Jump to content

Košarka


Baal

Recommended Posts

Прво, наравно да Вујошевић није за репрезентацију. Пре свега зато што је сељачина и примитивац колико год то разни Курузу порицали. Друго, био је у репрезентацији, није се прославио. Треће кад год је отишао преко није се прославио (из ЦСКА најурен брже боље) баш зато што озбиљни играчи неће да се зајебавају са њим. Наравно да није у топ 10 тренера у Европи. Па имаш само 4-5 тренера из бивше Југе бољих од њега ( Дуда, Жељко, Кари, да кажеш и Маљковић ако се узме цела каријера у обзир ) наравно када се говори о озбиљним дометима, освајању Евролиге и трофејима. Човек није за велика дела и то је то. Лепо је све то, титуле овде, млади играчи, али он би неку Каху, Реал, ЦСКА или Армани уништио јер просто ниједан доказан играч не би хтео да га слуша.

То је друго што сте сви редом субјективни, као ја кад бих узео да причам да је Ракочевић један пре свега интелигентан играч који није направио каријеру на физичким предиспозицијама и који се није забијао као манијак испод коша не размишљајући ни секунд.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evropa koja ga je pre tri godine proglasila najboljim evropskim trenerom

Evropa koja se divi Partizanu i atmosferi u Pioniru

Evropa koja sa strahopoštovanjem govori kad dolazi u Pionir, gde su pušili Makabi, Barselona, PAO, Olimpijakos, svi redom

Evropa koja objavljuje ovakve tekstove http://www.euroleague.net/features/voices/2012-2013/frank-lawlor/i/100962/7765/no-doubt-here-it-s-pionir

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Робертс код вас и Робертс код нас?

 

Робертс је код нас други део сезоне одиграо као зверина, ништа горе него код вас. Друго је што је у првом делу тек био изашао из дуге повреде и што му је требало времена да се врати.

 

^Dodaj tome Erdena i Veselog, kao i neke Amere kojima se vrednost utrostrucila nakon jedne do dve sezone u Partizanu...

 

Jbt lete stranice

 

Где нађе Ердена, тај је главом без обзира побегао из партизана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evropa koja se divi Partizanu i atmosferi u Pioniru

Evropa koja sa strahopoštovanjem govori kad dolazi u Pionir, gde su pušili Makabi, Barselona, PAO, Olimpijakos, svi redom

Evropa koja objavljuje ovakve tekstove http://www.euroleagu...ere-it-s-pionir

 

Kakvi su to argumenti za njegove trenerske sposobnosti?Je si l ti normalan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ерден је више сплаварио него што је мислио на кошарку.

Његов ћале је тражио од Вујоша да му ставља клинце под нокте због понашања.

Отишао на обострано задовољство.

 

Да се купи картон вињака Лемију, нека пије човек.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А колико је тим коштао у односу на остале екипе са ф4?

Јеси ли чуо за Марића пре Партизана?

Да ли си очекивао да ће Мекејлеб бити први плеј Европе те сезоне тј. део идеалне петорке, како год?

Весели од доласка до одласка, напредак?

Од Славкана да направи нешто?

Робертс код вас и Робертс код нас?

kakve veze ima cena, sa time sto tim nije mlad? Potrosio je koliko je imao, ali tim nikako nije bio mlad. Ti si postavio pricu kao da on od 2000 igra sa decom kao prosle sezone. To nije istina.

Da nije bilo Scepanovica, ne bi ni VUjosevic cuo. :-)

http://www.pressonline.rs/sport/ostali-sportovi/93199/aleks-maric-scepanovic-me-je-spasao.html

Sala mala, cuo sam, samo zato sto sam procitao sastav Granade i zapalo mi je za oko da je Maric i pp sam da je verovatno nas. Sem toga nista nisam znao o njemu.

McCaleb je pre Partizana imao vise nego odlicnu sezonu u Turskoj, gde je bio prvi kradljivac Turske lige i nikako se ne moze staviti u neke velike anonimuse. Lik je imao odlicne statse tamo.

Znao je da upotrebi Slavka, i da iskoristi ono sto on moze da pruzi, za to mu svaka cast, ali Slavko se raspao posle Partizana, tako da mladic Slavkan nije nesto prihodovao od te saradnje. :-)

Ja ne znam sta si ti gledao, ali meni roberts bio odlican u Zvezdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заподенусмо причу како је ДВ правио добре резултате са младом екипом.

Дођеш и кажеш како и није имао баш младу екипу кад је отишао на ф4.

Ок, ја те зато питам колико су ти играчи вредели на тржишту.

Ти кажеш, потрошио је колико је имао.

Супер. Имао је скоро ништа за европске оквире, а направио је чудо.

Ајде сад скини капу и кажи браво мајсторе.

 

Ове године јесте имао млађи тим него лане, али је и лане имао голобраде у тиму и исти су му правили резултате.

Јел тако? Јесу ли клинци и раније чинили чуда? Јесу ли добијали највеће тимове ЕЛ?

Опет да скинеш капу.

 

Мекејлеб јесте имао одличну статистику тамо. Можда грешим али чини ми се да је био и у топ 5 стрелаца.

