Jump to content

Programiranje....


..charlie..

Recommended Posts

Ovo bi trebala na bude tema na kojoj bi se diskutovalo o programiranju i problemima sa kojima se programeri sretnu u toku pisanje nekog programa ...

 

Znam da postoji milion foruma sa iskljucivo ovom tematikom, ali ne mislim da ce skoditi postaviti pitanje i ovde, pa ukoliko neko zna da odgovori... :pivopije:

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislio sam kod nas. Slaba potraznja i slabo trziste. Jeste da se koriste, ali je C# ogranicen, jer je samo za Windows Desktop Development. Nije cross platform kao Java recimo... Previse se posla sada prebacuje na mobilne uredjaje, sve je manje posla za desktop solucije. C++ je druga prica, za industriju je glavni jezik (a i za vecinu drugih stvari generalno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svakog ko se ozbiljno bavi programiranjem ima posla. Zeznuto je pocetnicima. Uci se na faxu, ovo ono, uci se sa strane, ali za posao (narocito u programiranju) je potrebno podebelo znanje i iskustvo da bi se dobio posao. A 90% onih koji zavrse fax nisu ni videli ozbiljne projekte kao sto se radi u "stvarnosti". Ne govorim iz svog iskustva, vec iz iskustva par prijatelja/ica, koji su zavrsili fax, bili u fazonu e super ovo ono, a kada treba posao, nema nista od toga, jer tehnologije koje se koriste u praksi prevazilazi ono sto se uci na faxu. A vecina firmi nisu u fazonu da primaju novajlije i obucavaju ih, zbog pregrsti posla...

 

Sa druge strane, web development je relativno lakse nauciti nego software development, lakse je dobiti projekte, ideje, time se i brze uci, i dolazi do iskustva, pa i posla. Ovo drugo je moje iskustvo. Krenuo sam C#, radio software-e, baze podataka, ovo ono, ali nista od toga nije zazivelo, jer generalno, nisam imao ideju niti projekte kako da budzim svoje iskustvo. Dok sam za Web Development, imao ideja pregrst, a i lakse mi je realno. A najrealnije, nisam neki potencijal za software programiranje :) Iako imam razumevanja, kontam da treba imati ono "nesto" sto ce te izdvojiti od mase, i sto generalno konta probleme (u ovom slucaju) OOP programiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini se slažem al' taj koji je mislio da će u zemlji Srbiji posle faxa da šljaka se mnogo zajebao. Treba raskrstiti sa ta dva u startu. Ja sam za vreme faksa radio odvojeno za sebe a odvojeno da položim ispite. Od svega mi je ostala tu i tamo neka teorija ali programiranje se uči tek kad faks završi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

U suštini se slažem al' taj koji je mislio da će u zemlji Srbiji posle faxa da šljaka se mnogo zajebao. Treba raskrstiti sa ta dva u startu. Ja sam za vreme faksa radio odvojeno za sebe a odvojeno da položim ispite. Od svega mi je ostala tu i tamo neka teorija ali programiranje se uči tek kad faks završi.

 

Ne gasite svetlo na kraju tunela :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim web development u C# (radio sam i u C++ par puta ali to bas i nije vremenski produktivno iako je kod, pa samim tim i web aplikacija mnogo brza), ne kapiram u cemu je problem. C# kao jezik nema veze sa tipom razvoja (desktop vs web). Radi i jedno i drugo.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što?

Uvek može posle faksa sa programiranjem ili sa bilo čim da se zaposli neki izvanredan student, talentovan i sa dobrim prosekom. Ali ostali ne tako lako...

Znam kakvo je stanje ovde, ali volim da verujem da sad ne rmbacim ko kreten uzalud, pa makar to bila pusta zabluda :zuba:

Nego, je l neko ovde radio sa listama i drvetima u C-u? Ogadilo mi se programiranje od njih :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko se secam to je par sablona plus azuriranje pokazivaca, koje ruku na srce moze da se zabrlja. Ja sam uvek gledao da sve sto moze prikazem preko matrice, a moze skoro sve. Sad, ne secam se koliko je isplativo u realnom vremenu, davno sam to radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...