Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Da uzmemo ono što je bilo naše - e to već ima smisla, ali za to treba mocj, baio moj, s's koju mi ne raspolažemo.

da ne pristanemo na otimačinu onog što je bilo naše

za sada

kao minimum.

 

Šta mislite o madjarima, nisu ni oni mutavi....kad sam odlazio na sever vojvodine, slabo ko zna srpski

bježe iz srbije ko kako stigne

kao i slovaci, česi, hrvati...

jebeš i vojvodinu kada izgubi sve te jezike i šareniš identiteta, nošnji, pesama...

 

Jedino cigani su nam ostali verni, nemaju kud :zuba:

njima će i da ostane srbija za par vekova.

samo da batale islam i pravoslavlje, vrate se hinduizmu... ima da pobede i šiptare <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako ti zvuči ideja da 2018. godine ne pristanemo na otimačinu koja nam se desila pre 20 godina?

A ideja da 2018. ne pristajemo na otimačinu koja se desila u 15. veku? :haha:

 

Koliko vremena je too soon za suočenje s realnošću? How soon is now? :D

 

Pa Kosovo ni u Jugoslaviji nije bilo 'srpsko', nego jugoslovensko, komunisti su surovo suzbijali nacionalističke tendencije i Srba i Šiptara na Kosovu, praktično smo smrću Tita, padom Jugoslavije i buđenjem nacionalističkog duha se usrali sebi do kraja u posedovanje te teritorije, jer nije bilo rezona da sa buđenjem nacionalističkih poriva kod bivših jugoslovenskih naroda i narodnosti na Kosovu preovlada bilo koja struja sem Šiptarske...

 

To mož za plac da vadimo papir ko ga poseduje, teritorija pripada narodu koji na njoj živi i sve drugo je iluzija i oružani konfilkti i sranja.

 

 

Da smo hteli svi lepo da koegzistiramo i delimo tu teritoriju, mogli smo, ali ne mere... De su srpska groblja i manastiri, tu su srpske zemlje... vekovni ekvivalent pristupa ''ja sam se tu zapljuvao, ne možeš tu da sediš, to je moja stolica... MAMAAAA Đole mi ne da da sednem na moe mesto!'' xD

 

 

Pitanja su prosta... Esmo bili manjina tamo bar 300 godina - jesmo...

Jesmo li bez obzira što smo manjina počeli da kenjamo po Šiptarima u okviru buđenja nacionalnog duha, a uz pomoć jugoslovenske infrastrukture koju je Srbija nasledila (gle čuda) - jesmo...

 

I je l' nam sad Đavo kriv što su Šiptari kad su se dofatili do pozicije moći pokazali da umeju još kvalitetnije nekog da maltretiraju no što smo mi njih - jeste... Oteto - prokleto...

 

Al' neće prihvatimo, ne podržavam ja, skroz mi je lako da ne podržavam kad znam samo otprilike kako je trenutno rešena administracija tamo, ili ne znam ni toliko... A vidi se da je rešeno super :haha:

 

 

JEBITE NAAAS, stojimo na usluziii

moj poslednji album Riblje Čorbe <3

 

viš koji sinhronicitet, baš sam pominjao pišanje uz vetar na prošloj strani

 

Bora Čorba bio nekad normalan, upropastio ga DSS angažman

 

 

 

Ajd nešto konstruktivno, dajte link ili objašnjenje za aktuelni zakon o služenju vojske kod nas

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjače mi je što u svakoj kući ide priča ''mi smo slavili slavu i za vreme komunizma'', a sve KPJ kadar

 

Ne bih se preterano leba najo da mi i jedan i drugi deda nisu bili fina partijska gospoda... Veći Srbi su mi crnogorska strana familije koja je pobegla od Partizana u Kanadu nego ovi što su ostali u Srbiji :haha:

Doduše preživeli su sito i rešeto i naučili da budu krotki i da rade šta im se kaže, jerbo sila boga ne moli, ali bottom feederi mole :haha:

