Jump to content

Rune


Thule

Recommended Posts

Da, znam za te osobe kojima se desi to sto se desi..cudno je to, bas pre neki dan, u stvari bas za Uskrs, od 2-3 ujutru pa do zore sam pricao sa jednim mojim poznanikom.Slucajno smo se sreli na ulici.

On je u stvari stariji brat jednog mog dobrog druga i to je bio prvi put da sam ozbiljnije popricao sa njim.On je jedna od onih osoba koju " normalni " ljudi zovu " otkacenjaci, pomalo ludi."

U tom razgovoru mi se potpuno otvorio i pricao o nekim stvarima na koje bi, verujem, ostali poceli da mu se smeju i rugaju.Ja sam ga bas ozbiljno slusao, potpuno se uneo u njegovu pricu i kao hipnotisan zaboravio na vreme.. biggrin.gif

 

Naime, pricao je kako je ranije bio dosta gresan i kako je jednog dana pre dve godine video andjele..od tada mu se promenio zivot.Pricao je o materijalnom svetu koji nas okruzuje a koji je u potpunosti pod kontrolom satane, o lepoti i blazenstvu kada se nadjes u prisustvu nekog svetog bica.Kaze da je osecaj tako lep da nikada nece moci da ga zaboravi i da mu je zao sto je na ovom svetu..pricao je o dusama svetih ljudi po koje dolazi navodno Hrist licno i opisao mi scenu gde demoni bukvalno beze pred njim, glavom bez obzira. icon_biggrin.gif

Pricao je o satani koji je velika kukavica i koji ne sme licno da se suprotstavi Bogu pa je za sobom povukao mnoge druge andjele..rekao mi je da je satana navodno bio najsvetliji, prvi andjeo..ne secam se tacno njegovih reci.Znam samo da je opisivao veoma zivopisno..hehe.

Ima tu dosta toga, verujte mi, mnogo toga sto je pricao, iako deluje tako kako deluje, za njega je to svakodnevni zivot a ja smatram da nemam pravo da kazem da je lud ili ne.

E da, spomenuo je nekog sveca Porfirija, kaze da je on bio jedan od najvecih svetaca.Navodno, imao je sposobnost da vidi patnje svih ljudi na planeti i da mu je bilo uzasno tesko.

Kako je rekao taj moj drug, Bog povremeno odluci da deluje kroz odredjene osobe na zemlji i te osobe najcesce budu neshvacene, proglasene ludim itd. jer je teret pretezak za jedno ljudsko bice..

nisam vas valjda smorio.. icon_smile.gif

A sad o Runama, dakle, koga interesuje, ima knjiga, sajtova..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar o Bogu nije govoreno, zar Bog nije NAM GOVORIO?

PA sta je Isus ako ne BOG, dosao je na zemlju i vratice se. Imate mnogo toga da procitate.

 

Kad bi sad objasnjavali hriscanstvo i svete tajne, bilo sta. Mogli bi da objasnimo.

Primeri, svete tajne, zasto krstenje i kako, Sveta vodica i sveto ulje, kako se koriste i za sta i milion drugih stvari. Ja imam knjigu o Runama.

 

Znaci nas interesuje, praksa, kako zasto i zbog cega? Na sta taj ritual ili obred deluje.

 

Ako je to tesko objasniti icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif ja nemam pojma sta pisete na ovoj temi. Samo zbunjujete, ajde malo edukacije za promenu icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам девојку која је скоро перфектна, лепа је, марљива, има супер посао, завршила је факултет у року, све је како треба. Међутим, као последица вишегодишњег петљања са којекаквим стварима типа ји-ћинг, ТМ, АП и слично, она је постала једна неуротична, и социјално сасвим неприхватљива особа. Нема пријатеље...

 

 

Deluje mi kao da odgovornost za njeno stanje (koje zaista zahteva strucnu pomoc) stavljas na ono cime se bavila.Ji-djing, kao i Rune i Tarot, predstavlja simbole pomocu kojih se manipulise sopstvenim nesvesnim, da ne sirim pricu dalje.U to stanje je nije doveo ji-djing, vec konstrukcija njene licnosti i sadrzaj njene podsvesti; to je mogla da uradi i neka stresna situacija ili bilo sta drugo.Ji-djing nema veze s tim.

