Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kao dete koje, ako ne može da dobije neku igračku, uzme pa je razbije da niko drugi ne može da se igra sa njom...

da li postoje šanse sa jednim kandidatom ili sa dva, da li sa njihovom podrškom ili ne, sve je to nagađanje ali je njihova neozbiljnost zabrinjavajuća...

 

Ja tebe ne znam lično, ali te smatram za vanredno inteligentnom osobom (kao i trulog, i još neke sa ovog foruma (Kuruza ne)).

 

Imamo dve izborne kalkulacije, a nijedna nije 1+1=2

- Na primeru Dveri + DSS imamo da su obe imale po 4% samostalno, a zajedno, jedva 5%. Dakle, 1+1 je dosta manje od 2.

- Na primeru petog oktobra, imali smo gomile stranaka koje su se ujedinile u jedan blok i dobili smo da je 1+1 mnogo više od 2 (dovoljno da i Miloševića sruši).

 

Pitanje je sad, da li Radulovićeva strategija ima ishod prve ili druge varijante? Ja mislim druge. Svi, kojii su zapenili za SJ ili VJ (i misle da bi udruživanje njihovo bila katastrofa), su za prvu opciju

Čak i drug srbenda Imaginos deli moje mišljenje... kao i Jasmina Nikolić.. i mnogi drugi...

 

Znači, nije pitanje deteta koje plače, nego ovako prosto.

Koja kalkulacija je tebi bliža?

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se onog teksta gore tiče mislim da par stvari stoji - jeremić i janković su dosta različiti po mnogo čemu i mislim da jedan od njih dvojice neće izvući više glasača nego obojica zajedno

 

tako je. ni jedan od njih dvojice nece izvuci vise nego njihove 2 kampanje zajedno.

 

ali, ako se taj jedan (koji god da je) agresivnom kampanjom tipa usmerenom na sva sranja koja je pravio vucic (helikopter, savamala, bg h2o, arapi umesto s.save itd) onda ta kampanja vise nije ni o SJ ni o VJ nego je "srusimo vucica i njegove lopove".

 

e u tom slucaju na izbore izlaze i oni apstinenti kojima je pao mrak na oci od svih sranja koja vucic pravi, i njima nece biti bitno da li je sj ili vj.

ako njih bude makar 10% - AV je pao.

kad av padne onda ce lesinarska ekipa koja ga okruzuje bukvalno rastrgnuti samu sebe.

 

---

 

nakon toga ih treba pozatvarati, ali to je vec druga prica.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tebe ne znam lično, ali te smatram za vanredno inteligentnom osobom (kao i trulog, i još neke sa ovog foruma (Kuruza ne)).

 

Imamo dve izborne kalkulacije, a nijedna nije 1+1=2

- Na primeru Dveri + DSS imamo da su obe imale po 4% samostalno, a zajedno, jedva 5%. Dakle, 1+1 je dosta manje od 2.

- Na primeru petog oktobra, imali smo gomile stranaka koje su se ujedinile u jedan blok i dobili smo da je 1+1 mnogo više od 2 (dovoljno da i Miloševića sruši).

 

Pitanje je sad, da li Radulovićeva strategija ima ishod prve ili druge varijante? Ja mislim druge. Svi, kojii su zapenili za SJ ili VJ (i misle da bi udruživanje njihovo bila katastrofa), su za prvu opciju

Čak i drug srbenda Imaginos deli moje mišljenje... kao i Jasmina Nikolić.. i mnogi drugi...

 

Znači, nije pitanje deteta koje plače, nego ovako prosto.

Koja kalkulacija je tebi bliža?

 

pa radi se o tome da ne možeš to da svedeš na prostu matematiku...

 

druga varijata bi možda pila vodu sada ako bi se svi udružili i stvorili jedan jak pokret koji bi napravio bum i dao nadu ljudima koji su je odavno izgubili, izvukao ograman broj apstinenata na glasanje... janković, jeremić i djb zajedno su van interneta poprilični anonimusi da bi to postigli a nemaju prođu na medijima... da, 1+1 je manje od 2 ali je više od 1, pošto se njihovo glasačko telo ne poklapa u potpunosti, mislim da odvojeno mogu da izvuku više ljudi nego bilo koji od njih pojedinačno, i time smanje šanse da vučić pobedi u prvom krugu. A sa trećim kandidatom oni će oduzeti svakom od ove dvojice po neki procenat i povećati šanse da šešelj uđe u drugi krug sa vučićem mada mi to ne deluje izgledno... Njihova matematika je da šešelj može da ima oko 15% a jeremić 14%... a svojom podrškom bi jermu pregurali preko 15% bez problema, mada opet ja ne verujem da šešelj može da uzme i 10%...

