Jump to content

Rune


Thule

Recommended Posts

  • 2 months later...

88

 

Kao sto je poznato Rune su imale veliku ulogu u okviru nacional socijalistickog Pokreta.Evo najvaznijih Runa i njihovog znacenja:

 

user posted image

 

Hakenkreuz Runa, pored simbola Sunca, neprekidnog kruzenja energije, koristila se i kao simbol Thora, boga groma.

 

user posted image

 

Sonnenrad, Suncev disk, drevni nordijski simbol Sunca.Koriscen kao simbol SS divizije Wiking.

 

user posted image

 

Sieg Runa, simbol pobede i komunikacije sa Precima.

 

user posted image

 

Ger Runa, simbol duha zajednistva i posvecenosti Pokretu.

 

user posted image

 

Wolfsangel Runa, kontrola nad vukovima.Simbol SS divizije Das Reich.

 

user posted image

 

Opfer Runa, simbol samozrtvovanja.

 

user posted image

 

Eif Runa, simbol entuzijazma i poleta.

 

user posted image

 

Leben Runa, koriscena od strane sluzbe za brigu o samohranim majkama i majkama sa vise dece, kao i od Ahnenerbea.

 

user posted image

 

Toten Runa, Runa smrti, koriscena zajedno sa Leben Runom, Runom zivota na nadgrobnim spomenicima poginulih pripadnika Waffen SS kao simbol neprekidnog toka radjanja i smrti, uz tekst ''Sie starben damit Deutschland lebe'', umrli su da bi Nemacka zivela.

 

 

 

88

Edited by nox

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

user posted image

 

Heilszeichen Runa, Runa prosperiteta, urezana na Totenkopfring.

 

user posted image

 

Hagal Runa, simbol vere u ideje Pokreta.

 

user posted image

 

Odal Runa, simbol nasledja predaka i zajednistva ljudi iste krvi i Rase.Koriscena od sluzbe za naseljavanje i rasna pitanja i SS divizije Prinz Eugen.

 

 

99

Share this post


Link to post
Share on other sites

pukeface.gif

 

puke runa...runa posledica piva, vodke ruma, vinjak-cole itd.... icon_wink.gificon_smile.gificon_smile.gif

salim se......

znate neki sajt sa runama....na starom kompu sam imao sve...i istoriju runa i sve rune itd....ali sada sam formatirao pa trazim taj sajt...hmmmm ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересује ме практична примена руна. Хоћу рећи, шта сте ви успели да постигнете користећи исте? Неко рече да су их много користили Немци у Другом светском... Не видим да су им нешто помогле, мислим сви су им се најебали мајке. Баш зато ме интересује како су вама, који их користите, помогле?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересује ме практична примена руна. Хоћу рећи, шта сте ви успели да постигнете користећи исте? Неко рече да су их много користили Немци у Другом светском... Не видим да су им нешто помогле, мислим сви су им се најебали мајке. Баш зато ме интересује како су вама, који их користите, помогле?

Ti si hriscanin koliko znam, BATALI RUNE uzmi i procitaj knjigu o njima i dosta ti je (dacu ti ja knjigu)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si hriscanin koliko znam, BATALI RUNE uzmi i procitaj knjigu o njima i dosta ti je (dacu ti ja knjigu)

Ма, мене руне интересују исто колико и митологија уопште, значи као интересантне ствари и причице које доприносе општој култури. Али ме зато веома интересују приче ових који им придају некакву магијску?!? моћ. Чућемо се у вези књиге, мада сам и овако читао доста.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, мене руне интересују исто колико и митологија уопште, значи као интересантне ствари и причице које доприносе општој култури. Али ме зато веома интересују приче ових који им придају некакву магијску?!? моћ. Чућемо се у вези књиге, мада сам и овако читао доста.

Vazi se icon_da.gif

ps: Imam knjigu u kojoj daju i krate sa runama i upotreba. VERUJES MI DA IH NISAM NI DODIRNUO

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

приче ових који им придају некакву магијску?!? моћ.

