Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

ne verujem da posten covek iz radnicke klase generalno ima da placa poreze, pogotovu unapred, a ko nije u toj grupi treba da bude daleko progresivnije oporezovan nego sto je sada, kao prvi i minimalni korak u smeru normalnog drustva.

 

a to sto se ovo sranje desilo tj. sto nije bilo spremnosti i sto je ovoliki haos u reagovanju samo moze da (dodatno!) opravda ozlojedjenost koju ljudi imaju prema drzavi kao organu koji ne radi za narod nego za elite (bogatase i politicare), i kada gledam takve pizdarije meni se cini da to ide u korist upravo suprotnom nacinu rezonovanja od tvog; pa tako, uzimajuci taj tvoj primer, ovo samo dodatno opravdava ljude koji iz pomenute ozlojedjenosti ne placaju (/ ne placamo) tu trulu kartu za prevoz (koja je ionako vec vecinski placena iz poreza).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne verujem da posten covek iz radnicke klase generalno ima da placa poreze, pogotovu unapred, a ko nije u toj grupi treba da bude daleko progresivnije oporezovan nego sto je sada, kao prvi i minimalni korak u smeru normalnog drustva.

 

a to sto se ovo sranje desilo tj. sto nije bilo spremnosti i sto je ovoliki haos u reagovanju samo moze da (dodatno!) opravda ozlojedjenost koju ljudi imaju prema drzavi kao organu koji ne radi za narod nego za elite (bogatase i politicare), i kada gledam takve pizdarije meni se cini da to ide u korist upravo suprotnom nacinu rezonovanja od tvog; pa tako, uzimajuci taj tvoj primer, ovo samo dodatno opravdava ljude koji iz pomenute ozlojedjenosti ne placaju (/ ne placamo) tu trulu kartu za prevoz (koja je ionako vec vecinski placena iz poreza).

 

Uh, pa ti zaista jesi moj klasni neprijatelj, i stoga cu te banovati.

Na zalost, to je najmanje sto mogu da ucinim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispod brankovog mosta je bilo dosta ljudi i akcija je trajala do 02.00, tada su kamioni prestali da dovoze pesak. utisak mi je malo pokvarila losa organizacija - na svakih par minuta bi se neko drao kako fale ljudi na onoj strani, a kada bi se doslo tamo onda bi bilo "ne, ne, nazad"...i tako u krug. kad mi je dopizdilo pitao sam nekog ko mi je izgledao najozbiljnije zto se tako radi. on mi je rekao da je posao poveren dvema firmama (on je iz zelenila beograd, zaboravio sam koja je druga) koje uopste nisu sinhronizovane, i otud pometnja. ne prevelika, ali dovoljna da sve delimicno uspori. nadam se da ce to sutra ispraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizacija je katastrofalna, bar je tako bilo između Brankovog i Sajma. Što je najgore, momci koji su preksinoć bili u Šapcu kažu da je ovo od sinoć bilo mnogo organizovanije.

 

Prvo se pojavila vest da svi treba da idu u Makiš. Dođemo do Sajma, tamo oko 150 ljudi, prvi autobusi već otišli. Onda javiše da u Makišu više ne treba, vraćaju se ljudi. Zavučemo se iza Sajma, do Save pa preko pruge krenemo ka mostu. Iz suprotnog smera dolaze ljudi, ne znaju ni šta ni gde, na nekom parkingu stoje tri čoveka sa gomilom džakova, a nigde nekoga da upravlja svim tim ljudima. Ne znam ni gde su otišli ti koji su išli u suprotnom smeru, ništa se nije radilo iza samog Sajma, nego oko kilometar niže prema gradu.

 

U ekipi koja je pravila bedem previše ljudi, sigurno 1000-1500, ako ne i više. Najveći problem je što nema nikoga da kaže da treba to i to da se uradi. Samo je neka žena išla i pričala, ali to je premalo, ne može ona da pokrije sve to. Masa je bila zagrejana da radi, kamion peska se spakuje i džakove i poređa bukvalno za deset minuta. Negde pred kraj se i raspao sistem, puno pijanih i navarenih, neke devojke se pojavile iz samo njima znanog razloga...

 

Jako nam fali vojska, ovo bi deset sposobonih oficira organizovalo za pola sata i zajedno sa mehanizacijom i naloženom masom bi celu obalu Save u Beogradu mogli da pokriju za jednu noć.

 

 

U Krupnju je strašno, pitam se šta je sa Soul Wandering i njenima.

Čitam komentare Lozničana koji su išli tamo i čuo sam se sa drugarom čiji su roditelji dole, kažu da je ono nezamislivo i da se grad bukvalno raspao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudima u SM svaka čast

drugar iz Mitrovice nam reče da su napravili ozbiljne bedeme, visoke i široke, Ješiću stvarno kapa dole

 

a ove imbecile iz SNS treba postreljati

pričaju ljudi koji su bili u Šapcu da murija i drugi uopšte nisu hteli da rade dok nije smenjen šef kriznog štaba, inače iz DS, pošto je Šabac uporište žutih

kada je postavljen neki idiot iz SNS, odjednom su svi krenuli da rade

 

Vučić kurton, umesto da sedi u Beogradu i zove strance da pomažu, organizuje, koordinra, vitla bez kapuljače po Obrenovcu i drži neke dramatične govore

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, što se tiče Obrenovca, dečko koji je upravljao amfibijom i evakuisao ljude kaže da nije video nijedan leš dok je bio tamo juče

moguće je da ih ima po kućama, ali nije da plivaju po gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricali su o tome, ako je kriticno mora se voda preusmeriti negde.

 

Koliko god smo sad solidarni, boli dusa koliko ne znamo sta da uradimo i koliko smo neorganizovani.Totalno smo nespremni za ovakve situacije.

jes, koji je kurac ukidana civilna odbrana ko predmet

najgore je u pocetku ako niko ne sta sta treba da radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce bio u FMP-u, prijem i pomoc unesrecenih lica...Mogu i ja reci da sam razocaran organizacijom tj ljudi koji su dosli da pomazu i rade su super, svaka im cast ali 'vrhovna' organizacija je uzas...Tj nismo znali ko je 'glavni' sta je odredjeno nego smo se vise samoorganizovali. Crveni krst je bio najaktivniji kada je trebalo da se slika i snima. Pojedinici bar. Svaka cast ljudima koji su slali pomoc. Pekarama, ugostiteljskim radnjama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gornji delovi Lazarevca su ok sada , struja je stigla sinoc jos samo vodu da puste pa makar i tehnicku , svi usevi pored kolubare od Lajkovca do Velikih Crljeni su upropasceni , takodje su potpuno poplavljeni povrsinski kopovi Tamnava Istok i Tamnava Zapad .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...