Jump to content

2012.06.27-30. *Ušće, Beograd* BELGRADE CALLING 2012


Huszar

Recommended Posts

Dobar je bio Faith no more, stvarno dobar. Scenografija je urnebes, ali mi fotke ne liče ni na šta, sve šljašti. :haha: Izbor pesama solidan, neki neizostavni hitovi i još par pikanterija, što kaže Angelystor, mada mi je krivo što nisu svirane pesme koje su me usmerile na ovaj bend - From out of nowhere, Be agressive, Surprise! You're dead! itd. Sve u svemu sam i te kako zadovoljan, respect prema bendu. :da:

 

I da, The Darkness su mi bili mnogo zabavni, ona Street spirit obrada je pobedila. Pevač ima neverovatnu harizmu. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskupili su se za Exit :)

 

que?

 

Exit nastup bio bar duplo bolji. Daleko od toga da je ovaj bio losh, pokidali su(evo i ja da kazem da je momenat veceri bila najava za Digging the Grave), ali mi nije janso sta je falilo Exit nastupu?

 

koliko srece treba da imas da stojis ispred ogradjenog prostora i da ti u tom trenutku pridje prelepa riba i pozove te da ti da 2 karte dzabe u ruke. Pita me oces na koncert, ja reko ocu, evo ti dve karte videla sam da si dosao sa drugarom(innocent young throath fucker na ovom forumu) :o. Riba mi daje dve VIP karte u ruke :o i

Isto se ovo desilo mojim drugarima koji su stajali kod ograde. I isto su dobili VIP karte. :lol: Dosta ljudi imalo srece to vece.

 

Jos jedno pitanje(kao neko ko ne slusas Sisterse), sta vam je toliko smetalo sinocnem nastupu? Atmosfera u publici vastinu bese mrtva, ali meni je poprilicno dobro bilo na njima, i drago mi je sto sam ih video, a ne slusam bend.

 

 

EDIT: eh, da, jedno pitanje. Secam se da je FNM i na exitu imao problema sa mikrofonom (bas za vreme Land of Sunshine). sta mislite, je li to neki scenski trik, pade mi na pamet?

Edited by Uruk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faith no more su razvalili, odličan koncert, bas sam se lepo proveo. Šteta što nisu mogli da sviraju barem još dve pesme, ali jbg, sve je kasnilo nekih sat vremena, tako da je dobro što smo i ovo dobili. Inače što reče Chess (pozdravljam ga ovom prilikom :D), trebali su na bisu da sviraju neke življe pesme. Mislim, ja mnogo volim Stripsearch, ali nekako mi je falio From out of nowhere ili the Real thing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. je l' ima preko neta da se kupi FNM majica sa umrlicama? Totalno sam dekintiran bio, a bas bih hteo da je imam...

 

To mozda da proveris kada se zavrsi turneja, pa ako im ostane nesto kapiram da ce biti u online shop-u.

 

I da, ja gu pazarih, konacno da jednom uzmem majicu koja videh prethodno online...

 

hahahaha, ma pali.

 

Ako se ne varam i Circus Corona je trenutno u gradu, kapiram da ce ti i to prijati onda, i oni imaju klovnove :]

 

From out of nowhere, Be agressive, Surprise! You're dead! itd. Sve u svemu sam i te kako zadovoljan, respect prema bendu. :da:

 

Te tri bila ne Exitu :D tako da mi licno nisu falile...ali nekako sam mislio da FOON upada u one njihove pesme koje ce uvek da sviraju, a jos posto je vece pre izvodjena, kapiram da su zbog vremena morali da je iseku.

 

A za ovo kukanje zbog zatvaranja sporom pesmom, pa to im je vazda fora. Uglavnom su to Stripseach ili Pristina ili eventualno neka sporija obrada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'vakoooooo:

 

Prvi dan:

Usao sam jer je drugarica nasla 6 karata i podelila nam. Hvala Tamara! ^^

Gledao sam samo Public Enemy i odusevio sam se. Ne volim hip-hop [cup!] ali crnci su razvalili!! Bilo je fenomenalno!

 

Drugi dan:

Usao na pola Satyricon-a tako sto sam se provukao ispod dve ograde i onda preskocio u parter 1. Avantura veka!

Satyricon su bili super iako smo se svi przili na suncu. Gledao sam ih pre par godina na exitu i ovo je potrvrdilo da su odlicni uzivo. Nisam fan benda ali sam uzivao.