 

Рачунао сам да ми, пошто већ причате о томе, неко може приближити како се то оне користе, за шта се користе и гомилу других ствари.

 

A ja ponovo kazem, rad sa Runama je potpuno licna stvar.Nema o tome sta da se prica.Dao sam link na kome se nalazi Raido kurs rada sa Runama, a evo i, ponovo, jedan lep sajt pogodan za pocetnike i one koje Rune povrsno interesuju: www.runemaker.com, mada povrsno interesovanje za Rune predstavlja gubljenje vremena.

 

 

Моје мишљење 0о стварима које не смеју да се причају је следеће и поновио сам га више пута - или је нека превара у питању или је у питању тешко секташење

 

 

Niko nije rekao da o Runama ne sme da se prica; simboli, znacenja i nacini prakticnog rada sa Runama su dostupni svima i tu nema nikakve tajne.U pitanju je samo iskrenost u pristupu.

 

 

 

Znaci nas interesuje, praksa, kako zasto i zbog cega? Na sta taj ritual ili obred deluje.

 

 

Kazes da imas knjigu, a imas i gore nereceni sajt, pa izvoli.

edit: u gornjim postovima smo Varg, Kveld i ja vise puta izneli odgovore na ta pitanja.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Варг

 

Твоја прича је интересантна, али сам ја више него скептичан ко се, у ствари, јавио твом пријатељу. Ако је сврха твоје приче била да покажеш да човек може да "флипне" и од Хришћанства, а не само од езотеричних вештина, онда ниси у праву. Управо сама твоја тврдња да за ту особу причају да је "луда" то доказује. ВИШЕ ЈЕ НЕГО ДИСКУТАБИЛНО да ли су се твом пријатељу јавили Анђели или "анђели". Ја бих, на основу неких личних искустава, а и на основу неколико познанстава, рекао да су "анђели" у питању. Видиш, ја познајем много религиозних људи, а никада нисам чуо ни за једног коме се јавио Бог (или слуге његове). То се ВРЛО ретко дешава. Знам да се чобанину јеавио Свети Симеон Дајбабски и рекао му где се налази манастир (Дајбабе близу Подгорице), а овај отишао у Цркву, испричао то, људи оду на то место и ту заиста нађу манастир (био сам тамо, а имам и неке слике, па ако неко жели да види, нека се јави). Манастир је под земљом и врло интересантно изгледа. Такође, знам да се неким монасима из Острога неколико пута јавио Свети Василије. Има ту још прича, али да не дужим. Од ових "обичних" људи лично познајем две особе који су имале "јављања". У оба случаја су демони били у питању, једном човека су гушили и то врло често, а други човек их је видео у неколико наврата, али без већих последица. За њих нико не огвори да су "луди", већ заправо поседују такав мир и такву духовност да је то немогуће описати. Обојица су медицинари, што ме наводи на помисао да су доктори медицине и сличних струка подложни, значи Мелинда, чувај се. laugh.gif Шалу на страну, заиста мало ко заслужи да су се јаве слуге Божје. Не бих да судим, али сасвим је могуће да се твом пријатељу јавио неки демон, а све да би омео његов пут ка избављењу, јер је како кажеш, постао свестан свог греха, а то је први корак. Има тога још, али не бих да вам гушим тему.

 

@ Нокс

 

1. Тачније, ја бих пре окривио ТМ и АП. Ји-Ђинг је сасвим споредан у целој причи. Њега наведох као пример колико човек понекад постане роб тих стварчица (Ји-Ђинг, хороскоп, па можда и руна), па престане да мисли својом главом. Ту лежи мој страх за вас, а као последица моје љубави према вама. Наравно, бавите се ви чиме желите, ја сам само мислио да мало попричамо о томе, ако хоћете. Но, ОК, не морамо. Што се осталог тиче, већ рекох, па не бих да се понављам.

 

Понављам, опростите што скренух тему, мислим да нисам друкчије могао објаснити зашто су ме интересовале те "приватне" ствари.

