Jump to content

Caligula's Horse


azal

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jaka svirka sinoć. Nastavili su kao kvartet, i iako ne znam koliko je gruvalo pre neku godinu sa dve gitare, bio je dovoljno pun zvuk i ovako, matrica je radila deo posla ali je stvarno bilo korektno. Nekih sat i dvadeset minuta performansa, ali moćan repertoar zasnovan na poslednja tri albuma. Super su mi ove kraće, direktnije numere sa novog albuma, ali highlight su mi bile In contact stvari. Momci su ostali na kraju nastupa da se fotkaju sa fanovima i daju autograme, kvalitetno druženje i dobar izlazak sve u svemu. 

Set lista ista kao u Švajcarskoj pre neki dan:

https://www.setlist.fm/setlist/caligulas-horse/2023/sedel-emmenbrucke-switzerland-73a44a51.html

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je bila svirka.

Nisam do sada nikada nesto gledao na krovu a38. Bilo je dosta mase, ali nije sve bilo popunjeno. Uveren sam da bi slican, ako ne i veci broj ljudi bio i kod nas uz ovu cenu karte.

Falila je malo druga gitara, ali je i ovako to zvucalo prilicno dobro. Malo su mi zasmetali nasnimljeni vokali tokom Graves i neki cudan gitarski efekat koji je Sem koristio u Marigold. Dzim je bio dobro raspolozen, bacao je forice i pricao izmedju pesama. Zvucao je solidno, mada je bilo ocigledno da cuva glas (trazio je od publike da peva delove pesama).

Setlista nije bila losa, mada me je iznerviralo sto nisu odsvirali Dark Hair Down. Vise bih voleo da su odsvirali 3 krace pesme umesto Graves.

Lepo od njih sto su ostali da se druze sa fanovima i sto su majice bile 15e (za razliku od Leprousa i slicnih bendova koji traze 20-25).

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

meni je bio smanjen i na In Contact, to mi jedina zamerka bila za taj album. 

dosta cudna odluka sa obzirom da prilicno tiho peva lik generalno, u smislu da je vise Maynard nego Dio stilski

ok pesma, standardica, moze na bilo koji njihov album da legne realno

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

meni dobar utisak. cudno je kod njih sto hoces na prvu loptu da se smoris jer je muzika uvek prilicno ista, u smislu da moze bilo koja pesma da legne na bilo koji album. 

ali tesko je hejtovati kad preslusas album i cujes koliko je dobro sve odradjeno. sviracki, aranzmani, preiskusno sve zvuci i vrlo je jasno da se nista ne otaljava u procesu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pada mi koncentracija na sredini, bas na Charcoal Grace epiku.

pesma ima malo Pain of Salvation za siromasne vajb, malo je previse na ivici da predje u neku potpunu patetiku. 

Prva i poslednja su verovatno najbolje pesme na albumu, Golem i The Stormchaser su najveci hitovi.

Treba jos da se slusa svakako. 

Edited by azal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se skroz, Charcoal grace deo ima i muzički i tekstualno i pevanjem najslabije momente albuma. Uvek me je nervirala potreba prog bendova da kroz neki krindž koncept preteraju svaku meru ukusa i balansa. Prva pesma mi je najbolja na albumu, čisto savršenstvo svaki momenat. Ove ostale pesme mi još nisu ušle dovoljno u uvo da bih ih zvao hitovima, nemaju pesama koje hvataju odmah i ne puštaju osim te prve, a toga je bilo masu na njihova dva najbolja albuma. Ali opet, kad se podvuče crta, odličan album i mnogo više ima delova koji baš prijaju od ovih koji smaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vidim da nisam jedini kojem na naslovnoj isto potpuno odlutaju misli, zaista mi ne drži pažnju. Ostatak je dosta dobar, The World breathes with me mi je favorit, Mute je blizu, ali i dalje umeju da razvale i kratke pesme kao što je bio slučaj na Rise radiant. Golem je hit, Sails je grower. :da:

Zabavno je bilo vratiti se i na starije albume u pripremi za novi. In contact mi danas leži mnogo bolje nego te godine kad je izašao, delovao mi je možda prenatrpano onomad. I dalje mi nije druga polovina jaka koliko i prva, ali zato je prva neviđena i sadrži u principu njihove najbolje stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Contact je albumčina.

Ovaj novi mi sve slabiji svakim novim slušanjem, sad mi verovatno slabiji i od Rise Radiant, početak i kraj su odlični ali sredina je totalna papazjanija koja eto teče samo da bi tekla i da bi pratila neki tekstualni narativ, nabacano i bez fokusa - kao ima svega ali u stvari baš palamuđenje. Kao za onaj poslednji Wilderun album, iste zamerke imam i ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

37 minutes ago, Totamealand said:

 

Zabavno je bilo vratiti se i na starije albume u pripremi za novi. 

ja sam skoro slusao sve stare i skapirao sam da mi jako fali Opeth style riffovi kao u Marigold. 

totalno su odustali od tog stila, sad su svi riffovi u istom djent lite fazonu. dobro i to rade, ali taj opeth stil pomesan sa svim ostalim riffovima mi uvek prijao. 

sve vise sam u fazonu da mi je Bloom omiljeni album. generalno su ti stariji albumi imali mnogo melodicnije riffove. 

drago mi da sam uspeo i tad da ih uhvatim, tesko da ce mnogo ubacivati pesme poput Water's Edge, Firelight, Daughter of the Mountain, i Rust u setlistu. Mozda Firelight jer je bio single. 

Edited by azal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...