 

Nullus salvatio ex ecclesia?Nece biti.Ne dajemo im MI magijsku moc, mada si blizu istine, a ne znas ni sam koliko;Rune imaju svoju urodjenu moc.

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

 

Nullus salvatio ex ecclesia?Nece biti.Ne dajemo im MI magijsku moc, mada si blizu istine, a ne znas ni sam koliko;Rune imaju svoju urodjenu moc.

 

88

Мени то звучи смешно,зато ме и интересује шта сте ви каква магијска моћ. Је л' то теби помогло, јеси ли бољи човек, јеси ли паметнији? Како ти је помогло? На која питања су ти руне одговориле? КОја питања си постављао? Не знам, интересује ме, реци ми, ако није проблем.

 

@Black Totem

Зашто би их и дирао? Картончићи са некаквим знаковима који су нацртани, смешно. Верујем да си књигу користио на исти начин на коју бих је и ја користио, читао, додатно се образовао и тиме задовољавао своју љубав према митологији, историји, а можда и филологији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

Мени то звучи смешно,зато ме и интересује шта сте ви каква магијска моћ. Је л' то теби помогло, јеси ли бољи човек, јеси ли паметнији? Како ти је помогло? На која питања су ти руне одговориле? КОја питања си постављао? Не знам, интересује ме, реци ми, ако није проблем.

 

Zasto bih tebi sa takvim stavom bilo sta objasnjavao?Uzmi Rune pa radi;ne boj se, neces zavrsiti u paklu.

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

 

Zasto bih tebi sa takvim stavom bilo sta objasnjavao?Uzmi Rune pa radi;ne boj se, neces zavrsiti u paklu.

 

 

88

Пази, то би ми било као кад бих гледао у шољу, значи неинтересантно. Причамо о рунама, мајку му, ред је да испричаш своја искуства. Придајеш рунама магијску моћ, причај ми о томе. Кажеш, нацисти их много користили. Па. што им нису помогле кад су тако моћне? Кад је цар Константин сањао крст и кад му је речено да носи крст испред своје војске, он је до ногу поразио непријатеља. То се баш и не би могло рећи за нацисте.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar ti je potpis , brate icon_wink.gif

elem ,idi na http://www.mackaos.com.au/Asalinks.html , to ti je stana Rune-net-a , na kojoj imash spisak sajtova s tom tematikom a ja bih preporuchila Irminsul Aettir runes i Northvegr kao fine sajtove.U principu , na bilo kom od sajtova na Rune-net-u mozesh da vidish kako rune izgledaju a mozesh i da saznash dosta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази, то би ми било као кад бих гледао у шољу, значи неинтересантно. Причамо о рунама, мајку му, ред је да испричаш своја искуства. Придајеш рунама магијску моћ, причај ми о томе. Кажеш, нацисти их много користили. Па. што им нису помогле кад су тако моћне? Кад је цар Константин сањао крст и кад му је речено да носи крст испред своје војске, он је до ногу поразио непријатеља. То се баш и не би могло рећи за нацисте.

 

88

 

Konfuzan si rpilicno, nije ti interesantno, ahoces da cujes moja iskustva;da si imalo zasao u te vode, video bi da se o licnim iskustvima ne prica nikome, jer su, upravo, licna.

 

To za Konstantina nije dokazano;po nekim izvorima(Bejdzent, Li, Linkoln) covek je sanjao simbol Sol Invictus, a ne krst;s druge strane, to moze da bude i prica koju je smislio establisment tadasnje hriscanske crkve da bi lakovernom narodu pokazali ''moc'' krsta, a svakako je politicka odluka bila proglasavanje hriscanstva drzavnom religijom.Ej, drzavna RELIGIJA!

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересује ме практична примена руна. Хоћу рећи, шта сте ви успели да постигнете користећи исте? Неко рече да су их много користили Немци у Другом светском... Не видим да су им нешто помогле, мислим сви су им се најебали мајке. Баш зато ме интересује како су вама, који их користите, помогле?

