Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

pazi, nije da su price o tome ko je sta jeo, tovar zvezda/partizan, svi me muvaju a nejebac sam, stub sam bla bla bla bla zanimljivije od ovog, to citamo vec godinama nazad

 

napred zene, pisite, ko ih jebe

Fight the power! Smrt patrijarhatu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kažem da hoću sina svi su u fazonu da nije bitno šta je. Bitno je, ja hoću sina! :haha:

 

Da ti pevaju "rodio se sin, mali gospodin"

 

Idi bre zeno! Nek je zivo i zdravo, sta god da je, veruj mi :haha:

 

A sto se porodjaja i svega toga tice, provela sam sedam dana u porodilistu na praksi... ej bila sam u operacionim salama, sto bi se reklo pipala i zivo i mrtvo, ali to su mi bili 7 najuzasnijih dana u zivotu. Cesto se nocu budim u znoju a u glavi odzvanja recenica "Okreni se na bok i guuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuraj!!!!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

O

KO

MAMINO

SRCE TATINOOOOO

PAMET BABINAAA

SNA GAAA DEDINAAAAA

 

KVLT

 

Toplo preporučujem da napraviš dil da ti isti lekar vodi trudnoću i da te porađa, mada je u manjim gradovima manja frka (i $$$$) to srediti nego u Beogradu (bez zalaženja u stručnost i etiku lekara ovde i onde :bigblue: )

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti pevaju "rodio se sin, mali gospodin"

 

Idi bre zeno! Nek je zivo i zdravo, sta god da je, veruj mi :haha:

 

A sto se porodjaja i svega toga tice, provela sam sedam dana u porodilistu na praksi... ej bila sam u operacionim salama, sto bi se reklo pipala i zivo i mrtvo, ali to su mi bili 7 najuzasnijih dana u zivotu. Cesto se nocu budim u znoju a u glavi odzvanja recenica "Okreni se na bok i guuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuraj!!!!"

 

A sta mislis gde je uzrok tog specificnog ponasanja medicinskog osoblja? Ucutkivanje, vikanje bez razloga, odbijanje da se daju odgovori, nemanje zivaca da se bave zenama u periodu posle porodjaja? Zasto razdvajaju bebe od majki i, da, jos jedno pitanje zasto smatraju da je ok da zasiju epiziotomiju pretesno?

 

Ozbiljno me interesuju tvoje misljenje kao insajdera... ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguće je jer ne mogu da plaćam pregled svaki put sa divnom neredovnom platom u zemlji Srbiji. Doktor u Rumi mi vodi a porođaj je u SM. Ali svi odavde odu zadnja dva meseca kod lekara u SM privatno a on je načelnik odeljenja u bolnici. Mora da se kombinuje pošto je porodiliste u Rumi zatvoreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislis gde je uzrok tog specificnog ponasanja medicinskog osoblja? Ucutkivanje, vikanje bez razloga, odbijanje da se daju odgovori, nemanje zivaca da se bave zenama u periodu posle porodjaja? Zasto razdvajaju bebe od majki i, da, jos jedno pitanje zasto smatraju da je ok da zasiju epiziotomiju pretesno?

 

Ozbiljno me interesuju tvoje misljenje kao insajdera... ;)

 

Sta mislis zasto mi se smucilo u porodilistu? Empatija nula...

Generalno, za sve je kriv sistem, onog momenta ako iskocis iz sistema, kolektiv ce te ubiti na ovaj ili onaj nacin. Znaci moras da se ponasas kao i ostali i kako je sistem predvideo a ako se tako ne ponasas onda moras da imas ledja jer ce te jebati. Zato stavis empatiju i sve to po strani i pokusas da budes covek koliko mozes da ne upadas u oci drugima. Nas zdravstveni sistem je bolestan i ne teraj me da pricam o tome.

 

Sustina je da su stvari takve kakve su. To je stvar koja traje dan, stisnes zube i prebrodis kako znas i umes, a ako zelis tretman odes kod Ljubica u privatnu kliniku i za parice sve moze :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simone, je l beše i tvoj klinja ima tri godine?

Ovu moju malu sestrićku ubacili zlotvori iz vrtića sa starijim devojčicama u grupu, dete se traumira

E nije ni čudo što svi oće sina kad žensko postane toliko zlobno već sa pet godina :D

 

Aha :)

Šta se bre traumira, pa koliko su starije te devojčice, šta mu rade? :haha:

 

I mojeg kombinuju sad sa drugim grupama jer ih (kao) ima manje i vaspitačice su po godišnjim odmorima, ali mislim da su sličnog uzrasta.

 

A ovaj Mačkin post + оvo snajkino i dođe mi da dubijem random lekara, jebo im pas mater korumpiranu. I ovima koji su govna, i ovima koji mirno gledaju govna. Da izvine heroji i borci za pravdu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko košta privatna klinika? Žalosno je, ali većina ne može to da priušti.

 

Kad čujem kako večito seru "bela kuga ovo, bela kuga ono", povraća mi se.

 

Realna stvar je sledeca da prodjes sto jeftinije...

 

Nadjes tog nekog ko ce da te porodi i prati trudnocu, tokom iste dovoljna su ti tri ultrazvuka za svaki trimestar a ostale testove moras ionako da odradis kod lekara opste prakse (double/triple). Tako da posetu privatniku svedes na tih par puta i da te ima u vidu za porodjaj. Ovo je kod normalne trudnoce.

 

Tamo gde nesto iksrsne tu je druga stvar i o tome necemo ni da mislimo ;)

 

edit: ne znam koliko kosta porodjaj u privatnoj klinici ali poslednja neka cifra koju sam cula da nije ispod hiljadu evra... mozda su smanjili s obzirom da su klinike nikle kao pecurke a nekako do sada nisam upoznala nijednu osobu koja se tako porodila.

 

Bolje te pare od privatne klinike usmeriti da se sakupe maticne celije iz pupcanika posle porodjaja jer se one mogu cuvati u bankama destinama godina i ako dete ili blizi clan porodice ima neki problem onda mogu te iste celije da iskoriste :da:

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...