Jump to content

2016.01.20. *Polet, Beograd* Radio je živ, Kristian Hajder aka VoivodBG


VoivodBG

Recommended Posts

12507279_821849881271056_3110352775206990646_n.jpg?oh=c72be27604f3cc45cbfeeb851d815bf7&oe=573F1323

 

Kristian Hajder već godinama uživa u otkrivanju muzike, bila ona domaća ili strana uvek je u potrazi za nečim novim.

 

Tokom godina je tu ljubav preneo i na recenziranje i intervjue, koji su osvanuli na sajtovima Trablmejker i Time Machine Music.

 

U svoje slobodno vreme se bavi arhiviranjem i očuvanjem podataka bendova iz regiona na sajtu discogs pod aliasom VoivodBG.

 

2015. godina je donela još jednu promenu, priključio se Popscotch radiju sa emisijom Crack Snackle Pop, koja je u početku bila posvećena samo domaćim izvođačima, da bi se nakon nekog vremena proširila i na strane.

 

Imao je već vatreno krštenje sa puštanjem muzike za najjaču srpsku slavu (Sv. Nikola) ali ni to ga nije obeshrabilo, pa se odlučio za Polet kao novu lokaciju za opipavanje pulsa, i predstavljanje dobrih vibracija iz 2015. godine.

 

O njemu su rekli sledeće:

 

Ensh

 

Kristianova ljubav prema muzici se graniči sa opsesijom. Mislim da je nesvesno našao sebe u ulozi savremenog muzikologa, nekog ko sakuplja, organizuje i izučava muzičare koje pažljivo pronalazi lokalno a i širom sveta. Pored toga što zadovoljava svoju duboku potrebu on čini i važnu uslugu društvenom kolektivu.

 

Niko Potočnjak (Seven That Spells - Jastreb - Otrovna Kristina)

 

Kristian je dobar lik. Kad bih krenuo ubijati retarde lugerom bio bi na dnu liste. Čovjek raspolaže osnovnim pojmovima kao što su forma i sadržaj te razumije glazbenu materiju iznenađujuće dobro i na nekoliko vrlo bitnih nivoa. Prilično začudno s obzirom na nesretni odabir karijere u ugostiteljstvu. Kristian ima moje poštovanje i preporučujem ga svim starijim damama željnim avanture kako u životnom, tako i u glazbenom smislu.

 

Predrag Delibašić (Zerodent - Bassta Pex - Smrts)

 

Nismo se nikada upoznali lično, ali iz naše prepiske sam zaključio sledeče: dečko je mladi pasionirani ljubitelj muzike, ne stidi se da kaže SVOJE mišljenje, ne kopira tuđe.

 

Od zvuka možete očekivati sledeće: Rock, Post-Punk, Synthwave, Electronic, Disco, Funk, Jazz...

 

Ulaz je slobodan.

DOBRODOŠLI U POLET.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovjek raspolaže osnovnim pojmovima kao što su forma i sadržaj te razumije glazbenu materiju iznenađujuće dobro i na nekoliko vrlo bitnih nivoa. Prilično začudno s obzirom na nesretni odabir karijere u ugostiteljstvu.

 

nista to nije cudno, to je jumetal akademija

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista to nije cudno, to je jumetal akademija

Čarli, daleko bilo, bilo je spoznavanje muzike i pre yumetala. :da:

 

Što daleko bilo, ja priznajem yumetal akademiju.

 

vodovode ja tako nekad glumim da sam zajeban a u stvari sam dobrica

 

Glumiš da te boli kurac za minuse, a u stvari...?

Ili obrnuto? :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...