Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

Posto sam iz Krupnja tj proveo sam tamo nekih 12,13god, a i dosta familije mi je tamo da reknem koju.

 

Situacija je loša, ali ne toliko koliko su napravili u medijima, od više ljudi sam čuo da je svega molgo da se nabavi tj kupi za većinu ljudi tamo. Jedan čovek se nažalost utopio, prvo vodjen kao nestao, a odnela ga buijca. Inače, Krupanj je medisjki pokriven da bi se sakrila sramota u Obrenovcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gradonačelnik Obrenovca je onaj imbecil kojeg je Radulović uništio u Utisku nedelje,onaj što je u UO JAT, a pre toga je bio u UO Kolubare

 

I slinuninu je oduvao u utisku nedelje.

 

Kevin kolega lekar stradao u Obrenovcu u spasavanju. :(

Keva mi je u cetvrtak ranije pustena sa posla jer je voda vec oko 5-6 pocela da nadire, jer da je ostala do kraja, ne bi ni izasla vise, a noc i petak vec znamo svi kako je.Inace svi koje znam iz Obrenovca su ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okolina sapca, nekoliko sela se evakuise jer je popustila brana, nije sabac ugrozen.

 

A za radio amatere, pocele su zabune, i formacije su sve neproverenije, dodju ekipe na mesto i ili je prazna kuca ili je druga ekipa vec zavrsila a i juce se pocelo sa izvlacenjem zrtava, a posto su spasilacke ekipe bile na istoj frekvenciji, da ne procuri nesto, posto dosta ljudi prati, da ne sire paniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceli su da se vrte sms-ovi oko vode da jemzagadjena " brat, drugarica, cale, javio njen, njegov drug radi u laboratoriji bla bla bla", tako da ako dobijete ignorisite.

 

 

Kao sta bude, bice zvanicno objavljeno a ne preko internih poriuka

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propo vode: Ako je voda losa odmah ce prestati da ide na cesme jer zdravstveni sistem jedva ima pomoci za ugrozene a kamoli za ostatk ljudi koji su neugrozeni. NE ISPLATI im se da bude jos bolesnih ljudi jer para nema. Na kraju se sve svede na racunicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze mi ortak da ima preko 500 poginulih u Obrenovcu, samo da niko ne objavljuje... da l' je moguce, pobogu, sta se desava

ne mogu uopste da prestanem da zamisljam sliku i sve gore od goreg, a kapiram da nisam ni blizu stvarne situacije

slusam jutros neke tri devojke iz Obrenovca u autobusu, kazu da je ono sto smo videli na tvu sarena laza, da grad vise ne postoji

sutra idem do mame i tate da skupim svu odecu koja mi ne treba, ne znam vise cime bih mogla da pomognem, ne pada mi na pamet da ista sto ja imam moze da pomogne bilo kome

citam onaj jezivi tekst iz kurira o psima, ne znam da li mi se vise place zbog zivotinja ili zbog ljudi

i iznenadjena sam koliko me je sve pogodilo na emotivnom nivou iako nisam (i dalje) direktno pogodjena ni na koji nacin

 

svima koji jesu... ne znam sta da kazem

nema reci kojima mogu da opisem koliko se uzasno osecam (koliko god tragikomicno mozda zvuci)

 

nisam u mogucnosti da kupim vise hrane nego sto sam donela do sada i nisam u mogucnosti da donesem vise odece nego sto cu doneti sutra

moja struka je apsolutno nepotrebna na svaki nacin, bila sam na 4 mesta, rekli su mi da imaju dovoljno volontera

osecam duznost da pomognem a ne znam ni kako

 

spamujem po svim forumima i sajtovima ciji sam clan apele za pomoc, u svim igrama koje igram, mozda bude nesto i od toga.

 

Isto ovde, a ja sam tek daleko :no:

 

Pratim na srpskom meteo forumu izveštaje ljudi iz mesta koja nisu pokrivena od strane medija. Čovek iz Smederevske Palanke reče da nije 'toliko' loše, kaže bilo im je mnogo gore u poplavi valjda 1999., a sada im je poplavljen samo manji deo grada. Ali gde je Paraćin po medijima? Ljudi stavljali fotografije, tamo je bilo i do 2m vode, po vestima ništa, kažu naravno nije SNS na vlasti tamo. Bitno da ima vremena za političke borbe i u trenucima koji su najteži za narod.

 

Šta je sa Velikom Moravom? Imamo li nekoga ko je blizu ko može da kaže šta se dešava? Gomila je snega popadala po planinama, kada se to otopi sve će da se sjuri do Ćuprije.

 

Kao u inat, u Helsinkiju 28 stepeni.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u kuci u Paracinu u petak bilo metar vode u prizemlju. Sreca, otac, brat, ujak svi su bili tu i krenuli odmah da kopaju brdasce ispred kuce i da pune dzakove zemljom i bacaju na kapiju da sprece dalje nadiranje vode. U centru grada je bilo fazon 1.5 - 2 m vode u najgorem momentu. Brane Velike Morave u okolnim selima pucaju, ljudi se sele, salju decu u druga sela na brdima, pokusavaju se zastiti na vreme, a opet niko nista ne pominje ni to. Samo zato sto vlast u Paracinu nije SNS. Ja odavde iz Bg-a sam samo poslao mojima novac po jednom drugaru koji je otisao kolima i natrpao namirnice i svasta nesto da ponese dole, nije bilo vise mesta da me poveze, a nije moglo busem i vozom da se dodje u tom trenutku, autoput bio blokiran, haos manje vise. Struje u Paracinu ima pa nema, pijace vode nema uopste ... Ne znam, glupo mi je sto sam u Bg-u ali jbg, imam posao ovde, moram da radim, ne mogu da idem dole da pomazem, imam brata, rodbinu, pa neka se pomazu. Sredstvima ih pomazem koliko mogu

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno od najboljih mesta za praćenje situacije, taj serbianmeteo. Čujem neki baja iz RHMZ se sprdao s tim što su ciklonu dali ime, a ekipa 'studenata meteorologije' sa serbianmeteo je dala mnogo tačniju prognozu količine padavina od samog RHMZ. Usput, RHMZ je opasno promašio, oni su upozorenje za obilne padavine na svoj sajt stavili jedan dan pre nego što je sve počela, i najavili bar duplo manje padavina nego što ih je bilo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

0698808766

 

na ovaj broj šaljite SMS, nemojte zvati

prave se spiskovi za sutra, pošto se očekuje da će sledeći talas stići u toku sutrašnjeg dana

u porukama napišite svoje ime, ostavite broj za kontakt i napišite koliko bi ljudi došlo sa vama

 

ako bude nečega večeras, javiću

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=19&nav_category=12&nav_id=850089

 

evo ga Dačić, radi ono što treba da radi, ali ono što je trebalo i Vučić da radi, umesto što se šetao ispred kamera bez kapuljače

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...