Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

milan kamponeski - verbalno vispren lik i mislio sam da zna sta prica....

 

...a onda sam shvatio da se vrlo ozbiljno tripuje na horoskop i pise o astrologiji kao ozboljnoj stvari. :haha:

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde realno :bigblue:

https://www.facebook...979888102147595

 

Jebe se ŠuNatovcu za Srbiju i građane, gleda svoje dupe da sačuva. DS je povukao jedini potez koji je imao kad je podržao Jankelu. A i Dijana i Velja sa podrškom Jeremiću jedu ista govna. Po 15 godina bili u vlasti i sad im smeta partija. Pa jebem mu lebac krvavi, ili si govno k'o i oni što su govna, ili idiot ako za 15 godina ne vidiš sa kim radiš i kakva ti je partija.

 

Povuci, potegni, Radulo i DJB-ovci su i dalje jedini koji mogu da kažu da su drugačiji. Tu su i lokalni pokrenti (Niš, Kraljevo, Mladenovac, Beograd, Novi Sad) koji su se kao ujednili, ali to je samo na papiru. Mogli su napraviti dobru priču i oterati salonske levičare :haha: (LDP, Borko) na otpad, gde im je i mesto. Jesu oni podržali Sašu, ali slabo je to.

 

Zaista svi precenju podršku koju ima Janković. I da ih DJB podrži, teško će prebaciti 10%. Cela ta priča se temelji na stavu - najnormalniji kandidat, kritikovao i Tadića i Vučića, i DS i SNS.. bla, bla, bla. Pa da Srbi hoće da glasaju za normalne ljude ili bar protiv govana, ne bi prošle godina Vučić, Dačić i Šešelj dobili 65% glasova

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za jebeni DS, ne tumačim to kroz njihovu prizmu, koga zanima jebeni Šutanovac, govorim isključivo o DJB.

Mislim da je početna euforija prošla i da bi se i sami iznenadili koliko manju podršku imaju sad nego na početku, zbog svih gluposti koje su radili, govorili i rade i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, radikali i socijalisti te jebu 25 godina, ostale stranke 15 godina i ljudima je normalno da ne podrže ljude koji nikad nisu bili na vlasti, nemaju iskustva u politici, već samo želju da urade nešto drugo. Psiho izjavi da imamo suficit, da nikad nije bilo bolje, para kol'ko 'oćeš, i posle 5 minuta kaže da nema para za radnike koje im po presudi suda pripadaju.

 

Meni je strašno kad vidim one proteste radnika u Nišu ili Bg-u, a niko od ovih lokalnih pokreta neće da im se pridruži. Mnogi imaju razloga da se bune. Većna njih i protestuje. Ali niko neće da kaže: "E, ajmo mi što smo se juče bunili protiv rušenja, da dođemo danas sa ovima što se bune protiv smanjenja penzija". A oni treći će doći sutra kod nas. Svaka grupa je ugrožena, ali svako vidi samo sebe

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, radikali i socijalisti te jebu 25 godina, ostale stranke 15 godina i ljudima je normalno da ne podrže ljude koji nikad nisu bili na vlasti, nemaju iskustva u politici, već samo želju da urade nešto drugo. Psiho izjavi da imamo suficit, da nikad nije bilo bolje, para kol'ko 'oćeš, i posle 5 minuta kaže da nema para za radnike koje im po presudi suda pripadaju.

 

tu postoji razlika

suficit je na nivou budžeta, pare po presudama treba da isplaćuju subjekti koji su tuženi, a oni ih nemaju

ta stara privredna društva i javna preduzeća su većinom u teškim blokadama, tako da bi te blokade pojele sredstva kojima bi eventualno bila vršena dokapitalizacija radi plaćanja iznosa radnicima

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tj. pošto ne možemo da platimo svima kojima dugujemo, nećemo platiti nikom

 

Zašto onda taj problem nije rešen odaveno? Imao je psiho 5 godina za to. Ne vidim razliku spucavanja novca u Bor a ne u MIN. Mislim, novac iz budžeta ide u rupu bez dna. Pri tom, sve te firme uglavnom duguju državi, tj. poreskoj, pio, rfzo, eps-u i slično. Zašto onda država ne uzme MIN po tom osnovu, isplati ostalima kolk'o treba i reši problem. Tako su uzeli i Simpo, koji ne znam kako sad radi. Ali i Valjevsku pivaru, posle fijaska sa Atlasom. I sad ta pivara posluje skroz korektno. Ne kažem da država treba da upravalja firmama, ali nismo mi krivo što nam je prethodno uređenje bilo takvo, kakvo je. Minimum koji država treba da uradi je da obezbedi sve što treba da ljudi ne žive na ulici i jedu po kontejnerima. Mogli su bar naplate od onih koji su pokrali i upropastili sve to (zakon o poreklu imovine :obrv: ), ali onda bi sami sebi stavili lisice na ruke

 

Mislim, znam ja zašto je sve to tako, samo me nevriraju ljudi koji veruju psihopati, eto to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta je MIN? Mašinska industrija Niš?

