Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

Devojčice po pet godina, ona tri, jedina je ona mala

Guraju je i ne daju joj neke igračke, šta znam

Al izgleda da je sad bolje jer je mala malo iždžikljala i pustila muda pa im vraća :D

 

A, ja se bre prebacio da je dečak, pa da mu diraju pače. (Najjssss)

 

 

Pa jebem li ga, ja sam npr. u dilemi da l' da učim dete da se sklanja od deteta debila ili da mu vrati preko usta, ne zna čovek šta da radi, nije mi ni jedno ni drugo posebno zdrava opcija.

Evo baš skoro na nekom igralištu došao klinac stariji po 2-3 godine od sve ostale dete i udario nekog klinca i moje dete. Srećom je keva od tog drugog klinca bila mandovka koja je počela da se dernja kao da je mali potegao nož i da preti da će da bije i njega i majku, pa nisam morao mnogo da se cimam da se raspravljam :haha:

 

Na kraju majka tog klinca naterala da dođe da se izvini deci koju je udario i pokupili se i otišli s igrališta...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije da nije logično to, računaju, evo ti dodatak za drugo i treće dete, a ako ćeš već da se kurčiš da praviš peto, očigledno da imaš uslove da ih 'raniš i razvoziš mini kombijem unaokolo.

 

(Ili da si lowlife kojeg će za 10 godina da boli kurac kolko mu koje dete ima koliko godina i je l' ide u školu)

 

Jbg ja otkad sam dete naučila za izraz 'zgaziću te' ona više ne dolazi uplakana i normalno priča :D

A i našla je 'dečka' iz starije grupe pa i to pomaže :haha:

 

Fazoni kao da je zatvor, a ne vrtić :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je pametno, ne treba živeti u bem ti život vajbu, a teško se bega od njega ovde, u životu i kad na yumetalu pređeš granicu zdravog razuma u posećivanju tema :D

 

Nego mi kaži ti, gde je to abortus u ovoj državi besplatan? Mene su lagali... :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja išao u jaslice, ili kako se zove to već

isterali me jer sam stalno pričao, smetao drugoj deci da spavaju

 

isterali te kurac, nego verovatno rekli triput tvojoj kevi pa te ona ostavila kući da te čuvaju baba i deda, po sistemu ''neka, da mi ga ne diraju tamo, mojega sina deliju, njima smeta što on priča, bezobraznici''

 

Odoh da spavam :haha:

 

A JA IDEM!

DA OPEREM NOGE, LEGNEM, PUSTIM LAAAAAAMB

 

LIES kuruze

DOOOWN

 

on BroOOOOooOooodway

 

pararurauram, pararurauram...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je pametno, ne treba živeti u bem ti život vajbu, a teško se bega od njega ovde, u životu i kad na yumetalu pređeš granicu zdravog razuma u posećivanju tema :D

 

Nego mi kaži ti, gde je to abortus u ovoj državi besplatan? Mene su lagali... :haha: :haha: :haha:

 

U drzavnoj sluzbi ide od zdravstvenog osiguranja, do 10 nedelje je legalno i opusteno se radi... a ti koji su te lagali su te "ocenili" da bi mogao i privatno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ošacovali su mene da ću malo brže da završim fax, odavao sam taj utisak, malo su se zajebali :haha:

 

Nem pojma, ja znam za slučaj da su radili u državnoj službi, i mislim da su pukli neke petocifrene novce, baš ću da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ali da li je realno da te stvarno izbace zbog toga? Mislim, koji postupak moraju da odrade da te isteraju, koja disciplinska komisija razmatra to detinje nespavanje po vrtiću? xD

 

Mogao si kaficu s vaspitačicama i bleja dok se ne probude drugarići...

 

Nešto mi je cifra između 10000 i 20000 u glavi.

 

a'a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislis zasto mi se smucilo u porodilistu? Empatija nula...

Generalno, za sve je kriv sistem, onog momenta ako iskocis iz sistema, kolektiv ce te ubiti na ovaj ili onaj nacin. Znaci moras da se ponasas kao i ostali i kako je sistem predvideo a ako se tako ne ponasas onda moras da imas ledja jer ce te jebati. Zato stavis empatiju i sve to po strani i pokusas da budes covek koliko mozes da ne upadas u oci drugima. Nas zdravstveni sistem je bolestan i ne teraj me da pricam o tome.

