Jump to content

Rune


Thule

Recommended Posts

Stoji, ali je isto tako i Runa koja simbolizuje povezanost svih ljudi na svetu, nase zajednicko poreklo i kolektivni arhetip koji nas povezuje u celinu.Meditacija i rad sa ovom Runom daju krajnje zanimljive rezultate.

Pa da, nisam isao u detalje.Malo sam zbrzao. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , tachno je ovo shto se tiche Divova , da su oni neke nagonske i podsvesne snage..mada ja sam njih uvek shvatala pre kao Nephilime,bica koja su ljudima donele odredjena znanja , shto magijska a shto ona druga..Irski i Grchki divovi su takodje bili superiorna bica koja su zatvorena u planinama i pod zemljom jer su pomagali ljudima..posle divova su doshli Bogovi i sve to lepo simbolizuje pobedu razuma nad nagonima i sirovom snagom..medjutim , razmislite koliko je zdravo sputavati nagone koji su neshto najprirodnije u nama...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih rekao da si tu sudrug sa Bogovima. Tako reci saborci koji zajedno jasu ili jedre. Mada,  postoji jdn ateorija da su nordijski Bogovi zapravo secanje na ratnijke iz daljine koji su posetili Sever. To ima neke logike zato sto su u stara vremena heroji posle smrti cesto deifikovani.  No to je druga prica od one da kroz Rune to postizes.

Jah , u jednoj sagi (Zemni krug) govori se o Bogovima koji su bili jako mocni ljudi , dijami ili sveshtenicin koji su iz svije prapostojbine (Velika Shvedska koja je bila tamo negde kod Skitije) predvodjeni Odinom doshli na Sever...ja sam njih proglasila Hiperborejcima ,entitetima koji su bili i ljudi i Bogovi..actually , shvatam Bogove na tri nivoa, 1)ex.Odinna kao sam svemir i vrhovno Bozanstvo, 2) Odinn kao specifichno Bozanstvo sa odredjenim funkcijama (rat , magija etc).3)Odinn u svojoj fizichkoj emanacije kao jedan od onih dijama, entitet koji se u ta davna vremena kretao medju ljudima a krece se i danas... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mrzelo me da citam sve poruke iznam da sam zbog toga mrred.gificon_evil.gif ali samo sam htela da kazem da imaju neke posebne rune za odredjene horoskopske znake...ako je to neko vec spominjao...nema veze,ali ako nekog zanima za njegov horoskopski znak koja je runa nek se javi:)))npr...strelcevi su cen runa pise se : < samo su malo vise razmaknute crte....mi strelcevi smo kazu jako slobodnoumni i avanturisticki nastrojeni....a posezemo i za umetnoscu..... alkos.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mrzelo me da citam sve poruke iznam da sam zbog toga mrred.gificon_evil.gif ali samo sam htela da kazem da imaju neke posebne rune za odredjene horoskopske znake...ako je to neko vec spominjao...nema veze,ali ako nekog zanima za njegov horoskopski znak koja je runa nek se javi:)))npr...strelcevi su cen runa pise se : < samo su malo vise razmaknute crte....mi strelcevi smo kazu jako slobodnoumni i avanturisticki nastrojeni....a posezemo i za umetnoscu..... alkos.gifbiggrin.gif

Licno ne vidim neku vezu izmedju zodijaka i runa. Mislim, ne kazem da nema ... ali mi je to nekako new age zvaka bez nekog tradicionalnog utemeljenja. Mozda i gresim doduse ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeeeeeeeeeeeeeeee........ne vidim ni ja al to nije poenta,zar ne:)))sad sam pogledala i nema informacija o tvom rodjosu...pa ne mogu da ti objasim tvoju povezanost:)))al znas kako je to bilo ranije ljudi su svasta izmisljali i spajali apsurde tako smo i dosli do runa i povezanosti sa horoskopom...posto verujem da me sad tek nista ne razumes nema veze..... icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti si pun razumevanja za sve wub.gif

pa znas kako nisu ovo vama poznate rune ,mislim da je ovo neki stariji tip ranije pronadjen i to bas za to da bi bio povezan s horoskopskim znakom...jer su urezavali ove rune (raniji narodi ) u kamencice i bacali ih na zemlju da proreknu sebi sudbinu.....

