Jump to content

Caligula's Horse


azal

Recommended Posts

To stoji, ali ja vise volim da covek peva kao na albumu, nego da uzivo skontas da je radila studijska magija.

Moguce da vi niste toliko osetljivi na te stvari, mene to prilicno trigeruje. Jbg, godine i godine solfedja ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam toliko patio pod solfeđom, ali sam bio mučen u osnovnoj od strane profesorke muzičkog :D

 

razumem ja da se ceni skill, ali isto tako volim kada se u studiju i produkcijom prave milozvučne stvari, nemam ništa protiv "studijske magije", osim ako samo ona postoji (vokalna magija = 0). postoje fizički limiti "instrumenta", ali zašto muziku limitirati zbog toga?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, o tome nisam razmisljao. Ova turneja ce im biti duza, pa cemo videti kako ce zvucati u Budimpesti.

Sta znam, ja Leprous obozavam (cak i novi album), gledao sam ih sigurno 5-6 puta, a mislim da je Einar jednom zvucao bas dobro.

Doduse, ako se dernjas i dobrano se nalijes, sve je to podnosnjivo. Nije razlog da ih propustim, bar dok ne stigne u LaBrie fazu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

jes bila tugica sto gledas ovakav bend maltene u kuglasu, ali odlicni su bili, nema sta. Naravno, jaci utisak bio proslog leta kad su bili predgrupa PoSu na velikoj bini i profi ozvucenju, ali super je sto sam uhvatio ceo set headlinerski, nije bila nijedna filler pesma, samo hitovi.

 

Vec sam im poslao poruku da me stave na mejling listu buking agencije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pustio sam celu diskografiju sinoc posle nekog vremena i zaista mi smeta sto je vokal dosta tisi u miksu na In Contact kad uporedis sa prethodnim albumima. Nekako i zbog toga mi vokal ne dolazi do izrazaja koliko bi trebao, sa obzirom da nista manje dobro nije otpevao album. Ali valjda vokal ima veci impact kad je glasniji, narocito na Bloomu.

 

To je verovatno jedina stvar koja mi malo smeta sto se tice In Contacta, to i da mi je bubanj malo previse sinteticki usnimljen, ali to ih prati sve vreme. Mislim da im nesto prirodniji zvuk bubnja vise odgovara svirci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...