Jump to content

Atlantean Kodex


Grobodan

Recommended Posts

A navukao si me Japancima kao stari lisac, svaka cast, ti mi okacio pesmu kao odgovor na moje trazenje epic hm-a, a ja na osnovu te jedne pesme nisam skontao da oni zapravo po zanru nisu epic hm, nego im samo ta pesma ima takav feel.

Btw, nisam provalio da ima ribe u bendu. xD

 

Ne smestam sve na skalu dobre-lose produkcije, ima fenomenalnih albuma sa "losom" ali produkcijom koja dobro lezi albumu. Nesto ne bih rekao ni da sam do sad odavao utisak nekoga ko voli nabudzenu produkciju, eno pricasmo npr. o Marduku onomad, uvek sam od njih vise voleo one albume sa "slabijom" produkcijom i vise mi se svidja atmosfera na njima nego na kasnijem nabudzenom krljanju, mada nisi ni ti duzan da pamtis sta sam pricao do sad :P

 

@Kazim: sve vreme sam i trazio nesto sto je za pocetnika

 

Mada sam vec prestao da pustam ovo sto mi kacite i evo sad mi se zavrsava Kivenkantaja, pa cu da se vratim neki drugi put :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas ste zaorali sa raspravom :haha:

 

@ demon seed

Poslusaj Warlord i proslogodisnji album "The Holy Empire", heavy, melodic, epic, sve na jednom mjestu, cathcy i hiticne pjesme, zakon album.

 

P.S.

Nije greska u kucanju, nisam mislio "zasrali", nego bas "zaorali" ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni je recimo Land of the Free od Gamma Ray epski album (NIJE MI EPIC HEAVY METAL PO ZANRU! :D), da li je epicno svojstvo albuma toga priblizno epicnosti u epic heavy metalu, ili su to totalno neke dve razlicite epicnosti? Je l' se nama ne slaze definicija epskog? xD

 

Pa jebote blagi bog i kačili smo ti bukvar sami i lektiru.

 

Meni se nesto cini da ste mi kacili kao da je dosao klinac da pita sta je black metal a ti mu pustis Sarcofago ili prvi Bathory :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni je recimo Land of the Free od Gamma Ray epski album (NIJE MI EPIC HEAVY METAL PO ZANRU! :D), da li je epicno svojstvo albuma toga priblizno epicnosti u epic heavy metalu, ili su to totalno neke dve razlicite epicnosti? Je l' se nama ne slaze definicija epskog? xD

ne slaze se, to sto ti nazivas epik je u stvari power feel, a epic je vise ethereal filing, kao atmosfericni blek metal u odnosu na normalan (samo sto je atmo blek stvarno ethereal u smislu reverba, efekata i sl. a u heviju je to mnogo suptilnije naravno)

znaci postoji malo problem misplaced expectations kod tebe, kapiram, zato nisi pristupio materijalu na pravi nacin; ali rekao sam ti jos u prvom postu da ne trazis intenzitet nego atmosferu

 

Meni se nesto cini da ste mi kacili kao da je dosao klinac da pita sta je black metal a ti mu pustis Sarcofago ili prvi Bathory :D

 

naravno.

 

ako sam ja mogao da pocnem upravo sa ta dva albuma moze i x klinac

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ces navuci 2% prijavljenih klinaca na crni metal, samo one koji su stvarno zainteresovani da budu navuceni, a takvi mogu i sami da se navuku :P

 

Poslusacu nekom prilikom natenane neke od tih bendova pa mozda i legne bolje ono sto nije na prvi utisak, polako...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja malo da vratim vodu i na vodenicu teme pod kojom smo i da kažem da je ta jebena Bela boginja jedan sasvim pristojan reprezent epic heavy žanra i za noobove pa i za ljude koje vole neke druge žanrove: epic feel u gigatonima, muzički stil tu, pa i ta produkcija je sasvim okej, ima Bathoryja čak da navuče ekstremnije fanove a i sporine za doomere.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, thrasheraj, neam neki problem sa vokalom poseban, al' mi i nema veze puno sa ovom pricom, rekao bih ovako laicki da ovaj pravac zahteva malo melodijski ispravniji vokal :D

 

Volim ja nenormalne vokale i melodije, nije to problem, i ne treba vokal da bude dosadan, al' mi je u barem dve od onih pesama koje ste mi kacili zaparao usi zestoko, zvucalo vise kao da je pevac omanuo nego da je nesto konkretno pokusao postigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...