Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

Imao sam dobru nameru da odem u Šabac, ili bilo gde drugde je potrebno iz Novog Sada ali nikakvih zvaničnih informacija nismo dobijali od grada, neko kaže u 6 kod spensa, neko u 7 kod Štranda, neko u 10 kod Keja između 2 mosta. Na kraju su samo puštali one koji imaju full opremu a to je kabanica, čizme i ostalo (to ne znam šta znači) Sramota da grad nije mogao da obezbedi išta od toga. Hteo sam da budem siguran da će svaki autobus imati koodinatora koji će nas brifingovati koji je plan ali je ispalo baš onako kako sam predvideo a to pročitajte u komentaru od čoveka koji je došao sa lica mesta.

 

isti kurac sa mnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam jutros do Svilajnca da dostavim flajke i ostale potrepštine. Iz mnogih kuća se povukla voda, mada su dvorišta i dalje potopljena. Ljudi su organizovani, ali na svoju ruku, ima dosta cajkana, a pitanje je da li su im izdata ikakva naređenja ili su tu prevencije radi.

Okončaće se i ova masovna havarija.

Onda da se narod ove kolonije lepo organizuje, pa da priredi jedan mali državni udar. Nema druge.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, ko što neki od vas znaju, ja sam klinički psiholog, i u ovoj situaciji treba da superviziram jedan tim volontera koji će raditi sa decom u prihvatnim centrima. S tim u vezi, trebaće nam određene stvari koje dosad nisu skupljane - drvene i voštane bojice, flomasteri, plastelin, blokovi za crtanje, društvene igre (tipa ne ljuti se čoveče), igračke.

 

Kačim i ovde svoj status sa fejsa da bi bilo jasnije kako možete da nam pomognete, slobodno me dodajte i ostavite koment na status pa ako je neko voljan da nam donira javiću vam se kada budem otišao na teren i video šta nam treba i u kojoj količini!

 

https://www.facebook...edarethesick.bg

 

Dobio sam zaduženje da superviziram tim koji će raditi s decom u prihvatilišnim centrima. Još nisam bio na terenu ali pretpostavljam da će nam trebati blokovi za crtanje, drvene bojice, voštane bojice, flomasteri, plastelin, stripovi, možda igračke i slične stvari koje mogu da zaokupe decu ne bi li se oraspoložila, usmerila i skrenula pažnju sa toga šta se dešava oko njih.

 

Tako da, drugari, ako neko ima da donira takve stvari, bićemo vam neizmerno zahvalni, kao i ta dečica! Preciznije informacije ću imati kad budemo izašli na teren i napravili presek toga šta je najpotrebnije! Ako izrazite želju da pomognete, kontaktiraću vas tada. Hvala unapred

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam ja iz Mitrovice da kazem ponesto o tome. Radilo se 2 dana na keju, dosta ljudi je doslo iz nsa i ostalih mesta. Medijski je zapostavljena Mitrovica jako bas zbog politicke price, da bi se Jesic i Pajtic nablatili. Inace, kod nas Mitrovcana nije bilo bojazni jer se najbolji sistem odbrane od poplava upravo u Mitrovici nalazi. Danas opada konstantno voda zbog izlivanja u Hrvatskoj i nastavice da opada ali se mora ojacavati nasip stalno. Inace, ima dovoljno ljudi u Mitrovici i ogromna je guzva tako da niko ne treba da ide tamo.

  • Upvote 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

khm paz'te

u ovom trenutku sta se dogadja:

u evropi - ko dobija prvijenstvo? to je ta nesrecnica, taj nesrecnik, ne znam ni kako se zove koji se afirmise kao isus! paz'te...

 

/mislite na pesmu evrovizije?

 

apsolutno.

 

...i time se propagira razaranje ljudske prirode, ljudskoga bica i to se postavlja () pijedestal na uzor novim pokoljenjima, generacijama, kao sto i sad recimo, evo - priprema se se ponovo ta parada, takozvana, srama koja je u dubinama razaranje hriscanskog etosa, naravi, razaranja ljudske prirode i smisla ljudske prirode

 

sve su to znamenja naseg vremena i jednostavno ocekujemo da nas bog jos voli cim nam salje takve opomene. to su opomene bozje da se zamislimo nad sobom i putem kojim krecemo - i prihvatamo da je to normalni ljudski put...

 

(krai klipa)

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze mi ortak da ima preko 500 poginulih u Obrenovcu, samo da niko ne objavljuje... da l' je moguce, pobogu, sta se desava

ne mogu uopste da prestanem da zamisljam sliku i sve gore od goreg, a kapiram da nisam ni blizu stvarne situacije

slusam jutros neke tri devojke iz Obrenovca u autobusu, kazu da je ono sto smo videli na tvu sarena laza, da grad vise ne postoji

sutra idem do mame i tate da skupim svu odecu koja mi ne treba, ne znam vise cime bih mogla da pomognem, ne pada mi na pamet da ista sto ja imam moze da pomogne bilo kome

citam onaj jezivi tekst iz kurira o psima, ne znam da li mi se vise place zbog zivotinja ili zbog ljudi

i iznenadjena sam koliko me je sve pogodilo na emotivnom nivou iako nisam (i dalje) direktno pogodjena ni na koji nacin

 

svima koji jesu... ne znam sta da kazem

nema reci kojima mogu da opisem koliko se uzasno osecam (koliko god tragikomicno mozda zvuci)

 

nisam u mogucnosti da kupim vise hrane nego sto sam donela do sada i nisam u mogucnosti da donesem vise odece nego sto cu doneti sutra

moja struka je apsolutno nepotrebna na svaki nacin, bila sam na 4 mesta, rekli su mi da imaju dovoljno volontera

osecam duznost da pomognem a ne znam ni kako

 

spamujem po svim forumima i sajtovima ciji sam clan apele za pomoc, u svim igrama koje igram, mozda bude nesto i od toga.

  • Upvote 3
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze mi ortak da ima preko 500 poginulih u Obrenovcu, samo da niko ne objavljuje... da l' je moguce, pobogu, sta se desava

ne mogu uopste da prestanem da zamisljam sliku i sve gore od goreg, a kapiram da nisam ni blizu stvarne situacije

slusam jutros neke tri devojke iz Obrenovca u autobusu, kazu da je ono sto smo videli na tvu sarena laza, da grad vise ne postoji

sutra idem do mame i tate da skupim svu odecu koja mi ne treba, ne znam vise cime bih mogla da pomognem, ne pada mi na pamet da ista sto ja imam moze da pomogne bilo kome

 

Zato sto ortak cita Alo ili Kurir. Ima 1000 snimaka iz Obrenovca, da ima toliko mrtvih, imali bi vizuelnu potvrdu. Ali, treba siriti paniku, prodati novine.
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoć mnogo bolja organizacija

manje ljudi, bez pijanih i navarenih, svi naloženi

svaka čast i čoveku sa jednog splava na Ušću, doneo nam je vruću picu i neka peciva, a nečija baba je posle donela i kolače

 

u jednom trenutku se sa preke strane, iz nekog od splavova ispod Kalemegdana, začula pesma "ovo je moja kuća živeo sam tu", crni humor

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja struka je apsolutno nepotrebna na svaki nacin, bila sam na 4 mesta, rekli su mi da imaju dovoljno volontera

osecam duznost da pomognem a ne znam ni kako

Ne znam kako je po Bg-u, ali u Pančevu je juče manjkalo devojaka za razvrstavanje robe

Verovatno fali volontera, može da se pomogne

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...