Jump to content

Rune


Thule

Recommended Posts

Ок, прекините ту глупаву расправу - јесте, није...

 

Може ли неко да ми каже како се те руне "бацају", шта се може добити и које опасности прете...

Сви нешто причају како су моћне, како су опасне, а нико ништа конкретно да каже.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne bavim runama, ali studiram visu uzaludnu - ako to mislim ima veze. kako shvatiti ozbiljno postove gdje se svaka recenica zavrsava s mnogo uzvicnika?

 

ja prelistah malo temu, 10-ak strana.. k`o kisa oko kragujevca, svi znaju, a niko nista da kaze. ajde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji kurs koji sluzi upoznavanju sa Runama, i predstavlja dobru pripremu za dalji rad sa Runama.Radio ga je nas covek, a ovde cu postovati njegov esej o Runama, buduci je mnogo sazetiji od mojeg.

 

Raido je šestomesečni sistem vežbe meditacija koji je nastao iz diskusije o šamanističkoj magiji na jednom od diskusionih foruma na Internetu, i koji se razvio u prilično veliki sistem vežbi i propratnih tekstova tokom rada sa tri grupe preko sledeće dve godine. Sistem je zamišljen kao idealni uvod u osnovne tehnike, vežbe i ideje koje spadaju u ono što se najčešće naziva "magijom", i počinje od najosnovnijih stvari, polako uvodeći sve više i više pojmova i ideja. S obzirom da se jedine tehnike koje su neophodne za završavanje sistema svode na vežbe disanja i meditacije, Raido je takođe sistem koji može poslužiti "skepticima otvorenog uma" i onima koji nisu sigurni da li "veruju u sve to" da malo provire u svet magije, i sami isprobaju o čemu je tu u stvari reč.

 

Raido je zasnovan na Runskom sistemu; Rune su jedan od značajnijih i dosta često zastupljenih sistema divinacije, zajedno sa Tarotom i I-Chingom. Kao i svaki drugi sistem za divinaciju, u pitanju je skup simbola koji predstavljaju u neku ruku mapu čitavog univerzuma - jer da bi mogle da obave posao, pomoću njih se mora moći (kroz interpretaciju) definisati svako moguće stanje ili situacija. Postoji više različitih skupova Runa; u Raidu, radićemo sa Starijim Futarkom (Elder Futhark), koji je najstariji oblik, i iz koga su svi ostali oblici izvedeni.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

Elder Futhark se sastoji od dvadeset četiri rune, koje ocrtavaju pun krug u spirali duhovne evolucije čoveka. Raido, Runsko putovanje, je serija radova u kojoj čovek istražuje svaku runu pojedinačno, kao i njene aspekte u samom sebi. Prolaz kroz ovaj rad donosi mnoge beneficije; čovek koji uspešno prođe kroz čitav ritual biva daleko bolje upoznat sa sobom, daleko stabilniji i sigurniji. Mnogi nauče stvari o sebi o kojima do tada nisu ni sanjali; neki nađu način da se oslobode stresa svakodnevnog života, a neki savladaju strahove koji su ih do tada mučili.

 

Raido nije mala stvar. Ono što se zahteva od zainteresovanih je da obezbede oko sat vremena dnevno (vreme varira u zavisnosti od čoveka, kod nekih će biti manje kod nekih više), tokom sledećih punih šest meseci. Tri puta u toku tih šest meseci, biće potrebno odvojiti veći deo dana za posebnu vrstu meditacione šetnje. Takođe, potrebno je malo truda da se nađe odgovarajući materijal (dvadeset četiri pločice drveta, otprilike istih dimenzija i izgleda) za set Runa koji će biti pravljen u toku Raida.

 

Sa druge strane, Raido nije ni posebno težak. Za osnovu, nije potrebno ništa osim vremena, otvorenog uma i dobre volje. Nije potrebno nikakvo predznanje, pa čak ni verovanje u magiju - na čitavu vežbu se može gledati kao na oblik zanimljive meditacije nad simbolima. Može se odustati u svakom trenutku, bez ikakvih negativnih efekata (sa izuzetkom Rune Isa: ako počnete rad sa njom, izuzetno je preporučljivo da ga i završite).

