Jump to content

2013.10.22. *Klub Fest, Beograd* Jucifer, Awakening Sun, Tidal Yield


azal

Recommended Posts

 

 

Jucifer - за волгой для нас земли нет (2013) [320 kbps / 201 mb]

 

748915zGF7zBZ.jpg

 

 

01. The Land Speaks

02. Песнь просыпающегося города -- Song Of The Waking City

03. ЛОЖЬ ВО СПАСЕНИЕ -- White Lie

04. Боритесь, чтобы жить свободно -- Fight Hard Live Free

05. Ни шагу назад! -- Not A Step Back

06. Дом Павлова -- Pavlov's House

07. ПОЗОР -- Shame

08. Сибирь -- Siberia

09. Волк (Скорбящая мать) -- Wolf (Grieving Mother)

10. Эволюция I- Кочевники -- Evolution I- Nomads

11. Эволюция II- Родина-мать зовет! -- Evolution II- Soviet Motherland Calls

12. заградительные отряды -- Barrier Troops

13. Новая могила -- The New Grave

14. Королева - оленьи рожки -- Queen Of Antlers

15. Patriotic Song

16. эпилог -- Epilogue

 

http://www.multiupload.nl/58ZCIPTO1D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sa bendovog fejsa:

croatian border guard remembered us, and threw the horns after stamping our passports!#mostunexpectedborderexperienceever

 

(bosnian guard was not so pal-y, but did allow us in) #sarajevotonight at KRITERION Sarajevo!!

 

#metal #20yearsslayingears \m/

 

i jos danas karte u pretprodaji 600, sutra 800 dinara na ulazu. Nino nije menjao satnicu koju je vec davno najavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja karta je 002, to je to, idemo ja i voivod. ja idem na ovaj koncert zato sto nema ovakvih bendova svaki dan koji sviraju po beogradu, svidja mi se sto imaju neke alternativ grunge stvari a i neke teske sporine, volim i jedno i drugo

 

nisam preslusao novi album, cucu ga na koncertu, poenta je 600 kinti karta za koncert, zezanje sa ljudima, kul svirka i to je to, i ovako potrosite toliko para kad izadjete bilo gde, ne tupite kurac dodjite u fest ( i ponesite earplugs ako zelite da sacuvate culo sluha )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram sto su Jucifer morali da pocnu pola sata iza ponoci. Ajde da su u Bgd stigli nesto kasno uvece- ali sumnjam. Plus najavljeno je da pocinju oko 22:45. Krajnje neprofesionalno i mislim bez razloga.

Radim, pa sam koncert morao napustiti posle par pesama. :(

Ono sto sam odslusao od Jucifer je bilo mamojebacki, pretpostavljam da ce ekipa koja je ostala do kraja sluh povratiti negde do ponedeljka:)

Odslusao i obe predgrupe, na zalost. Mogao sam i bez tog iskustva proci u zivotu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali su probleme sa carinom (atakarnet) i nisu mogli da nadju put do Beograda, GPS i internet nemaju osvezene mape Srbije, ocigledno.

 

Dugi niz godina sam cekao da ih vidim, prvi deo seta, circa 20 minuta me bacio u najvecu mogucu euforiju koju nisam osetio jos od... nekog metal koncerta koji je valjao, davno, davno. Edgar (bubnjar, ma sta bubnjar Zverko iz Muppet-a, bogte spalio!) svira kao da mu je zivot pri isticaju, i udara svom silinom na skrsenim cinelama i ceo set bubnjeva je izgledao kao da ce se raspasti i izgoreti u plamenu na bini. I usput iskusno ispija svako Zajecarsko pivo koje su mu ostavili. Amber (pevacica, gitaristkinja) ne koristi nikakve pedal efekte za gitaru, to mi je doslo bas kao iznenadjenje. Spoznao sam jos jednu cinjenicu posle sinocnjeg nastupa, Jucifer na plocama i uzivo su dve razlicite stvari, Amber je ponajmanje pevala, vise je silovala njenu gitaru, ispustala je tu i tamo kakav primalni krik, dok je Edgar vecinu pesama otpevao sa nesnosnim skricavim vokalom. Saznah iz razgovora sa njom da se konstantno smenjuju, jer kako sama priznaje ne bi ona mogla da peva mesec dana zaredom tako, i kako joj vise joj prija da svira gitaru.

 

Pesme su mi bile neprepoznatljive, osim par bazicnih rifova koje sam ukacio sa poslednjih nekoliko izdanja, sve je vise zvucalo na najfuzz izdrkavanje zida buke (izjedi se A Place To Bury Strangers, povodom onog komentara da su najbucniji bend, ha!) i da nisam nosio cepove, najverovatnije bih sada vikao na sve i nosio tubicu da bih ista cuo. Da ispostujem buku izvadio sam ih na kraju koncerta, kada sam i osetio taj nenormalni nalet, samo osetite kako vam nesto probada celo i bol u usima u glavi. Neprijatno iskustvo par excellance.

 

Apropo kasnjenja, bend je dosao u 21 ispred festa, a trebali su u 18 da budu tamo da bi imali probu. Oni nesrecni Litvanci su upali na mesto predgrupe jer ih je neki Bosanac izjebao za datume i ostavio ih na cedilu, pa je Nino odlucio da spase stvar i da im pomogne. Tidal Yield sam preskocio jer ono sto sam cuo i video na youtube, da izvinete dosadno i neinventivno.

 

Da li sam u sustini zadovoljan koncertom? Donekle, voleo bih da je bend zadrzao i neke stare stvari koje svrsishodno nisu bili metal i teske, ali opet primamljive i slusljivije. Interesantno je da oni nemaju prava na ta prva izdanja, i ne mogu da ih reizdaju, a izdavacke kuce su propale. Da bi ih ponovo izdali, morali bi da ih snime u novim aranzmanima. A smatrao sam da samo kod nas u Srbadiji ljudi imaju probleme sa izdavackim kucama.

 

Ninu hvala na organizaciji i prevozu. :pivopije:

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predgrupa br. 1 - preskočeno generičko sranje.

 

Predgrupa br. 2 - joj, majko, zvučalo je loše i ispred kluba.

 

Bend večeri - joj, majko, beše glasno. Nikada nisam bio veliki ljubitelj benda, pa nisam ni znao mnogo njihovih stvari. Po završetku svirke, shvatih da to i nije važno, jer je većina bila neprepoznatljiva u izvođenju u kojem se nimalo ne menjaju podešavanja i efekti, iako pesme to stilski zahtevaju. Ko ga jebe, sat (i kusur?) masnog drljanja i divljačkog zakucavanja (već sjebana činela je do kraja dobila novi oblik) = dovoljno zabave za male pare. I preživeh bez čepića. :D

 

Amber (pevacica, gitaristkinja) ne koristi nikakve pedal efekte za gitaru, to mi je doslo bas kao iznenadjenje.

Ne koristi ih aktivno (ne gazi ih u toku svirke), ali su sve bile povezane i uključene uz jednu od kutija pozadi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na objasnjenju. Zacudilo me bas, jer sam gledao dosta zivih youtube snimaka i nazad u danu, imala je pregrst pedala. Zbog toga sam i bio zbunjen.

I definitivno tvrdim, najbolja setlista koju sam uspeo da uzmem na nekom koncertu, jebeni karton iz Grcke. :obrv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...