 

Stigla ti plava koverta, a? :D

 

Nie plava :D

Stizaloe više puta sve i svašta na više adresa, al' zakon i vlas se menjala, ko će ga znati šta je procedura, prosvetlite me xD

 

 

Zamisli brt počne Vulin da nas mobiliše po ulici kao nekada... ili onaj što nam na twitteru poručuje kako će decu da nam vodi da brane Kosovo, kako se zvaše debilko :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

o nacionalističkom duhu u vreme Tita je sjajno pisano u memorandumu SANU, dokumentu koji svako treba da pročita

 

nije ni čudo da je bio toliko napadan

 

a jbg kratak je život, krenuh da čitam i mislim da će to da bude granica de ću da zajebem razmišljanje na tu temu za neko vreme xD

 

 

Vrlo je zanimljivo, još od uvoda kao da čitaš o današnjoj situaciji, ništa nismo uznapredovali od sadržaja prvog pasusa, tuga.

Ima tu o nacionalističkom duhu za vreme Tita, ali je i manifestacija srpskog nacionalizma tog vremena i prizivanje soon-to-come tenzija i sukoba. Ne mož za celu propast svi da budu krivi, samo Srbi ne, jebiga...

 

Ta neobjektivnost je i pomogla da narod nastavi da spava i da bude belaj posle.

 

Kao ometaju ostale zemlje razvoj srpske ekonomije, onda te pomenute zemlje kasnije proglase nezavisnost a ti umesto da ih pustiš i punom parom u prosperitet, pošalješ JNA na njih...

 

 

 

U WW2 pošteno ništa nije gore bilo od Ustaša, napraviti posle toga sa njima državu je bilo još retardiranije i o posledicama toga između ostalog i govori dokument, a već u ratu 90ih smo mi bili najveći debili, bez greške, od desetodnevnog rata je ćao što se mene tiče, ne zanimaju me dalji detalji.

 

Slažem se da treba da se pročita, naročito svi koji pričaju o tome kako je sve bilo bajno za vreme Tita... Al' ako će samo da potpomogne busanje u srBstvo, onda nek ne čitaju bolje ništa... xD

 

 

Drugo, žongliranje ljudima i u nekoliko navrata kolonizovanje Kosova srpskim izbeglicama iz Hrvatske (uz paralelno etničko čišćenje Muslimana, ali na to oko ćemo da žmurimo, genocid je bitan samo kad se vrši nad Srbima) i slične akcije u više navrata demonstrirale kako tretiramo sami sebe.

 

 

Edit: ipak ću ga nalepim ođe

 

Zastoj u razvoju društva, ekonomske teškoće, narasle društvene napetosti i otvoreni

međunarodni sukobi, izazivaju duboku zabrinutost u našoj zemlji. Teška kriza je zahvatila ne

samo politički i privredni sistem već i celokupni javni poredak zemlje. Svakodnevne su

pojave: nerad i neodgovornost na poslu, korupcija i nepotizam, odsustvo pravne sigurnosti,

birokratska samovolja, nepoštovanje zakona, rastuće nepoverenje među ljudima i sve

bezobzirniji individualni i grupni standardi. Raspadanje moralnih vrednosti i ugleda vodećih

ustanova društva, nepoverenje u sposobnost onih koji donose odluke praćeni su apatijom i

ogorčenjem naroda, otuđenjem čoveka od svih nosilaca i simbola javnog poretka.

 

Pa dobro jutro, Kolumbo, komunisti su izmislili i promovisali ovaj boldovan deo. Kao budimo se ali kurčina ipak xD

 

Licemerno je malo, nije se to tad pojavilo, nego su posledice takvog 'morala' počele da postaju nesnosne, doteralo cara do duvara

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj memorandum SANU, Ćosić i ekipa su i deo problema... iz svega toga su se izrodili degenerisane komunjare obojene nacionalističkim populizmom.