 

Mnoge od tehnika će u početku biti teške ili nezgodne. Rešenje je jednostavno: vežbavežbaisamovežba, večita mantra uspešnih praktikanata. Kao što je već napomenuto, odustajanje od jednom započetog Raida ne nosi sa sobom posledice; ali, generalno, preporučuje se da pre nego što se zaputite u ove vode dobro razmislite da li možete stići na drugu stranu. Ako niste sigurni, sačekajte, pa počnite kada budete potpuno uvereni da ćete moći da izdržite. Takođe, kad prođete kroz prve dve uvodne nedelje, pre nego što počnete rad sa samim Runama, razmislite još jednom da li možete da izdržite još dvadeset četiri nedelje takvog rada. Ako niste uspeli da svakodnevno radite prvih desetak dana, to je trenutak kada treba da dobro promislite o odlaganju čitave stvari za neki drugi put. A ako ste uspeli da održite disciplinu, i ako mislite da možete da nastavite da je održavate, onda napred, i sa srećom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego što bacite pogled na raspored kursa i pročitate prve uvodne tekstove, uzmite u obzir savet da ne treba čitati tekstove unapred. Idealno, trebalo bi da čitate tekstove onim redom i tempom kojim su dati u rasporedu, ma koliko neki "napredniji" tekstovi izgledali privlačno. Razlog za ovo je dvostruk. Prvo, u Raidu je jako važno biti koncentrisan na Runu sa kojom se trenutno radi, i ne treba imati u glavi ideje o sledećim Runama. Drugo, tekstovi su prilagođeni tako da se razvijaju polako, i njihove teme dopunjuju i daju dodatno značenje Runi sa kojom se radi. Ako baš insistirate na čitanju celog programa pre nego što krenete u rad, predlažem vam da ga pročitate redom, inače ćete se verovatno naći izgubljeni u naprednijim tekstovima koji se pozivaju na termine i ideje obrađene u prethodnim.

 

Takođe, imajte u vidu da su tekstovi Raida adaptirani iz tekstova koji su korišćeni u grupnim kursevima u kojima je postojala stalna komunikacija između polaznika i instruktora. Mada je ova verzija adaptirana za pojedinačni rad, neki tragovi prethodnog "razgovora" su preostali u tekstovima, što treba imati u vidu ako naiđete na nejasnoće.

 

Raspored rada u Raidu je sledeći: prve dve nedelje se uvežbavaju osnovne tehnike koje će biti korišćene u daljem radu; zatim, tokom sledeće dvadeset i četiri nedelje, svaka nedelja je posvećena (sa par izuzetaka) radu sa po jednom Runom.

 

Primetićete da imate izbor po pitanju tehnika koje želite da koristite. Tekst "Osnove" objašnjava tehnike koje su neophodne; tekst "Dodaci" objašnjava naprednije tehnike koje možete dodati (ili kojima možete zameniti neke osnovne tehnike), ako želite da uložite dodatan napor radi dodatnih dobitaka. Jedna od prvih stvari koje treba da uradite je da pažljivo prođete kroz oba teksta, i odaberete kombinaciju tehnika koju želite da koristite; kad jednom počnete da koristite tehnike, trebalo bi da se njih držite tokom celog Raida (mada, ako posle prvih par nedelja ispadne da ste izabrali tehnike koje ipak ne možete efikasno da koristite, ne ustručavajte se da ih promenite: bolje je promeniti stvari odmah u početku nego raditi na jedvite jade kroz ceo Raido).

 

Na kraju rada sa svakom Runom, sledi urezivanje; ideja iza toga je da treba stvoriti set Runa koje čovek može da koristi za fokuse i divinaciju nakon završenog Raida.

 

 

 

Kompletan kurs se moze naci i skinuti

 

ovde.