Paradise Lost su oduvali. Zvuk je bilo los, takodje smo se przili na suncu ali je bilo fenomenalno. Cuo sam da su sranje uzivo ali izgleda da je to pogresno. Falila mi je Faith Divides Us - Death Unites Us ali sam cuo Forever Failure i Say Just Words [oduvala me je!!]. Jos da vidim Anathemu uzivo...

Black Label Society nisam slusao jos od The Blessed Hellride albuma ali sam zeleo da ih vidim uzivo. Nije bilo lose samo... Ne znam... Nekako mi je bilo dosadnjikavo pa sam seo uz ogradu posle cetvrte pesme. Mislim da su za kraj svirali Stillborn mada nisam mnogo obracao panju jer sam dehidrirao. Cene pica su astonomske pa smo morali da maznjavamo vodu kod frizidera za sladoled. :D

The Cult nikada nisam posebno voleo osim par hitova. Bilo je zanimljivo ali posle par pesama sam osecao kao da sviraju jednu te istu pesmu. She Sells Sanctuary je bila odlicna. Sve u svemu, nije bilo lose. Kasicna rok svirka.

I konacno, Ozzy & Cunts! Posle preseka klipova je krenula Bark At The Moon [ako se ne varam]. Ozzy na bini!! Covek cija mjuza [mislim na Black Sabbth ne na njegovu solo karijeru] je oblikovala moj ukus. Krece Mr. Cowley [jedina pesma koju bas volim od njega] i nastaje ludilo!! Jbt!! Kakva pesma!! Oduvala me je!! Posle je svirao jos par pesama iz solo karijere i konacno Geezer izlazi na binu i krece Iron Man!! Sunce ti jebem!! Doom grmi sa usca!! Kada su svirali N.I.B. mislio sam da ce se sve srusiti koliko je bilo masivno! 10000000 tona TNT-a grmelo iz ove pesme!! One solaze oko Rat Salad su smorile samo tako. Paradnoid za kraj. Mokri snovi iz detinjstva su se ispunili iako je samo pola Sabbath-a bilo na bini. Uzivao sam u svakoj sekundi! Istona da Ozzy nije pevao bas sjajno ali barem je bio tu. Covek koji je pevao najlegendarnijim albumima!! Covek koji se sa toliko godina trudi da peva i odrzi show. Odusevljen!!

 

Treci dan

Gospodin Chess i ja smo imali srece. Dade Cheesu neka riba dve karte za vip i udjosmo. Jebena sreca jer smo vec odustajali od pokusaja da se provlacimo na kvarno. Usli smo na pola The Darkness-a. Sviraju retro rock. Imaju neki kul nastup. Dobar zvuk. Isfurani rifovi. [meni] Iritantan vokal. Ne hvala, nije to za mene. Smorio sam se kao camac na Tisi dok su svirali. To je moje subjektivno misljenje tako da Black desire nema potrebe da se vredja.

Na bini je sve belo. Gomila cveca. Ceka se da gospoda izadju. Eto ih. Krenulo je. Masa u transu. Sve uzivaju samo Patton pizdi zbog nekih gluposti. Uzivao sam uz par pesama koje znam. Digging The Grave je apsolutni najlajt nastupa. Ubistveno! Pred kraj mi je bilo malo previse. Ne prepoznah Epic, nisu svirali From Out Of Nowhere ali bilo je ok. Ne mogu da kazem da sam neki fan. Godne su prosle od kada sam ih poslednji put slusao pa je to verovatno ubilo neku draz oko svega. Gledao sam prvih par pesama na exitu i moram da priznam da je tamo bila mnogo bolja atmosfera i zvuk.

Ne odgledah Sisterse zbog busa i umora. Gledao sam ih pre par godina i to je verovatno najgori koncert ikada. Zbog toga me nije ni vuklo da ostanem.

 

Drago mi je da sam sreo neke ljude odavde. Uzivao sam u druzenju i zezanju. Vidimo se danas!!

 

Onwards!

 

p.s.izvinjavam se na greskama. Ovde je pakao!!

 

p.p.s.@Chess :* + pusi kurac!

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je hajlajt bila Last cup of sorrow. :D

 

Last cunt of sorrow ----> me :D

Uh, jeste i ta!! <3

 

Nemoj da nisi dosao danas! ;)

 

Sunce ti jebem. Jeste da je starija i od mene ali je dobra kao dva dobra dana!! Ono treba maziti pod vedrim nebom!

