Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja sam okačio pre slušanja, jer čovek još nije omanuo, a i prošlogodišnji Pink je bio odličan.

 

Prva pesma je bezveze, iznenadio sam se, ali već sa drugom i trećom se stvari menjaju i napreduju kako album odmiče. Nije se toliko fokusirao na jedan zvuk, već je manje-više izmešao stilove koje je ranije koristio. Može se reći i da je "Buchla" dosadna pesma, ali sve zavisi od toga da li ti inače leži Four Tet i šta uopšte želiš od elektronske muzike. ;)

 

Ovo je treća stvar na albumu, recimo - možeš da čuješ koliko je drugačija od prve dve.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RD5_t69RTc4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam album, pustio, metnuo sluske, zabacio glavu i zatvorio oci - znaci da sam se potpuno prepustio albumu, nisam ga slusao kao pozadinsku muziku.

Prva pesma mi nije bez veze, nije losa, nkakav Prodigycore i tokom cele druge pesme su mi odazvanjali bubnjevi, mada mi ta druga (koju sam pre cuo) idalje nije nista posebno.

Kod trece, Our Navigation mi se utisak malo popravio maaaada opet nije to to, da je malo duza verovatno bi bila bolja.

Ba Teaches Yoga je zaista fina i slojevita, mogla bi da bude sjajan soundrack za nekakav dokumentarac o fotosintezi, sta znam :D a mogla bi da bude i duplo duza.

Sledeca Kool FM mi se nije uopste svidela, cak je i iritantna (hey! hey! hey! teraj se bre u majcinu)

Crush mi je bez veze i nezanimljiva.

Od pesme Buchla se stanje malo popravlja. Ona bi ustvari bila super da nema onih zenskih vokala.

Aerial odlicna, jedina koja mi je do sada stvorila zelju da je ponovo pustim.

Unicorn mi je onako, interesantna, podseca na novi Oneohtrix Point Never.

I ostaje Your Body Feels, nekakav helikopter se teleportuje napred nazad, odjednom izlece motW i pocinje da svira neki unreleased material, kad vidis Toby se pretvara u Yorke-a koji pocinje nesto da pevusi u svom stilu... tripovi..

Sve u svemu Aerial i Your Body Feels su mi odlicne stvari (i trenutno omiljene Four Tet stvari uopste :D) a ostale su mi ili kratke ili ne toliko zanimljive. Dacu sansu ostalim albumima nekad kada budem vise istrazivao po IDM-u, za sada mi je dovoljan novi Autechre :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Nikako da otvorim temu, mislio sam da će biti neka kršina, a kada sam video line-up... :icon_eek:

 

EDIT: Slep kod očiju, eno teme zahvaljujući Voivodu.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvi put čujem za Maria Minerva-u, par stvari sam overio na netu i prvo što mi je zapalo za uši je naglašena lo-fi produkcija. Prvenstveno bih je okarakterisao kao eksperimentalnu pa tek onda šta god (electro / pop / lo-fi, etc). Skinuću album pa ću presuditi, ima potencijala da mi se svidi.

 

Čovek koji obriše svoj rad ako ga razvoj kompozicije tokom stvaranja ne odvede negde zanimljivo:

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...