 

 

Ne, samo sam to istakla!!! A, znam to, veruj mi...i to ne zato sto sam ih koristila, jer ne zanimaju me te stvari...nego studiram skadinavistiku!!!!

 

 

Nisi koristila, ali znas?Zanimljiva tautologija.I ja sam studirao psihologiju, pa tamo niko Junga ne uzima za ozbiljno, sto ne znaci da je Jung neozbiljan.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Runa, ja sam poceo malo detaljnije o njima koju stranu nazad ali stvar je u tome da se o njima ne prica svakom i javno.Koga interesuje, postoji Raidho kurs, knjige..

 

EDIT:opasnosti nema, postoji samo jedna Runa koja se MORA odraditi, tj. ne sme se stati na pola u njenom upoznavanju..ostale vezbe kao meditacija ne mogu biti opasne.. no.gif

Divinacija sluzi kao savet u resavanju nekih pitanja, a ne kao proricanje buducnosti.

Postoji vise vrsta izvlacenja i tumacenja Runa u divinaciji.

Dakle, opasnosti nema.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali stvar je u tome da se o njima ne prica svakom i javno.Koga interesuje, postoji Raidho kurs, knjige..

 

Da su Rune zamisljene kao neka vrsta tajnog znanja, mi ne bi ni znali za njih, zar ne?Ista je stvar i sa vecinom drugih stvari koje su zamisljene kao tajne.Jednom je jedan od ljudi koji vaze za autoritete u hermetickom svetu rekao sledece:''Ako vam neko koga smatrate autoritetom na vase pitanje odgovori sa recima kao sto su ''to je suvise opasno za tebe, ne odgovara tvom stepenu razvoja, to je tajna, i sl., to jednostavno znaci da o tome o cemu ste ga pitali nista ne zna.''

 

 

Захваљујем Ноксе. Још ако би могао мало о тим опасностима (која Лета помиње), па би имали дивну основу за дискусију.

 

Iskreno, ne znam na koje opasnosti misli.Magijski gledano, iza Runa, kao i tarota, geomantijskih figura i drugih nacina divinacije stoje Inteligencije, ili Duhovi, ili kako god ih zvali, sa kojima moze da se komunicira i koji mogu da daju uputstva, znak ili nekakvu vrstu odgovora na pitanje koje se postavlja u Divinaciji ili da budu vodici ako se Runama pristupa meditativno.Na ovaj nacin gledano, mada veoma uslovno, Rune mogu da budu okarakterisane kao samanisticki pristup duhovnosti, za razliku od Seidhra i Stadhagaldra koji jesu samanisticki u potpunosti, mada je to sasvim peta prica.Cak i iz tog samanistickog ugla, Rune ne predstavljaju nikakvu opasnost, sto dokazuje i hiljadugodisnja praksa koriscenja Runa iskljucivo za Divinaciju, meditaciju i zastitu ljudi, stoke, i kucnog praga, i kao nacina za bacanje prokletstva na neprijatelje, mada to prokletstvo nije klasicno, vec pre nacin da neprijatelj prokune samog sebe, kao sto je rekao hrist: ''Volite neprijatelje svoje; time bacate uzareno ugljevlje na njihovu glavu'': Rune same po sebi, njihova energija, ne mogu da se koriste za zlo, jer ce se okrenuti protiv korisnika; dakle, u Runama nema nikakve opasnosti.

Drugi pogled na Rune i ostale nacine Divinacije i meditativne prakse sa simbolima kao sto je Tarot jeste da su oni neka vrsta psiholoske masine za izvlacenje na povrsinu i suocavanje sa svim kompleksima, frustracijama, mentalnim, emotivnim i duhovnim blokadama koje postoje u podsvesti.I u tom slucaju postoje isto onoliko opasnosti koliko postoji i mogucnosti da pacijent u toku dubinske psihoterapije podlegne svojim problemima sa kojima se suocava.Runa Isa, Runa blokada i prepreka najejdnostavnije receno, moze da predstavlja problem jer meditacija i rad sa Isom direktno rade sa najdubljim slojevima podsvesti, pa se preporucuje bar prolazak kroz raido kurs, ako nista vise.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji kurs koji sluzi upoznavanju sa Runama, i predstavlja dobru pripremu za dalji rad sa Runama.Radio ga je nas covek, a ovde cu postovati njegov esej o Runama, buduci je mnogo sazetiji od mojeg.