a sto se tice standardnih runa gde dodjavola mogu da ih nadjem kao pismo...kompletno sve..... icon_confused.gificon_confused.gif

unapred zahvalna mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoces da kazes da mogu sve da nadjem na netu?ja ne bih rekla... rolleyes.gif

Naravno da mozes.

Kazi sta te interesuje i ja cu ti poslati linkove.

Trazila si slike Runa?

Ukucaj Futhark i videces.

Ili potrazi bilo koji Asatru sajt, ili ukucaj norse Runes..potrebna je masta. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preuzeto sa jednog foruma.Mrzelo me da prevodim, a i nema puno teksta. biggrin.gif

 

 

 

 

The rune researcher Heinz Klingenberg examined the unfortunately destroyed Gallehus Horns and set up this theory:

 

The inscription on the horns says

 

EKHLEWAGASTIR:HOLTIJAR:HORNA:TAWIDO

(The last word is written in an other style than the first three words are.)

 

 

Translated into English it means

I, Hlewagastir Holtijar, made the horn.

 

Klingenberg used the common Futhark to interpret the numerical value

(Wordend-R = Algiz):

 

a.) E K H L E W A G A S T I R

19-6-9-21-19-8-4-7-4-16-17-11-15

13 Runes, sum = 156

 

b.) H O L T I J A R

9-24-21-17-11-12-4-15

8 Runes, sum = 113

 

c.) H O R N A

9-24-5-10-4

5 Runes, sum = 52

 

d.) T A W I D O

17-4-8-11-23-24

6 Runes, sum = 87

 

The inscription contains of 32 Runes with 16 different letters. The Runes form 13 syllables.

 

There are several regularity in these numbers:

156 = 12 x 13, 52 = 4 x 13.

 

Added in groups:

 

a+b = 273 = 21x13 (:=4) = 21 Runes

b+c = 169 = 13x13 = 13 Runes

c+d = 143 = 11x13 = 11 Runes

d+a = 247 = 19x13 = 19 Runes

 

16 Runic signs plus the dot were used:

 

A R K G W H N I J >R< S T E L D O

4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 16 17 19 21 23 24

= 207 + . = 208 = 16x13

 

6 vowels (A,W,I,J,E,O)

= 78 = 6x13

 

10 consonants + . (R,G,K,H,N,>R<,S,T,L,D)

= 129 + . = 130 = 10x13

 

As you can see, the whole thing is interweaved with the number 13.

 

The 13 is known as a ancient magical number which knows how to bind everything. The 13. rune is Eihwaz and Eihwaz is known to be able to bind charms. There's an old saying: "Unter Eiben kann kein Zauber weilen!" (Translation: "Underneath a yew tree no charm can exist")

 

13 is also the number for transmutation, for a change and is between the times. In former times, when next to the sun calendar also the moon calendar was in use, from time to time a 13th month was implemented to adjust the in calculation of time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne valja se igrati s runama...

lako ih je bacit i napravit sranje, al ponistit to sta si napravio nemoguce...

ni onaj koji se najbolje razumi u rune ne baca ih uzalud...

ostavite se runa icon_mrgreen.gifph34r.gificon_cool.gif

E pa sad da se ostavimo.. no.gif

 

Odinova krv je u nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pusti horoskop...bolje nadji slike Runa i izaberi tri Rune koje te najvishe privlache..nemash pojma koliko ce taj izbor reci o tvom karakteru...

naprotiv .. tri rune .. daj ne lazi curu svako rune razlicito dozivljava i za svakog mogu znaciti drugo, bolje neka pogleda svoj natal malo bolje on ce joj vise raci o karakteru

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...