Izlaz i rešenje su bili liberali početkom sedamdesetih i dalja reforma, a ne povratak na pravljenje nacionalne države.

 

A kako ti zvuči ideja da 2018. godine ne pristanemo na otimačinu koja nam se desila pre 20 godina?

A ideja da 2018. ne pristajemo na otimačinu koja se desila u 15. veku? :haha:

 

Koliko vremena je too soon za suočenje s realnošću? How soon is now? :D

 

Pa Kosovo ni u Jugoslaviji nije bilo 'srpsko', nego jugoslovensko, komunisti su surovo suzbijali nacionalističke tendencije i Srba i Šiptara na Kosovu, praktično smo smrću Tita, padom Jugoslavije i buđenjem nacionalističkog duha se usrali sebi do kraja u posedovanje te teritorije, jer nije bilo rezona da sa buđenjem nacionalističkih poriva kod bivših jugoslovenskih naroda i narodnosti na Kosovu preovlada bilo koja struja sem Šiptarske...

 

To mož za plac da vadimo papir ko ga poseduje, teritorija pripada narodu koji na njoj živi i sve drugo je iluzija i oružani konfilkti i sranja.

 

 

Pitanja su prosta... Esmo bili manjina tamo bar 300 godina - jesmo...

Jesmo li bez obzira što smo manjina počeli da kenjamo po Šiptarima u okviru buđenja nacionalnog duha, a uz pomoć jugoslovenske infrastrukture koju je Srbija nasledila (gle čuda) - jesmo...

 

I je l' nam sad Đavo kriv što su Šiptari kad su se dofatili do pozicije moći pokazali da umeju još kvalitetnije nekog da maltretiraju no što smo mi njih - jeste... Oteto - prokleto...

I dalje nisi i niko nije, odgovorio na pitanje šta mi realno dobijamo priznavanjem pune nezavisnosti Kosova i Metohije. Brisanjem istog iz ustava i puštanjem u UN i ostale organizacije.

Priča da je to dobro zbog srpske manjine, je jadna.

Zbog EU perspektive...

Zapad to smatra gotovim poslom i ne nudi nam ništa, jer ne oseća da je to i potrebno (što jeste logično), kada je već tako, ne vidim čemu.

Ako je sve to zbog toga da završimo sa ucenjivanjima sa zapada i krenemo u pravu demokratizaciju i reforme... Crna Gora je završila sve što je trebala, pa tamo diktatura jača nego ikada i niko na zapadu ozbiljno ne pominje kao problem.

Neće nam priznanje Kosova olakšati ni maknjavanje Vučića.

 

Ulaženje u konflikt zsa zapadom ne smemo sebi dozvoliti. U smislu da smo ekonomski zavisni od njih (a tu su nas doveli svi od 5. oktobra), no naše ne pristajanje na nezavisnost kosova neće urušiti do sada postignut nivo saradnje, unutar koga mi, bez lopovske vlasti, svakako možemo dosta da napredujemo.

 

Jadni smo i bedni, bez očigledne perspektive da nam priznanje kosova nešto znači, nešto možemo da dobijemo.

 

Srpski politički vrh, kao i narod se suočio sa realnošću, ako ne ranije, a ono nakon okupacije Kosova (pod okupacijom ne mislim na albansko stanovništvo, već NATO trupe).

Odnosno, svima je jasno da punog suvereniteta nad Kosovom više nikada neće biti (bez etničkog čišćenja, koje ne bi smo uspeli da izvedemo sve i da nema NATOa, mada toga stariji još uvek nisu svesni).

Ja i dalje smatram da model Hong Konga jeste najbolji i krajnji kompromis koji Srbija može da pruži.

Nažalost marionete zapada - Tadić i Vučić su gurnuli stvari predaleko.

Suočavanje sa realnošću je jedno, odustajanje od prava i svojine je drugo.