 

super ... sto si informisan ...

 

tetragramatron niko ovde ne zna sta je.. mozete znati samo ono sto ste culi, svi racunajuci i mene

 

da gledao sam equilibrium vidi se da se paljevina

 

a sto se raida tiche WWW.HAOTIKA.COM evo vam pa ucite odatle je nash veliki runski majstor TETRagramatron Cleric iskopirao txt ...

 

@tetragramatron_cleric .. da nijednu nikad nisam iskusio , ja tako samo serem nista ne radim itd.. bla bla bla

Edited by FromTheMIndOfASickPeople

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Runa, ja sam poceo malo detaljnije o njima koju stranu nazad ali stvar je u tome da se o njima ne prica svakom i javno.Koga interesuje, postoji Raidho kurs, knjige..

 

EDIT:opasnosti nema, postoji samo jedna Runa koja se MORA odraditi, tj. ne sme se stati na pola u njenom upoznavanju..ostale vezbe kao meditacija ne mogu biti opasne.. no.gif

Divinacija sluzi kao savet u resavanju nekih pitanja, a ne kao proricanje buducnosti.

Postoji vise vrsta izvlacenja i tumacenja Runa u divinaciji.

Dakle, opasnosti nema.

nista se ne mora.. ali je pozeljno sem ako ne zelish da te sjebe na neko vreme.

na mene je recimo ta runa delovala poprilichno pozitivno.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, samo sam to istakla!!! A, znam to, veruj mi...i to ne zato sto sam ih koristila, jer ne zanimaju me te stvari...nego studiram skadinavistiku!!!!

kako bi neki profesori tamo i neki likovi znali dali one imaju magijskog delovanja ili ne ?

nisi mi jasna malo....zasto si to istakla ?

 

ono fora " u africi je sranje , jes da nikad nisam bio al sam cuo price "

Share this post


Link to post
Share on other sites

super ... sto si informisan ...

 

tetragramatron niko ovde ne zna sta je.. mozete znati samo ono sto ste culi, svi racunajuci i mene

 

da gledao sam equilibrium vidi se da se paljevina

 

a sto se raida tiche WWW.HAOTIKA.COM evo vam pa ucite odatle je nash veliki runski majstor TETRagramatron Cleric iskopirao txt ...

 

@tetragramatron_cleric .. da nijednu nikad nisam iskusio , ja tako samo serem nista ne radim itd.. bla bla bla

offtopic: Licne komentare bih ostavio za pp.Ovo ima sanse da preraste u ozbiljnu diskusiju i nema potrebe za spamovanjem.

 

i nisam .. ali proricanje neceg kakvo moze da bude, ajde prosvetli me .

 

Proricanje Runama ne postoji, kao sto ne postoji proricanje Tarotom.To ces naci na vasarima.Divinacija je nesto sasvim drugo; precizna analiza problema i smernice za pokusaj resavanja istog, ako rec divinacija posmatramo na veoma vulgaran nacin.

 

 

na mene je recimo ta runa delovala poprilichno pozitivno.

