece vam odgovoriti na pitanja koja mu postavite. Ako mu se vase pismo svidi odgovorice vam 100%!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...