 

Sustina je da su stvari takve kakve su. To je stvar koja traje dan, stisnes zube i prebrodis kako znas i umes, a ako zelis tretman odes kod Ljubica u privatnu kliniku i za parice sve moze :da:

 

To je bio i moj rezon ranije. Iz ove perspektive, jako je naivno razmisljati kako je to samo dan, dva ili tri, jer ostavlja posledice dahhhhleeeehhhkooo duze i na majku i na dete.

 

Pritom, da se razumemo, ne treba mi niko da mi titra jaja ili ne znam sta (jajnike?), hocu samo human odnos i da me ne razdvajaju nepotrebno od deteta.

 

Koliko košta privatna klinika? Žalosno je, ali većina ne može to da priušti.

 

Kad čujem kako večito seru "bela kuga ovo, bela kuga ono", povraća mi se.

 

2500€ vaginalni, 3000 (ili 3500€?) carski. Ali postoji privatno osiguranje koje je oko 10 000 din mesecno i pokriva KOMPLETNO privatno vodjenje trudnoce, cak i amnio ako zatreba, ma cak i vitamine, i pokriva porodjaj, i kontrole za dete posle. U prevodu, mogla sam i da ustedim koliko sam para dala, ako je do para...

 

Toma rece jednom samo da se bebe radjaju u 2014. :udri: govna

 

Realna stvar je sledeca da prodjes sto jeftinije...

 

Nadjes tog nekog ko ce da te porodi i prati trudnocu, tokom iste dovoljna su ti tri ultrazvuka za svaki trimestar a ostale testove moras ionako da odradis kod lekara opste prakse (double/triple). Tako da posetu privatniku svedes na tih par puta i da te ima u vidu za porodjaj. Ovo je kod normalne trudnoce.

 

Tamo gde nesto iksrsne tu je druga stvar i o tome necemo ni da mislimo ;)

 

edit: ne znam koliko kosta porodjaj u privatnoj klinici ali poslednja neka cifra koju sam cula da nije ispod hiljadu evra... mozda su smanjili s obzirom da su klinike nikle kao pecurke a nekako do sada nisam upoznala nijednu osobu koja se tako porodila.

 

Bolje te pare od privatne klinike usmeriti da se sakupe maticne celije iz pupcanika posle porodjaja jer se one mogu cuvati u bankama destinama godina i ako dete ili blizi clan porodice ima neki problem onda mogu te iste celije da iskoriste :da:

 

Dabl i tripl ne da nisam morala drzavno nego nisam mogla da dobijem uput jer nisam imala 35 gdina (paradox).

 

Privatno porodiliste je samo jedno koliko znam. Znam devojku koja je tamo lezala mesec dana i porodila se i kaze da je kao u Italiji, gde je rodila prethodno dete, dakle prilicno humano.

 

Koliko znam, tamo je dr Vajs (?). Ako znas, ranije je pancevacko porodiliste bilo u tom fazonu, akcenat da porodiljama bude prijatno i da se ispostuju njihove zelje, i da budu s bebama. E to je on doneo iz Italije takodje jer se tamo usavrsavao. Ali od kad ne radi tamo, nekolkiko godina, situacija je ista ko i svuda... Eto, to mi uliva nadu da je u privatnom zaista OK.

 

Baj d vej, drugarica treba da se porodi u Francuskoj ovih dana. Kaze kao prvo poradja babica, doktor se dodatno placa. Ako bude potrebe on dolazi ali nije tu da te porodi ako ne mora. Imaju prirodne sobe krevete, lopte, bazene, otac je tu sve vremee, pripreme od 4 meseca itd...a imas i opciju epidural jbg pa izaberi.

 

E baj d vej, citala sam nesto za maticne celije da nagomilavaju mutacije tim godinama stajanja.... Aj potrazim posle pa okacim. :da:

 

PS @ doktorka: SISTEM ipak cine ljudi :da:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd prisustvo oca, ali i epidural se placa u frontu, 16000.

Ali da se razumemo, jednunstvar bitnu dobijes od ove drzave a to je pristojno porodiljsko odsustvo. U gorpomenutoj Francuskoj drugarica je radila do 8mog meseca a vratice se na posao 4 meseca nakon porodjaja, pa ti plivaj... :uhoh:

 

A vi pancevci ste bre svi uvezani ko crevca :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u austriji ne znam koliko traje porodiljsko, ali znam da moj ortak kao otac takodje ima odsustvo, i to ne par dana nego nesto solidno...

 

zakonski minimum godisnjeg odmora je 6 nedelja. informacija iz prve ruke od dvoje ljudi, on radi u banci, ona u faramciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...