 

Naravno da je delovala pozitivno.Jedan od razloga zbog kojeg svako od nas nosi svoj krst jeste taj sto se sa krsta vidi vise i dalje.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, samo sam to istakla!!! A, znam to, veruj mi...i to ne zato sto sam ih koristila, jer ne zanimaju me te stvari...nego studiram skadinavistiku!!!!

zaista je impresivno to shto studirash norveshki ali jedina stvar koja se na skandinavistici uchi o Runama je kako one izgledaju i koje vrste Runskih alfabeta postoje..shto se tiche literature o Runama , takvog necheg nema u biblioteci skandinavistike .....shto li uopshte reagujem na ovako neshto...no kontam da ljudi Rune shvataju negativno jer ih one dovode do suochavanja sa samim sobom shto nikako nije prijatan proces..mnoge one stvari kriju u sebi i kad koristimo neku Runu moze se desiti da dodjemo da rezulatata kojeg nismo ochekivali ali meni to nije nishta negativno vec fascinantno icon_smile.gif ...nox , brate , pa ti si studirao psihologiju?coool......i shta kazesh , ne kapiraju Junga?.ima neki Krug Jungovaca koji povremeno drzi predavanja i kurseve, stalno lepe plakate po mom faxu , buduci da su uzeli Ouroboros za svoj zashitni znak kontam da kapiraju Junga ha ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne bavim runama, ali studiram visu uzaludnu - ako to mislim ima veze. kako shvatiti ozbiljno postove gdje se svaka recenica zavrsava s mnogo uzvicnika?

 

ja prelistah malo temu, 10-ak strana.. k`o kisa oko kragujevca, svi znaju, a niko nista da kaze. ajde.

BAs nista konkretno da cujem. icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Pocinje da mi nedostaje ona ekipa vampira "Oni sto su imali nacin da se pretvore u vampire"

 

Bila je tema "Kako postati vampir"

 

Uh kako sam se kidao od smeha,icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif al sam ipak bacio temu no.gifno.gifno.gif

 

Rune, da cujemo kako deluju?

I na sta deluju?

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли ти значи да је немогуће сазнати било шта о "дејству" Руна ако се не бавиш истим? Постоји ли могућност да неко од вас исприча неко искуство?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vi ste se sad kao zainteresovali oko Runa a ustvari ne znam ni ja sta zelite da dokazete..u stvari znam. icon_smile.gif

Ne ide to tako.

Rad sa Runama je licna stvar, iskustva se razlikuju ali je cilj manje vise isti-spoznati Sebe, zivot itd.

 

I ja sam se sam zainteresovao i sam potrazio informacije gde god sam ih mogao naci.Kada god bih zatrazio pomoc od nekog iskusnijeg, mogao sam da racunam samo na neke najosnovnije instrukcije( ono sto sam znao i ranije), tako da vam jos jednom preporucujem knjigu od Miroa-Rune, Samansko putovanje.Kosta samo 250 dinara a jako je dobra.

Ja se sad kao nesto trudim da vam dam neke izvore gde bi ste mogli da nadjete nesto vise o Runama mada znam da je sve uzaludno.Niti vi to stvarno zelite, niti vas to i najmanje interesuje.

Ovde se sve svodi ustvari na fino podjebavanje u stilu " vi ste glupavi, mi pametni, ajde objasnite nam vec jednom, nemojte vrteti praznu pricu..bla bla",

a budite istreni i recite da li vas Rune zaista interesuju?Da vas interesuju, vec bi pronasli sav dovoljan materijal za njihovo upoznavanje u knjigama ili sajtovima.

Kao da vec nije dovoljno receno o njima u ovih ne znam vec koliko stranica??

 

Totem bi da cuje neke informacije o transformaciji u Boga, ili vampira, hehe?Zao mi je, to ces morati da potrazis na nekoj drugoj temi.

Eno, pojavio vam se neki satanista pa ga zajebavajte.toliko ste cekali nekog ko ce reci " Ja sam satanista "..najzad je stigao.icon_smile.gif

 

Dakle, da me ne shvatite pogresno, ne ocekujem da vi shvatite ista o Runama ne zato sto ste npr. glupavi, vec za to postoji jedan drugi razlog.Znamo svi ko je zabranjivao koristenje Runa i povezivao ih sa djavolom.Neke stvari ne mogu zajedno.

