Jump to content

2011.10.07. *SKC Novi Beograd, Beograd* Pain Of Salvation


M.S.P.

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Jbg jj, iako sam stari clan nisam ovde cesto pa tako ne znam dosta od vas al aj ovako:

 

HVALA SVIMA KOJI SU DOSLI I PODRZALI KONCERT ILI SVOJIM RADOM ILI KUPOVINOM KARTE!

 

Puno mi je srce bilo kada sam shvatio, od svih koncerata koje sam radio, da po prvi put ljudi shvataju da se karte moraju kupiti jer inace je koncert tesko odrzati. Ukratko, nije postojao spisak, niti je iko trazio da udje za dzabaka. Svaka cast.

 

Uprkos tome prodato je oko 140 karata. Jbg, kada sam bukirao koncert znao sam da ga radim za shaku ljudi, odradio ono sto sam voleo znajuci da cu izgubiti pare, izgubio ih i jbg...voleo bih da Daniel nije toliko u tom retro fazonu i da ne tera jadnog Lea da svira bez donjih koza i sa onako retro tonom...jako bih voleo da su ljudi moj napor i koncert zapamtili sa zadovoljstvom umesto sa razocarenjem novim POS fazonom i donekle set-listom. Jbg, I guess I failed and band failed.

 

Enivej, licno meni, novi album je jedan od onih koje volis tek na 5to slusanje i tek ako ga ne vagas sa starim albumima benda, a POS je uvek bio takav bend da nikad od njih ne znas sta da ocekujes i to je poenta progressive rock/metala...

Pegla mi se od ljudi koji ocekuju od POSa da sviraju i da prave neke nove Remedy Lane-ove, Perfect Elemente...itd. Znam da je tesko videti iza nove retro produkcije na albumima...ali recimo To the shoreline i softly she cries su klasicni POS fazoni spakovani u retro vibe. No enivej, to je sad stvar ukusa i o njima se ne treba raspravljati kao sto se inace mnogo radi na ovom forumu pa upravo iz tog razloga i ne posecujem cesto, jerbo sam slabih zivaca, jbg :pivopije:

 

Sto se mene tice, ja sam sad cuo Fandango live tako da upotpunjen mi je spisak pesama koje sam hteo da cujem i da vidim sa starih albuma :muzicar: . Jbg trebalo mi je 6 koncerata da vidim da bi dosao dotle ali jbg, ja sam zadovoljan svejedno :D

 

 

Jos jednom hvala svima sto ste bili i nadam se da cu opet nekom prilikom moci da vas iznenadim nekim lepim koncertom na kojem ce, opet se nadam, biti malo vise publike pa da mozemo kasnije i pivo da popijemo :pivopije::rockdevil:

 

Pozzz svima

  • Upvote 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene su svirali 2 dobre pesme i jednu odlicnu. Ashes mi je oduvek bila smor. bas prava stvar pravljena za debele ribe koje izlaze u voodoo :D

da ne pričamo o tome što im ashes u globalu loše zvuči uživo. bolje da su svirali idioglosiju.

 

generalno sam razočaran setlistom, poredeći sa legacyjem. still, respekt za dea pecuniae, obožavam tu pesmu :)

koncertom nisam razočaran, bilo je kul sve u svemu, i kupio sam black t-shirt by pos :D kupio bih i ceger for the lulz da nije road salt :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu su budale samo ovi u muzeju. Drže milijarde evra u umetničkim delima i imaju "pospano" obezbeđenje, uz neispravan alarm.

 

Meni je bas zao sto nisam mogao da dodjem, a bas sam hteo i planirao. Ostao sam bez kesa jer su mi zene sve pare propile i procerdale tako da sam zadnjih 5 dana bio na prosjackom stapu.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

jako bih voleo da su ljudi moj napor i koncert zapamtili sa zadovoljstvom umesto sa razocarenjem novim POS fazonom i donekle set-listom. Jbg, I guess I failed and band failed.

Pa rekao bih da nijeste fejlovali ni ti ni bend. Ja ću svakako pamtiti ovaj koncert sa zadovoljstvom i tebi biti zahvalan što si ih doveo, ne bih vozio 500+ km za bilo koji bend.