 

taj Zakon o poreklu imovine, onakav kakav bi trebalo da bude, nikada neće biti donet, jer bi u zatvoru završili svi živi - od Dinkića, Vučića, Dačića, Ružice Đinđić, Nikolića, pa nadalje

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Mašinska Industrija Niš. Ali svejedno je koja je firma u pitanju. Poenta je da je ljudima neko uzeo nešto što je njihovo. Kao i '45. I taj zajeb se danas plaća iz budžeta, pa zašto ne bi i ovaj :)

 

A za ZoPI je potrebno za početak da se ne glasa za Dačića, Dinkića i ostale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je početna euforija prošla i da bi se i sami iznenadili koliko manju podršku imaju sad nego na početku, zbog svih gluposti koje su radili, govorili i rade i dalje.

 

Možda, ali na duže staze, ako DJB istraje, dobija na biračkom telu. Sad bi im najgore bilo da se predomisle, po sistemu: "oću kakim, neću kakim".

 

Inače, ja u pauzama, dok radim, dosta pratim politiku. Jankovića ne vidim nigde. Evo gledam profil na youtube Saša Janković i Apel 100, i sve što vidim su klipovi onog mitinga od pre nekoliko dana. Jeremić sa druge strane svaki dan kači tribine na kojima je bio. Nove spotove. Imam add blocker, ali ljudi koji nemaju, kažu da non stop izlaze njegove reklame.

DJB je uzdrmao scenu sa zadnjim konferencijama, Šešel j gostuje na Pinku, a Boško ide po malim medijima.

Kako Janković misli da trči trku, a krenuo je laganim hodom?

 

Znam da izbori još nisu raspisani, ali van Beograda je on prilično nepoznat, i ako hoće da privuče glasače, mora da se ceo njegov tim više iscima... da gostuju... da prave tribine... spotove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povuci, potegni, Radulo i DJB-ovci su i dalje jedini koji mogu da kažu da su drugačiji.

 

sad sam poceo jos vise da ih cenim.

 

da su hteli da udovolje biracima, pokupe jos koji poen za sebe - odmah bi podrzali SJ. u toj situaciji ne bi imali nista da izgube u smislu glasova i podrske jer vecina simpatizera djb podrzava i sj, a oni koji podrzavaju vj nemaju nista protiv sj.

 

i pored toga oni odlucuju da razocaraju deo svojih pristalica (koji su se prirodno odusevili sj-om kao novom figurom koja prica prave stvari), izgube deo podrske - i da furaju pricu koja im ne ide na ruku, ali je realno najbolja kombinacija da se vucicu uvali kurac ako se otstali sloze.

 

svako je slobodan da veruje a li su njihova istrazivanja tacna ili ne.

tako sam recimo 90-ih verovao da cemo srusiti sobu svaki put kad je bilo priilike, provodio dane na demonstracijama - da bi me prvi naredni izbori otreznili jer ljudi (koji gledaju drzavne medije) glasaju za diktatora. tek kad su nas bombardovali je doslo do masovnije promene misljenja kod glasaca. bukvalno danas prepoznajem istu tu atmosferu "verujemo da ce sj pobediti jer su svi normalni ljudi koje poznajem uz njega, i na osnovu toga zakljucjujem da mu je podrska ogromna".

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao dete koje, ako ne može da dobije neku igračku, uzme pa je razbije da niko drugi ne može da se igra sa njom...

da li postoje šanse sa jednim kandidatom ili sa dva, da li sa njihovom podrškom ili ne, sve je to nagađanje ali je njihova neozbiljnost zabrinjavajuća...

 

što se onog teksta gore tiče mislim da par stvari stoji - jeremić i janković su dosta različiti po mnogo čemu i mislim da jedan od njih dvojice neće izvući više glasača nego obojica zajedno

a što više glasača izađe manje su šanse da onaj idiot dobije u prvom krugu

šešelj mislim da ima neizgledne šanse da uđe u drugi krug

ovako samo kmeče jer su potpuno nebitan faktor kako trenutno stoje stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...