Наставите и хвала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci veceras sam JAAAKOOO iznerviran...toliko je djubradi na ovom svetu.. no.gifno.gif

Zao mi je..nema veze sa VamaNi.sa yumom..

Ajmo redom..

 

@Axeanoslilas-Taj lik se veoma promenio..moja namera nije da prikazem bilo sta!Moja namera je bila da prikazem coveka koji je postao odjednom veliki vernik!To je cinjenica.To vece koje sam proveo sa njim se nemoze opisati..

Licno, ne verujem da je uticaj demona u pitanju.

 

@Totem-Brate, interesuju te prakticni rezultati u vezi Runa..to je nemoguce.

Suvise je kompleksno, licno..da ja Vas pitam o cemu se molite Bogu??

Stvarno nije u redu.Ako sumnjate u moc i delovanje Runa, okusite ih sami.U suprotnom cutite, uz svo postovanje.

 

Od mene ocekujte samo uzajamno postovanje..nista vise. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Нокс

 

1. Тачније, ја бих пре окривио ТМ и АП. Ји-Ђинг је сасвим споредан у целој причи. Њега наведох као пример колико човек понекад постане роб тих стварчица (Ји-Ђинг, хороскоп, па можда и руна), па престане да мисли својом главом. Ту лежи мој страх за вас, а као последица моје љубави према вама. Наравно, бавите се ви чиме желите, ја сам само мислио да мало попричамо о томе, ако хоћете. Но, ОК, не морамо. Што се осталог тиче, већ рекох, па не бих да се понављам.

 

Ono sto sam rekao za ji-djing vazi i za TM i AP.Naravno da covek moze da postane rob tih ''stvarcica''; isto tako moze da postane i rob hriscanstva.Kad kazem rob, mislim kako na fundamentalisticko shvatanje vere, kao i na psihopatoloske posledice koje vera, bilo koja, moze da proizvede.Uz rizik da budem banalan, pomenucu poznati primer mladica iz Amerike koji je sam sebi iskopao oko jer se u Jevandjeljima pominju oci u odnosu na greh, znas vec kako.To je, medjutim, mnogo manja opasnost od fundamentalizma koji se trudi da sve druge vere svede na nesto sto je lose.Od toga do lomaca je samo korak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Ako sumnjate u moc i delovanje Runa, okusite ih sami.U suprotnom cutite, uz svo postovanje.[/b]

 

Koga ja da postujem, Rune icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Znaci da postujem slova icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pismen sam, a da se klanjam nekom, zar ti delujem tako?

Daj valjda me toliko znas.

Ili ne?

icon_twisted.gificon_twisted.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga ja da postujem, Rune icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Znaci da postujem slova icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pismen sam, a da se klanjam nekom, zar ti delujem tako?

Daj valjda me toliko znas.

Ili ne?

icon_twisted.gificon_twisted.gifph34r.gifph34r.gif

Ma ne, rekao sam postovanje izmedju nas..misljenja se razlikuju ali vazno je da smo mi ok.. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga ja da postujem, Rune  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

Znaci da postujem slova  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

Pismen sam, a da se klanjam nekom, zar ti delujem tako?

Daj valjda me toliko znas.

Ili ne?

icon_twisted.gif  icon_twisted.gif  ph34r.gif  ph34r.gif

 

ha ha , to je kao kad bih ja tebi rekla da poshtujesh jagnje kao zivotinju i njemu se klanjash ili recimo ribu icon_smile.gificon_smile.gif ...Bozanstvo se spustilo na zemlju i govorilo u Bibliji kao i u Havamalu i u mnogim drugim svetim knjigama..naravno da krshtenje i slichni rituali imaju smisla ali takodje imaju i nordijski rituali i postoje jako dobri razlozi zashto su Runa takve kakve su , zashto ih ima bash toliko itd...suvishe vulgarno shvatash druge religije shto znachi da si jako malo shvatio svoju sopstvenu , uhvatio se se za neke stvari koje su ti jasne u hriscanstvu i ne prihvatash da i druge religije imaju smisla icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha , to je kao kad bih ja tebi rekla da poshtujesh jagnje kao zivotinju i njemu se klanjash ili recimo ribu  icon_smile.gif  icon_smile.gif ...Bozanstvo se spustilo na zemlju i govorilo u Bibliji kao i u Havamalu i u mnogim drugim svetim knjigama..naravno da krshtenje i slichni rituali imaju smisla ali takodje imaju i nordijski rituali i postoje jako dobri razlozi zashto su Runa takve kakve su , zashto ih ima bash toliko itd...suvishe vulgarno shvatash druge religije shto znachi da si jako malo shvatio svoju sopstvenu , uhvatio se se za neke stvari koje su ti jasne u hriscanstvu i ne prihvatash da i druge religije imaju smisla icon_uhoh.gif

