Jump to content

Rune


Thule

Recommended Posts

88

 

Знаш, сво то скривање ми личи на оно - јеси туцао некад?; јесам, кад сам био са ћалетом и кевом на мору.

 

Razlozi su psiholoske prirode;ali time se pravoslavlje ne bavi.

 

Лонгиново копље

 

''Koplje sudbine'' je vidjenje malog Djokice;pretpostavka autora da se ceo svet vrti oko Hrista.

 

 

Нечија религија и нечија вероисповест су ваљда једно те исто,

 

Ne, nisu;neko je pripadnik hriscanske RELIGIJE katolicke, pravoslavne itd. VEROISPOVESTI.

 

 

 

Богу хвала, овај комунистички Устав неће још дуго, а видећемо да ли ће православље, како и доликује, бити уздигнуто изнад свих других религија у новом Уставу.

 

U tom slucaju, ja se selim sto dalje odavde.

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

 

Razlozi su psiholoske prirode;ali time se pravoslavlje ne bavi.

 

 

 

''Koplje sudbine'' je vidjenje malog Djokice;pretpostavka autora da se ceo svet vrti oko Hrista.

 

 

 

 

Ne, nisu;neko je pripadnik hriscanske RELIGIJE katolicke, pravoslavne itd. VEROISPOVESTI.

 

 

 

 

 

U tom slucaju, ja se selim sto dalje odavde.

 

 

88

1. Кад већ не смеш да причаш, хајде бар наведи неки од тих разлога.

2. Да, Копље судбине је други назив за Лонгиново копље тако да не схватам шта си хтео рећи.

3. Погледај у неком речнику, па ћеш видети да су те две речи синоними.

4. Одлично, онда већ почни да се пакујеш, пошто имам поуздане информације да ће бити онако како сам рекао у претходном посту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

. Кад већ не смеш да причаш, хајде бар наведи неки од тих разлога.

2. Да, Копље судбине је други назив за Лонгиново копље тако да не схватам шта си хтео рећи.

3. Погледај у неком речнику, па ћеш видети да су те две речи синоними.

4. Одлично, онда већ почни да се пакујеш, пошто имам поуздане информације да ће бити онако како сам рекао у претходном посту.

 

 

1.Necu.Objasnio sam zasto;to bi trebalo da bude dovoljno kao objasnjenje, ali posto ti nikad nista na sebi nisi radio, ne vredi da ponovim.

 

2.Glupost je u tome da je Firer trazio hriscansku relikviju(pod pretpostavkom da se zaista tako odigralo), kad je svima poznato da je prezirao hriscanstvo makar koliko i ja.

 

3.Pogledao sam, zato to i pricam.

 

4.Cudno;ja imam pouzdane informacije da nece, jer ce DSS neslavno propasti na izborima.A zakljucio sam da si radikal;nista ni od vas, jer niko nece u koaliciju s vama.

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit

 

 

 

Gore i pise da ovo nije politika i vi nastavljate isto, znaci hocete warn?????

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Sta, sta rade sad cu lepo da vam editujem postove.

icon_mad.gif

 

Ajde molim vas nastavite temu ili predjite na politiku

 

Edited by black_totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit

 

 

 

Gore i pise da ovo nije politika i vi nastavljate isto, znaci hocete warn?????

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Sta, sta rade sad cu lepo da vam editujem postove.

icon_mad.gif

 

Ajde molim vas nastavite temu ili predjite na politiku

Их, бре, сад он зна шта сам ја њему рекао, а ја не знам шта је он мени. icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif Ја сам само рекао да нисам радикал, не знам што ми обриса целу поруку...

Поздрав свима и срећна Нова свима који славе...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se javm da sam ziv posle drndanja sa "Parobrodom", dva meseca sam samo jeo, radio i spavao....ali evo me nazad.

 

Sto upropastiste ovako divnu temu o runama?

Niste normalni svega mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

To pitaj hriscane koji svugde moraju da guraju svoj smrdljivi nos i propoverdaju svoje gluposti, jer su nesposobni da prate ljudsku diskusiju.

 

Svako ko hoce normalno da prica o Runama i ostalim stvarima neka klikne na link koji se nalazi na svakom mom postu.

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

To pitaj hriscane koji svugde moraju da guraju svoj smrdljivi nos i propoverdaju svoje gluposti, jer su nesposobni da prate ljudsku diskusiju.

 

Svako ko hoce normalno da prica o Runama i ostalim stvarima neka klikne na link koji se nalazi na svakom mom postu.

