Jump to content

2013.07.10-14. *Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad* EXIT (R)evolucija


Chicken Little 420

Recommended Posts

fenomenalni bili a.k.a.c.o.d i svirali wishing well za bis. nesto najbolje sto sam ikad gledao na egzitu mozda, pored mesuge ;)

 

edit: a prica sa onim zabarikadiranim lokalima kod hotela ide ovako - gazde su se udruzili i ponudili egzitu da svako od njih da 1000e da bi egzit sklonio one rampe (postavljene iz kao nekih "sigurnosnih razloga", nidje veze), i zamislite egzit je pristao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvog prenosa večerašnjeg Atoms for peace-a na TV-u?

 

Htedoh da idem na koncert, ali nisam se nešto oduševio albumom, čak ni Yorke-ov solo nisam slušao, tako da sam skapirao da mi se više isplati neke godine da iskeširam da odem preko grane na Radiohead. Ali opet, mislio sam da bacim pogled ako bude prenos na TV-u. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo ok na atoms for peace nisu neke pesme ali zvuk je bio brutalan i zanimljivi su aranzmani i perkusione deonice uspeo sam da se ubacim u film pred kraj kad me opsela neka grupa nevaspitanih maloletnih imbecilki koje su se naslagale kao sardine oko mene i pocele da se deru u telefone i da me mole da se pomerim da im ne ometam signal valjda hteo sam glave da im polupam dobro pa se brzo zavrsilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atoms For Peace je nesto najdosadnije sto sam video u zadnje vreme. Gledao sam par zadnjih pesama i umro sam od smora kao i vecina publike. DLM su mi bili interesantniji.

One pizdulje, Vrelo, treba zakonom zabraniti!!! Dobio sam rak mozga od njihovog nastupa i arlaukanja!

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atoms For Peace je nesto najdosadnije sto sam video u zadnje vreme. Gledao sam par zadnjih pesama i umro sam od smora kao i vecina publike. DLM su mi bili interesantniji.

One pizdulje, Vrelo, treba zakonom zabraniti!!! Dobio sam rak mozga od njihovog nastupa i arlaukanja!

 

Video sam na tvu neko njihovo bacakanje djuskanje i sveopsti delirijum odvratih devojaka, plus sto su vokalno nesinhronizovani da je to uzas za usi....

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre svega nije bilo nekih znacajnijih pratecih vokala; bilo je semplova. yorke je pevao kao sto uvek peva, to sto vokalne linije meandriraju i sto nisu neki snappy ritmovi za vokale ne znaci automatski da je pevanje lose.

kod tebe se radi o tome da ti se pesma ne svidja a to pogresno pripisujes vokalnoj izvedbi. sto se tice izvedbe svi su bili na nivou.

Edited by Čarli
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punished skroz ok, svirali pred 10 ljudi, sramota.

Prong korektan, Beg to Differ, Rude Awakening - kidanje!

Nick Cave odvalio. Nevidjena energija, setlista savrsena.

Moonspell - ne znam sta da kazem. Bilo je ljudi, setlista je ok, ali mi nije to to. Malo su se raspadali na bini kao neki amaterski bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bloc party je bio super, kejv bogovski, nisam ni na sta drugo ni isao, sta ce mi

 

prong sam slusao 2003, a i munspel ranije i oba benda su bila u boljem izdanju tada sumnjam (munspel recimo bio perfektan neke 2008-e ili tako neke godine ne secam se vise)

Share this post


Link to post
Share on other sites

block party bili skroz super, kejv standardno nadrealan, i super koliko je intenziteta uvek u njegovom nastupu, pogotovo sto su sve sporije stvari bile

 

elem, ono, organizacija fejl, al meni taman odgovaralo sto je SBTRKT poceo ranije od najavljenog, jer je iskidao realno. bio sam skeptican sto je DJ set, ali izigrao sam se kao nenormalan. Mount Kimbie, Moderat, James Blake, Hudson Mohawke, Little Dragon, Booard of Canada, posle je pustao neki hiphop, lupam ali mislim Kenrick Lamar da je bio,i jos par stvari sve u svemu fenomenalan set zaista, bas sma uzivao i ovo mi je skroz trebalo, svaka cast exitu za ovo, i odlican VJing.

