Jump to content

2011.08.17-21. *Ušće* Belgrade Beer Fest


Vule iz Kule

Recommended Posts

Beer Fest traje već dosta godina, a i dalje je to uzaludan pokušaj da se svima udovolji: imate „ogroman“ izbor piva, „raznovrstan“ muzički program i besplatan ulaz. Uostalom, citat sa sajta: „Moto ovogodišnjeg festivala je "Zabava za sve"”. Ako je tako (a jeste), onda Beer Fest treba nazvati pravim imenom – Beogradski Vašar. Kad razmislite, on to i jeste u pravom smislu te reči jer na vašaru imate sve što i na Beer Festu: vašarsko ozvučenje, skupo pivo, klopu, luna-park, seoske kavgadžije, besposličare i ludake sa noževima.:no:

 

Ono što mene izluđuje je činjenica da se Beogradski Vašar forsira kao važan srpski festival, bez koncepta i ideje o tome šta bi on trebao da bude. To nije ni muzički festival, ni festival piva. Naravno, najvažniji razlog za njegovu promociju je što se on održava u Beogradu, kako pobogu da Novi Sad i Niš imaju dobre festivale a Beograd ne? Ovo je vest od pre dva meseca¬ (obavezno videti promo klip):

 

http://www.b92.net/k...8&nav_id=519798

 

I džaba Marky Ramone i Dubioza i mutni Paulaner, ovde nešto mora da se menja.

 

Do ove godine za mene je uvek vazilo :

Beer Fest = festival

Dani piva = vasar

 

Medjutim, u pravu si i BF je takodje vasar.

Sto je najsmesnije, ne bi me iznenadilo da na Danima piva bude bolji izbor piva nego na BF-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do ove godine za mene je uvek vazilo :

Beer Fest = festival

Dani piva = vasar

 

Medjutim, u pravu si i BF je takodje vasar.

Do ove godine? Mora da prethodnih par godina nisi bio na Beer Fest-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hejt na hejtere hejtera ovogodisnjeg bir festa

Ne rimuje se sa kurvo :D

Ticunenko i spipunen , sedi 1 , nisam ciko ja , kuhinja se drma i te fore .

Uli je jebac nad jebacima i Scorpions su sasvim suvisni posle ovoga veceras . Za kuju sam se zezo , ne zelim ban , moj glas je blago za edukaciju mladih .... SRETAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaa

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нишвил најмање промовишу у медијима, а очигледно је да је најкултурнији фестивал у земљи. Треба ићи тамо следеће године.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam tad(u petak)sa ortacima nekim, jer su insistirali da idemo na BF, tako da sam ostisao uprkos guzvi i prasini, i prosto mi je tuga bilo gledati trojicu omladinaca koji izvode muziku koja je prestala biti zanimljiva 40 godina pre nego sto su se rodili. Ako imaju talenat, neka makar zive svoje a ne tudje vreme, meni je ono bas tragedija bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to svi znamo, ali BF bi bio duplo zanimljiviji(a ja verujem cak i puniji), kad bi npr zadrzali sadasnje benove i koncepciju 70% i kad bi ubacili 30% nekih uslovno receno "novih" bendova(kad kazem novih, sto je najtuznije mislim na bendove koji postoje oko 20 godine ili manje). Nek ubace KKN, Block Out, Dalibore, Darkwoode, Vroom, statijaznam. Bilo sta, samo da nije vise ova ex-yu rock i rock and roll nostalgija. Pa Consi su ako se ne varam nastupali na nekom od ranijih festova takodje.

 

Moze se to bolje i kvalitetnije, a da bude podjednako poseceno, samo sto ili nece ili ne umeju. Dubioza je npr. pokidala, a meni je to skroz nezanimljiv bend, ali sjajni su uzivo, imali su super atmosferu, i nisu iz tog rnr klisea.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nznm bas, na Dubiozi je bilo krcato npr. Ono sto hocu da kazem, da ubace po dva neka alternativnija benda po danu, i doveli bi jos ljudi(a to im je valjda i cilj), a ne bi izgubili nikog od standardne publike. Mislim, pola ovih bendova koje sam naveo su oni "Jelen pivo live" bendovi, tako da, bilo bi ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masa želi rock 'n' roll klišee, koja je poenta slušanja bilo čega što ne možeš da čuješ na popularnim stanicama na radiju, televiziji i u najposećenijim kafićima? :mhihi:

 

Kad je masi ispran mozak...Corba i domaca muzika generalno,pogotovo taj ex-yu su mi se zgadili zbog radija i kafica i onih tezga bendova.Corrba,Kelti,Blaza,Kiki,Atomci,Psihomodo,van gog,rambo,jura stublic,kerber,partibrejkersi...jbt ko da sam u '87..nije lose malo evoluirati.

 

Kad se pusti nesto drugacije gledaju ko telad,a kada padne noc svi piskaju firnajz u delirijumu jer tebe nema tuuuuuuu iako je vec 2131548748779 puta na kvadrat,emitovana do sada.Ok mnogima se to i dalje svidja i dalje se gube uz to,ja sam to poceo odavno dizbegavam...ne bunim se,i dalje svake godine bude neko ko mi je zanimljiv pa navrnem.

 

 

Ali izbor piva je uzasan.Ove godine sam probao samo jednu novinu.A da dodjem i locem jelen,lav,niksicko i merak mi je isto ko da odem na Karibe i kupam se samo u hotelskoj kadi i ne izlazim napolje i jos se tripujem da sam se proveo do jaja.

 

Sto neko rece ovo je najobicniji vasar,kakav kurac festival piva,kad vecinu izlozenih imas u svakoj radnji,ovo je ko Guca samo bez trubaca,krka se,loce se,na poljani,prasina,blatiste,pisacka u vazduhu na nekim mestima,obnevideli od alkohola i udri do zore.

Organizacija-sto manje ulozenog,a sto vise izvuci.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

140 kinti da stojim u prašini i pijem limenku "Jelena" dok se oko mene mota bagra i vrišti na "hitove".

 

Naravno da smeta, kada za iste pare sedim u klimatizovanoj kafani kao čovek. A mogu i da tražim da promeni kanal. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ne rimuje se sa kurvo :D

Ticunenko i spipunen , sedi 1 , nisam ciko ja , kuhinja se drma i te fore .

Uli je jebac nad jebacima i Scorpions su sasvim suvisni posle ovoga veceras . Za kuju sam se zezo , ne zelim ban , moj glas je blago za edukaciju mladih .... SRETAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaa

 

Uli je pocepao realno!!! Kako jebeno dobra svirka. :rockdevil: Jedino sto je bas valjalo na ovom festu. Mozda i Balkalnika moze da prodje, ali oni nisu bil jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja je kad uvek tako u udarnom terminu bude bar jedan bend koji me apsolutno ne zanima da mogu kao čovek da odem i zapravo pijem pivo. Apsolutno je nemoguće ispratiti neku svirku i u isto vreme se probijati kroz masu da kupiš pivo (osim jelena jebenog) i posle toga se probijati kroz masu da ideš da pišaš...

 

Cene piva su bile opet preterane. Za limenku Paulanera 220 dinara?! :violent:

 

Osim toga, Dubioza razvalila :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...