Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

I meni je naivna izjava da su nas do ekonomske zavisnosti doveli ovi od 5. oktobra, to se desavalo postepeno mnogo duze

 

1. Nijedna vlada neke drzave nikad nece tek tako da prizna upotrebu hemijskog ili radioaktivnog oruzja

 

2. Nije svejedno - opet ti i ja o ekologiji :D

Upotreba hemijskog i radioaktivnog oruzja je sama po sebi mnogo nepreciznija, pogubnija i za lokalnu sredinu u kojoj se koristi, i za globalnu, pa samim tim i za civile, i samim tim je 'zlocinackija' nego metak. Lakse se tako prelazi granica od jedan koju pominjes u 3. Neka postoje ta pravila, nek postoji struja koja je protiv hemijskog i radioaktivnog oruzja, pa jbg, nejebanje zive sile i zloupotreba ce uvek da postoji, ali to treba suzbijati.

 

3. Genocid po definiciji je sistematsko istrebljivanje etnicke grupe u odredjenoj oblasti, ja mislim

 

4. We are the templars of steeeel

 

 

Jbg otera ga malo u relativizaciju, ne porice niko da i ovde ima svakojakih idiota i zlostavljaca svojih bliznjih, svi znamo primere, ali nije isto kad je pojedinac debilcina i kad je uticaj religije i kulture sam po sebi nasilan i opresivan, sto je u srzi Islama imho.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali nije isto kad je pojedinac debilcina i kad je uticaj religije i kulture sam po sebi nasilan i opresivan, sto je u srzi hrišćanstva/komunizma/desničara imho.

Fixd

 

Nisu oni nasilni i opresivni zato što su muslimani, već zato što ih decenijma njihove glavonje ubeđuju da je sve osim islama zlo i da zapadna (ne)kultura ima nameru da uništi njihove vrednosti. Nešto slično kao što Srbadija gleda na ljubitelje čupavih metalika, 666 999, zlo i naopako.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

dimon vi[e stoji na liniji da su gluplji od evropljana, jbga.

 

I meni je naivna izjava da su nas do ekonomske zavisnosti doveli ovi od 5. oktobra, to se desavalo postepeno mnogo duze

ne u ultimativnom smislu, naravno.

ne razumem uopšte potrebu DMDa da napiše ono što jeste, osim da nabije svoj ego dok objašnjava kao glupom detetu nešto, pazi velike države su međusobno zavisne. wow.

usraću se.

 

između "međusobne povezanosti, trgovine, kompleksnosti svetskog tržišta i ekonomije" i "o ceni rada u slovačkoj odlučuje suštinski par kapitalista sa zapada i to je to i tu staje nezavisnost jedne države"... ima neke razlike.

 

pametnije glave od moje su pričale ovom narodu i narodu istočne evrope kako su se sprovodile privatizacije... i sa jasnim ciljem ostvarivanja suštinske kontrole.

 

valjda je i DJB poseban zato što govori da može i drugačije, ima i branko pavlovic dobrih intervjua na tu temu, praktično svi ekonomski stručnjaci...

 

na stranu što je koštunica uveo državu i u zavisnost od rusa.

 

ali,

kada ovom narodu može da se proda ideja da će o zdravlju srba na kosovu da se brinu bivši trgovci srpskih organa i da je to razlog da se prizna nezavisnost... može sve drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

između "međusobne povezanosti, trgovine, kompleksnosti svetskog tržišta i ekonomije" i "o ceni rada u slovačkoj odlučuje suštinski par kapitalista sa zapada i to je to i tu staje nezavisnost jedne države"... ima neke razlike.

Vidiš, ovo boldovano nije tačno. Otprilike kao kad bi rekao da Facebook i Google odlučuju za tebe koji ćeš search, mail, cloud servis ili soc. mrežu koristiti, i da tu staje nezavisnost jednog trulija. Ali lakše je verovati u to, raditi za minimalac, (pro)dati sve svoje i kriviti druge za sudbinu.

 

Da, privatizacija se u celoj Istočnoj Evropi isto sprovodila. Pa su opet neke države uspele da se izdignu (npr. Češka i Estonija), dok su druge ostale vukojebine (npr. Srbija i Bosna). I ono što je zanimljivo, te države koje su danas miljama ispred svojih verzija pre privatizacije, najviše zavise od sektora koji tada nisu ni postojali u njima ili nisu "pošteno" ni privatizovani (IT, finansije, usluge, poljoprivreda...). Ali ne vredi, dokle god mislimo da mašine vrede više od ljudi i znanja, zavisićemo od drugih koji su odavno shvatili da se novac za investicije lako nalazi, a da su pametni ljudi i njihove ideje ono što se čuva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim što slobodna volja jednog trulija (privid slobodne volje, ali to je druga tema) nema baš nikakve veze sa slobodom jednog čitavog naroda, čak ni otprilike, ma ni približno.

