Jump to content

Atlantean Kodex


Grobodan

Recommended Posts

Tako bre Talvi, daj nesto novo, da osetim ugodjaj bez varenja siromasne produkcije

 

I Talvijev bend ima smesne vokale :haha:

Izgleda da je poenta da oni dozvoljavaju svakome da peva ovo, vazno je samo da oseca tu emociju vilenjackopatuljacku <3

 

lamiaponlo092

 

 

same shit... triplets triplets triplets!!!!

 

 

hahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ovo neka skrivena kamera, koji je ovo kurac? Pustio Omen i Manilla Road, ne zna se koji je vokal smesniji, u stvari zna se, ovaj iz Manilla Road-a, zvuk gitare nikad grdji, ovo zvuci zamalo pa oni Spinal Tap konceptualni radovi.

 

kuruze?

 

kakva kataklizma kakvo razocarenje, uprli se da nesto priblizimo coveku i vidi ovo sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vau, tupim o produkciji, uhvatio si se za ono sto ti je u mojoj prici najlakse da napadnes, ostalo discard, i vozi.

Kako nesto da bude epic ako zvuci lose? Aj da zamislimo da zoom 505 gitara ne oduzima epicness muzici, kako onda opravdavas tanke vokale?

Wishbone Ash vokali sa Argusa su vise epic od vecine ovoga. Midnight je za ovoga iz Cirith Ungol gospod bog.

 

Vokali u KKNu su drugaciji, pa se nekom svidja a nekom je odvratno, i meni je bilo potrebno vreme da ih svarim, vec sam pricao kako sam pustao u nedogled pesmu Prekidi Stvarnosti i smejao se glasu i spotu, a nisam ni primetio kad mi se podvuklo pod kozu :haha:

Dok su vokali u ovome sto ste kacili su kao regularni heavy/power metal vokali, samo tanje, klimavije, losije xD

Gospodin narkoman pijanica sidas Oliver Nektarijevic barem nabada svoje tonove, ovaj iz npr. Manilla Road ga vozi 5% rastimovano od gitara, kol'ko da te zasvrbi mozak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuruze?

 

kakva kataklizma kakvo razocarenje, uprli se da nesto priblizimo coveku i vidi ovo sad

 

Jebiga kad ste mi dali 5 bendova koji zvuce lose. Kao sto vec rekoh, dajte neke mainstream bogove epic heavy metala koji su kidanje na prvu loptu, i ovaj Crimson Glory koji me indirektno nateraste da pustim je svirao 80ih pa zvuci sjajno. Nego je problem sto su ti bogovi koje ja trazim Manowar :haha:

 

see no evil hear no evil speak no EVIIIIIL :rockdevil:

 

Ovi Japanci su simpaticni skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da pricam o pesmama, rekao sam da su mi se Adramelech i Japanci dopali, to ti je prica o pesmama. Bese tu interesantnih melodija i rifova.

Ovo ostalo mahom dosadan rif i dosadne solaze. Sad, ja vise pricam o stvarima koje odmah cujem, normalno da ne mogu svi rifovi da mi legnu odmah, ali mora malo da ubija i na keca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moze jadnik da povata konce, verovatno pusta na preskok, finci mu sprzili mozak

 

Preinteligentan je zanr, ne mogu da ga skapiram, audio sam siromasan, a sto vi ne cujete falseve, nema veze. xD

 

Zivo me interesuje sa koliko paznje si ti slusao pomenuti album od Finaca kad si pustio generic kenjazu o narodskim melodijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

japanci nisu epik hevi, cisto da ti napomenem, samo ima epik feel pesma, cisto sam hteo da vidim da li ces biti peder pa se odmah naloziti na bend sa ribom. kakav si nemetalac to ne postoji

 

...kenjaza je da folk metal bend ima folk melodije, reci!

 

a sto se genericnosti tice, uopste nemam problem s tim ako postoji emocija. moonsorrow je ok bend i volim ih ali je u poredjenju sa ozbiljnim hevi metalom tinulininuli skakutava zajebancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da pricam o pesmama

 

Meni je generalno izbo oči taj tipičan moderni "daj mi nešto napucano da drma i bije, da sija i da bude lepo" stav, takav si mi utisak ostavio. Sad kapiram zašto ne voliš Venom i Darkthrone, to i nije muzika za tebe.