 

onaj Diplo lik je bio uzasan, ali to smai ocekivao, pa sam brze-bolje pobegao. no, realno, iako sam znao da ce lik da probije granice neukusa, rekose mi ovi moji sto su ostali da je lik pobedio univerzu i presao igricu zvanu Exit. mislim, iako su Prodigy bili hedlajneri znam da su Chase & Status bez trunke blama, najlaganije pustali prodigy, a mislm i jos neko (lupam dejvid geta, ili tako neko ime). ovaj je izdominirao po svim standardima, covek dosao da pusta muziku i jebe se njemu nastupaju li ti izvodjaci na exitu ili ne, pici on prodigy, get lucky, harlem shake, gangam style, na kraju je valjda pustio i Missy Eliot- work it. i dalje ne znam da li mi je zao ili drago sto sam ovo propustio.

 

posle na happynovisad otisao na dBridge, bas sam imao srece na on nastupa na jedinoj veceri exita na koju idem, posto bas gotivim coveka i muzika kou pravi ima posebno mesto u mom srcu. i realno, sabio je, i iako sam pre toga bio na ovom odlicnom SBTRKT dj setu, na happynovomsadu je bas kidalica bilo za vreme njegovog nastupa. onako, inteligentni drum and bass, dodushe, ocekivao sam da ipak bude malo vishe suptiliniji, poznajuci njegov rad, ali svejedno, ispunvio ocekivanja i pokidao skroz, car. dodushe, ne znam ko je dao onom iritantnom liku da bude MC. lik fizicki lici na gojka sa foruma, ja se istrovao da je ovaj poceo da juri karijeru mc-ja, dok nisam shvatio da je mc totalni retard, te da nema sanse da je ovo gojko. msilim, meni su oni po defualtu iritantni, ali ovaj lik je uspeo da odvali sve moguce glupoti koje postoje, jebe se njemu. miri srbe i hrvate, i prica kako smo braca i treba da zivimo u miru, slozi i veselju, navodi statisticke podatke o broju stanovnika u srbiji i beogradu, i gomila nekih poitickih gluposti. plus, umesto da mu ukljuce neki reverb ili stagod, lik sam sebi pravi efekte, dodatni plus za retardiranost (let mi hear you hear you hear you).

 

block party ne slusam mnogo ali kao, dobar nastup bio mada sam ocekivao da budu jos energicniji, ali nije da se zalim korektan koncert skroz.

 

kejv je krlajina, samo mi niu jasne one ribe, cule valjda da je na grindermanu silazio u raju pa dosle da ovlaze i pipnu kejva. gomila njih bila na ramenima likova i non stop su pokusavale da ih kejv uhvati za ruku, to mu dodje kao neki devojacki san, budzi +milion bodova na expirience i postanes neodoljiva riba, ili stagod. onako stoje i mutavo gledaju u njega ne znaju da beknu tekst ni jedne od pesama, a lik peva i gleda direktno u njih, i to im je na pola metra. u takvoj situaciji, ja bih se osecao kao kreten realno. da je na kejvovom mestu bio patton verovatno bi im nalupao samare u boljem slucaju, a u gorem bi im nabio kitu usta, ili tako nesto. na kraju nastupa pocele su da nicu kao pecurke posle kishe jbt, pop, pop, pop... sto se samog koncerta tice, kao sto rekoh, sjajan, setlista super, Weeping Song, Mercy Seat, Jack The ripper bio iznenadjenje, nisam ocekivao da cemo se ovajditi za nju. kako se vama cinio zvuk na kejvu, ja sam tu malo imao zamerke, recimo na jack the ripper, uopste nsiam cuo gitaru lepo. no svejedno,stvarno je jedan kejv, nisam ga gledao u areni onda kad je bio, tako da ne mogu da poredim, ali kralj, zaista, mislim da on ne moze da ima losh koncert.

a warren elis, sto moj ortak rece, taj ne igra istu igricu kao i mi.

 

sve u svemu, meni bilo bas sjajno, bas onako propisno exit vece. super program bio, ja sam u startu znao bez premisljanja na sta u ici, nekako su sve ili ziceri, ostao do jutra i proveo se super. al ovi moji su nezadovolni, jer su prethodni dani bili uzas, kazu da im je ovo bilo jedino valjano vece koje je zapravo licilo na exit.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...