 

Ako smo mi kao narod danas slabi i nikakvi, geopolitička situacija nam ne ide na ruku, rešavanje problema nam ništa ne donosi, u najmanju ruku moramo ostaviti koliki-toliki zalog za buduće generacije da ga rešavaju kada situacija bude bolja.

Možda će nam deca ili unuci biti pametniji, možda će moći u svetskom navlačenju izvući više, možda će moći da problem kosova vežu za RS, to mi ne znamo...

Nije ovo kraj istorije. Već sledeća generacija crnogoraca, sinovi eventualno unuci ovih velikih milogoraca će biti veći srbi od najvećih srba, jer to je Crna Gora, nismo sigurni ni kako će se "muslimansko pitanje" u Evropi razvijati, ameri nisu poznati kao verni saveznici... nikada se ne zna.

 

 

A i Šiptari, kada za 50 godina ne budu punopravni deo međunarodne zajednice, možda će drugačije razmišljati.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj memorandum SANU, Ćosić i ekipa su i deo problema... iz svega toga su se izrodili degenerisane komunjare obojene nacionalističkim populizmom.

Izlaz i rešenje su bili liberali početkom sedamdesetih i dalja reforma, a ne povratak na pravljenje nacionalne države.

 

iz ovoga se vidi da nisi ni čitao memorandum

Share this post


Link to post
Share on other sites

@truli: odgovorili smo vise puta sta se dobija priznavanjem ali vi taj odgovor ne priznajete, isto kao i nezavisnost Kosova :D

 

Tako da cemo da nastavimo da uzivamo u duplim institucijama (od kojih njihove funkcionisu a nase ne), i u tome sto dole ljudi nemaju mogucnosti da se lece kad su bolesni, a kamiJoncici s medicinskom robom bleje na granici sve dok se ne ispritiska prava kombinacija dugmica pa ih mozda puste. Ekstra slika za da nastavimo zrtva trip.

 

Al' das mu "vaucer", kazes mu da glasa SNS i da sedi dole, preporucis mu da se razmnozava...

 

 

 

Jebes to, eto i Dzoniza interesuje za vojsku...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eham

jači razlog

 

onoliko koliko možemo da utičemo na stanje srpske manjine u hrvatskoj ili FBiH, toliko ćemo moći i na Kosovu nakon priznanja.

 

i nakon toga, narod dole će ostati ucenjen (u još grđem položaju samo) i dalje će glasati za vlast u srbiji.

 

iz ovoga se vidi da nisi ni čitao memorandum

nisam

 

ali vidim da nam ništa dobro nije doneo

osim +1 povod za satanizaciju srba isrbije sa strane

i upotrebu komunističke, udbaške vrhuške unutra da se prekreči nacionalističkom farbom

 

je li memorandum zloupotrebljen?

intelektualci ne bi smeli da dozvole sebi da budu tako zloupotrebljeni...

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbi u FBiH imaju funkcionalnije institucije nego Srbi na kod nas zvanicno srpskom Kosovu.

 

Ovako imas narod koji nema osiguranje u zdravstvenom sistemu Kosova, nego samo u nasem zdravstvenom sistemu, koji je tamo na ivici postojanja i funkcionisanja, i ti ih lozis i savetujes da ne priznaju nista, dok paralelno krivis Siptare za to, spinujes propagandu glupom narodu kao i sve vreme.

 

Siptari mogu budu krivi sto su preuzeli te institucije pre nekog vremena, al' ne znam ko normalan sa malo savesti moze da podrzava takav status i savetuje ljude da nastave tako da zive, sa nadom u bolje sutra...

I kod prethodnih pokusaja srpskog kolonizovanja Kosova itd. naivan narod dosao jer veruje u obecanja i propagandu pa dobio kurcinu.

