Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Bend koji u danashnje vreme youtube-a i opshte dostupnosti lichnih mishljenja i informacija cmizdri da im neko nece kupiti album zbog recenzije na jednom sajtu (koja je pritom pozitivna), zaista nema nikakav dodir sa realnoshcu situacije ne samo na domacoj, vec i na opshtoj muzichkoj sceni. Krajnje je zabrinjavajuce kad znamo da ovo ne dolazi od benda koji su napravili napaljeni klinci, koji su dan pre saznali shta su to muzichki instrumenti, vec od ljudi koji ipak imaju staz i reputaciju u muzici. Uostalom, ako je ovo toliko bitno, zashto bendovi kao, na primer, Awaiting Fear ili Triumfall vec sada ne zive od svoje muzike (i nemaju rasprodate turneje)? Oba benda su za svoja izdanja zasluzeno pokupila vishe nego pozitivne kritike u domacim medijima.

 

Dok recenzije danas jesu korisne, shto se informativnog faktora tiche, one nikako ne presudjuju u odluci da li cu da kupim odredjeni album. Pre cu poslushati pesme sa youtube-a ili skinuti mp3, pa cu tako videti da li mi se album svidja, pa cu na osnovu toga da odluchim da li cu da kupim album ili ne. Imajuci to u vidu, Lakic je zaista napisao vishe nego "prijateljsku" recenziju za Alogijin album, s obzirom na to da je sam album ispran, zasheceren, bez muda, i neoriginalan na kvadrat.

 

Valjalo bi se prisetiti teksta koji je Boban Pantosh napisao u jednom od prethodnih brojeva Nocturne-a (rubrika "Na noz") gde je recheno da je jedan od najvecih problema domace scene upravo taj prijateljski odnos i "chinjenje usluga" na relaciji domaci bend - domaci medij. Da su mediji mnogo vishe objektivni i da postavljaju podjednake standarde i za domaca i za strana imena, bilo bi daleko vishe motivacije, a samim tim bi i scena bila na daleko vecem i ozbiljnijem nivou.

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ovo pravi vasar tastine. Sta drugo i ocekivati, kad vidimo u kakvom bolesnom drustvu zivimo, pa nam je takva i metal "zajednica" (da ne kazem scena). Sve umisljeno i prepotentno u 3PM, muzicari nad muzicarima, strucnjaci nad strucnjacima.

Cast za nekolicinu izuzetaka koji rade posteno i koji se trude da budu normalni.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Alogia zalutala u jedan međuprostor - veliki deo metal zajednice im je okrenuo leđa a za City records kulturu će oni uvek biti narkomani i čupavci (sem ako se apsolutno ne odreknu pređašnjeg rada i krenu sa Amadeus varijantom bez ikakvog pomena starih radova) tako da su hteli svuda a dođoše nažalost nigde. Bolje po meni da su nastavili sa tom power/prog pričom, ako već nisu uspeli u inostranstvu mogli su ovde biti broj jedan, stvarno su imali potencijala ali eto... No prva dva albuma (više prvi naravno) meni zauvek ostaju kult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend koji u danashnje vreme youtube-a i opshte dostupnosti lichnih mishljenja i informacija cmizdri da im neko nece kupiti album zbog recenzije na jednom sajtu (koja je pritom pozitivna), zaista nema nikakav dodir sa realnoshcu situacije ne samo na domacoj, vec i na opshtoj muzichkoj sceni. Krajnje je zabrinjavajuce kad znamo da ovo ne dolazi od benda koji su napravili napaljeni klinci, koji su dan pre saznali shta su to muzichki instrumenti, vec od ljudi koji ipak imaju staz i reputaciju u muzici. Uostalom, ako je ovo toliko bitno, zashto bendovi kao, na primer, Awaiting Fear ili Triumfall vec sada ne zive od svoje muzike (i nemaju rasprodate turneje)? Oba benda su za svoja izdanja zasluzeno pokupila vishe nego pozitivne kritike u domacim medijima.

