Jump to content

Unisonic


Recommended Posts

Pa ne znam sta si ti slusao stvarno. Dovoljno je reci da te albume ne mogu da slusam jer su teski podbacaji. Onaj drugi posebno. U njihovim odvojenim karijerama nema skoro pesme da mi se ne svidja, ali ovo ama bas ni malo. Ne znam koliko su uspesni sto se tice prodaje, ali to me jelte ni ne interesuje.

 

Moram dodati i to da treci album nisam imao snage da preslusavam koliko su me ova dva smorila. Nikada me kriticari nisu zajebali kao u pitanju ova dva albuma hvaleci albume samo na osnovu licnosti koje ucestvuju.

Složiću se jedino da je treći album znatno slabiji, neupečatljiviji i muzički i idejno ravan i nezanimljiv... Da ne polemišem o dijametralno suprotnim stavovima mojim i hefestovljevim, i da više ne trujemo topic. Amen.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

На прво слушање ми је албум био предобар. На друго је већ кренуо да бива савршен, а са сваким следећим ми је све бољи и бољи. У сваку песму могу скроз да се унесем и то је преогроман плус.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakvu muziku volim u backgroundu kad nešto radim. Neopterećujući heavy zvuk, tečne pesme, ali mi nije baš da slušam i da se oduševljavam. Preiskusna ekipa je napravila iskusan album, sa svim elementima koje ovaj žanr treba da sadrži. Neću ga baciti na memorijsku karticu telefona sigurno, ali ću ga verovatno zadržati na HD-u za vikend opuštanja, zvuk baš prija.

Ovako i kod mene, evo slusam sad, skroz opustajuca mjuza, prolecno/letnji album totalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je ovaj Unisonic album jedan podbacaj u poredjenju sa ocekivanjima koja sam imao. U principu, ono sto je najbolje na albumu se vec ranije naslo na onom EPu. Na ostatku albuma ima par solidnih stvari kao sto su "Renegade", "King For a Day" ili recimo "Star Rider", ali sve je to nedovoljno ubjedljivo i previse "soft". Da se radi o nekom drugom bendu, vjerovatno bih to sve batalio nakon 2-3 slusanja. Album nije katastrofa, ali sam svakako ocekivao vise energije i zestine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поред Souls Alive најбоља је Never Change Me. Не знам, ја сам баш овако нешто и ишчекивао, и презадовољан сам коначним резултатом. Дефинитивно међу 5 најбољих ове године (а од тих пет сваки може да буде на првом месту).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja prvo sto nista nisam ocekivao od ovoga jer je ovo vec 4-5 Kisketov 'melodic metal' projekat, a nijedan od tih me do sada nije dotakao. I kvalitetno, ovo je mozda nesto bolje od Vendoma, ali opet nista za uzburkavanje.

 

Jedina prava razlika ovde je pristustvo tata Kaia, sto je IMHO i privuklo toliku paznju na bend. Jebiga, Kiske vec poodavno nije neaktivan, samo nista interesantno covek da krene da radi. A ono sto je mene iznenadilo je da Kai jeste pisao pesme za album (mislio sam da je uleteo na zavrsen album), ali nazalost njegove mi ispadaju ovde i medju slabijima uglavnom. Ili slabe, ili bas self-plagiarising feeling se dobija. Npr. naslovna mi dodje samo ubrzani "Into The Storm"...I da, nemojte da mi kazete da sam jedini koji na "Never Too Late" refrenu 'oce da zapeva "It's time to break free!" :D

 

Sve u svemu, prijatan materijal, ali kao i ostali Kisketovi projekti, da nema njegovog vokala ne bih ovome dao ni jedno posebno slusanje. Uzivanje je slusati ga, a jos vece bi bilo da mu je glas dat preko nekog stvarno kvalitetnog materijala.

 

Samo da istaknem koliko se oseća prizvuk Time to break free fora (G.Ray) u numeri Never too late (malo copy paste starih hitova)...

 

Nisam dakle jedini :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, да ли сте ви људи овде стварно очекивали музичку револуцију? Потпуно пријатан, лаган и пре свега квалитетан албум. А чуј, Каи копира самог себе. Јебе се баш човеку, има свој стил свирања и компоновања. Рифови су добри, мелодије тачно тамо где и требају да буду, нема мршења муда, Киске, наравно, даје свој шмек...

 

Што се мене тиче, ово иде на треће место овогодишње топ листе, одмах иза Оверкила и Асфикса.

 

9.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jare stavrno si kralj. Slazem se totalno sa ovom ocenom.Bolje Kai da kopira sam sebe, nego da kopira tamo nekog levog. Svi su se uhvatili toga oko kopiranja. Ako je lepo i vozi moze da prodje. A ovaj album i vise od toga. Kamo srece da neki bendovi pocnu da kopiraju sami sebe, a ne da pokusavaju da se kite tudjim perjem pa ispadaju smesni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, да ли сте ви људи овде стварно очекивали музичку револуцију? Потпуно пријатан, лаган и пре свега квалитетан албум. А чуј, Каи копира самог себе. Јебе се баш човеку, има свој стил свирања и компоновања. Рифови су добри, мелодије тачно тамо где и требају да буду, нема мршења муда, Киске, наравно, даје свој шмек...

 

Што се мене тиче, ово иде на треће место овогодишње топ листе, одмах иза Оверкила и Асфикса.

 

9.5/10

 

Pa sa ocenom 9.5 i treba bar neka revolucijica da se cuje..prijatnih i laganih albuma koliko hoces, a ovaj, kao i oni, nisu je neki veci fuss.

 

Da je bolje da Kai direktno kopira sebe nego druge (a desavalo se vise na poslednjih par GRa), 'ajd, recimo da se slazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod ovog albuma ocekivao vise ostrijih i brzih numera tipa "Unisonic", a dobili smo jedan dosta lagan i opusten album, u nekom "happy metal" fazonu.

Zbog toga je ovaj album za mene razocarenje.

 

Kao ste rece jedan moj drug (koji ovo vjerovatno sada i cita :)), album na kojem je Hansen radio, a na kojem Hansena gotovo i da nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes ti sve, Over the Rainbow je dobra stvar, King for a day - Kai vs Hansen, bomba. We rise do jaja stvar i dodaj Unisonic koji samara ispocetka, ostale su mogle biti i samo lupkanje u kutiju od patika sa rifovima na kadici za bebe. Dakle Unisonic je osvezenje u najmanju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...