Edited by InnocentYoungThroatCutter

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Faith No More - Mislim da je na rachun njih sve recheno. Ne mogu sebe da nazovem nekim kompetentnim ljubiteljem ili poznavaocem njihove muzike, pa da se dajem u neku duboku analizu. Ja sam uzivao u nastupu (mada mi je atmosfera njihovog nastupa na Exitu bila mnogo bolja).

 

The Sisters Of Mercy - Da se razumemo, ovo nije The Sisters Of Mercy, vec je ispodprosechan tribute band u kome se ispostavilo da Eldritch peva. Posle 4-5 pesama sam otishao, chisto da me ne razochara do te mere da vishe i privatno necu moci da ih slusham...

.. ai s obzirom da je na FNM na Egzitu bilo daleko vise ljudi, to mu za ovaj festival dodje to :) Bili su super.

Sistersi, slazem se.

 

Darkness, kapiram ko slusa bend da mu ej bilo super.

Ja to ne volim.

 

I da, skroz je super kada smo svi na okupu u masi :D TroatCutter izdominirao :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao drugi i treci dan tj noc u celini i celosti,od Satyricon do Sisters of Mercy sve odgledao iz fan pita ,a stajao najvise ispred mix pulta,gde je zvuk najbolji...Zadovoljan sam,hocu i ovde da se zahvalim JADRANKI JANKOVIC i svima u organizaciji za sve ovo...Propusta ima,sve je preskupo za nase uslove,al ne zalim se,neka bude i dogodine ovako,rado cu doci...SVE VAS POZDRAVLJAM,kao publika smo opet polozili a rock and HM baklja u Srbiji gori i dalje punim sjajem....Odrzavajmo je svi...Vidimo se na EXIT,EXPLOSIVE STAGE,danas je 011,HALO BEOGRAD...U ZDRAVLJU I ZIVELI,NARODE!!!

IN ROCK WE TRUST IN HMETAL WE BELIEVE!

LET THE METAL FLOW!

SUPORT MUSIC NOT RUMMORS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Chess i Inocent, picke, pa naravno da vam je dala karte, verovatno je u tom fazonu da poklanja LGBT parovima kako bi se uklopili u masu :*

 

S jedne strane mi je zao sto nisam isao na ovaj festival, s jedne strane nije, ali mi je najzalije kad pomislim da je sve ovo organizovano jer je propala originalna Black Sabbath rijunion turneja. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih dodala da je Avalon produkcija najgori organizator ikad! Pomeranje satnice unapred, na dan koncerta, i cinjenica da je timeline korigovan na zvanicnom sajtu naknadno sutradan. Propustili Satirikon. Ozvucenje je bilo ocajno. 3. dana je sve kasnilo. Premali fan pit za onoliko ljudi, tuca sa Bugarima i Makedoncima u prvim redovima. Nepostojanje mesta gde mozete ostaviti stvari koje ne daju da se unose. I naravno, ispala svih posetilaca koji su dali zaista previse novca za ono sto su dobili, iznenadnim masovnim ulaskom za DZ sa narukvicama.

Paradise su imali prekratak nastup. Cult bili fini ali ostali nam duzni Painted on my heart, BLS odlicni, Ozi se dobro drzi i dugujem mu shlag u facu za onu penu, a za kofu vode mu hvala XD

Darkness su bas lepo digli atmosferu, harizmaticni su skroz, i cula sam pesmu koju volim. FNM su imali nekako traljav nastup, al hvala im za cvece koje smo dobili.

Sisters of mercy su pretpostavljam bili jako lose ozvuceni (kao i ceo festival), Ben je non stop imao problem sa gitarom :P Ali su odsvirali moje 2 od 3 omiljene pesme, i bili su posveceni nastupu. Patrisha fali, al vremeplov nemamo.

Sve u svemu, 560165_398299270216486_302752902_n.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. ai s obzirom da je na FNM na Egzitu bilo daleko vise ljudi, to mu za ovaj festival dodje to :) Bili su super.

 

 

Svakako jesu. Mislim, FNM nije neshto shto je u "my cup of tea" kategoriji, tako da, shto se koncertne atmosfere tiche, predpostavljam da mi se ona masovna energija mnogo vishe dojmila, ali to je vishe do lichnog ukusa nego do samog koncerta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...