 

Ali moj glavni fokus nije na tome da li je procena djb bila dobra ili loša već na tome da oni pokušavaju da se postave kao kolovođe "pristojne opozicije" u situaciji u kojoj su tu ulogu naprasno izgubili i onda pribegavaju nečemu što mi liči na običnu ucenu - ako nećete sa nama pod našim uslovima onda ćemo da vas sabotiramo samo da bi na kraju mogli da vam kažemo "i told you so"... jebe nam se za srbiju ako mi nismo njeni spasioci...

 

još jedna stvar, oko dobre ili loše procene procenata - ti procenti nisu zakucani, menjaju se konstantno a svaki potez, svaka izjava, svaki izlazak pred javnost sa novom procenom podrške utiče i menja stvarnu podršku... zato svaki kandidat sebi daje mnogo više od realnog jer time ubeđuje glasače da njihov glas neće biti bačen... a djb šteti obojici svojim negativnim procenama o pobedi vučića u prvom krugu ili o odlasku šešelja u drugi... to je način da vrati mnoge apstinente jer im ubija nadu

 

jeremić i janković, bar koliko sam ja do sada video, ne prozivaju jedan drugog i to je dobar princip jer, iako odvojeno nastupaju suštinski su na istoj strani... a djb trenutno unosi razdor u sve to...

 

p.s.

dos kada se formirao to nije urađeno kmečenjem preko medija, oni su odmah nastupili jedinstveno sa jasnim ciljem i to je bio jak pokretač za glasače...

 

kontam da je radulović pokušao prvo da se dogovori sa njima kao što je i trebalo i da nije uspeo... ovime što sada radi mislim da samo nanosi štetu sebi i njima a pomaže vučiću...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s.

dos kada se formirao to nije urađeno kmečenjem preko medija, oni su odmah nastupili jedinstveno sa jasnim ciljem i to je bio jak pokretač za glasače...

koliko pre izbora?

bejah klinac tada, ali smo čak i mi, svi, znali mesecima pre da se kuva nešto, bili su prisutni, aktivni.

 

ne može dva meseca pre izbora išta veliko da se uradi.

 

da ne spominjem ogromne pare koje su ušle u DOS, a koje današnja opozicija jednostavno nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim N1, ciju televiziju realno niko ne gleda, koji medij imas da pise protiv vlasti (radio, tv, novina ...)? Svi sto su protiv SNS trenutno su samo bazirani na internetu, a vlast se ne dobija tako, vec se dobija tako sto u redu sa babama i dedama u posti ili na pijaci, krenes da im drzis predavanja zasto je Vucic do jaja a ovi losi.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

još jedna stvar, oko dobre ili loše procene procenata - ti procenti nisu zakucani, menjaju se konstantno a svaki potez, svaka izjava, svaki izlazak pred

javnost sa novom procenom podrške utiče i menja stvarnu podršku...

 

menja je mikroskopski i nedovoljno da se obori av.

 

djb je samo u gubitku zbot ovog sto rade, ali

ako imaju istrazivanja po kojima oko 50% ljudi nece izaci na izbore, i ako znamo kolika je disciplina sns glasaca i kakve se sve stvari radi sns (prave spiskove ljudi po zgradama i ucene za radna mesta) onda to znaci da je dovoljno da 25% glasackog tela zaokruzi vucica i on je pobedio u prvom krugu. a vrlo je moguce da ce ih biti 30%.

 

glasaci sj-a ili vj-a su vec opredeljeni i zele da izadju na izbore, ali ih nema dovoljno (zbog medijiskog mraka). cini se da je najveca sansa da av padne - da se motivisu oni koji nece da izadju na izbore, a to su ljudi koji nisu odusevljeni ni sj-om ni vj-om, ili ne znaju za njih, ali znaju da im je pun kurac av-a i mogu da glasaju "protiv njega".

 

na primer, ako je raspodela glasova makar priblizna ovoj, pukli smo u prvom krugu osim ako dovoljno apsitnenata ne izadje protiv vucica:

 

izbori_pie.png

 

 

opet kazem,

pricam sa ljudima sa kojima sam proveo 90-e na demonstacijama protiv slobe i koji nisu politicki nezainteresovani. i cak jedan deo njih ne zna dovoljno o jankovicu da bi glasali za njega. jednostavno, njegova kampanja nema domet. vuk jeremic takodje (samo sto njega jebe i to sto je iritantan pa ga dosta ljudi ne voli). zato mislim da imaju male procente.

