Jump to content

Dark Tranquillity


Earendil

Recommended Posts

Elem. Ne mogu bas reci da je album los jer on to svakako nije. Samo je slabiji od proslih, to je problem. Nekako, kao da protece pored tebe dok ga slusas, ali bez ikakvog smaranja ili bilo cega. Ne znam, zasad mi nije lose (tek danas uzeh da slusam, mrzelo me da se cimam oko slabog ripa). I da, jel' mi se cini ili vokali ponegde zvuce skroz "blekerski"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam ga obrnuo sad još triput u normalnijem kvalitetu na slušalicama, i promenio mi se utisak na bolje, iako i dalje preko 8 nema šanse. Her Silent Language je apsolutni highlight albuma, ovo ostalo standardno dobro, ali ne i na nivou prethodnih albuma. Moglo je i gore, u suštini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well, materijal na WatV mi nije za album godine, sigurno, ali da li me je DT razocarao? Hell no.

Najmracniji album do sada, dakle opet alteracija zvuka mala, taman tako da ne zvuci kao nesto od pre, a da je opet cista trankivlitetlija. Samim pesmama ne mogu mnogo nesto da nadjem da mi fali, neke imajau less replay value nego druge... Mozda jedina zamerka koju ka bendu mogu da uputim, konkretnije Stannetu...mozda moj trip, ali nekak' mi prike ovde vise "screamuje" nego sto growluje... Ne kazem da koristi scream, ali mu je glas jednostavno manje dublji nego obicno. Mozda je zeleo tako, jeste da zvuci "more evil" neg' na zadnjih par albuma, ali meni ovak' zvuci tanje. Sta ti ga znam...

 

Favoriti, izdvojicu tri: "In My Absence", "Her Silent Language" i (the best) "The Grandest Accusation". Da ne naglabam, al' pesme koje mi jednostavno obelezavaju album i zbog kojih pre svega zasluzuje da se nadje u diskografiji kakvu ima Dark Tranqillity.

Od ostalih "Shadow" ima refren prejak (al' ostatak pesme mi nije jednako jak), svidja mi se brzinska naslovnica, Dream Oblivion valja sam' tako, "The Fatalist"...blah, da ne navodim sve, ostatak albuma mi je poprilicno jednak, samo mi je "Arkhangelsk" lecka dosadna. (Ili mi je samo "Her..." tol'ko overshadowuje, ne znam xD)

 

Moze ovo bre, 8..8.5.... 8.3/10 recimo :]

 

...just like a diamond for venomous diseaaaase :rockdevil:

 

I da, jel' mi se cini ili vokali ponegde zvuce skroz "blekerski"?

 

Dap, to je ovo sto ja tripujem oko "scream"a :] ...i sto mi se ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...