 

i jebote te crimson glory ajd bar da si uzeo fates warning koji bar imaju neke veze sa epic fazonom, vidi se koliko blage veze nemas

 

Ne dao bog da si okačio Guardian, Arch mnogo vrišti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jebote te crimson glory ajd bar da si uzeo fates warning koji bar imaju neke veze sa epic fazonom, vidi se koliko blage veze nemas

 

Ae dosadan si vise, po treci put to radis, k'o Bata, treba sad da ti objasnjavam da nisam ni pricao o Crimson Glory u epic kontekstu, nego me je vokal Cirith Ungola podsetio na Midnighta za siromasne, pa mi se prislusao CG. Citaj postove ako vec pokusavas s nekim da razgovaras.

Nego ste se uvredili sto sam vam opljuvao najbolje bendove zanra pa sad jedan drugog tapsete po ramenu a meni vicete jadnik, nemas blage veze, nikad nije slusao Manilla Road!

Napadate me da pridajem previse znacaja produkciji, Kuruze, ovo ono, ja ne trazim ne znam koliko polirano i produkciju od 100 000$, ni ne volim kad je ispolirano, ali i maloumni ljudi znaju da je pozeljno da produkcija bude komplementarna muzici da bi se postigao zeljeni efekat. Ne skupa, nego odgovarajuca.

 

A za vokale se pravite ludi sve vreme :D

 

...kenjaza je da folk metal bend ima folk melodije, reci!

 

Jeste, kenjaza je, jer nije to jebena Finntroll folk skakutava tralalajka, te folk melodije nisu toliko u prvom planu i nisu ono glavno sto cini album dobrim, uglavnom jasu fenomenalne rifove i dopunjavaju zvuk i atmosferu, a ne ciganin Čortan oplete foršpil na klavijaturi a ostatak ansambla drvi pratnju ispod.

Ocigledno ja taj album volim vise nego ti, ko ga pa jebe sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se uopšte uvredio, zabole me kurac da li se tebi, Peri, Miki ili Žiki sviđa Manilla Road, samo smatram da ne kontaš poentu ovog žanra i to je to.

Evo sličnog žanra, epic doom, bend Scald i album Will of the gods is great power, svi relevantni izvori ga smatraju jednim od vrhunca žanra a poslušaj produkciju

A vokali su odgovarajući i posebni, ja se ne razumem u muzičku teoriju niti me ona zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cirith ungol generalno i adramelch prvi album su posebno kultni bas zbog tog jedinstvenog prozracnog etericnog zvuka, a to sto ti ne mozes da razlikujes saund i produkciju govori o tvojoj mentalnoj skucenosti

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno si ti razumeo na sta sam ja mislio kad sam pricao o zvuku i produkciji, uopste nisam u svakom postu pominjao produkciju i nisam je pominjao u strogo tehnickom smislu i sta je produkcija po definiciji, nego pojedine aspekte zvuka, konkretno siromasan zvuk gitare i lose vokale koji nemaju nikakve veze sa produkcijom, nego je lakse da me napadnes kako sam mallcore djecak kome je najbitnija produkcija.

Svakako se izvinjavam se, uvrsticu termin "saund" u svoj vokabular pa cu sledeci put adekvatnije da se izrazim, da se tebi dokazem kako razlikujem "saund" od "produkcije".

 

Jebes diskusiju koja se pretvara u to ciji je veci.

 

Nisam se uopšte uvredio, zabole me kurac da li se tebi, Peri, Miki ili Žiki sviđa Manilla Road, samo smatram da ne kontaš poentu ovog žanra i to je to.

 

Pa jes', ti si i bio civilizovaniji u ovoj raspravi, vise se to odnosilo na Carlija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

takav zvuk ne moze da nastane slucajno u studiju, previse je nekonvencionalan. ono kao usrao se malo miks pa ispalo nesto cudno ali na pozitivan nacin - ima stvarno takvih albuma, ali ovde ocigledno iza takvog zvuka stoji necija ideja, a cini mi se da ti ne mozes to da uvazis nego sve smestas na skalu dobre-lose produkcije. nemo se ljutis sto te napadam, na jumetalu smo.

 

evo ti ovi ekstra dosadni nemci, mozda ce ti to leci

 

ima mnogo dobar kraj pesma doduse

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...