Ovo za slovačku je tačno, naravno.

Mi smo specifična priča, nama bi i platili 400-500 evra, ali naš premijer/presednik kaže da je srbinu dosta 230 evrića.

Tako da, u neku ruku, mi jesmo u tom smislu nezavisni. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu oni nasilni i opresivni zato što su muslimani, već zato što ih decenijma njihove glavonje ubeđuju da je sve osim islama zlo i da zapadna (ne)kultura ima nameru da uništi njihove vrednosti. Nešto slično kao što Srbadija gleda na ljubitelje čupavih metalika, 666 999, zlo i naopako.

 

 

Jeste i to faktor, obradili smo i taj ugao, islamski svet je mnogo manje oslobođen tih sranja i više zatrovan jednoumljem i fanatizmom - većina država sa hrišćanskom većinom su sekularne države, za razliku od islamskih država.

 

Ali se i sama suština religija razlikuje, neke su manje a neke više nasilne i opresivne, Islam je najgori tu - to je još jedan faktor koji je tamošnjim glavonjama olakšao ubeđivanje marve u nešto. Da ne analiziramo sad Kuran i druge religije i ideologije i koje su to tačno vrednosti, to (i nastanak života :D) će može kad budem dokoniji :D

 

dimon vi[e stoji na liniji da su gluplji od evropljana, jbga.

 

Jesu i gluplji, naravno

 

https://www.quora.co...ntries-below-85

 

https://iq-research....e-iq-by-country

 

 

IQ im je kombinacija i genetike/evolucije ali i zatupljivanja (što je takođe element evolucije), ali ako hoćeš nek sve ide na ime zatupljivanja viševekovnog, nisam ja zainteresovan za versku/nacionalnu mržnju i diskriminaciju, nego za činjenice.

 

I slažem se za pomenuto da je liberalizacija bila bolje rešenje, ali se i ta liberalizacija u svim zemljama odigravala u skladu sa spoljašnjim i unutrašnjim (opet inteligencija - mentalitet, sveukupni ljudski kvalitet!) faktorima

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

xexe

 

Popričah indirektno sa Sirijcima, kažu kako i oni misle da nije bilo napada... Ali oni su u šteku u Damasku i ljuti su zbog vatrometa... jeste Douma 15 km udaljena, ali nema tamo mrdanja, a znaju ono što im režim kaže... Sirijsku ambasadu kod nas su napinjali mediji u pokušajima da dobiju neku izjavu ali su sve njihove ambasade pod izričitom zabranom da komuniciraju s medijima (pitam se što...)

 

 

 

https://www.independent.co.uk/voices/syria-chemical-attack-gas-douma-robert-fisk-ghouta-damascus-a8307726.html

 

the patients, he says, were overcome not by gas but by oxygen starvation in the rubbish-filled tunnels and basements in which they lived, on a night of wind and heavy shelling that stirred up a dust storm.

 

Pa se pitam i što npr. ovaj čova pokušava da nađe druga objašnjenja za gušenja ako su klipovi igrani film...

 

 

Pa se onda pitamo i što je svo medicinsko osoblje pod pritiskom vlasti da ne sme ništa nigde da bekne.

 

 

A priča se danas kako će da dozvole nekoj ekipi da radi ispitivanja, sad posle dve nedelje :haha:

Važno da su Rusi od odma turali veto na dolazak ekipe za ispitivanja, sad možete koe oćete, ušo im zemni gas u bunker odnekud pa ih pogušio

Ne bi našli sad ništa ni da je bilo napada ni da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo dobronamerna stimulacia ka diplomi :haha:

 

Sreta je pokrao foru od Soul Wandering

 

A jedini put da je Sreta odgovorio ozbiljno na pitanje na yumu (na temu mojih propuštenih poziva sa jednosmernih brojeva :D) je bilo kad je SW bila neozbiljna

 

 

ima neka tajna veza!

 

 

 

Poziv iz Tunisa je i dalje nerešena misterija, a kako saznajem nisam jedini koga su zvali iz Tunisa.

 

Srećan rad na treningu, ko (se) radi neboi se gladi!

 

ODOIA DASE RADIM

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta izvodi ovaj šešelj sa hrvatskom zastavom, šta izvodi izvorni hrvat sa svojim državnim obeležjima

 

scenario poznat, samo je pitanje ko režira, srpski ili hrvatski DB

 

njihov je u svakom slučaju

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...