Naravno da prihvatam druge religije, bas iz tog razloga jer ih je hriscanstvo oznacilo demonskim, znaci u njima nesto ima.

Pazi kad pominjes jagnje Bozije, pominjes sam deo Boga (Treba ovo da ti tumcim)

Kad ponjes ribu (Bolje ribe) simbol je izuzetno snazan.

 

Kad pominjes svete knjige i bogove pitam koje?

Imas jednog Boga Kveld. Do tog boga ti mozes biti i nadcovek, ali nadcovek ce pasti na kolena dok, ili kad dodje do SVECOVEKA (Prouci ko je svecovek)

 

 

Nadcovek, protiv koga ja nemam nista je mocniji od svih tih tvojih bogova, runa ili sta vec. Ali uvek pada kad je ispred SVECOVEKA ( Bolje reci kad se nadje u tome da spozna sta je svecovek)

 

ph34r.gificon_wink.gif

YUP

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svete knjige su Edda i Havamal, na primer.Jednako svete u nordijskoj religiji kao sto je Biblija sveta u hriscanstvu.Pitanje da li ''postoji'' jedan Bog ili vise Bogova ili Boginja je krajnje licno pitanje vere.A sam pojam nadcoveka je antiteza hriscanstvu.Ne znam da li mislis na Svecoveka u hriscanskom smislu ili nekom drugom.

Ne zaboravi da je jedan od simbola kojim je predstavljan Hrist u ranom hriscanstvu bila i Zmija sa glavom Lava, ne samo ribe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svete knjige su Edda i Havamal, na primer.Jednako svete u nordijskoj religiji kao sto je Biblija sveta u hriscanstvu.Pitanje da li ''postoji'' jedan Bog ili vise Bogova ili Boginja je krajnje licno pitanje vere.A sam pojam nadcoveka je antiteza hriscanstvu.Ne znam da li mislis na Svecoveka u hriscanskom smislu ili nekom drugom.

Ne zaboravi da je jedan od simbola kojim je predstavljan Hrist u ranom hriscanstvu bila i Zmija sa glavom Lava, ne samo ribe.

Svete icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Kako kome, stvar slobodne volje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma definisi taj tvoj post icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

sta ima da ti se definishe.. decko bi psihicko stanje... ja sam fin i uljudan .. malo neurotichan doduse.. a za kaj ti pitas ?

 

anywayz , hricanstvo nebi trebalo da bude religija vec nacin zivota,. slediti hristov put ka prosvetljenju .. sta vec ... ovo sto se danaz naziva hricanstvom je komercijala i kontrola masi, nista vise. a ti toteme nalazi svog boga raspravljjuci se po forumima to je pravi put icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ima da ti se definishe.. decko bi psihicko stanje... ja sam fin i uljudan .. malo neurotichan doduse.. a za kaj ti pitas ?

 

anywayz , hricanstvo nebi trebalo da bude religija vec nacin zivota,. slediti hristov put ka prosvetljenju .. sta vec ... ovo sto se danaz naziva hricanstvom je komercijala i kontrola masi, nista vise. a ti toteme nalazi svog boga raspravljjuci se po forumima to je pravi put  icon_smile.gif

Da ne bi trebalo da se smejm. Ok ha-ha

Sta ima ja da trazim Boga kad vec imam onog u koga verujem.

I nisam tebe pitao da odgovaras u njegovo ima, zato stisaj malo.

