Jump to content

Bombarder


Invictus

Recommended Posts

Na YU Metal attacku 90'te izadje na binu pre vremena valjda i dere se a majk nije ni bio uključen hehehe kad uključe tehničari a on kaže jebem ti ja ovu tehniku to sve sa teškim Bosanskim akcentom hehehe opasan lik ono brčine , frizura jako tesna farmerka jaja na razdeljak :) neka jakna nakićena sa svačim čepovi od piva ma ludnica posle one pojave mi popadali od smeha ma nešto legendarno

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, Nesho je bio ubedljivo najjaca pojava tih godina...opisao si ga skroz od glave do pete, josh kad vidish na slikama da drzi neki malj ( posto taj malj nije donosio u Novi Sad, taj specijalitet je ostavljao za HM fest u Sarajevu) neko bure probijeno nekim kocem xaxaxaxaxa, al u tandemu sa gitaristom Mahom, pa bili su nenadmashni ...legende...ali definitivno muzicki su bili u haosu, totalno rasulo uzivo...Neshino pevanje totalno van muzike, gitare totalno u neskladu sa ritam sekcijom, jednostavo uvek mi se cinilo da u tom Bombarderu svako svira za sebe a Nesho tera svoje, sto rece jedan clan ovog foruma za njihov live snimak iz 1991...to zvuci ko oranje na njivi ...al jednostavno nisi mogo da ih ne volis i takvi raspadnuti su imali nesto u sebi, bili su iskreni i voleli su to shto rade iako im muzicko znanje i uvezbanost nisu bili na zavidnom nivou.

Edited by Tombba Di Bombba

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Carina...i on i Maho.

Nego zna li neko sta je sa sa ostalim clanovima sarajevske postave Bombardera ?

Jesu li zivi, sviraju li, sta se uopste desilo sa tim ljudima ?

Dobri jarani :)

Jedan od njih je poginuo u ratu u Bosni 95'te

bombarderback2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri jarani icon_smile.png

Jedan od njih je poginuo u ratu u Bosni 95'te

bombarderback2.jpg

 

 

Ovo je fotka za plocu Bez Milosti ( Mahu se samo pola glave vidi :) a za kasetu je odradjena bolja fotka skroz razvucena ,shira nekako ( iako je ova dimenzionalno veca )...inace to su se slikali na jevrejskom groblju u Sarajevu.

 

Znaci jedan clan poginuo...sta da kazem, nek mu je laka zemlja...a ostali clanovi, sviraju li ili vise niko nista od njih ne radi po tom pitanju ?

Secam se da su imali najgoreg producenta , neki Malkolm Muharem ( parodija na Malkolm Meklaren - Sex Pistols menadzer ) a taj je svaku pesmu zavrsavao u fadeout...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maho je poginuo '95. godine, moj teca se druzio sa njim dok je ziveo u Sarajevu, a pre koju godinu sam cuo od nekih likova iz Bosne da je jos jedan covek iz prve postave poginuo, ali ne znam da li je to tacno.

 

A Malkolm je uz Elvis J. Kurtovich-a i Zabranjeno Pusenje osnovao New Primitives pokret, po tome je najpoznatiji.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maho je poginuo '95. godine, moj teca se druzio sa njim dok je ziveo u Sarajevu, a pre koju sam cuo od nekih likova iz Bosne da je jos jedan covek iz prve postave poginuo, ali ne znam da li je to tacno.

 

A Malkolm je uz Elvis J. Kurtovich-a i Zabranjeno Pusenje osnovao New Primitives pokret, po tome je najpoznatiji.

 

 

Maho poginuo...uzas sta da kazem..bio je i ostace legenda za mene 4 life.

Mozda je taj drugi sto je poginuo onaj clan koji ih je napustio pre snimanja Bez Milosti a koji je bio originalan clan ?

 

A sto se Malkolma tice, vidi sad si me podsetio za nju primitivse, Elvisa i ZP sam i poslushao tu i tamo, ali za njega bas nisam cuo iz te price, verovatno je bio u zapecku pored Elvisa I Pushenja...ono sto definitivno znam je da je produkcija koju je radio Bombarderu bila ludilo smeshna , svaka pesma se zavrslavala fadeoutom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Maho je poginuo u ratu , jedno 2 godine kasnije izaso je album Crni Dani , a pesma Crno Crnje od Crnog , govori o tom dogadjaju ..... crno ...