Sta su pomogle?

 

Mislim da je dovoljno to sto sada svako zna za njih..Sto su ih na neki nacin ponovo vratili u zivot i dali im vecno postojanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

"when you read the runes again Valhalla and Asgard are reborn"

Nemoj da se uvredis, snaga uma kakve crne rune.

Moguce ako dozvolimo da nam se um pogubi.

 

"Skeptici Boga necete videti"

 

Pa baz zato sto to i jesu

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif na njih ne mogu delovati rune niti bilo koja vera. Na njih deluje svest.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

Konfuzan si rpilicno, nije ti interesantno, ahoces da cujes moja iskustva;da si imalo zasao u te vode, video bi da se o licnim iskustvima ne prica nikome, jer su, upravo, licna.

 

To za Konstantina nije dokazano;po nekim izvorima(Bejdzent, Li, Linkoln) covek je sanjao simbol Sol Invictus, a ne krst;s druge strane, to moze da bude i prica koju je smislio establisment tadasnje hriscanske crkve da bi lakovernom narodu pokazali ''moc'' krsta, a svakako je politicka odluka bila proglasavanje hriscanstva drzavnom religijom.Ej, drzavna RELIGIJA!

 

 

88

1. Нисам ја конфузан, већ ти немаш шта да кажеш. Твоја искуства са рунама не постоје, све је то низ ствари које си ти истриповао. Лепо те питам да ми испричаш о магијској моћи руна и о личним искуствима, а ти кажеш да се не прича никоме. Зашто? Ја ћу теби испричати све искуства која се тичу православља, а која залазе у сферу необјашњивог.

 

2. Ти причаш о доказима, ти који кажеш да руне имају магијску моћ. Рекох, нацисти их користили много, а изгубише рат. Како неко може боље од Константина да зна шта је он сањао? Константинје сам причао да је сањао крст, истакао га на челу своје војске и добио битку. Шта ту још треба да се доказује? Хоћеш да оспориш Константинову победу? Православље је српска религија, а како је и држава српска, онда се може рећи да је Православље државна религија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta su pomogle?

 

Mislim da je dovoljno to sto sada svako zna za njih..Sto su ih na neki nacin ponovo vratili u zivot i dali im vecno postojanje

Мислио сам како су помогле на магијски начин. Не знају сви за руне, далеко од тога. Вечно постојање, хмм, али хајде, нека буде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

1. Нисам ја конфузан, већ ти немаш шта да кажеш. Твоја искуства са рунама не постоје, све је то низ ствари које си ти истриповао. Лепо те питам да ми испричаш о магијској моћи руна и о личним искуствима, а ти кажеш да се не прича никоме. Зашто? Ја ћу теби испричати све искуства која се тичу православља, а која залазе у сферу необјашњивог.

 

2. Ти причаш о доказима, ти који кажеш да руне имају магијску моћ. Рекох, нацисти их користили много, а изгубише рат. Како неко може боље од Константина да зна шта је он сањао? Константинје сам причао да је сањао крст, истакао га на челу своје војске и добио битку. Шта ту још треба да се доказује? Хоћеш да оспориш Константинову победу? Православље је српска религија, а како је и држава српска, онда се може рећи да је Православље државна религија.

 

 

Ne znam zasto bih se osecao duzan da ti ispricam svoja iskustva sa Runama ili bilo kojim drugim Magickim radom;ti ces sve to da poreknes i proglasis satanizmom.Tvoja iskustva sa pravoslavljem me ne interesuju.Magicki, odnosno rad na sebi ukljucuje duboko licna iskustva i nema razloga da se ista trube okolo.

 

Nacional socijalisti nisu koristili Rune u magickom smislu, vec kao simbole koji su izrazavali odredjena svojstva i osobine, i kao simbole vojnih jedinica.Ne osporavam ja Konstantinovu pobedu;niko od nas nije bio tamo da kaze sta se desilo, niti je bilo ko od nas on, da bi znao da li je njegoiva izjava licne ili politicke prirode, data zbog procene da ce hriscanska ''religija'' biti dobrodoslo sredstvo pri kontroli masa.