Nisam raspolozen.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi trebalo da se smejm. Ok ha-ha

Sta ima ja da trazim Boga kad vec imam onog u koga verujem

.

ne boj se , niko ovde ne zeli da te preobrati (vishe) icon_smile.gif ...ili ti mozda nisi bash toliko siguran u svoja religijska ubedjenja mrred.gif ....pa jednostavno ne zelish da budesh u iskushenju da skrenesh sa svog puta...he he , nisam ni ja danas raspolozena icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne boj se , niko ovde ne zeli da te preobrati (vishe) icon_smile.gif ...ili ti mozda nisi bash toliko siguran u svoja religijska ubedjenja mrred.gif ....pa jednostavno ne zelish da budesh u iskushenju da skrenesh sa svog puta...he he , nisam ni ja danas raspolozena icon_smile.gif

Strah, zanimljivo. Od vas mi je na 0% a sto se tice straha od samog sebe 100%. Strah od mog Boga, ja jesam gresan, pa opet nista nisam menjao. Mene preobratiti icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif e to bi bio podvig, tako nesto ne treba ni pomisliti, pokusavati ce mi izazvati SMEH.

 

Ja sam siguran u sebe i ne padam na svaku biljku, zivotinju, vetar ili sta vec. Moja sigurnost je moja moc. Moja slobodna volja je moja moc. (Ima svoju cenu) Ali ja nisam sebe bacio u okove kao neki, niti je mene moj Bog obavezao necim. Moj Bog ne trazi, samo kaze sta je dobro a sta lose, ostalo je na meni. A vasi bogovi traze. Cude me takvi bogovi. Sta to Bog moze traziti od coveka?

 

Moj Bog trazi samo jedno, kajanje, ali ako necu NE MORAM (slobodna volja). Vidis tu je velika razlika. Vasi bogovi traze, pa ko je onda tu u okovima, ko je slobodniji. VI ili ja?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta to Oni traze od nas?

Mislis li na Rune?One nisu nikakva obaveza..ja njih obozavam i mnogo se lepo osecam u njihovom izucavanju jer time otvaram i prosirujem vidike ka ovome svetu.Ja se tu vise osecam kao da Ja trazim nesto od Njih, a ne Oni od mene..Nema tu moranja..ipak, ako cemo iskreno, put do neke Istine iziskuje malo vecu paznju pa radilo se to o Hriscanstvu, Budizmu ili necemu trecem..

 

Zar ne trazi hriscanski Bog da ljudi zive samo za njegovu ljubav, da se njemu mole..ako zele spasenje?Zar nije po hriscanstvu jedini put ka spasenju kroz Hrista?

 

Radi se o tome da Oni ne traze nista od Nas.Mi sami moramo traziti od Njih.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam edit opciju a hteo bih samo nesto da dodam..

 

U vezi bilo koje religije, data nam je potpuna sloboda.Niko od nas ne trazi nista.Na nama je jedino da li cemo potraziti nesto vise ili ne.

 

Dakle, htedoh dodati da po ovom pitanju nemoj odvajati nijednu religiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta to Oni traze od nas?

Mislis li na Rune?One nisu nikakva obaveza..ja njih obozavam i mnogo se lepo osecam u njihovom izucavanju jer time otvaram i prosirujem vidike ka ovome svetu.Ja se tu vise osecam kao da Ja trazim nesto od Njih, a ne Oni od mene..Nema tu moranja..ipak, ako cemo iskreno, put do neke Istine iziskuje malo vecu paznju pa radilo se to o Hriscanstvu, Budizmu ili necemu trecem..

 

Zar ne trazi hriscanski Bog da ljudi zive samo za njegovu ljubav, da se njemu mole..ako zele spasenje?Zar nije po hriscanstvu jedini put ka spasenju kroz Hrista?

 

Radi se o tome da Oni ne traze nista od Nas.Mi sami moramo traziti od Njih.

Da im se klanjate, eto sta traze.

Nama nije trazeno, nama je po slobodnoj volji.

 

Nista sto si naborjao nije istina, jer tu pada slobodna volja (u hriscanstvu)

Vi pagani to nemate jer zivite u strahu od nazovi bogova.

 

Trazite od njih? icon_confused.gif

Pa jel daju icon_confused.gif

 

Ok, ok mozemo ovako do sutra. Mrzi me.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...