Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

Ima to Novi Sad. Bar bi trebalo da ima, digli su 2011. kredit (mislim da je u pitanju 150 miliona dinara) za 7 kilometara te mobilne brane.

 

znam da ima, samo sam okacio ovo posto se vidi u akciji.

ali realno u novom sadu sansa da bude potreba za tim je brutalno mala, znas kad ce se dunav dici toliko... bolje da su te pare (znam da su gradske i da nema smisla sto govorim) otisle negde gde je prioritet

 

Slično, ne baš identično

 

zapravo je jos modernije i dosta bolje to kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hefi

 

HAARP je "High Frequency Active Auroral Research Program"

znaci kao sto pise i u nazivu, koristi se visokofrekventni opseg (3-30 MHz)

 

ovo na slici je SBX-1, odnosno "Sea-Based X-Band Radar" odnosno obican ploveci radar koji emituje mikrotalase x-opsega, a to je 8-12 GHz, sto spada u super-visokofrekventni opseg emr

 

da se taj radar koristi umesto one jedne velike HAARP stanice na aljasci (koja je prosle godine razmontirana) onda bi se projekat zvao SHAARP (ili XAARP)

 

sta kazes sad na to a?

 

edit: samo da napomenem da taj radar sluzi da navodi raketnu odbranu koja treba da unisti icbm-ove koji dolaze iz svemira, znaci nije zajebancija.

 

ima istih takvih radara koliko ti dusa zeli na americkom kopnu. ovaj sluzi da pokrije pacifik, sasvim logicno da postoji.

Edited by Čarli
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: samo da napomenem da taj radar sluzi da navodi raketnu odbranu koja treba da unisti icbm-ove koji dolaze iz svemira, znaci nije zajebancija.

 

Vala meni deluje kao zajebancija.

Sa ovim poduprtim daskama, više mi deluje kao sklepan brod nekog brodolomnika (aka Robinzon Kruso) sa ostrva, nego na brod koji inaštava nuklearke iz svemira. :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani korisnici,

 

Ponudu TV kanala smo prilagodili Danima žalosti u skladu sa Zakonom o obeležavanju Dana žalosti i preporukom RRA. Prestali smo sa emitovanjem kanala humoristickih, zabavnih, folklornih i sadržaja sa zabavnom i narodnom muzikom, a nastavili sa emitovanjem kanala informativne sadržine. Što se tiče filmskih kanala, s obzirom da ne možemo da utićemo na njihovu uredjivačku politiku, te da ne možemo znati da li ce sadržaj kanala biti u skladu sa ovom preporukom, odlučili smo da u ova tri dana obustavimo njihovo emitovanje.

 

:udri:

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...