Опет, дошао је код нас и постао играчина. Да је остао код Турака нико не би чуо за њега.

ДВ му је трасирао пут, шта год писали.

 

Славко је одрадио посао и отишао у заборав. Нико од њега није очекивао да направи нешто у каријери.

Чињеница је да је ДВ од њега извукао максимум и да је одлично завршио посао док је Марић паузирао.

Није морао да приходује. Овде је реч о томе да је и једног Славка ДВ успео да искористи.

 

Робертс је био супер у Звезди, није освојио ништа.

Вероватно је и заборавио да је играо код вас.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno.Ali rekoh,pokazuje potencijal.Mlad je jos jako,za njega itekako ima vremena.Ali kali se u dobrim ligama,pece znanje na pravim mestima.I ima uspeha itekako.

 

 

 

Ma daj,kakve podmetacine jebote?Jel cinjenica da su on i Danilovic mlatili sudije po svlacionicama?jeste.Jel postoje zapisi gde preti sudijama?Postoje.Da li se ponasa bahato i nenormalno i dobija tehnicke greske na polovini meceva?Da.I sve su to podmetacine?Ajde majke ti,nemoj zvucati ko Dutina jebote.Cinjenica je da je nenormalan,a tu u Evropi ne prolazi.Na to dodajmo i ovo o cemu ste ti i kum pricali,i to je to.

 

Sisaj ga. Ja to isto pričam o Svinjoševiću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ове године јесте имао млађи тим него лане, али је и лане имао голобраде у тиму и исти су му правили резултате.

Јел тако? Јесу ли клинци и раније чинили чуда? Јесу ли добијали највеће тимове ЕЛ?

Опет да скинеш капу.

 

Ovo nije istina. Lane je trener bio VJ. Ne mislim da su mu ekipe pre proslogodisnje bile "klinacke".

 

Мекејлеб јесте имао одличну статистику тамо. Можда грешим али чини ми се да је био и у топ 5 стрелаца.

Опет, дошао је код нас и постао играчина. Да је остао код Турака нико не би чуо за њега.

ДВ му је трасирао пут, шта год писали.

 

Igrao je odlicno pre DV, igra odlicno i posle DV. Ja mislim da je dosao kao igracina, ti mislis da ga je DV napravio igracinom. Onda mu je on jedinstven primerak, jer ne znam da je jos neku igracinu na mestu pleja napravio za ovih 10ak godina od kako se vratio u Partizan.

 

Славко је одрадио посао и отишао у заборав. Нико од њега није очекивао да направи нешто у каријери.

Чињеница је да је ДВ од њега извукао максимум и да је одлично завршио посао док је Марић паузирао.

Није морао да приходује. Овде је реч о томе да је и једног Славка ДВ успео да искористи.

Oko ovog smo se vec slozili.

 

Робертс је био супер у Звезди, није освојио ништа.

Вероватно је и заборавио да је играо код вас.

I Kuk je bio super u Zvezdi pa nije osvojio nista, trofeji nemaju veze sa time kako je ko igrao negde (Geri Pejton bio ubica celu karijeru, malo falilo da trofej u zivotu ne vidi, izvukao ga Majami pod stare dane). Roberts je bio sasvim dobar u zaledjenoj Zvezdi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Били су од стартије гарде Кецман и Божић. Дакле, не играчи који ће имати 20 поена сваку утакмицу у рукама већ су ту били као продужења рука тренеру, плус је Кецман решавао кад затреба. Мислим на сезоне које је Јовановић водио.

 

Што не оде Мекејлеб одмах у неку топ екипу него је дошао у Партизан ако је већ и пре доласка био таква играчина?

 

Сад смо се прешалтовали на позицију плеја кад су играчи Партизана из ере ДВ у питању? Ок, за ових 10 година сем Мекејлеба (класа је био и Паласио, али није се издигао у топ играча) на јединици није било играча вредног пажње. Могу рећи Вујанић, али ни он не обухвата причу која се заподенула.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Што не оде Мекејлеб одмах у неку топ екипу него је дошао у Партизан ако је већ и пре доласка био таква играчина?

 

 

Pa nije da nije bio blizu...

http://www.sportando.net/eng/cups/euroleague/3460/fenerbahce-close-to-mccalebb.html

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do para.

 

Let’s go back to 2008-2009 season, when Bo McCalebb was Mersin Büyükşehir Belediyesi’s player, right after the American gratuated from the University of New Orleans. As Mersin’s player, he averaged 17.4 points and 4.7 assists per game and he was also TBL’s leader in steals, with 2.7 per game. Of course Fenerbahce (TBL’s champion, that year) kept an eye on him and way before that season was over, they got his verbal agreement. And that was when the fans took over.

When they heard all about the agreement with McCalebb, they protested, since they didn’t think a player for Mersin was suitable for Turkey’s champion! And their voices were so loud that at the end the team canceled everything. McCalebb signed for Partizan and we all remember what happened afterward: the Serbians qualified to Euroleague’s Final Four, the player got a huge offer from Mens Sana Siena and… two years later Fenerbahce is ready to give him everything he asks to have him as their leader!

