Jump to content

GMO ( Genetski Modifikovani Organizmi )


PajatheTrut

Recommended Posts

jasno, mene posebno boli kita, živim boemskim životom

ali priča se ne završava na meni, ima i dečurlije iz kraja i po rodbini koju gledam kako raste, a možda i ja nekada sklepam neko...

kako smo krenuli, ostavićemo im pohovani, u fritezi prženi osiromašeni uranijum jerbo "je sve i onako sjebano" i beograd sa podavalskim selima jerbo "je sve i onako prodato i izgubljeno"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Sto uopste otvaras temu kad ces i na kraju diskusije da pricas isto sto si pricao na pocetku, uprkos tome sto tokom diskusije mozes da naucis nesto novo? :P

 

 

 

Nije velika nauka, ali je pitanje koliko je to domaca hrana, ako se zivotinje hrane nezdravo i ako se biljke tretiraju svakakvim sranjima.

 

Ne kazem da cu isto da tvrdim, ali ja sam, iskreno,pokrenuo temu sa tim sto je GMO u mojim mislima losa stvar, to se primecuje poprilicno pretpostavljam :P

 

Svašta će sad da se genetski modifikuje, evo npr. jedan od novih planova za borbu protiv nivoa ugljen-dioksida je 'dizajniranje' biljaka na način da se poboljša fotosinteza, jer fotosinteza zapravo uopšte nije neki preterano efikasan proces i postoje jednostavni načini kako može da se poboljša, i eto ljudi se bave istraživanjima kako da povećaju količinu ugljen-dioksida koju biljka može da unese i iskoristi u fotosintezi. Takve će stvari postati potpuno normalne jer već sada koristimo mnogo više nego što planeta može da izdrži, tj. obezbedi.

 

 

Svidja mi se sto si pomenuo neku pozitivnu stranu Genetskog inzenjeringa, ja se retko fokusiram na dobre strane zbog propagande koja se vrsi okolo retko ko obraca paznju na dobre strane.

 

 

 

 

E sad, to što multinacionalna korporacija zasere pa potkupi face i izvuče se, to je svet u kome živimo, to je već posao država da kontrolišu kompanije koje im serviraju semena, i onda takvih gluposti neće ni biti. Novac, novac, novac, sukobi, intrige, međusobna optuživanja, to je valjda biznis, nema tu poštenja nikakvog, daj profit i to je to, jednostavna posledica sebične prirode ljudi.

 

Ka NJegoseva

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta ovde neki ljudi imaju u glavi i sta koriste u procesu razmisljanja. Izjave tipa znam da jedemo GMO ali me to ne brine su infantilne do bola. Pa sta ce da te brine ako to nece? To sto neces moci da imas decu te ne brine? Sto ces dobiti tumorcine, rakcine i leukemije te ne brine? Sto i ako dobijes detecu tvoji potomci do petog kolena ce da imaju posledice, deformitete i slicno. Ajajajajajaj!!!!

 

Takodje prica da su resursi zemlje sto se tice hrane na izmaku je lakrdija. Pitaj bilo kog lika sa poljoprivrednog faksa da li je to istina. Ma pitaj bilo kog lika zdravog razuma. Samo u mom kraju tolike zapustene livade i njive, a da ne pricam u celom svetu!!! Pa mogli da nahranimo da hocemo jos pedeset puta vise ljudi nego sto ih ima na planeti. TA prica o resursima je kampanja GMO proizvodjaca.

Edited by HEFEST
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je istina na zalost. Ali postoje ljudi koji ne puse i oni koji ce prestati. Ako ti ubace GMO svuda onda ce svi biti izlozeni i to je problem. Nemas ni mogucnost da biras.

 

A jadna gandza i dalje van zakona, a niko od nje nije umro u istoriji i zivot svako proveo sa minimumom stresa zahvaljujuci njojzi.

Edited by HEFEST
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

У мојој башти сам до сад нашао мали број овако великих, једно десетак јабука је толико нарасло, остало је ове средње величине, једно пет гајби сам скупио, све природно - непрскано , ништа ГМО !

 

А ја колико сам разумео те џиновске ГМО јабуке имају заиста импресиван изглед, али чиста нула што се тиче укуса...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

galama oko gmo jeste dosta idiotska, kao ne valja to, treba prirodno, a svi se dave u margarinu koji je neprirodan koliko i gmo, nije ni postojao do pre sto pedeset godina, zhderu zasicjene masti ko nenormalni (koje nisu nishta zdravije od trans masti), i misle da cje biti zdravi ako ponekad pojedu jabuku, a ta jabuka je bila prskana vishe od 10 puta, kod nas su jabuke najnezdravije vocje koje mozh da se nabavi, ne znam dal se gaje kod nas organske jabuke.