 

 

meni se cini da jenajbolji nacin da se pokrenu apsitnenti ako se ne ide na "licnost kandidata" ("volimo sj-a jer je pravedan ili volimo vj-a jer je nacionalista") nego da se vucic predstavi kao vrhovni neprijatelj, kriminalac i tiranin (sto nije tesko uraditi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bio je Dos po medijima, kako nije.. Milošević je držao Rts, Politiku, eventualno još poneke medije, a opozicija je bila na svim ostalim medijima, počev od Blica, do lokalnih medija + su imali seriju mitinga.

A Radulovuć ih je pozivao odavno na dogovor, ne samio nedavno na konferenciji. Ali Saša Janković je vidim krenuo da odjebava svakoga... Raduloviča prvo... evo i Čanka odjebao preko medija... kad tako osiono odjebavaš sve. nemoj se čuditi ako se mnogi udruže da te sjebu.

 

...

heh... Sad ćitam da je Tadić podržao Jeremića, a ne Sašu... znači Jeremija ima Velju i Tadića, a Janković DS i krenuo da odjebava LDP, LSV i sve ostale...

Cirkus.. :haha:

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto kako je pao Sloba - preko 70% izlaznost :D Veća izlaznost prošle godine nego 2014 može značiti da je ljudima dojadio psiho, i da sad očekujemo više?

 

ko je rekao da dos nije bio po medijima?

savezi se formiraju i dogovori prave direktnim razgovorima

a p®ozivi preko medija su samo predstava za narod

Koliko je DOS bio zastupljen (pozitivno) u najrasprostranjenijim medijima (RTS, dnevne novine)? Koliko znam nisu ni imali neku kampanje do mesec dana pred izbore

Share this post


Link to post
Share on other sites

dal me trolujete?

 

ja nisam rekao ni da jesu ni da nisu bili zastupljeni po medijima

elf je reko da jesu ti da nisu, pitaj njega...

 

rekao sam da se nisu formirali prozivanjem preko medija

 

gde se sećam kada je dos počeo svoju kampanju, ne znam evo bogumi...

sećam se otpora i sećam se protesta i gradova izlepljenih plakatima... sećam se ljudi sa dovoljno nade i energije da izađu na terase sa šerpama i pokažu svoje nezadovoljstvo, da izađu na ulice pred pendrek, pred suzavac, sećam se bagera... ne znam kada i koliko je dos bio zastupljen u medijima, nije morao uopšte da bude, on je poleteo na krilima nezadovoljstva naroda (potpomognutog stranim sponzorima)... imao je glasnu i srčanu rulju i sve što je trebalo je da stane na njeno čelo...

 

toga danas nema, ljudima je od onda sistematski ubijana volja... nezadovoljstva ima ali energije i nade da može da se utiče nema, nema kritične mase koja će da prelomi... međusobno prozivanje opozicije samo pogoršava to... čak i oni koji su spremni da iskažu svoje nezadovoljstvo rade to ovako benigno, na forumu, na fejsu, na tviteru...

 

dosta više o dosu jebo nas on...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bio je Dos, dosta aktivan, samo što mi se čini da ni oni nisu očekivali baš 5. oktobar.

Bilo je onih plakata "gotov je", Otpor se širio kao sekta među studentima, a što kaže Džoni, energija nije bila rasipana na facebook-u i društvenim mrežama (i yu metal forumima).

Najpametnije što su uradili, a to je Dinkić prvi predložio i insistirao, je da Koštunicu predlože kao kandidata, jer njemu režim ništa kompromitujuće nije mogao da nađe.

Eh da, bila je i ona velika tribina, gde je Koštunica izašao na binu i počeo da priča "Dajem reč... " po desetak tačaka. Bila je moderno urađena, za razliku od SPS kampanja koje su izgledale dosta staromodno. Tada su se SPS i Radikali zakaćili, pa su se pljuvali po medijima, pa je i to pomoglo Dos-u.

 

Vuk Drašković je iz Crne Gore kandidovao onog Dražinog unuka, i ne znam da li su imali više od 2%. Posle se vratio kao u Beograd da proslavi 5. oktobar... jer je to kao najviše njegova zasluga... komedija. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 5. oktobra bio u nekom selu u okolini Niša da vratim neki sintisajzer ortaku, i vraćam se kući uveče, palim RTS i šok.

Sve završeno, a na RTS piče snimci sa demonstracija... to je tada bilo skoro nezamislivo.

 

Koliko je režim bio u rasulu, govori i to da su oni do decembra imali većinu u parlamentu, ali bukvalno ništa nisu radili, dok i te izbore nisu izgubili. Cela država je stala tih par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...