Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

Guest HEFEST

Pa to je najlogicnije objasnjenje, ali sada ce se javiti oni sto ce tvrditi kako je vetar duvao prvo ka severu pa ka severoistoku da bi onda udario na jug. Nidje veze, ali nema veze.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je najlogicnije objasnjenje, ali sada ce se javiti oni sto ce tvrditi kako je vetar duvao prvo ka severu pa ka severoistoku da bi onda udario na jug. Nidje veze, ali nema veze.

 

Kretanje oblaka je prilicno komplikovano.

 

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Odlican tekst. Taj brat sto je pisao tekst u Politici kao i onaj sto je pisao tekst u Blicu su klasicni primeri glupaka koji zele sebe da predstave kao intelektualce. Ceo zivot srecem takve, demantujem ih, mrzim ih, a vala cesto i bijem.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

taj objektivan tekst počinje pasusom

 

Аутори „Политикиног” темата о систему ХААРП (25. мај 2014) веома ефикасно су побили „аргументе” – ако је аргумената уопште било – заговорника теорије како је тај антенски систем узроковао енормне падавине над Србијом и Босном и Херцеговином, које су довеле до катастрофалних поплава. Докази о ХААРП-у као кривцу за потоп су танки, и њима се нећемо на овом месту бавити.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa argumenti da je HAARP ovde zaista delovao ne postoje sem nekih bajki o antenama u Barajevu, Rakovici i ko zna gde. Ako covek ima malo mozga znace da tu antenu nikada u zivotu nece pronaci ako je starno instalirana. Moze biti jedino ona prica o mostu na Adi. Tekst prica o ostatku tvrdnji onih debila kako je uopste bilo kakva pomisao o uticanju na vreme smesna. Znaci iracionalni argumenti likova koji zele da naprave HAARP pobornike smesnima. Sami ispadaju smesni, glupi i zatucani, ali naravno to nikada nece shvatiti zbog te gluposti. Oni cak sebe smatraju intelektualnom elitom i takodje sve ostale zatucanim balkancima. Ja bih takve proterao u Nemacku pa neka ih heftaju u bulju u Minhenskim bordelima jer je to verovatno nobl.

 

Mada kada bolje pogledam i ovaj malo kenja, ali se bar distancirao od price dovoljno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

tekst potvđuje da je priča o HAARPu smešna i neistinita, nigde nije kritikovao stručnjake zbog toga već zbog nekih drugih stvari, tekst je sasvim jasan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Onda jebi ga. Ja sam obratio paznju vise na potonji deo gde kaze kako su ti koji pobijaju harpiste upotrebili imbecilne argumente kao i harpisti sto je tacno. Inace video sam i snimak tih sto su radili na HAARP projektu i te ciceganje vec sada kazu da HAARP menja vremenske prilike dok onaj Istok Pavlovic kaze da je pricao sa njima i oni kazu totalno suprotno. Ne samo da je lik glup nego i masno laze. Takodje lik zivi ni vise ni manje nego u Stenfordu. Strani placenik se lako prepozna, a domaci izdajnik jos lakse.

 

Sto se tice oluje neki dan u Arandjelovcu mogu reci da je to bila najcudnija vremenska pojava koja se ikada desila u nasem gradu. Oblaci su bili tako cudni da smo mislili da je u pitanju fantasticni film. Crni kao noc, a ispod i iznad njih beli oblaci. Isli su tako brzo da to nikada nisam video i nosili sa sobom i maglu koja se kovitlala kao tornado skoro. Oni koji su posmatrali su se upisali u gace i verovatno vec razmisljali o bezanju u podrum. Vetar nikada nije bio ovako jak od kada sam se ja rodio, a mozda ni pre toga. Takav vtlog takodje niko u gradu ne pamti jer smo mi u kotlini i vetar bas retko kada jako duva, a o uraganima i vrtlozima da ne pricam.

Edited by HEFEST
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

vetar duva jer su srbijanske pičke u vreme rata tražile od Republike Srpske kompenzaciju u vidu divljačke seče šuma i dostavljanja drvne građe u Srbiju

 

šume su sprečavale vetru da se razmaše, sad ništa ne može da ga zaustavi već hvata zalet 1000 kilometara

 

odatle i vrtlozi i ostala sranja jer tamo gde su postojale šume sad je sve pusto

 

naravno, to sve ide na odgovornost srpskih izdajnika, ali ko ih jebe

 

Kosovo Republjik

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je Kolubara prelivala u Kop imala je sirinu oko 500 metara. Snaga reke je isla i do 150 kmh,a da vi znate kolika je to inace reka bili biste zaprepasceni. Covece,celo Radljevsko jezero prelilo u Kop,strasno. Kad sam video kod OMV pumpe na skretanju za Lajkovac kod Ibarske koliko je ona sa strana raznela korito i prosirila,pa ono nije normalno,mogu samo da zamislim na Tamnavi sta je uradila. Kad shvatis da je 100 puta manja reka od Dunava napravila unistenje nekoliko opstina i jednog grada,mislim strasno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

šume su sprečavale vetru da se razmaše,

 

tacno, zato sto je poznato da vetrovi nikad ne duvaju na visinama vecim od 30 metara i da drvece uspesno sprecava vazdusne struje na par kilometara visine. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

klizišta su apsolutno uzrokovana time što nema šume

 

kad pada kiša, drveća upija vodu toliko da je potrebno jedno 20 dana da kroz stabla u šumi voda dopre do zemlje. Sad bez stabala voda ide direkt u zemlju i ona u reke, i plavi normalno i nastaju klizišta, jer se kompletna kiša slije za 3 sata, umesto kao nekad za 20+ dana

 

dakle, šume su zadržavale da ogromna količina vode odmah nagrne, već su usporavale proces

 

tacno, zato sto je poznato da vetrovi nikad ne duvaju na visinama vecim od 30 metara i da drvece uspesno sprecava vazdusne struje na par kilometara visine. :haha:

 

ne znam jesi li ikad video šumu na nekom brdu, mada me ne bi čudilo da nisi

 

vetrova je uvek bilo, ali nije bilo košave u Posavini, niti tornada u Šumadiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sto kazes i sto razgranato korenje pici kroz zemlju i sprecava je da sklizne.

 

Ako more, kad su sekli niko se bunio nije, a za posumljavanje nas zabole, evo nam ga sad.Ni Feketici se ne bi desili, da su ostale silne topole tamo gde su s namerom nekada davno i posadjene...al onda Vuč Bjukenon ne bi imao sta da spasava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam jesi li ikad video šumu na nekom brdu, mada me ne bi čudilo da nisi

 

posto nemas pojma o gomili stvari (a lupetas o svemu i svacemu) - ne cudi me idiotski zakljucak da shume stite od vetra i "ne daju mu da se razmase". ti vetrovi koji prave sranje se nalaze na mnogo vecoj visini i "razmahuju" se zbog nekih stvari naspram kojih je suma potpuno beznacajna...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brdski šljunak je zakon. ili potpuna ravnica. Tamo gde su glinovita zemljišta (dobar deo Šumadije) najčešće se javljaju klizišta..Preduslov je, naravno, velika strmina, a niko ne spominje divlju gradnju, iako ona često zna da bude ključna u čitavoj kliz operaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...