“Fener”’s primary target asks for 2.000.000 euros per year, whole Mens Sana Siena’s president, Ferdinando Minucci asking around 1.2 million euros just to let him go. You see, because of their budget’s cut (-30%), the Italians want to get rid of his heavy contract, where there is no buy out, so Minucci can ask for whatever price he wants to. And now you understand why Siena’s president denied CSKA Moscow’s offer for David Andersen, which was about 700.000 euros! About McCalebb, it’s a matter of time he will sign with Fenerbahce and Romain Sato will follow, if David Hawkins wont sign with them.

 

Znaci klub ga je hteo, procenio je da je dovoljno dobar za Fener, ali su navijaci protestvovali jer nisu hteli igraca Mersina u svom sampionskom timu.

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti pričaš da je on u Evropi običan kurac, a ja ti objašnjavam da nije

to je sva mudrost

 

Sa cim si mi objasnio?Divljenjem evropljana prema atmosferi u Pioniru?Kakve to veze ima sa njegovim trenerskim kvalitetima?Ajde prestani laprdati.

On je u Evropi go kurac...a to pokazuje zainteresovanost klubova prema njemu,a ne ove gluposti koje si naveo.Niko ga ne zeli = niko ga ne ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne govori o pravljenju igraca, vec o punoi afirmacii igraca...niko ne spori dae on bio dobar u Mersinu, ali se 'vinuo u zvezde' tek posle dobre sezone u Evroligi i cela Evropa pocela da brui o njemu...

 

Moze i onai Capin da trpa po 20+ poena u ABA ligi, dok se ne pokaze u nekom jacem takmicenju, seljakace se po regionu, niko nece nesto preterano mariti za njega...tako bi mozda i Mekeileb tavorio u Turskoi, ko zna...

 

Ista stvar i za Maricem...sto tai trener u Spanii nie izvukao maksimum od njega nego neki 'kurton' trener Vuiosevic...a i danas u celoi Evropi i svetu, postoi gomila skauta i logistike na sve strane...bili su im na dohvat ruke ti igraci - sto nisu reagovali?

 

Mi smo malo preko nekih veza, malo na user a i na reputaciu (nismo tikve bez korena, imamo neko kosarkasko ime u Evropi), kako god- ali pokupili te igrace i epilog smo svi videli...sto ne znaci da ni Partizan nie gresio, piacae ogromna, veliki je izbor igraca u opticau, nikad ne znas kako ce se prilagoditi, sve je to lutria po malo, kao i u fuzbalu npr...uglavom, mislim da cemo se svi sloziti da su ti igraci koi su dosli svi do jednog napredovali i individualno i timska igrae bila odlicna, sto nas je i dovelo na F4...i Rasic i Aljosa Mitrovic, cak i Bane 'Boli me kurac i da zivim' Djekic - od svih njih je Dule izvukao maksimum i to se rezultatski pokazalo...

 

Ni Zvezda ni Partizan se nisu pretrgli sa proizvodnjom igraca iz sopstvene skole, ako se oko toga raspravljamo...i Covic sa FMP-om i nekad Babic u Hemofarmu su zbog dobre finansiske zaledjine i boljih uslova, dovodili igrace sa strane, klasika prica svuda u svetu...nebitno koe sa koe strane i kako dolazio, naiveci potenciali idu u naibolje klubove u zemlji ili u inostranstvo...Dule je te potenciale koi su dolazili, mnogo bolje iskoristio i uveo iz juniorskog u seniorski pogon od bilo kog drugog protivnickog kolege u zemlji i regionu...vi me opovrgnite ako gresim

 

Rezultat togae ova dominacia, a vi pricaite sta hocete, uhvatiste se te tuce u svlacionici kao piani plota...Partizan da toliko namesta, nikad nista ne bi uradio u Evropi (a imaoe dobrih rezultata, kako god ko gledao na sve to)...samo neobiektivan coek moze da trazi dlaku u jajetu, zakera za strance, Belosevica, gepek i slicno..

 

Javnae taina da su nasi igraci precenjeni na trzistu, a nemau neki bog zna kakav kvalitet...timovima se vise isplati da uzmu stranca (kao prvo - veci izbor za manje pare, a kao drugo izmedju ostalog i zbog fizikalia, dotakosmo se toga i u onoi prici o vaznosti teretane u profesionalanom sportu...nasi igraci u vecini slucaieva tu debelo zaostau i nisu dorasli nekim vecim izazovima ozbiljniih takmicenja) Jestee - svi hrle kome/cemu crnackom i inostranom kuuurcu, vole ih kao nairodjenie pa ih dovode u timove...nego su jednostavno neminovnost za ekipe koe imau neke vise ciljeve od pukog ucestvovanja u ligi i kupu...nisu oni bogom dani i sigurica za rezultat (i u vezi sa tim moze da se pise citav referat,da ne sirim previse) ali u konkretnom slucaiu Partizanu su doprineli mnogo za postizanje vrhunskih rezultata i toe apsolutna cinjenica

 

Upadoh u vatru, jebem ti :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...