 

Dok recenzije danas jesu korisne, shto se informativnog faktora tiche, one nikako ne presudjuju u odluci da li cu da kupim odredjeni album. Pre cu poslushati pesme sa youtube-a ili skinuti mp3, pa cu tako videti da li mi se album svidja, pa cu na osnovu toga da odluchim da li cu da kupim album ili ne. Imajuci to u vidu, Lakic je zaista napisao vishe nego "prijateljsku" recenziju za Alogijin album, s obzirom na to da je sam album ispran, zasheceren, bez muda, i neoriginalan na kvadrat.

 

Valjalo bi se prisetiti teksta koji je Boban Pantosh napisao u jednom od prethodnih brojeva Nocturne-a (rubrika "Na noz") gde je recheno da je jedan od najvecih problema domace scene upravo taj prijateljski odnos i "chinjenje usluga" na relaciji domaci bend - domaci medij. Da su mediji mnogo vishe objektivni i da postavljaju podjednake standarde i za domaca i za strana imena, bilo bi daleko vishe motivacije, a samim tim bi i scena bila na daleko vecem i ozbiljnijem nivou.

S obzirom na to da si rekao da pomenuti bend ''cmizdri'' znaci da ti nemas veze sa ''realnoshcu'', sta god znacila rec koju si napisao. Sta je ''realnoshcu''? Dalje, recenzija uopste nije napisana pozitivno. Vec podmuklo i dzukacki. Pisu se hvalospevi o realno daleko daleko slabijim bendovima, sa ocajnom produkcijom, sa vokalima u falsu a kad se pise o Alogiji onda ''ne valja dobos.'' Mislim, halo, o cemu se tu radi? Od toliko dobrih stvari se pominje ''dobos.'' Pa koga to od fanova zanima??? I jos je pomenuta produkcija koja MOZDA nece moci da parira. Kome??? Vrlo lepo smisljeno. Prave namere pseudo novinara i bubnjara u 17 bendova u pokusaju su se videle tek zadnjim clankom na najneposecenijem portalu na planeti.

Dalje, na osnovu kojih merila ti kazes da je album ispran, ''zasheceren'' (opet neka svahili rec, pretpostavljam), bez muda i neoriginalan. Jos na kvadrat. Po tebi? Alogia i Apartman imaju najvise publike u Srbiji a Alogia i u okruzenju. Da li su ti fanovi koji dolaze na njihove koncerte maloumni? Po tebi i sacici isfrustriranih pljuvaca na kuloarskim forumima, da. Srecom, malo vas je, nemate nikakav uticaj, niko vas ne shvata ozbiljno (pa ni u sopstvenim porodicama) i vasa rec ne vredi nista. Jedino vam ostaje da se gusite u sopstvenoj mrznji i zlu.

Ovde se mogu naci i razne uvrede i pogrdni nadimci na racun clanova benda Alogia. Koja vi muda imate da vredjate te predane i vredne muzicare? Pa o kome bi pricali da nije njih? O smejuriji zvanoj Nebeska Kisa? Da li je neko od njih vas uvredio? Mozda time sto su popularni i kvalitetni? Sta ustvari trazite na ovom forumu? Idite na forum onog mutanta Jelene Karleuse pa pljujte, imali bi pravo.

Nipodastavanje odredjenog albuma razumem, nekome se svidja, nekome ne. Ali vredjanje muzicara koji je rame uz rame sa Ralphom Shepersom gostovao na albumu jednog vrhunskog benda kao sto je Shadow Gallery???

 

Mislim da je Alogia zalutala u jedan međuprostor - veliki deo metal zajednice im je okrenuo leđa a za City records kulturu će oni uvek biti narkomani i čupavci (sem ako se apsolutno ne odreknu pređašnjeg rada i krenu sa Amadeus varijantom bez ikakvog pomena starih radova) tako da su hteli svuda a dođoše nažalost nigde. Bolje po meni da su nastavili sa tom power/prog pričom, ako već nisu uspeli u inostranstvu mogli su ovde biti broj jedan, stvarno su imali potencijala ali eto... No prva dva albuma (više prvi naravno) meni zauvek ostaju kult.

Gresis jer si pristrasan. Niko njima nije okrenuo ledja. Ja redovno idem na njihove svirke i sve je vise fanova na njima. A vidjam se godinama i sa istom ekipom koja se uvecava. Ne pricaj napamet.