Samo opusteno.. pivopije.gif

Edited by Varg
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vi ste se sad kao zainteresovali oko Runa a ustvari ne znam ni ja sta zelite da dokazete..u stvari znam. icon_smile.gif

Ne ide to tako.

Rad sa Runama je licna stvar, iskustva se razlikuju ali je cilj manje vise isti-spoznati Sebe, zivot itd.

 

I ja sam se sam zainteresovao i sam potrazio informacije gde god sam ih mogao naci.Kada god bih zatrazio pomoc od nekog iskusnijeg, mogao sam da racunam samo na neke najosnovnije instrukcije( ono sto sam znao i ranije), tako da vam jos jednom preporucujem knjigu od Miroa-Rune, Samansko putovanje.Kosta samo 250 dinara a jako je dobra.

Ja se sad kao nesto trudim da vam dam neke izvore gde bi ste mogli da nadjete nesto vise o Runama mada znam da je sve uzaludno.Niti vi to stvarno zelite, niti vas to i najmanje interesuje.

Ovde se sve svodi ustvari na fino podjebavanje u stilu " vi ste glupavi, mi pametni, ajde objasnite nam vec jednom, nemojte vrteti praznu pricu..bla bla",

a budite istreni i recite da li vas Rune zaista interesuju?Da vas interesuju, vec bi pronasli sav dovoljan materijal za njihovo upoznavanje u knjigama ili sajtovima.

Kao da vec nije dovoljno receno o njima u ovih ne znam vec koliko stranica??

 

Totem bi da cuje neke informacije o transformaciji u Boga, ili vampira, hehe?Zao mi je, to ces morati da potrazis na nekoj drugoj temi.

Eno, pojavio vam se neki satanista pa ga zajebavajte.toliko ste cekali nekog ko ce reci " Ja sam satanista "..najzad je stigao.icon_smile.gif

 

Dakle, da me ne shvatite pogresno, ne ocekujem da vi shvatite ista o Runama ne zato sto ste npr. glupavi, vec za to postoji jedan drugi razlog.Znamo svi ko je zabranjivao koristenje Runa i povezivao ih sa djavolom.Neke stvari ne mogu zajedno.

Samo opusteno.. pivopije.gif

word.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли ти значи да је немогуће сазнати било шта о "дејству" Руна ако се не бавиш истим? Постоји ли могућност да неко од вас исприча неко искуство?

1.Upravo tako.

2.Ne, ne postoji, jer su iskustva duboko licna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spominjali ste Runu Isa , ako se ne varam, ti noxe i ti Varg..moram da priznam da se i ja ne slazem sa opshtim mishljenjem o toj Runi kao negativnoj..ona je najosnovnija Runa , princip iz koga je nastao svemir (Vatra i led) , Runa chiji se oblik nalazi u svim ostalim Runama, dusha Severa...to shto ona oznachava odredjeno psihichko stanje u koje nije pozeljno zapasti ne chini samu njenu sushtinu negativnom vec jedino suochavanje sa Njom donosi njeno prevazilazenje, prevazilanje tog stanja...u samom ledu ipak chuchi zivot i posle zime dolazi prolece i pochetak novog procesa kog simbolizuje Jara...znam da sve ovo znate samo bih takodje napomenula da Isa ima i chisto pozitivne osobine kao shto je disciplinovanost, autoritativnost..takodje sluzi da zaustavi neki proces shto je ponekad i potrebno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vi ste se sad kao zainteresovali oko Runa a ustvari ne znam ni ja sta zelite da dokazete..u stvari znam. icon_smile.gif

Ne ide to tako.

Rad sa Runama je licna stvar, iskustva se razlikuju ali je cilj manje vise isti-spoznati Sebe, zivot itd.

 

I ja sam se sam zainteresovao i sam potrazio informacije gde god sam ih mogao naci.Kada god bih zatrazio pomoc od nekog iskusnijeg, mogao sam da racunam samo na neke najosnovnije instrukcije( ono sto sam znao i ranije), tako da vam jos jednom preporucujem knjigu od Miroa-Rune, Samansko putovanje.Kosta samo 250 dinara a jako je dobra.

