Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

malo sam čitao šta se piše na klix.ba

 

ustaše jesu idioti, al su bar duhoviti

oni šatro Turci su verovatno najgori imbecili na svetu, apsolutno ne poznaju bilo kakvu vrstu humora

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kakvom stanju su mašine?

Na zapadnom polju na kome ja radim glodar 3 koji je visine nekih 40 metara je do pola u vodi do takozvanog kruznog venca , glodar 1 , glodar 1-2 , i glodar 4 koji su kao taj bager istocni sa snimka su celi u vodi , a na najnizoj etazi iznad bagera vedricara koji je visok 35 metara je 22 metra vode , nijedan od bagera dreglajna takozvanih Esh-eva se ne vidi . A ima ih 4 . Plus stanice sto su u vodi , plus tracno transportni sistemi , plus dizalice , buldozeri .... Stanje je katastrofa blago receno . Jedino je glodar 2000 i njegov odlagac na suvom . Najjace je sto taj kop Tamnava zapad na kojem je Vucko gradio svoju predizbornu kampanju proizvodi najvise uglja za Tent . Kad se bude ispumpala voda i uklonio mulj znace se prave razmere ove propasti , ali izvesno je da ce ceo kop morati da se remontuje . Sva elektronika , sistemi za mazanje , i vazduh su sjebani .
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece , mora na remont kompletno , motori , elektro postrojenja , trafoi , Merno raspodelne stanice , sve zivo . Tu je gigant kolubara Metal da odradi remonte na svemu tome , samo sto ce da traje pitaj Boga koliko , da kosta pitaj Boga koliko ...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zapadnom polju na kome ja radim glodar 3 koji je visine nekih 40 metara je do pola u vodi do takozvanog kruznog venca , glodar 1 , glodar 1-2 , i glodar 4 koji su kao taj bager istocni sa snimka su celi u vodi , a na najnizoj etazi iznad bagera vedricara koji je visok 35 metara je 22 metra vode , nijedan od bagera dreglajna takozvanih Esh-eva se ne vidi . A ima ih 4 . Plus stanice sto su u vodi , plus tracno transportni sistemi , plus dizalice , buldozeri .... Stanje je katastrofa blago receno . Jedino je glodar 2000 i njegov odlagac na suvom . Najjace je sto taj kop Tamnava zapad na kojem je Vucko gradio svoju predizbornu kampanju proizvodi najvise uglja za Tent . Kad se bude ispumpala voda i uklonio mulj znace se prave razmere ove propasti , ali izvesno je da ce ceo kop morati da se remontuje . Sva elektronika , sistemi za mazanje , i vazduh su sjebani .

 

verujem da je vecina tih masina toliko velika da ne moze tako lako (i brzo) da se pomeri pre poplave na neku drugu, visu lokaciju. zanima me sta je od svega toga sto si nabrojao bilo dovoljno mobilno da je moglo da se skloni pre poplave? buldozeri/bageri su verovatno dovoljno mobilni sami za sebe da je neko mogao da ih odveze na drugu lokaciju pre nego sto je poplavljen, i koliko vremena je potrebno za to?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se, 2 dana je previse sa ovakvu situaciju.

mislio sam da je bar moguce sesti u bager ili buldozer i isterati ga na neko uzvisenje okolo, ako vec nije moguce ovu staticnu ogromnu mehanizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem da je vecina tih masina toliko velika da ne moze tako lako (i brzo) da se pomeri pre poplave na neku drugu, visu lokaciju. zanima me sta je od svega toga sto si nabrojao bilo dovoljno mobilno da je moglo da se skloni pre poplave? buldozeri/bageri su verovatno dovoljno mobilni sami za sebe da je neko mogao da ih odveze na drugu lokaciju pre nego sto je poplavljen, i koliko vremena je potrebno za to?