I opet danas imas ljude koji navijaju da se opet pokusava sa takvim programima. Samo je razlika sto ga sad ne kontrolisemo :D

 

 

Jbg, memorandum je i povod za uzivljavanje Srba u ulogu zrtve i tabanje staze za propagandu i manipulaciju narodom koja je koju godinu kasnije izazvala rat.

 

Najbolja oruzja propagande su da plasis narod kako je ugrozen, u velikoj opasnosti, paralelno sa tim kako nije nista kriv i provuces pricu kako je njegova nacija bolja od drugih, pozoves se na veru, tradiciju i slavnu istoriju i imas savrsen koktel da radis narodom sta hoces. Onda samo jos treba da tagujes spoljnog krivca i zavrsio si posao.

 

Radilo je u Nazi Nemackoj, kod nas, u kojoj god oces zemlji. Najlepse je kad se stoka osokoli a ne zna ni na sta se tacno osokolila.

 

I onda jbg skroz je ok da mi taj ekonomski gubitak koji su izazvale druge yu zemlje nadoknadimo pomocu paravojnih odreda servisera bele tehnike koji to lepo umeju da razmontiraju kako valja i donesu majci Srbiji :D

 

je li memorandum zloupotrebljen?

intelektualci ne bi smeli da dozvole sebi da budu tako zloupotrebljeni...

 

+

 

Umesto da formulišu memorandum sa više takta i boljom namerom, njima je bilo dovoljno da se oni pokažu kao intelektualna elita koja ne može više da žmuri pred problemom, naveli kako bi posledice ''mogle da budu katastrofalne, pa čak i dovele do raspada Jugoslavije'', i onda praktično nastavili dalje sa analizom srpskih nacionalnih pitanja, licimurje.

 

Jbg svaki 10ti elitni intelektualac nije narcis, naročito kod društvenjaka :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbi u FBiH imaju funkcionalnije institucije nego Srbi na kod nas zvanicno srpskom Kosovu.

 

Ovako imas narod koji nema osiguranje u zdravstvenom sistemu Kosova, nego samo u nasem zdravstvenom sistemu, koji je tamo na ivici postojanja i funkcionisanja, i ti ih lozis i savetujes da ne priznaju nista, dok paralelno krivis Siptare za to, spinujes propagandu glupom narodu kao i sve vreme.

ne, nemaju

niti iz sarajeva stiže ni približno dovoljan novac za školstvo, zdravstvo...

isto bi bilo i na kosovu

ozakonili bi segregaciju i tihi etnički progon.

 

to što ne možemo narodu da pomognemo koliko moramo i zaštitimo ih

ne znači da ih prepustimo ljudima zbog kojih im i jeste potrebna pomoć i zaštita.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgovor je standardan, nadgledanje povecava bezbednost, krug poverenja brć

 

Well, privacy watchdogs will look deeper into the harvesting of personal data from social networks for any fuckin' purposes, following the Facebook scandal. Bro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

o nacionalističkom duhu u vreme Tita je sjajno pisano u memorandumu SANU, dokumentu koji svako treba da pročita

 

nije ni čudo da je bio toliko napadan

 

dokument je inace mesavina ociglednih istina (o ekonomskoj situaciji) i besmislenih kontradiktornosti i propagande.

 

jos uvek nisam kod nas video bolji propagandni i materijal za manipulaciju od tog memoranduma. odlicno je konstruisan: u prvoj polovini tekst govori uopsteno o ekonomskoj situaciji (i svi klimaju glavom kad to citaju) a onda krecu nebuloze iznete naucnim recnikom "mudrih glava" (zapravo partijiskih poslusnika i ljigavaca) i to daje neku prividnu "objektivnost" i tezinu napisanom.

 

recimo kao kad bi neko uvaljao govno u nutelu, takav je odnos istina i gluposti u tom memorandumu. napisati analizu tog memoranduma u kom se razdvaja govno od nutele je poseban izazov ako teba da ga shvati sira publika. pogotovo sto publika ni ne zali da cita nesto sto joj ne ide niz dlaku.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta se ovde pisalo, mrzi me da se vraćam na teme, ali neke stvari su mi upale u oko.