Ja se sad kao nesto trudim da vam dam neke izvore gde bi ste mogli da nadjete nesto vise o Runama mada znam da je sve uzaludno.Niti vi to stvarno zelite, niti vas to i najmanje interesuje.

Ovde se sve svodi ustvari na fino podjebavanje u stilu " vi ste glupavi, mi pametni, ajde objasnite nam vec jednom, nemojte vrteti praznu pricu..bla bla",

a budite istreni i recite da li vas Rune zaista interesuju?Da vas interesuju, vec bi pronasli sav dovoljan materijal za njihovo upoznavanje u knjigama ili sajtovima.

Kao da vec nije dovoljno receno o njima u ovih ne znam vec koliko stranica??

 

Totem bi da cuje neke informacije o transformaciji u Boga, ili vampira, hehe?Zao mi je, to ces morati da potrazis na nekoj drugoj temi.

Eno, pojavio vam se neki satanista pa ga zajebavajte.toliko ste cekali nekog ko ce reci " Ja sam satanista "..najzad je stigao.icon_smile.gif

 

Dakle, da me ne shvatite pogresno, ne ocekujem da vi shvatite ista o Runama ne zato sto ste npr. glupavi, vec za to postoji jedan drugi razlog.Znamo svi ko je zabranjivao koristenje Runa i povezivao ih sa djavolom.Neke stvari ne mogu zajedno.

Samo opusteno.. pivopije.gif

Моје интересовање за Руне је последица тога да желим проширити своја знања. Нити бих их користио, нити ме интересују као некакви магијски симболи. Рачунао сам да ми, пошто већ причате о томе, неко може приближити како се то оне користе, за шта се користе и гомилу других ствари. Немам ја потребе да се зајебавам са вама "рунашима", јер се наши путеви размимоилазе. Моје интересовање за руне је исте природе као и интересовање за гносис, а како је Нокс благоизволео проследити ми неке материјале, разменили смо мишљења о томе и то је то. Боли мене за нове сатанисте (то јест, дупле налоге неких људи одавде). То секташење је сасвим друга прича, ово интересовање које се тиче руна је исто као и интересовање за хороскоп. Ти вампири о којима Мишко прича су такође небитна прича, то јест, ти људи су небитни, јер су те приче обично фолирање. Што се тиче повезивања руна са ђаволом, ја на то гледам овако, свако "телебасање" у неке неважне ствари може оставити последице на људску психу и од нормалног човека створити "поремећеног". То је тај ђаво о коме причаш. Знам девојку која је скоро перфектна, лепа је, марљива, има супер посао, завршила је факултет у року, све је како треба. Међутим, као последица вишегодишњег петљања са којекаквим стварима типа ји-ћинг, ТМ, АП и слично, она је постала једна неуротична, и социјално сасвим неприхватљива особа. Нема пријатеље, не верује никоме, њене приче су неповезане. Моје мишљење 0о стварима које не смеју да се причају је следеће и поновио сам га више пута - или је нека превара у питању или је у питању тешко секташење. По мом мишљењу ни прво ни друго не ваља. Веровали ви мени или не, ја вас волим, а и стекао сам лепа мишљења о вама, без обзира на несугласице (при том мислим на тебе и Нокса, је са осталим дискутантима на овој теми нисам претерано причао), самим тим се и бринем за вас, као што сам се бринуо и за ту девојку, али сам видео да ја ту не могу помоћи (јер психотерапеут нисам), али је она постала неподношљива, па сам прекинуо однос са њом и препоручио правог психотерапеута. Рачунам да је бацила ји-ђинг који јој је "рекао" да не треба да иде код психотерапеута, а њено стање је заиста страшно, има кошмаре, нема мир, не може да се фокусира на причу, бескрајно је нервозна. Наравно, вама на вољу чиме ћете се бавити, мене је само интересовало чега ту има. за проучавање руна нити имам воље, нити ме интересују. Поздрав.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...