Znam da jedan od gitarista , dal Zlaja ili neko drugi ima Thrash bend ala Pantera - mislim dosta je modernije od Bombardera , dobra gitara i vokal , i ne znam dal taj bend radi u Sarajevu , a Samco je u Sarajevu valjda .A sto se tice tog benda mislim da se pominje , na cd reizdanju , spid cila.

 

Bombarder Tribute , tek u aprilu 2010 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senad, bubnjar Bombardera, i Zlaja su tokom 2004-05 bili aktivni u sarajevskom bendu Rapid Fire, s tim sto su tu obojica svirali gitare, a nakon toga je Zlaja bio angazovan u thrash bendu Enemy Inside. Imam utisak da je citava prica sa ovim drugim bendom trenutno na "stand-by".

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronadjoh myspace za Enemy Inside: http://www.myspace.com/enemyinsidebandbh

 

Sto se tice Rapid Fire, imam utisak da su davno batalili tu pricu, jer ne mogu da se sjetim kada sam posljednji put cuo da neko pominje taj bend. Imali su 2004. par snimljenih pjesama, a jedna od njih (ne mogu se sada sjetiti naziva) se pojavljivala po svakojakim free kompilacijama tamosnjih demo bendova. To je bilo u heavy-thrash fazonu otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za ovaj link.

Preslusao sam stvari sa playera...intro je nako bzvz, ona demo verzija pesme Enemy Inside onako, ali jzato One More Time mi je extra, sa muzicke strane ta pesma ima neki stari Bombarderski shmek u sebi, naravno, za par klasa muzicki bolje odsvirano...a mozda mi se i cini zbog neuporedivo bolje produkcije ( sto je sasvim i normalno da produkcija bude bolja od produkcije starog Bombardera iz vishe razloga, pre svega sto je snimano koliko godina posle Bombardera )

Hteo sam odgledati i onaj video koji su stavili na stranicu, ali kad kliknes na play izadje da je video remove by author...i tako nekoliko puta.

 

Reci mi, jel to Zlaja svirao na prvom Bombarderovom Speed Kill-u pa je pred snimanje Bez Milosti materijala napustio bend a na njegovo mesto dosao tada drugi lik ( posto sam u jednom intervjuu u PopRocku tada kada su Bombarderi snimali kod Malkolma Muharema svoj drugi album tako procitao, samo se iskreno ne secam imena ) ?

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice da je tako, na drugom albumu nema Zlaje, a potpisan je Jasmin, mada za podatke iz prve ruke najbolje je obratiti se Zlaji direktno. Primjetio sam da se on na ovih par ex-Yu metal foruma povremeno oglasava pod nickom "zlays“.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je , novi clan se zvao Jasmin a Zlaje nije bilo...

secam se tog intervjua koji je sa Nesom ( a mislim i Mahom ) u Malkolmovom studiju u toku snimanja drugog albuma za PopRock uradio ili onaj legendrani sarajevski lik Chichak ( koji je i organizovao HM festove po Sarajevu i imao ako se ne varam bend Formula 3, ili je to uradila neka novinarka - metalka takodje iz Sarajeva koja je cesto pisala i izvestavala sa sarajevske hm scene za PopRock...

Intervju je imao naziv Speed Hawkwind jer su oni obradili tada pesmu od Hawkwinda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi, jel to Zlaja svirao na prvom Bombarderovom Speed Kill-u pa je pred snimanje Bez Milosti materijala napustio bend a na njegovo mesto dosao tada drugi lik ( posto sam u jednom intervjuu u PopRocku tada kada su Bombarderi snimali kod Malkolma Muharema svoj drugi album tako procitao, samo se iskreno ne secam imena ) ?

 

snimao ih je mustafa čengić muće aka speed mustafson, gitarist na prva dva albuma zabranjenog pušenja :)

Edited by YYYn

Share this post


Link to post
Share on other sites

snimao ih je mustafa čengić muće aka speed mustafson, gitarist na prva dva albuma zabranjenog pušenja icon_smile.png

 

Moja greska onda, nije namerno, jbg godine su prosle a slicno zvuci Mustafson i Muharem, al jeste Speed Mustafson, lepo si me podsetio...a cekaj kakve je i da li je uopste nekakave veze sa njima imao Malkolm Muharem ( ili je to jedan te isti lik samo pod dva razlicita nicknamea ) ?

