Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Ti poceo da postavljas ovakva pitanja na svakoj temi 

 

icon_smile.gif Ovo mi je odmah palo na pamet ali si me preduhitrio. icon_smile.gif

 

Nije li urnebesno kada neko ko (retorički i generalno pišući...bez identifikacije molim...ne mislim konkretno na nekoga) pali crkve i pljuje po hrišćanstvu na sva usta....nosi ime Christian? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta da vam kazem, najlaksi nacin da se zapocne spika, isto tako sam svojevremeno na metallici aktivirao pricu o metallici i time zaustavio divljacki spam, a isto sam primenio i na megadeth temu. ajd onda i ovde

@Milosh_024

pa verovatno je to jedan od razloga sto je promenio ime u varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ljudi koji vam je omiljeni album od burzuma? za mene je to det som en gang var. ono je stvarno nesto vise od blacka, ono je umetnost u pravom smislu te reci.

Hvis lyset tar oss.

EN AAPNING I SKOGEN... orangelistening.gif

 

S det som en gang vara key to the gate, najstvar. Album također dobar, ali hvis lyset mi je ipak bolji/draži/ljepši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina. jos jedan dokaz da su geniji uvek blizu ludila. nego jeste li gledali neke slike Teodora Kitelsena, norveskog slikara s kraja 19. i pocetka 20. veka? Njegova slika Fatigman je na omotu za HLTO, a na Denethorovom avataru je Skogtrol (sumski trol). Genijalan slikar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po cemu najlosije? po meni je to objektivno vrhunac. klasicnoj formuli sa albuma burzum su dodate klavijature, cime se zvuk obogacuje. pesme su dugacke, ali idejno vrhunske, nabijene emocijama. jednostavno hvis lysett tar oss poseduje u sebi nesto sta nisam osetio ni na jednom drugom burzum albumu u tolikoj meri. emocija je snazna, sirova, ogoljena. hladnoca izbija iz svakog tona, mozemo osetiti vargova osecanja dok slusamo hlto. zbog toga je najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gif Eto kada se neko razume u Burzum. icon_wink.gif

 

Fillex,imaš li neke link-ove ka onim umetničkim slikama?

 

Inače,u zadnje vreme dosta slušam ove njegove ambijentalne radove ili whatever. Mnogo dobro. Dobro je što ne "peva". icon_smile.gif Glas i dalje ne mogu 100% da mu svarim. Skoro isti osećaj kao kada slušam operske egzibicije Diamande Galas. icon_twisted.gif Dakle,glasom ljušti tapete na 100 metara sa preponama.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

vokal jeste ekstrem, cak i za black, i u pocetku je meni bilo veoma tesko da ih podnesem. jos ih nisam potpuno svario, ali se navikavam. imas slike na www.burzum.org. idi na english (ili ruski, ako zboris ruski) pa na gallery imas theodor kittelsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cilj vokala i jeste da pokaze njegov bol, a to odlicno postize. secam se kad sam prvi put cuo burzum, bese to pesma war - krece zika, sve ok, i krene vokal - usro sam se od straha

Tako otprilike zvuce pacijenti moje prijateljice zubarke, kao Burzumov vokal. I to kada im busi desni i cupa umnjake.

Ne mogu da verujem, 35 strana o jednome coveku. Ocito je uspio u svom naumu da donimira black metalom. Za mene je Burzum davno predstavljao savrsenstvo, no s vremenom se covek odlepi od takve glazbe jer svati da postoji jos toliko toga dobroga u black metalu, a i glazbi opcenito. No svejedno kada placem nad svojom sarosti, u cd player stavim aske i kao da opet imam 15 godina... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...