Jump to content

Kosa


Zen

Recommended Posts

Ma ne mora al je jaca kad prenoci.

 

La riche directions, spada u deposit-only boje, koje ne posvetljuju i ne ostecuju (ako se ne koriste preko blansa naravno :) ).

 

Prosli put sam prespavala i ispade prilicno crveno roze. Sad sam drzala 6h i ... Pa moglo je jace da ispadne :(

 

A to za shishke, pa ja ne znam. Volim ih al jesu malo stavka za odrzavanje. Problem je sto mi je posle porodjaja opala kosa (normalno, jel), a sad raste to nazad, pa izgledam ko ptić kad se tek izlegne, oreol oko glave. Shishke to kriju :)

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Melinda

A ovako nešto?

https://s-media-cach...e5adb8963ea.jpg

 

Ladno nisam videla ovaj post, a na kraju je ispalo slicno ovome :haha:

 

Znaci pletenica sa jedne strane i zavrsava se na suprotnoj strani, ostatak kose od pletenice koji je ostao u repu je uvijen figarom (kosa mi je teska pa su lokne popustile, znaci nisu bile kitanjaste vec valovite), a ostatak kose sa suprotne strane pletenice isfeniran na ravno, a ove valovite "lokne" (jerbo nisu lokne u pravom smislu) padaju na taj ravni deo i sve to fiksirano lakom, izdrzala frizura 12h jbteee... sto je bio i cilj, zbog slikanja i svega. Pohvalise mi look ovi moji strendzeri, uz crnu haljinu i malo rockish momenata taman da bude ukusno i da se ispostuje dogadjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

keratin za ispravljanje?pa zasto si komplikovala toliko, sto mora iz nemacke :haha: ?

 

Da da. Jer naši ne valjaju Kerasilk u pakovanjima za jednu aplikaciju (a bogami ni za više, samo salonima izgleda prodaju).

 

Zapravo nije komplikovano uopšte nego tako zvuči :haha: svašta naručujem u Nemačju jer je lakše i nema carine woo-hoo a drugarica dovlači. :haha:

 

Ladno nisam videla ovaj post, a na kraju je ispalo slicno ovome :haha:

 

Znaci pletenica sa jedne strane i zavrsava se na suprotnoj strani, ostatak kose od pletenice koji je ostao u repu je uvijen figarom (kosa mi je teska pa su lokne popustile, znaci nisu bile kitanjaste vec valovite), a ostatak kose sa suprotne strane pletenice isfeniran na ravno, a ove valovite "lokne" (jerbo nisu lokne u pravom smislu) padaju na taj ravni deo i sve to fiksirano lakom, izdrzala frizura 12h jbteee... sto je bio i cilj, zbog slikanja i svega. Pohvalise mi look ovi moji strendzeri, uz crnu haljinu i malo rockish momenata taman da bude ukusno i da se ispostuje dogadjaj.

 

Priznajem izgubila sam se kod ravno i valovito al ok verujem da je bilo lepo :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa kapiram, odlicna fora. Ja sam zamislila da pletenica 'hvata' svu kosu i rep je uvijen. I onda, niotkuda jos jedna ravna kosa! :haha: Zaphod Beeblebrox :)

 

Al salu na stranu, super je ideja i lepo je izvedeno :da:

 

Inace nasla sam fotku od kad sam prenocila s Directions na glavi, mnogo je bolja boja bila nego sad. Sad ko ehoton da sam stavila :(

A tad sam bila prava Zorica Brunclik:

 

afterfocus1429537244385.jpg

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Melinda evo ti ideja za sledecu svecanost. Ja sam bila prezadovoljna. :D

 

Uskoro odlazi dobar deo kose, vracam se na bob frizuru. :da:

 

Ej pa ovako je meni bilo na frizuri gore, ali nisam nasla sliku gde se pletenica lepo vidi... Svidja mi se ceo taj trip sa pletenicom, jako su prakticne a opet znaju lepo da stoje, overice se :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uradila sam keratin.. upravo :lol:

 

Uf puf. Nije komplikovano ali mi je trebalo 2,5h i bogamu dobro da su mi jake ruke. Meni je kosa sad ispod struka a inace je prosecne gustine. Najduze traje susenje posle nanosenja i posle peglanje... pritom sam prolazila samo 3x peglom a kao treba vise... do 7x. I na 200 stepeni sam.

 

Javicu kakvi su rezultati kad se osusi sad nemam vise snage da susim fenom...

 

Ima bas jebeno jak miris :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha slike ok ali za neki dan.

 

Sada je kosa kao kad ne isperes pakovanje dobro. Puna je jos tog cuda. Moram da uradim pakovanje i jos jedno pranje pa da ti kazem i da je osushim prirodno pa da ti slikam da imas sta da poredis. :)

 

Definitivno je ravnija vidim po shishkama i kosi oko lica koja mi je kraca ali ne mogu da ocenim ... bice talasasta sigurno.

 

Ova jedna doza koshta 50tak evra (nesto ispod). Nadala sam se da ce ostati bar malo za shishke da ponovim za koji mesec ali dvojka je toliko gusta da prosto mora sve da se pomesha... inace ne bude 1:1 odnos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kristina, evo isprala sam visak, stavila pakovanje isprala i osusila se 80%.

 

Talasasta je. Znaci sa kovrdzave (spiralne kovrdze ali labavije) do blago talasaste posle jednog nanosenja.

 

Ne deluje nista suvlje nego inace (zapravo deluje svilenkastije nego inace).

 

Ja sam zadovoljna. :da:

 

Evo i slika. Boje su totalno off ali se vidi tekstura. Ovo je znači osušeno do 80% puštena pa se posle prelomila u pundji, ali to je od prilike to, mislim da se izgubio jedan S talas :haha:

 

Slika pre ... slikano pre jedno 6 meseci

Slika posle ... slikano malopre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa baš je lepo <3

Moja kosa je nešto kao tvoja sad, ima više talasa, ali nije kovrdžava, tako da očekujem da će se izravnati skroz

Dosta je kraća od tvoje, stepenasta, ali i gušća, valjda će biti dosta taj jedan

 

Hvala na fotkama, čekam sad da mi odu poslednji centimetri farbane i dođe na neku lepu dužinu i radim sigurno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...