Jump to content

Jelen super liga


Јарослав

Recommended Posts

Vec sam izvalio tu foru pre 10ak strana, no valja ga podsetiti :D Vukan iskreno nije ni bio toliko tragican u odnosu na ostatak tima (sem Kataija i Rajkovica) sto samo govori dokle smo mi stigli. A onaj Jovanovic covek kao da pokusava da nas kolektivno ubedi da je veci Krneta od Krnete.. jebem ti zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S'o bi se reklo - mi cemo, mozda, da ispadnemo u sezoni kupanja...a oni u sezoni uplacivanja aranzmana

 

Izgleda - Brane Ilic u Kazahstanu...jes' dae imao kikseva tu i tamo, ali tuga da oterase onakvog Partizanovca...cak krenuo da vadi srpski pasos, da bi smanjili broi stranaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

A on se tamo pita za budzet, koliko ja ili ti...ljudima mnogo 160k plate, zapeli da ga utrape...doduse, ima jos godinu ugovora, a vec ga i ebe krstarica, nece vecno biti mlad...sa te strane, ako su uzeli obestecenje, nie lose sto su ga prodali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskace Brazilac, sto luta po hotelu i prica sam sa sobom :haha: Ne znam, nema svrhe ista pricati, dok se ne vidi ekipa na terenu...nadam se da ce doci i to micko bice Markinjos, cini mi se da ima stofa za neku vrstu kreacie u napadu...samo sto vise Kuronju Babuna da zaobilaze u akciama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego šta. Odličan igrač za domaće uslove, uvek se korektno ponašao, partizanovac do koske. Takvog igrača i čoveka za pare koje je on primao nema šanse da nađemo. Sad kad Ostojić uskoči...

 

Ja sam mislio da je brazilac neki zadnji vezni.

 

Прилагодимо свој систем такмичења себи

 

Наши клубови неспремни улазе у Уефине квалификације, па би зато било боље да се код нас размишља о фудбалској сезони у истој календарској години него о плеј-офовима и плеј-аутима

Бивши првак Европе је изгубио од „тамо неког” из Азије, и то код куће.

 

Пре 13 година, када је већ била далеко од оне велике Црвене звезде, без по муке је избацила Кајрат. У Алма Ати с 2:0, а у Београду с 3:0.

Сада је тим из Казахстана победио на Звездином стадиону с 2:0. За многе је то још један доказ бескрајно дубоког срозавања Црвене звезде.

Међутим, шта је могло да се очекује? „Црвено-бели” јесу и сами криви за неуспех (свима су познате њихове невоље), али плаћају и цех, као и сви наши клубови који учествују у Уефиним такмичењима, због упарложеног размишљања у нашој фудбалској организацији.

Чак и да је могла да игра са свим појачањима, Црвена звезда би била у неповољнијем положају од Кајрата, јер је у Казахстану фудбалска сезона у пуном јеку. Код њих она почиње у пролеће и завршава се крајем јесени. Дакле, њихове екипе су у ово доба године у пуном замаху.

Несрећа наших клубова је што у европско надметање улазе с неприпремљеним саставима. Чак да су стварно бољи од супарника, као пре неколико година Партизан у односу на Шамрок из Ирске, у тренутку кад се игра предност је на страни слабијег тима, јер је у неупоредиво бољој форми.

И уместо да потражимо начин да тај свој недостатак поправимо, ми се помиримо с тим да је то тако и да ништа не може да се промени!?

Шта би могло да се учини ако поставимо себи задатак да наши клубови не испадну још преко лета; да најесен нешто „уберу” од играња у Европи, јер те утакмице привлаче велику пажњу (још ако гостује неки славни клуб) и ту може нешто и да се заради?

Изгледи наших клубова би били много већи када би најспремнији што могу ушли у квалификације. То би постигли да се наше првенство игра у истој календарској години! Онда би, на пример, Кајрат био исти какав је сада, а Црвена звезда неупоредиво јача, уигранија, спремнија... И шанса да прође даље била би несагледиво већа.

Ипак, о таквој промени код нас нико не размишља. Држимо се колотечине, чак и кад тло све више пропада под нашим ногама.

А може да се мења. Ево, опет су промењене пропозиције такмичења у нашем првенству по ко зна који пут и опет ништа добро неће донети. Каква је сврха од доигравања за првака (и места у Уефиним такмичењима) и опстанак после лиге по двоструком бод-систему? Прилика да неки цврчак ушићари на рачун неког мрава.

Није проблем чак ни да се игра преко лета. Прво, сезона се ионако продужује (уместо 30 кола биће 37), па почиње већ 18. јула. Дакле, играће се и у време годишњих одмора и по највећим врућинама. У чему је проблем да се игра и у јуну?

Друго, чак и да су нам игралишта у беспрекорном стању, логичније је да ће фудбалери да играју боље по лепом времену него по лошем и да ће се мање повређивати.

Поред тога, киша, снег и хладноћа не доприносе већој посети на утакмицама. А на нашим стадионима гледалишта су, углавном, празна. Топло време, нарочито предвече, измами људе из кућа, па ће можда и да сврате на стадион да тамо проведу сат-два на чистом ваздуху.

Вероватно би и сами клубови нешто и уштедели, јер се не би играло у време грејне сезоне. На крају, уместо два припремна периода имали бисмо само један.

У том случају би наши клубови били у истој ситуацији као и они у чијим се земљама игра преко лета, а у бољој од оних који се сада припремају за нову сезону. На тај начин би кроз неколико година могли да накупе довољно поена за Србију, па онда не би већ у јулу морали у европске квалификације.

Онда ни новац за Уефину лиценцу не би био бачен, а и смањила би се вероватноћа да неки тимови као највећи успех у својој историји имају победу против бившег првака Европе.

Велике европске фудбалске земље су систем такмичења у Уефи, а оне одлучују у њој, прилагодиле себи. Зашто ми не бисмо свој систем такмичења прилагодили себи?!

 

Иван Цветковић

објављено: 04.07.2015.

 

U prevodu Tole je kriv što nas je zgazio Kairat

Edited by serblackbeard

Share this post


Link to post
Share on other sites

С обзиром да је велика лова легла за Европу, а за пролаз су шансе мале, овај може да вам буде нови Броновицки.

У смислу да тражи паре тачно првог у месецу тј. да му се јебе ако касне и минут.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kazem, trebalo je da potpisu klauzulu sve moze sto on oce ALI ako se batica ispostavi kao jos jedno beskorisno drvo, pri zdravoj pameti i cistoj svesti pristaje da mu se da sut karta u jednom pravcu i bajat burek za uz put. Ali jbg, ne moze to tako da se radi, nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, Zvezda i procenjivanje talenata/forme, sad me nasmeja. Pa covece, mi kada nekome odredimo da je antitalenat, prakticno 90% mu je osigurana velika karijera. Nadam se da u ovom slucaju gresim i da je i Dinamo stratosfera za Zvezdu/Partizan s obzirom da svi kazu da je lik izabran samo zbog karaktera u najbolji tim a da je inace krsina, ali iskreno mislim da ce i ovo biti jos jedan precenjeni evridz. Ipak, opet kazem, pored Andjelkovica, ovaj da je upola jednog Ninkova (sto verovatno i jeste) bice dobro pojacanje, samo preskupo.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...