  • Upvote 3
  • Downvote 19

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Јована777:

 

Као прво, ако ти је ово кулоарски форум, зашто си направила профил на њему?

 

Као друго, да ли су то чланови Алогије толико ниско спали да сада шаљу цурице да их бране?

 

Као треће, бендови са слабијом продукцијом немају такву продукцију зато што они то желе, већ зато што је тешко тако нешто исфинасирати. Алогија има свој студио и може да радим са миксом и продукцијом шта год жели. И то није било какав студио, већ један од најбољих у окружењу.

 

Као четврто, да, мало нас је. Зато је пинковаца много више, и зато је Алогија сада ту где јесте.

 

Као пето, браниш Алогију, а пљујеш по Карлеуши иако се налазе у истом јату када је у питању издавачка кућа.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis jer si pristrasan. Niko njima nije okrenuo ledja. Ja redovno idem na njihove svirke i sve je vise fanova na njima. A vidjam se godinama i sa istom ekipom koja se uvecava. Ne pricaj napamet.

 

Izuzetno sam nepristrasan, prošaraj po temi i vidi jesam li ih pljunuo igde - za takve stvari niti imam vremena niti volim - čak sam i rekao da su mi prva dva albuma kult i prišao sam sa pozitivnim stavom novom albumu ali činjenice govore za sebe, bar sa moje tačke gledišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sale bc:

 

ok,ja licno a koliko vidim i vecina ranije je podrazumjevala pod pojmom "publika" ono sto bi tebi predstavljalo "potencijalnu publiku",ili metal/rok/alternativna publika,tj bilo ko ko moze da dodje u kontakt sa tvojim projektom na bilo koji nacin.(forum,marketing,prica na ulici i sl.) fala bogu pa ti i ljudi involvirani oko tvog projekta utices ko ce tebe na kraju slusati.to bi ja nazvao "licna publika,fenovi" ali jebes definisanje,nije bitno kad prica stoji.

 

sto se tice brejkersa i domacih bendova koje vrijede i dan danas a iz nekih drugih su vremena,i poredjenja kako je probiti se danas,ta prica stoji,jer bas ti brejkersi su bili kontra tadasnjem novom valu i drzavno/bregovicevskom "bratstvu i jedinstvu".kvalitet,bilo komercijalni ili umjetnicki,uvijek na kraju opstane i dobije vrednovanje.bas metal je prepun takvih primjera.

 

e sad,uopsteno:

 

ja mislim da NE TREBA da se cuti,ili ako nece vise da se trosi na njih onda bar ne bi trebao ovaj zadnji clanak da uklanja sa sajta.kao ni mi ovu temu.jer cutanje je pristajanje.svako moze da procita jer su i forum i njegov portal javni.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a što se neko ljuti ako mu, da parafraziram, nebitan lik na još nebitnijem forumu napiše recenziju koja mu se ne dopada?

s druge strane svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i na mišljenje da mu se nešto sviđa ili ne sviđa i ima pravo da kaže da mu se ne sviđa doboš, pogotovo ako je bubnjar u pitanju, pa meni se na sopstvenim snimcima nisu sviđali bubnjevi uopšte, pa šta? ili mogu da kažem da mi se ne sviđa ralph scheepersov glas (nebitno šta ja stvarno mislim, primera radi) pa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzetno sam nepristrasan, prošaraj po temi i vidi jesam li ih pljunuo igde - za takve stvari niti imam vremena niti volim - čak sam i rekao da su mi prva dva albuma kult i prišao sam sa pozitivnim stavom novom albumu ali činjenice govore za sebe, bar sa moje tačke gledišta.

Nisam rekla da si pljuvao, taman posla, nisam ja neumerena kao neki ovde. Tebi svaka cast, samo sam te korigovala, jer cinjenicno stanje znam iz prve ruke, nista licno :) Uzivaj!

  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

jovana777:

 

gdje su te svirke?gdje su ti ljudi,fanovi?gdje su ti albumi koji su ih vazdigli na svjetski nivo muziciranja?o kakvom ti uspjehu pricas?o izdavanju albuma za pink,to je uspijeh?u kojem univerzumu je taj bend jos relevantan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...