 

 

Pravoslavlje, kao prvo, nije RELIGIJA vec jedna od hriscanskih VEROISPOVESTI, bas kao sto su to katolicanstvo, baptizam ili protestantizam;kao drugo, prava srpska religija je paganizam, od kojeg se pravoslavlje i danas sastoji, kao sto to dokazuju mnoghi obicaji i ''sveci'' koji su nista drugo do transformisani paganski bogovi ciji je kult bilo nemoguce ugusiti;kao trece, u Ustavu nigde ne pise ni da je hriscanstvo, a kamoli pravoslavlje, drzavna religija, kao ni bilo koja druga.Nasa drzava je sekularna i takva ce i ostati, bez obzira na pokusaje neobavestenih da je pretvore u teisticku.

 

88

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

 

 

Ne znam zasto bih se osecao duzan da ti ispricam svoja iskustva sa Runama ili bilo kojim drugim Magickim radom;ti ces sve to da poreknes i proglasis satanizmom.Tvoja iskustva sa pravoslavljem me ne interesuju.Magicki, odnosno rad na sebi ukljucuje duboko licna iskustva i nema razloga da se ista trube okolo.

 

Nacional socijalisti nisu koristili Rune u magickom smislu, vec kao simbole koji su izrazavali odredjena svojstva i osobine, i kao simbole vojnih jedinica.Ne osporavam ja Konstantinovu pobedu;niko od nas nije bio tamo da kaze sta se desilo, niti je bilo ko od nas on, da bi znao da li je njegoiva izjava licne ili politicke prirode, data zbog procene da ce hriscanska ''religija'' biti dobrodoslo sredstvo pri kontroli masa.

 

 

Pravoslavlje, kao prvo, nije RELIGIJA vec jedna od hriscanskih VEROISPOVESTI, bas kao sto su to katolicanstvo, baptizam ili protestantizam;kao drugo, prava srpska religija je paganizam, od kojeg se pravoslavlje i danas sastoji, kao sto to dokazuju mnoghi obicaji i ''sveci'' koji su nista drugo do transformisani paganski bogovi ciji je kult bilo nemoguce ugusiti;kao trece, u Ustavu nigde ne pise ni da je hriscanstvo, a kamoli pravoslavlje, drzavna religija, kao ni bilo koja druga.Nasa drzava je sekularna i takva ce i ostati, bez obzira na pokusaje neobavestenih da je pretvore u teisticku.

 

88

Ниси дужан да ми испричаш, наравно. Само ме интересовало, али дао бих и суд о томе. Ваљда зато служе разговори. Знаш, сво то скривање ми личи на оно - јеси туцао некад?; јесам, кад сам био са ћалетом и кевом на мору. Претпостављам да те моја православна искуства не интересују, искрено, чак и не мислим да си 100% Србин, можда 50%, а можда уопште не. А мени је мука од разноразних Лењина, Брозова и којекаквих који Србима причају да је нешто туђе много боље и да би баш ти Срби требали тиме да се баве.

 

Колико ја знам, Хитлер је користио све што може имати везе са било којом религијом не би ли победио. Пример је Лонгиново копље, слање експедиција на Тибет. Стога сам сигуран да је руне користио баш мислећи да оне имају некакву магијску моћ.

 

Нечија религија и нечија вероисповест су ваљда једно те исто, зар не. Хоће ли људи да се ману тог јадног католичког аргумента. Светац је заштитник породице и зато се и слави. А што се тиче Божића, немаш појма колико ми је драго што су обичаји такви какви јесу. Некад смо били пагани, више нисмо.Међутим, најбитније је да за Божић славимо Рождество Христово, то је основа и само то се и слави. Богу хвала, овај комунистички Устав неће још дуго, а видећемо да ли ће православље, како и доликује, бити уздигнуто изнад свих других религија у новом Уставу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...