Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Питам се да ли си слушао уопште домаће бендове, или судиш књизи по корицама.

 

Domaće bendove?

Ako misliš na ove što vuku bele duboke ljakse patike i utežu dupenca u uskom džinsu, jesam, neke.

Ove "ozbiljnije" što su čak i izdali neki album sam poslušao - smeće.

A, "bendove" koji sami sebe zovu Testator, Zodom ili Onanator zaista ni ne moram da poslušam da znam da su mega smeće.

 

SPACE EATER IM JE I OTAC I MAJKA!!! :rockdevil::rockdevil:

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, blesavi Apeiron sa foruma što se igra novinarstva i objektivnosti. :haha:

Kakav metal takvi mu i propratni sajtovi, novinari, organizatori koncerata...

KEPČIJA OLGO FEJLOVALI STE U SVOM EPSKOM KVESTU!

 

ma svi su krivi osim razmaženih internet mp3 srpskih metalaca. svi bendovi i svako ko se trudi je smeće, a smeće su i svi bendovi osim mejdena i metalike, koji su jedini dostojni prepodobnog velikomučenika i apsolutnog sluhiste, suvog genija - presvetog tru metalca - serbskog!

  • Upvote 6
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izlupali ste minuse Lešu, jer je rekao istinu o Lakiju, koji je svojevremeno zatvorio temu na zahtev benda (jer su mu prijatelji), koji je sada skinuo, tj. cenzurisao novopostavljenu recenziju u strahu od toga da braća Branković pokupe negativne kritike? Koji ste ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domaće bendove?

Ako misliš na ove što vuku bele duboke ljakse patike i utežu dupenca u uskom džinsu, jesam, neke.

Ove "ozbiljnije" što su čak i izdali neki album sam poslušao - smeće.

A, "bendove" koji sami sebe zovu Testator, Zodom ili Onanator zaista ni ne moram da poslušam da znam da su mega smeće.

 

Браво.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

igraju senke poslednji tango

umornu igru svetla i tame

nocas je nebo prosulo kisu

prljavo sive sumorne dane

 

ref.

i nigdje boga vise nema

on spava umoran od svega

a mene nocas tuzno gleda

andjeo proteran sa neba

 

nebo je tako daleko

noci su tihe i hladne

prazne su sve tvoje reci

ljubav je ostala gladna

 

prolaze dani sivi od kise

godine puste odnosi voda

tvoga se lika ne secam vise

aveti plesu u gluvo doba

 

Tekst kao da je pisala neka devojcica u 7-8 razredu za takmicenje iz srpskog jezika i knjizecnosti. Ne mozes imati pesme i tekstove na amaterskom nivou, a zeleti da se profesionalno bavis muzikom i da zivis od toga. Pritom, oni su navukli 'gnev" starih fanova pojavljivanjem kod Lee Kis.

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domaće bendove?

Ako misliš na ove što vuku bele duboke ljakse patike i utežu dupenca u uskom džinsu, jesam, neke.

Ove "ozbiljnije" što su čak i izdali neki album sam poslušao - smeće.

A, "bendove" koji sami sebe zovu Testator, Zodom ili Onanator zaista ni ne moram da poslušam da znam da su mega smeće.

 

браво

 

ни они који су стекли какву-такву популарност ван граница (The Stone, May Result, Amon Din итд) не могу да се мере квалитетом са европским и прекоокеанским именима, а не којекакве треш спрдачине

 

у последњих десетак година, два домаћа бенда су радила како ваља - Draconic и Concrete Sun

остало је за заборав

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav metal takvi mu i propratni sajtovi, novinari, organizatori koncerata...

Videh Talvijev post ovde, pa se setih Nokturn magazina - samo da kažem da nisam mislio na njih ovde, već na ta 3-4 metal sajta bez grama integriteta i ozbiljnosti.

 

ma svi su krivi osim razmaženih internet mp3 srpskih metalaca. svi bendovi i svako ko se trudi je smeće, a smeće su i svi bendovi osim mejdena i metalike, koji su jedini dostojni prepodobnog velikomučenika i apsolutnog sluhiste, suvog genija - presvetog tru metalca - serbskog!

Vidi, bio sam i ja klinac, nisam imao neograničeni net, niti poznavao ljude koji su slušali nešto osim najpoznatijih bendovva (bili oni treš, nu, death ili power), slušala se i 202-ka, išlo se na svirke svakakvih domaćih bendova, džeparac trošio na njihove diskove (jbte, imam čak i prvi album atlantide :haha: ).

Danas, nekih 6-7 godina kasnije, nije se ništa tu značajno promenilo, samo imam manje vremena za bacanje i drugačije kriterijume, a i više cenim dinar koji sam sam zaradio.

Dakle, i dalje idem na svirke domaćih bendova (a gde bih inače? u klubove na gej haus ili na tezga ex-yu bendove?), ali ne svakog čiju pesmu pusti olga kepčija, i dalje ću kupiti disk Rain Delay-a, koji su opet u poređenju sa stranim bendovima druga-treća liga, ali za ostatak ove naše metal bagre pojam kvaliteta.

Dakle2, kao što Blagoje reče - publika vama bendovima nije ništa dužna i nikakvo poštovanje ne pada s neba. Samo rad, kvalitet i doslednost mogu doneti poštovanje i kakvu takvu bazu fanova, kult ako hoćeš. Ja ne moram da pitam kakva je bila Consi svirka koju sam propustio, znam da je bila jebanje, ja znam da će sledeća Draconic pesma izdata negde sredinom 2013. biti jebanje, znam da će i sledeći The Stone biti kultčina... ali, baća, to su ljudi koji su tu 10+ godina, u istoj priči, bez milimetra skretanja sa kursa, koji je strogo uz kurac, uz dlaku i uz rečnu struju.

 

Da je Alogija danas snimila full-prog metal album izdrkavanje, pa makar na nivou DT klonova, drugačije bih pričao o njima, jer bi, baš kao recimo Draconic, pokazali znake sazrevanja i tvrdoglavosti da idu u još veći ekstrem, da ih boli kita za sve, samo pišanje i izdrkavanje po sirotinji. Oni to nisu. Boli ih kita za moje poštovanje, što je i više nego okej. Hoće da žive od svoje muzike i to je OK, neće živeti od mojih para (mada sa ovakvim materijalom biće dobro ako zabodu koju pljeskavicu), to je sve.

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 7
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...