 

Jedino što smatram kao promašaj vezan za setlistu je to što su odsvirali "1979" I "From the Distance". Jednostavno nije bilo potrebe za 2 slične stvari sa istog albuma, i to obije da budu balade. Koliko se sjećam, mada moguće da griješim, ni na Legacy festu nijesu svirali ništa sa One Hour albuma, pa to nikome nije smetalo. Ali nije isto svirati 45 minuta i skoro 2 sata. Tamo su jednostavno MORALI da sviraju ono što znaju da publika traži, ovđe su mogli malo i da se opuste. Mislim prvenstveno na "BE" album i "Kingdom of Loss" (koja mi je inače super).

A što se tiče stvari sa Road Salt-ova, ne mogu da vjerujem da ima ljudi koje onaj monstruozni riff na "Softly She Cries" nije naćerao da benguje, "Linoleum" da se dere "Damage DOOOOOOONE" ili "Conditioned" da barem mrda guzicom. Pjesme su prepune energije.

 

 

 

Pegla mi se od ljudi koji ocekuju od POSa da sviraju i da prave neke nove Remedy Lane-ove, Perfect Elemente...itd. Znam da je tesko videti iza nove retro produkcije na albumima...ali recimo To the shoreline i softly she cries su klasicni POS fazoni spakovani u retro vibe. No enivej, to je sad stvar ukusa i o njima se ne treba raspravljati kao sto se inace mnogo radi na ovom forumu pa upravo iz tog razloga i ne posecujem cesto, jerbo sam slabih zivaca,

 

 

 

Potpisujem.

 

 

 

 

Sto se mene tice, ja sam sad cuo Fandango live tako da upotpunjen mi je spisak pesama koje sam hteo da cujem i da vidim sa starih albuma :muzicar: . Jbg trebalo mi je 6 koncerata da vidim da bi dosao dotle ali jbg, ja sam zadovoljan svejedno :D

 

 

Definitivno najprijatnije iznenađenje večeri. Moj brat koji je više pošao na koncert da mi pravi društvo nego zbog samog benda (odslušao samo Scarsick i Road Salt-ove) nije znao šta se dešava tokom pjesme, mislio je da bubnjar ispada non- stop. :haha:

 

I Daniel je izvukao lagano one najvisočije "Watch them dance" tonove, stvarno impresivno.

 

Jedino što ga ništa nijesam razumio dok je pričao između pjesama, promijenio sam 3 mjesta tokom koncerta, ne bih li našao neđe bolji zvuk, ali nijesam uspio. Poslije sam skontao da nijesam prao uši danima. Šalu na stranu, ne znam kako je drugima bilo, ali meni je ozvučenje najveća zamjerka koncerta.

 

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako bih voleo da su ljudi moj napor i koncert zapamtili sa zadovoljstvom umesto sa razocarenjem novim POS fazonom i donekle set-listom. Jbg, I guess I failed and band failed.

 

Po tome će pamtiti ljudi koji su ih gledali x puta i to u boljem izdanju, ja pamtitm samo to što sam ih video. :)

Osmeh tokom čitavog koncerta (osim na jebenoj 1979 i još jednoj-dve koje su išle oko nje), sa osmehom izađoh na kišu, sa osmehom se vratih gajbi prvim jutatrnjim u pola šest promrznut ko pička.

 

Sama organizacija je bila super... ili makar super kad se uporedi sa nekim drugim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što ga ništa nijesam razumio dok je pričao između pjesama, promijenio sam 3 mjesta tokom koncerta, ne bih li našao neđe bolji zvuk, ali nijesam uspio. Poslije sam skontao da nijesam prao uši danima. Šalu na stranu, ne znam kako je drugima bilo, ali meni je ozvučenje najveća zamjerka koncerta.

 

Ni ja ga maltene nista ne razumeh izmedju. Nije bilo lose ozvucenje, ali ni blizu nekog ocaravajuceg nivoa, najvise tu glas nekako nazalost propatio...A ipak ce lista biti veca zamerka :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

VHB-jako prijatno iznenadjenje, sjajna svirka. Sto se tice POS-a, mogla je i bolja setlista ali sta da se radi.xD Meni svakako odlican koncert s obzirom da ih prvi put slusam uzivo a jedan mi od omiljenih bendova. :D

 

E sad, organizatoru svaka cast... I VELIKO hvala, sto je posle koncerta sve koji su bili ispred pustio da udju da se slikaju s bendom i procaskaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...