E pazi sad ove manje masine sto odrzavaju puteve , trase itd i rade sitnije poslove kao sto su dizalice do 100 t , buldozeri , cevopolagaci , ultovi i skipovi su delom ostali sahranjeni dole u vodi jer nisu imali Goriva da se izvezu do sigurne lokacije , tj vislje :@@@ ... Znaci imali su goriva tipa da se malo vrte u krug i da nesto ceprkaju ...Dal je to posledica lopovluka radnika koji istacu gorivo ili opste neorganizacije nadleznih nemam pojma . Znam npr sa zapada da je samo jedna dizalica spasena tj isterana . Za ove ogromne Bagercine sto sam nabrojao nije bilo shanse da se isteraju , njihov trasport zahteva da se napravi prvo trasa kojom ce oni da idu a tek posle da krenu u transport , pa shveranje da izbegnu tracne sisteme itd , mislim da mogu da idu par metara u minuti , nisam siguran brze od toga nemogu , ipak su to masine od 3000 + tona . Za njih nije bilo shanse . ovo je slika pre konacnog nivoa vode znaci nivo je narastao jos destak metara 10355475_10203879428336640_4512001531760374721_o.jpg
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

za te ogromne masine mi je jasno da su spore i da im nije bilo spasa.

 

ali za ovo:

 

E pazi sad ove manje masine sto odrzavaju puteve , trase itd i rade sitnije poslove kao sto su dizalice do 100 t , buldozeri , cevopolagaci , ultovi i skipovi su delom ostali sahranjeni dole u vodi jer nisu imali Goriva da se izvezu do sigurne lokacije , tj vislje :@@@ ...

 

neko treba da odgovara i to debelo.

 

zbog jedno 500 evra u gorivu su nastali troskovi od x miliona evra. slika i prilika drzavnog aparata, nabijem ih sve na kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo je stanje sada? Čula sam neke bosance danas na aerodromu kako pričaju da je juče opet bila havarija kod njih, ne znam koje je tačno mesto u pitanju a čuh da je celo poplavljeno u roku od pola sata. Nemam nikakav pristup informacijama...

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bo88gdan

pa sta su radile dole sa tako malo ili uopste bez goriva? sta kao sto kazes vrte se u krug i ceprkaju prividno nesto rade? jel to normalno, zar ne bi trebalo sve da radi nekim jacim kapacitetom i da li bi onda, logicno ishodilo da bi rezervoari trebali biti relativno puni? jel to stvara neku siru sliku o stanju u preduzecu, eventualnom neradu, zapostavljanju ili ne?

 

mislim ako je normalno da masine rade na isparenjima i ako nije propisano da moraju biti natankovane iz ovog ili onog razloga ukljucujuci hitne slucajeve onda nema sta da se komentarise, ali nesto imam osecaj da nije tako i da je neko ili vise odgovornih ljudi epohalo zasralo i da tu sledi podebela odgovornost/krivica.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stize njima namira redovno , stizu cisterne sa gorivom , pitanje je koliko sipaju , koliko ostane u cisterni pa posle vozac cisterne u dogovoru sa poslovodjom njegovim u dogovoru sa shefom nadju tacku gde ne pokrivaju kamere na njihovom parkingu itd ... znamo svi mi kako to sve ide ... Treba ih jebati sve redom slazem se ! svi oni ucestvuju u tom lancu kradje goriva , i vozaci , i vozaci cisterni i shefovi . Pa javna je tajna da svi vozaci na kopu voze dizele ... Pitam se samo zasto . Pre insajdera koji se bavio kradjama u kolubari ovih sranja je bilo cak i mnogo vise . Mada se i sad krade . I to u nenormalnim kolicinama da ima neke vlasti svi bi oni bili na robiji !

Kakvo je stanje sada? Čula sam neke bosance danas na aerodromu kako pričaju da je juče opet bila havarija kod njih, ne znam koje je tačno mesto u pitanju a čuh da je celo poplavljeno u roku od pola sata. Nemam nikakav pristup informacijama...

Potopljen je kop u Gackom i to prosle godine , Mozda je samo sad voda obnovila nivo .
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

I tema je opet ozivela. Kragujevac pod vodom. Opet grunula kisa i to onaj najstrasniji letnji pljusak. U pet sati se zamraci ko u ponoc i osu ludacki. Oblaci su u Arandjelovac dosli iz pravca jugozapada, isli ka Mladenovcu, a onda nekako zavrsili u Kragujevcu. Kako to, jebem li ga.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...