A gresku sam napravio i kod Formule, Formula 4 a ne 3, al jbg, tu Formulu nikad nisam ni slushao vishe se secam zbog Chicka nego zbog same Formule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greska onda, nije namerno, jbg godine su prosle a slicno zvuci Mustafson i Muharem, al jeste Speed Mustafson, lepo si me podsetio...a cekaj kakve je i da li je uopste nekakave veze sa njima imao Malkolm Muharem ( ili je to jedan te isti lik samo pod dva razlicita nicknamea ) ?

A gresku sam napravio i kod Formule, Formula 4 a ne 3, al jbg, tu Formulu nikad nisam ni slushao vishe se secam zbog Chicka nego zbog same Formule.

 

malkom (nema veze sa ovim drugim likom - fade out producentom) sa njima nije, bar koliko ja znam, imao nikakve veze. ja se formule nesto previse ne sjecam, ali gitarist im je imao razglas i uvijek je ozvucavao yu heavy metal festove u sarajevu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ta novinarka- metalka iz Sarajeva je sa Bombarderom i uradila intervju " Horror na 33 obrtaja " za Hard Metal.

 

malkom (nema veze sa ovim drugim likom - fade out producentom) sa njima nije, bar koliko ja znam, imao nikakve veze. ja se formule nesto previse ne sjecam, ali gitarist im je imao razglas i uvijek je ozvucavao yu heavy metal festove u sarajevu icon_smile.png

 

 

Extra, hvala tebrex za ovo objasnjenje , znaci fadeout producent je Speed Muche :)

al jeste svaka se zavrsavala fadeoutom.

Ja se Formule uopste i ne secam, kao slovila je za kultni sarajevski band, al nisam je nikada slushao.

A znas li mozda ime te novinarke koja je cesto pisala o sarajevskoj sceni i za porock i za hardmetal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greska onda, nije namerno, jbg godine su prosle a slicno zvuci Mustafson i Muharem, al jeste Speed Mustafson, lepo si me podsetio...a cekaj kakve je i da li je uopste nekakave veze sa njima imao Malkolm Muharem ( ili je to jedan te isti lik samo pod dva razlicita nicknamea ) ?

A gresku sam napravio i kod Formule, Formula 4 a ne 3, al jbg, tu Formulu nikad nisam ni slushao vishe se secam zbog Chicka nego zbog same Formule.

 

Pa Zelimir Altarac - Cicak je uglavnom organizovao rock maratone i Heavy festivale u Sarajevu , i Cicak je stvarno rock ikona i svi ga znaju u Sa. Nisam to hteo da kazem . Cini mi se da je bilo ukupno 5 ili 6 Heavy festivala u Skenderiji do rata . Na njima su nastupali Bombarder , Heller , Demoniac.... ali jedina grupa koja je nastupila na svim Heavy festivalima bila je Formula 4 s Ljubisom Racicem na celu . Formula 4 je jedan od najdugovecnijih bendova na ovim prostorima iako nisu snimili puno materijala.

 

Ako hoces da se podsetis Formule 4 , na prolece se organizuje 40 godina postojanja benda , a koncert ce biti i u Beogradu ali sa Beogradskom postavom Formule ,pa svrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U to vreme i ja sam takve stvari cuo o Chichku, koliko se secam svuda je bilo reci hvale zbog njegovog zalaganja oko promocije metala u Sarajevu, a znaci on je bio samo organizator, ok.

Kako mi je YYYn napisao bilo je ukupno 6 HM festa u Sarajevu.

 

Axa, znachi Ljubisha Racic je frontmen Formule 4...poznato mi je ime , ne mogu da kazem da nije, nego se sve to sa godinama izmeshalo i pobrkalo, al dobro da su i takve stvari , makar pobrkane, ipak ostale u pamcenju :)

40 godina od osnivanja...iako ih nikada nisam slushao, to je za svaki respect, pa kad se bude blizio jubilej i koncert povodom njega, ti napisi neshto o to me na forumu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Tomba la Bomba mini lp Enemy Inside izlazi oko nove godine,

o deteljima bićete na vrijeme obviješteni.Samo da najavim da je urađen duet sa bivšom pjevačicom benda Ormus i naći će se na ovom Mini Lp

Što se tiče Bombardera svirao sam na njihovom prvom albumu i iz privatnih razloga sam napustio bend taman negdje pred snimanje drugog albuma.

Rapid Fire se raspao ubrzo nakon mog odlaska iz benda tako da nažalost pripremani materijal nije ugledao svijetlo dana :icon_ne:

Na novom albumu bombardera trbala bi se naći jedna moja pjesma vidjećemo,pozdrav svim fanovima Bombardera Zlaya. :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Edited by zlays

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...