 

al i pored svega toga gmo jeste, koliko ja znam, stvarno shtetan, sva istrazhivanja na zhivotinjama su pokazala genetske poremecjaje kroz par generacija hranjenja gmo hranom, a gmo je legalan (pored toga shto je profitabilan i njegovu legalnost iako je shtetan kupuju firme koje imaju od profit od istog, slichno kao i za fosilna goriva) jer ne postoje istrazhivanja koja su dokazala doslednu pojavu shtetnosti kod ljudi, shto je ochigledna nebuloza svakome ko ima 2 grama mozga, jer to znachi da treba chekati nekoliko generacija ljudi koji su koristili gmo hranu da bi se pojavili neplodnost i razni neki sindromi, a onda cje ti ljudi za 100 godina koji budu dobijali takvu decu da rade ne znam shta, da tuzhe vecj mrtve dileje koje su dozvolile i forsirale gmo, nidje veze.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ORGANSKO ORGANSKO ORGANSKO ....Kako mi taj izraz ide na zivce ... Jebite se sa umisljanjima da je organska hrana nesto posebno pa to je jebena obicna normalna hrana koju su nase babe i dede proizvodile u svojim bastama i vocnjacima i njivama ... Ja sve sto proizvodim kod mene na imanju je organsko ako vec hocete da znate sve . Sljive ne prskam samo ih okopavam i djubrim ovcijim djubretom , kao i kukuruz koji okopavam a ne prskam protiv trave , tim kukuruzom i jecmom koji je moj tj sejem svoje seme domace ne kupujem ga hranim kokoske cija jaja jedem , znaci ne hranim ih koncetratom vec mlevenim zitom koje sam proizvodim . Znaci proizvodim sljivu , jabuke isto neprskane , kruske isto neprskane dunje , kukuruz , jecam , ovce kokoske , imam bastu veliku takodje i plastenik u kome nista nije prskano ... Znaci moze sve da se proizvede samo ako se hoce .

 

A sto se tice ishrane ne jedem cokolade , ne pijem koka kolu i ostala sranja ne jedem margarin i ne idem u Mek . A vi sto sve to radite i podjebavate nas koji se bavimo ovim ozbiljnim problemom savetujem da samo nastavite sa Vinjakom najvecom otrovcinom i mekom takodje najvecim trovacima i to u sto vecim kolicinama ...

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo i nisu baš naše babe i dede proizvodile najzdraviju hranu ikada. Tada su ispitivanja novih tehnologija bila apsolutno na nuli, u zemlju se trpalo sve i svašta bez ikakve provere, kao i u sve ostalo. Eto lep primer radijuma koji su stavljali u paste za zube jbt, tj. radijum su stavljali u skoro sve u šta se mogao stavljati, ako svetli zeleno mora da je zdravo. Benzen (za čiju se otrovnost danas vrlo dobro zna, i vrlo je poznat kao kancerogeno jedinjenje) je korišćen kao losion posle brijanja, ili još veća sprdnja u kafi bez kofeina, kao zdravije je tako. Pa živin nitrat kojom su blago njima premazivali šešire da ne bi štrčale dlake na njima, što je poslužilo kao inspiracija za Ludog Šeširdžiju, pošto živa ima jezivo negativno dejstvo na nervni sistem. Možda naše babe i dede nisu mnogo učestvovale u ovome, ali u svetu je krajem XIX i početkom XX veka zavladala prava pomama za novim hemikalijama tipa npr. azotnih đubriva, i ljudi pooojma nisu imali koliko takve stvari mogu štete da nanesu, što ljudima, ali što je još bitnije - planeti, tako da ko zna koliko su oni svojim neznanjem usrali život na ovoj jedinoj planeti koju imamo. Naša generacija to samo nastavlja, ali mi sada imamo ljude koji su posvećeni sprečavanju propadanja planete. Kod nas to nije nešto bitno izgleda, i zato mi imamo dane kada u Pančevu ljudi ne smeju da izlaze napolje, zato kompleks u Boru izgleda kao da su ga gađali atomskom bombom, zato se fabrika u Prahovu bukvalno raspada itd., ako ikada budu rešeni najveći problemi koje Srbija ima, nema brige, imamo još katastrofa koje čekaju da se dese, dok su ljudi uglavnom stava 'ma, šta smo mi, mala zemlja, neka se Ameri brinu za okoliš'. Stvarno je tužno što kod nas i te stvari rade po principu po kojem rade i gradski autobusi - nema potrebe da se ulaže novac u održavanje, kada ode u kurac Nemci će nam dati svoje krntije :no:

 

Dajte linkove za ta 'sva istraživanja na životinjama', nećemo valjda da stvaramo mišljenja na osnovu postova članova foruma, a biće svima zanimljivo da pročitaju :da:

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

i šta sada

živa na šeširu (sasvim nebitan podatak za ljudsku civilizaciju) je isto što genetska modifikacija životinja zarad teranja biljojeda da jedu hranu životinjskog porekla?

Ali, ono, neko bi i govno pojeo, samo da je iz epruvete.

Jerbo, nauka, FTW!

 

p.s. ja znam da se živa po jugu srbije koristila za bacanje spelova i kletvi. :D

Edited by truliandedzombileš!
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na primer poboljsavam zemlju u svojoj basti i plasteniku tako sto odem u prolece u svoju shumu i u prikolicu traktorsku natovarim povrsinski sloj zemlje tj raspadnuto lisce i trule grancice i pre oranja to zajedno sa ovcijim djubretom razbacam po basti ... A znam da je i moj pradeda koristio isti metod .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...