Jump to content

Atlantean Kodex


Grobodan

Recommended Posts

Koliko je to moćna pesma. Naježim se svaki put kad je čujem.

 

mislim da nigde u svetu ovaj bend još nije izazvao ovoliku raspravu, bacajte im link za ovo odmah

 

Kad se piše o svemu samo ne o njima. Obrukao se Sid lepo, bolje da je pljuvao Mirzu Teletovića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle tacke i jedan post scriptum na bruku da dodamo, ni epic fazu Bathory-ja nikad nisam potpuno svario, pomenuo bih i da je njegovo visocanstvo Quorthon pevao svoje cleanove levo-desno. :haha:

 

Zahvaljuje vam se svinja na epskim biserima, uzivajte u Manowaru pa se cujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle tacke i jedan post scriptum na bruku da dodamo, ni epic fazu Bathory-ja nikad nisam potpuno svario, pomenuo bih i da je njegovo visocanstvo Quorthon pevao svoje cleanove levo-desno. :haha:

 

Pa Kvorton i nije znao da peva ali u tome i jeste poenta, to ti sve vreme pričam. Sve to nije bitno, bitne su ideje i pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije uticajan zato sto ima najlepsi koznjak od svih ortaka hard rokera, nego zbog svoje muzike, eto veze s muzikom.

 

Ciljam na to da sto su pesme bolje, nesavrseno izvodjenje se lakse prasta, pa jos ako je pomeranje granica i stvaranje novih zanrova...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto je quorthon uticajan stvaralac ne znaci da su mu pesme automatski bolje od manje uticajnog benda xy. ne moze nikakav status ikone da nadomesti to sto je tehnicki skroman pevac isto kao sto nekom relativno nepoznatom virtuozu cinjenica da nema taj status ne smajuje virtuoznost. sve to nema veze sa sustinom a to je muzika odnosno sta je muzicko delo, kao celina.

 

na primer neko ti pusti manilla road koji su nesumnjivo kompetentan bend u svakom smislu ali ti si se uhvatio za jednu stvar, a to je da je nesto off i izgubio si iz vida siru sliku.

 

imao sam i ja tih momenata ali embrionalnoj fazi slusanja muzike npr secam se kad sam prvi put slusao testament - the legacy mislio ovo ne valja, produkcija je bezvezna, uopste nije mocan zvuk kao na metaliki, vracam se ja na metaliku.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam i ja tih momenata ali embrionalnoj fazi slusanja muzike npr secam se kad sam prvi put slusao testament - the legacy mislio ovo ne valja, produkcija je bezvezna, uopste nije mocan zvuk kao na metaliki, vracam se ja na metaliku.

 

Ja se nekad ubiao od metalcore-a i deathcore-a, nekog sh italianskog power-a i slicno (tad mie bas pasovalo da to slusam), na ustrb kvalitetnog death metala (i ne samo njega) ...bas kao sto rece produkcia, tad mi se cinilo mocnii zvuk i te munje...sad koliko god da mie zao sto sam izgubio vremena na znj bendove, danas mie drago sto se izbezumim kakvog metala uopste ima koi sam propustio (i starieg i nesto novieg)...uzitak slusanja - nemerljiv, kad predzes sa magarca na konja...

 

Ali tu ti sad poenta dodze - imas slusalaca, koima neko preporuci ili sami otkriu 'prave stvari' ili su jednostavno tako zaebato rodzeni da pre svih upiu stae to srz metala (ili nebitno bilo koe muzike)...pa, dodzu da se kurce i smeu ovim obicnim smrtnicima, koi ne upale iz prve, vec imau neki svoi zaobilazni put do ril dila (a neki ga i ne nadzu, jer se i ne trude ili ih bole ckura)...UltraBoris sindrom, ako znate s'a pricam

 

U mom slucaiu, npr - od 2003. sam pocinjao da slusam metal, do neke 2006. sam slusao samo ono sto se pustalo na Art-u, VIVA-i, itd (uglavnom neki naiveci hitovi, bez diskografia)...onda sam nasao nekoga da me snabdeva mp3-cama i sam sam trazio da mi nabaci svasta-nesto, sarenoliko po zanrovima, da vidim sta bi otprilike mogao da svarim, a sta ne...i uglavnom da ne duzim, mislim da sam tek od mozda pre 2-3 godine, naucio da slusam, sto bi Carli bogotac rekao - muzicku celinu, delo, u kompletu...do tadie bukvalno sve postepeno islo, korak po korak...za svaki zanr treba vremena da se upie malo gradivo (mislim dae to fora i sa Seed-om, samo ako hoce da se potrudi :D )

 

Tako, npr - moie ortak, dok ja nisam znao ni stae metalie vec slusao black metal i ponesto thrash-a (ostalo ga nie zanimalo) domaci i strani, posebnoe podrzavao scenu (Simargal, Bethor, Stone, May Result, Enjoy Sarmu itd diskove sam posle ja od njega uzaimljivao) Menie trebalo 3-4 godine, da svarim uopste growl vokal ( i to onai od Bodoma), da bi uopste slusao nesto ekstremnie...neko nikad ne probie tu barieru sirovie muzike, produkcie, atmosfere, filozofie iza svega toga (gledam u Sretu i Hefesta :D)

 

Tako da - malo vise usmrkivanja laini tolerancie za ljude koi idu zaobilaznim putem :haha:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na primer neko ti pusti manilla road koji su nesumnjivo kompetentan bend u svakom smislu ali ti si se uhvatio za jednu stvar, a to je da je nesto off i izgubio si iz vida siru sliku.

 

Vi mi dadoste tu MR pesmu, pa sam o njoj i pricao, nisam poslusao 20 pesama pa da cujem kompetentnost benda, tu sam vam verovao na rec, trazio vam reprezentativno, a vi mi dali pesmu sa off vokalom, da osetim smek... xD

 

Svakako je bilo bolje da mi date nesto sto malo lepse upada na keca u uvo, a ne neke tamo kultove da pokazete kako ste naslusani :P

Sami ste rekli da je asquired taste

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

za svaki zanr treba vremena da se upie malo gradivo (mislim dae to fora i sa Seed-om, samo ako hoce da se potrudi :D )

...

Tako da - malo vise usmrkivanja laini tolerancie za ljude koi idu zaobilaznim putem :haha:

 

kul post, slazem se veoma

nakon te embrionalne faze koju sam bio opisao gore, kad sam nailazio na neki pravac po prvi put nalazio sam nesto sto me privlaci i nesto sto me odbija (uglavnom vise to) i u startu bih se drzao podalje ali bi me kopkalo i onda bih se nakanio da preslusam neki ceo album par puta ne bih li mozda skapirao i uglavnom nakon par slusanja bih se pitao sta mi je to smetalo na prvom mestu; bas mi je bio cudan taj proces tada.

dakle cinjenica da je u pitanje acquired taste ne znaci da se ne treba malo potruditi da bi se acquire-ovao. metal je rat.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...