Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

CHAPTER 2

Certain uses of protected content by online services

 

Article 13

Use of protected content by information society service providers storing and giving access to large amounts of works and other subject-matter uploaded by their users

 

1.
Information society service providers that store and provide to the public access to large amounts of works or other subject-matter uploaded by their users shall, in cooperation with rightholders, take measures to ensure the functioning of agreements concluded with rightholders for the use of their works or other subject-matter or to prevent the availability on their services of works or other subject-matter identified by rightholders through the cooperation with the service providers. Those measures, such as the use of effective content recognition technologies, shall be appropriate and proportionate. The service providers shall provide rightholders with adequate information on the functioning and the deployment of the measures, as well as, when
relevant, adequate reporting on the recognition and use of the works and other subject-matter.

2.
Member States shall ensure that the service providers referred to in paragraph 1 put in place complaints and redress mechanisms that are available to users in case of disputes over the application of the measures referred to in paragraph 1.

3.
Member States shall facilitate, where appropriate, the cooperation between the information society service providers and rightholders through stakeholder dialogues to define best practices, such as appropriate and proportionate content recognition technologies, taking into account, among others, the nature of the services, the availability of the technologies and their effectiveness in light of technological developments.

 

smislenim tumacenjem ove odredbe ne bi se moglo zakljuciti da se radi o internet mimovima u formi slika osim ako ta slika ili ono sto je prikazano nije zasticeno autorskim pravima, a ako jeste, jebes taj mim realno (a i svaki drugi)

odredba predvidja mehanizam zastite autorskih prava tako sto podvrgava onoga ko krsi autorska prava vlasniku autorskih prava, namecuci mu obavezu da ocisti svoj sajt od problematicnih sadrzaja sto druga strana ima pravo da kontrolise, ali ne definise koji je obim zasticenosti sadrzaja autorskim pravima, vec se pretpostavlja da je vec dokazano ili da moze biti dokazano da je krsenje autorskih pava vec izvrseno.

jako je malo verovatno, zapravo 0% da bi se to odnosilo na random slike kacene na zaboravljenom i irelevantnom tipu sajta kao sto je internet forum (osim npr redita).

 

ovo je ocigledno protiv tpb-a i dr. odredba ima maltene kompromisni karakter jer omogucava da piratski sajtovi u teoriji nastave da postoje umesto da budu roknuti kao u americi, ali ih efektivno stavlja pod kontrolu imaoca autorskih prava, dok se ne "ociste"

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mim ako je jedan frejm iz video sadržaja to je hiljaditi deo nekog filma recimo, to nije ništa. ako je ukradena slika onda je to nešto drugo. iskreno baš me zabole za glupe mimove

samo čistiii

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zatvor je, kažu, za čovjeka.

 

Nisam klao naprednjaka, bilo bi previše. :zuba: Mada, tko zna, možda bi zaista svatko od nas tribalo uzeti pravdu u vlastite ruke i presuditi makar jednom naprdnjaku u općini svojoj.

Možda bi se bagra dovela u red, a možda bi i abdicirali. Previše možda, a to po svojoj prilici mi nikada nećemo znati. Pregurali smo štošta preko pleća svojih, pregurat ćemo i ovu metastazu od stranke.

Vjerovali ili ne, posljednih godina u društvu slovim za uzdržanog čovika podužeg fitilja. Tako me okolina pojmi i shvaća iako neretko u sebi buktim.

Bezbroj puta mi je došlo da jednom lokalnom naprdnjaku, na koga sam sticajem gospodarskih ukolnosti usmjeren, polomim sve ekstremitete, te da ga propisno našutiram, osobito u stražnjicu, jer je, kao i vjerojatno svaki naprdnjak, jedna hodajuća fekalija od (ne)čovjeka.

No, stalno sam ponavljao sebi: pregurali smo štošta preko pleća svojih, pregurat ćemo i ovu metastazu od stranke i sve njezine slobodne (kancerogene) radikale.

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi stiže poziv za zatvor u iznosu od 6 dana ili ti 6 hiljada dinara zbog one priče od decembra 2016 u kojoj mi je kontrolor uzeo novčanik i napisao kaznu koju ja nisam potpisala :D

 

prvi dan nađi najopasniju likušu i nabodi je pesnicom u facu... šest dana će proći za čas.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi stiže poziv za zatvor u iznosu od 6 dana ili ti 6 hiljada dinara zbog one priče od decembra 2016 u kojoj mi je kontrolor uzeo novčanik i napisao kaznu koju ja nisam potpisala :D

 

Plati 6000, šta ćeš drugo, realno.

 

 

1458816516016.jpg

 

 

Onda idemo na pecanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

36682979_10215602229116451_5790236576436977664_n.jpg?_nc_cat=0&oh=442d6bb2e5290969687b37fda5ea9e63&oe=5BE38A54

 

Prvo predavanje upoznavanje, sta se smrka sta se jede sta se pusi, sta se meće u obraz...

 

Drugo kad si posetilac kako da se zastitis ako ti neko nesto sipa u pice ili mete u obraz, ostanite hidrirani, uvek zele zeka u dzepu... Za 10ku mora da se zna i da treba unositi puno vitamina i antioksidanasa, narocito holin kao malo pominjani esencijalni nutrijent, oce glava da boli kad se iscrpe neurotransmiteri, crossfiteri baciaju zumanac, ali ne i nindza ratnici...

 

Kod DJa isto to samo sa nizim cut-off koncentracijama droge u krvi, treba ostat na nogama... I uz uplatu master studija treba uvesti da se radi genetska analiza enzimskih izoformi i izoenzima, da se vidi kol'ko koju drogu varis, da se prilagodi doza... Za doktorske vec bi moralo i kontinualno point of care pracenje koncentracija i odrzavanje stedi stejta svesti.

 

Iz ugla umetnika koji nastupa ima dosta i metodologije, kako se prenosi znanje i kultura na masu... Ima tu programa za bar jedan solidan semestar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mića Megatrend planira Đanluku VaĆija da dovede za DJ smer, pregovori su u toku sa Bobom Sinclairom, Dejvid Geta isto tue negde, mogla bi i ona Mia kurava da dovede svog muža...

 

Samo mi nije jasno što da komplikuje sa Đanlukom, kad imamo Peđu d Boja, on je stoput bolji za to.

 

 

Drage kolege... sunce ti jebem koja trezna psidža brt kao u Sinanovoj sličnoimenoj pesmi.

 

evo ovde KLIKNITE JAKO da saznate VIŠE

 

https://noizz.rs/noizz-news/prica-o-fakultetu-za-di-dzejeve-je-upravo-postala-jos-luda/gh6dzej

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.b92.net/...&nav_id=1418690

 

„Ana Brnabić poznata je kao neko ko se zalaže za digitalizaciju i e upravu i ovako visoka pozicija u konkurenciji svetskih državnika odličan je rezultat i potvrda da Brnabić razume nove tehnologije i savremeni način komuniciranja“, dodaju u saopštenju.

 

:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...