Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

E aj me sad ishejtujte do kraja al meni na kraju uopste nije jasno 1) sto ljudi ikad dodjose/ostadose u Obrenovcu, poplave vec 100 godina i zagadjenje 2) ako vec imaju fetis prema zivotu tamo, sto nisu nesto uradili da zajebu poplave. Iz istorije plavljenja ispada da su pravili zastitu u milimetar koliko im je ranije trebalo, a bilo je logicno napraviti mnogo vecu, za ne daj boze (nije mala stvar na kocki, kolko hiljada ljudi tamo zivi). Dignu nasip 10cm visi, dodje voda 20cm veca i tako non stop :haha:

Edited by MissionVao
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

E aj me sad ishejtujte do kraja al meni na kraju uopste nije jasno 1) sto ljudi ikad dodjose/ostadose u Obrenovcu, poplave vec 100 godina i zagadjenje 2) ako vec imaju fetis prema zivotu tamo, sto nisu nesto uradili da zajebu poplave. Iz istorije plavljenja ispada da su pravili zastitu u milimetar koliko im je ranije trebalo, a bilo je logicno napraviti mnogo vecu, za ne daj boze (nije mala stvar na kocki, kolko hiljada ljudi tamo zivi). Dignu nasip 10cm visi, dodje voda 20cm veca i tako non stop :haha:

 

Država ima ministarstvo i stavku u budžetu koja treba da pokrije izgradnju i ojačavanje nasipa, takođe i čišćenje i održavanje korita reka da se ne bi zagušili i stvorili bujicu kao što se desilo, sve ovo što se desilo i što se dešavalo u prošlosti je krivica države, pa ni najvažniju termo elektranu u državi nisu u stanju da obezbede, o čemu dalje pričati.

 

A to što tamo ljudi žive, zbog posla, dve elektrane i kolubara, takođe ima i dosta izbeglica, što je takođe fejl države što nije obezbedila adekvatan smeštaj za radnike firmi koje su u njenom vlasništvu a koje zahtevaju da ti radnici žive u blizini.

Edited by Oak
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E aj me sad ishejtujte do kraja al meni na kraju uopste nije jasno 1) sto ljudi ikad dodjose/ostadose u Obrenovcu, poplave vec 100 godina i zagadjenje 2) ako vec imaju fetis prema zivotu tamo, sto nisu nesto uradili da zajebu poplave. Iz istorije plavljenja ispada da su pravili zastitu u milimetar koliko im je ranije trebalo, a bilo je logicno napraviti mnogo vecu, za ne daj boze (nije mala stvar na kocki, kolko hiljada ljudi tamo zivi). Dignu nasip 10cm visi, dodje voda 20cm veca i tako non stop :haha:

 

Dušo, nisi mogla boljoj adresi da se obratiš.

Ja te ne hejtujem, ja te mrzim iz dna duše.

Zašto? Zato što si razmažena, neharizmatična.... sve ono što ljudi koje cenim, nisu.

 

1) Zato što bisu svi imali zaleđinu ko ti, nego su ljudi živeli gde su morali.

2) Znaš li ti razmažena stoko, zašto ti ljudi imaju "fetiš" da budu tamo i kad su poplave? Jeli? Jer su sami to sagradili. Jesi li ti sagradila nekad nešto?

Edited by Dark_Elf
  • Upvote 13
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi iz Obrenovca kukaju na nasip sa druge strane Save, koji je moje mesto ostavio sasvim suvo, ali zaboravljaju da su taj nasip prvo dizali austrijanci, a posle upravo meštani ovih sela, svojim rukama i novcem...

Pošto nam država nije K und K monarhija i pošto su ove priče "država ima ministarstva i staveke i blahblah" sasvim jalove, ne treba uvek na tu državu čekati.

 

пушти слике, да видимо да си добро

da je bila bolja prema nama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji kurac onda građani plaćaju porez toj državi, da neće sami da skupljaju 10ak miliona evra angažuju inženjere, prostorne arhitekte, građevinska preduzeća i prave nasip.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je iko od tih građana pre poplave pomislio "u jebote, pa vidi, sa druge strane 14 metara nasipa, kod nas go kurac"? Da li je ikog bilo briga?

Nije.

Ništa od navedenog se ne mora, ali možda razmišljati malo o svom gradu i državi, umesto o kladionici i televiziji, na neki način aktivirati to pitanje (peticije, razni pritisci na lokalnu vlast...). Pa svake godine imamo poplave u Srbiji i stav "dobro je nije nas" ili "neće nas" je doveo dovde.

 

Nije nam država ovakva zato što imamo par debila na vrhu, već zato što smo većinski debili.

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ovo je katastrofa koja nas je brzo zadesila. Neki od nas su trčali ka gradu kad smo videli da nećemo moći da odbranimo nasip da upozorimo ljude. Ljudi su morali da ostanu smireni. Da su svi izašli i krenuli automobilima dok raste voda, svi bi ti ljudi ostali zarobljeni u svojim kolima. Ja sam pozvao gradonačelnika Sinišu Malog i molio ga da apeluje na ljude da ostanu u svojim domovima. Vi ne možete da shvatite da se jedna ulica kao što je recimo neki bulevar na Novom Beogradu može napuniti vodom za dva to tri sata i to do visine od dva metra“, kaže Čučković.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, stoka.

već pominjah kako se ponašaju ovde po mestima gde su sklonjeni. kapiram ja i stres i nervozu i i sve. svi ćemo pomoći kako možemo, sada kada se sranje desilo, ali malo razumevanja i za volontere koji su tu samo da bi im pomogli (makar većina, neki su i po stranačkim zaduženjima tu), a ne izdrkavanje što treći dan zaredom imaš konzervu za doručak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo medena je, al za onaj post da se iskupi slikom.

Kao drugo kao sto rece generalni, SW dokaci sliku da vidimo da je dobro i zdravo, a ne da je neki fejk koji je pakosno hakovao nalog dok jadna prava SW ceka na nekom ostrvcetu opkoljena vodom, bez hrane i pijace vode kod sebe.

 

a za ostalo lepo rece truli, oni svoj deo uredjuju, odrzavaju, a ostali zive pod parolom lako cemo, krala se gradja nasipa(naravno za gradnju kuca), zatrpavani kanali smecem i otpadom, nije se ulagalo i odrzavalo, a mislilo se "nece mene"...mozda je moglo biti potopa u mnogo blazoj varijanti da je o tome brinuto na vreme.

Na kraju vratice se zivot u Obrenovac, ali sta ce ovi sa klizista?tu obnove nema.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.jpg[/img]1.jpg

 

mislodjin, veceras. mesto nadomak obrenovca, tu policija zaustavlja sve i ne dozvoljava da se ide dalje. takodje i mesto gde volonteri okupljaju spasene zivotinje, neguju ih i prikupljaju podatke vlasnika o zivotinjama koje su jos po stanovima i kucama. rade iz sve snage, olos iz lokalnih samouprava bi mogao dosta toga da nauci od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...