 

Ulaženje u konflikt zsa zapadom ne smemo sebi dozvoliti. U smislu da smo ekonomski zavisni od njih (a tu su nas doveli svi od 5. oktobra), no naše ne pristajanje na nezavisnost kosova neće urušiti do sada postignut nivo saradnje, unutar koga mi, bez lopovske vlasti, svakako možemo dosta da napredujemo.

Svaka uspešna ili velika ili u nekoj oblasti jaka zemlja na svetu je ekonomski zavisna od zapada (USA i EU). I Rusija i Kina i Brazil i Japan... Takođe, Zapad (USA i EU) ekonomski manje ili više zavisi od svake uspešne, velike ili jake zemlje. I od Rusije i od Kine, i od Brazila i od Japana...

 

Neka mišljenja na temu Sirije:

1. Pošto se sećam Sadama i oružja za masovno uništenje, te kasnije Blerovog priznanja da ga nema i da se sve završilo sa "nikom ništa" zbog razjebane zemlje, ne verujem nikome sve dok sirijska Vlada sama ne prizna da je upotrebila hemiju ili Kim da je lansirao nuklearku

2. "Običaji ratovanja" je najveća glupost koju je čovek smislio. U suštini, onaj koji ima bolju vojsku odlučuje šta je dozvoljeno koristiti. How yes no. Apsolutno podržavam upotrebu svega i svačega. Potpuno mi je svejedno da li će mi dete poginuti od kasetne bombe, nagazne mine, snajperskog metka sa 3km, hemije ili radijacije. Ako može, ja bih da ostane živo i zdravo, pošto je to jedino što zaista pravi razliku.

3.Takođe, granica broja žrtava za ratni zločin je jedan. Ako je bar jedan nedužni civil nastradao, počinjen je zločin. Da li je u nekoj akciji poginio troje civila ili deset hiljada, uopšte nije bitno. Meni su moja porodica i prijatelji ceo svet, a ne broj u izveštaju ekspertske komisije. Zapravo, ja bih se pozvao na definiciju genocida i rekao da je grancica za genocid jedan. Jer ako neko ubije ili protera nekoga samo zato što je pripadnik druge religije, naroda, pokreta... onda takvi ljudi žele da da ta religija, narod, pokret... nestane zauvek. Tj. imaju za cilj njihovo uništenje. To što nemaju sredstva da to i ostvare u potpunosti, ne menja činjenicu da namera postoji. Baš kao što i npr. FK Partizan želi da osvoji LŠ, iako zna da nikada u tome neće uspeti. Ali to ne menja činjenicu da su oni fudblaeri koji igraju fudbal sa namerom da pobede.

4. Slažem se sa članovima koji su proitv terora Zapada, Vatikana, Templara i novog svetskog poretka. Mi smo uvek bili na pravoj strani i borci za pravo, pravdu i slobodu. I treba da se priključimo pravoslavnoj braći u Rusiji i komunističkoj braći u Kini. I da za početak, zajedno unišitimo onu pravoslavnu gamad u Ukrajini i Gruziji i one budističke divljake na Tibetu. A kasnije ceo svet. Nakon toga sunčev sistem. I na kraju celu galaksiju.

 

I za kraj, neko je komentarisao da su neki arapski dođoši ovde divljaci zato što ne daju ženama i ćerkama da rade šta hoće. Nije to ništa, znam neke srpske starosedeoce koji ni sinovima od 40 godina nisu dozvoljavali da biraju sebi ženu, braću koja ne govore zbog pola ara livade, decu koja su se odrekal roditelja, roditelje koji su se odrekli dece i nekoliko miliona njih koji su se pre samo 20 godina sklanjali od pomračenja Sunca, a smatraju sebe za nebeski narod protiv kog se urotio ceo svet.

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...