 

 

88

Smiri malo 100 puta ti kazem nox

Drugo satanisti su Hriscanima unistili preko 100 tema

E sad sto ima vise hriscana u ovom momentu nisam ja kriv

Zateknem li jos jedan spam na ovoj temi

ZAKLJUCAVAM.

 

Ps: necu vise da editujem i brisem postove, sad idem na zakljucavanje tema i warn

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ah... Totem i ja se izgleda slazemo samo oko snage uma...

 

posto je lilith zatvorenog tipa moram ovde da porucim Totemu da lici na pajaca, i ostavlja utisak kao da boga dozivljava kao nekog idijota koji sedi na tronu i manda onim žezlom... daj prestani da kontas lilith kao bice ili bilo kakvu zenu.... to sto je vise identifikovana kao zena.. ucinili su mitovi.. i kasnije patrijahalno doba.

... e obecavam da ovo vise necu raditi.. hihuh icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah... Totem i ja se izgleda slazemo samo oko snage uma...

 

posto je lilith zatvorenog tipa moram ovde da porucim Totemu da lici na pajaca, i ostavlja utisak  kao da boga dozivljava kao nekog idijota koji sedi na tronu i manda onim žezlom... daj prestani da kontas lilith kao bice ili bilo kakvu zenu.... to sto je vise identifikovana kao zena.. ucinili su mitovi.. i kasnije patrijahalno doba.

... e obecavam da ovo vise necu raditi.. hihuh icon_wink.gif

 

E kako bi ti drugi mod za ovo lupio warn no.gif

 

Slusaj bre daj trpim tvoje postove koje prelaze stanje normalnosti na svakoj temi, kao i mnogih drugih ovde, sedim i cutim.

Kako ja zamisljam Boga?

Lilith je tema koju sam ja otvorio i zatvorio.

a vidim za svaki sledeci upuceni post meni na forumu(koji nema veze sa temom) van pp-a, ide warn

no.gificon_mad.gif

 

ps: A posto sam djubre od coveka otvoricu ti temu lilith, hm................

 

Edited by black_totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Vreme je da ova jako zanimljiva tema ponovo ozivi!

Pitanje za sve: Sta mislite o tumacenju Ralfa Bluma? Pre oko godinu i po dana dobila sam njegovu knjigu u kojoj navodi neki svoj redosled i pridruzuje Wyrd runama (germanskim).Uz knjigu ide i komplet runa, koji sam koristila sa verovatno ne dovoljno udubljivanja i predznanja (ipak su me u nekoliko vaznih situacija iznenadila zacudjujuce tacna predvidjanja o kojima ne bih sad...)

Da li da ipak napravim svoje rune? Kako, i kada je najbolji trenutak za to? icon_confused.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako osecash da treba da ih napravish onda ih napravi....

nisam chitala dotichnog ali mislim da Wyrd ne treba prikljuchivati ostalim runama , kao shto vec reche neko , time se narushava simetrija 24 rune a funkcije Wyrda su vec pokrivene nekim runama.medjutim ako ti smatrash da treba da je koristish i ako ti pomaze pri divinaciji onda je koristi..

elem , na netu mozesh naci dosta informacija o runama...

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ima ona mala crna knjiga ali ta je totalna glupost, rune su poredjane po nekom debilnom redosledu a iste rune imaju sasvim odredjen poredak (Futhark) i postoji vrlo dobar razlog zashto je to tako...kao shto vec rekoh, na netu imash dosta informacija o runama , tj njihovim znachenjima , relacijama s Bogovima , svrhe u koje se upotrebljavaju itd. idi na http://www.irminsul.org/ru/ru.html , tamo imash dosta dobrih linkova....

ipak , ono shto je, po meni, najvaznije kad prouchavanja runa su meditacije. dakle , kad vec znash osnovna znachenja meditiraj o svakoj runi , povezuj sa svojim asocijacijama itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Znas neku dobru knjigu? (Da se moze nabaviti kod nas)

 

pivopije.gif

Decom vratio sam se . Verovatno na jesen izlazi jedna dobra knjiga. Doghovorili smo se sa jednim Norvezaninom koji je ovde bio na EXIT-u i sad sve zavisi od izdavaca. Ako bude srece mozda vec za sajam knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decom vratio sam se . Verovatno na jesen izlazi jedna dobra knjiga. Doghovorili smo se sa jednim Norvezaninom koji je ovde bio na EXIT-u i sad sve zavisi od izdavaca. Ako bude srece mozda vec za sajam knjiga.

biggreens.gif

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...