Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

droga je smrt, bavite se smrtom

rekao bi tvoj čeda

 

sport je smrt, bavite se drogom

Čeda je smrt

 

Dino Merlin je derviš

 

Lemi je Hans Kristijan Andersen iz Danske.

 

http://dostajebilo.rs/opoziciono-raslojavanje/

 

С обзиром да је оваква идеја била на столу и да је пропала, мени остаје горак укус у устима због пропуштене прилике да опозиција коначно има добре шансе за победу на изборима. Шансе постоје и овако, ако би Јанковић и Јеремић оставили личне амбиције по страни.

 

Što se tiče ovoga - ne štima mi baš najbolje ideja Saša Janković ne želi takav dogovor (Jeremić preSednik - Janković gradonačelnik), iz razloga što ima ličnu ambiciju da bude predsednik države.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seru birači više nego Saša 1, Saša 2 i Jeremija zajedno. Na osnovu komentara koje sam video od ova 3,4 tipa glasača (oni + Boško), mogu da zaključim da je jedina razlika između velike većine Vučićevih (Dačićevih i Šešeljevih) glasača sa jedne, i opozicionih sa druge strane to što ovi drugi znaju da ih psiho laže. Tj. znaju da je psiho. Sve ostalo je manje više isto. I to je zapravo naš najveći problem.

 

Od ovih ostataka tipa Borko, Zavetnice, Čanak Čeda Čvorak ostali su samo oni koji čekaju povratak otpisanih, pošto ni sami sebi više ne veruju

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://dostajebilo.r...o-raslojavanje/

 

С обзиром да је оваква идеја била на столу и да је пропала, мени остаје горак укус у устима због пропуштене прилике да опозиција коначно има добре шансе за победу на изборима. Шансе постоје и овако, ако би Јанковић и Јеремић оставили личне амбиције по страни.

 

na primer, ako gledas u poslu.. na pocetku karijere sam mislio da oni gore, direktori, kurci palci, barataju nekim uzasno kompleksnim informacijama i da se sluze vrhunskim razumom da bi doneli racionalne odluke i osigurali benefit kojim treba da se bave. a onda sam shvatio da to nije tako, i da uvek, bukvalno uvek, mozes racunati na ljudsku sujetu, i vrlo plitko donosenje odluka na osnovu "filinga za osecaj". cini mi se da ni u politici nije nista bolje.

 

VJ mi ide na kurac kao lik koji sve ovo radi samo zbog sebe i samozadovoljavanja. cak i da izgubi izbore, njemu je ideja da u svoj CV stavi "bio kandidat za predsednika srbije i podrzalo ga xyz hiljada ljudi" jer ce onda tako moci vise da naplati svoje "konsalting" usluge nekoj banci ili medjunarodnoj oranizaciji. zaista zelim da mu lupim samar. :)

 

SJ mi deluje kao primer kakav bi politicar/predsednik, sta god, trebalo da bude. ali to nije dovoljno, lik kao da zivi u matriksu okruzen istomisljenicima i mislim da uopste nije svestan koliko se njegov glas malo cuje. cini mi se da nije ni planirao sta ce da radi kad ekipa iz DS-a dodje po svoje, niti da ima ideju kako da se obrati ljudima koji vec nisu na njegovoj strani nakon 2 sekunde.

 

djb - iskreno se nadam da grese ili lazu za istrazivanja. SR ima taj inzenjerski pristup svemu zbog cega nije harizmatican, ali lik igra sah i jedini je na sceni koji deluje kao da ne tripuje bajke u svom svetu. za sve je kriva jasmina koja unosi taj "predavacki" ton pun bullshita. da nju izbaci, imali bi vise glasova. :D

 

vucic se 98% bavi rejtingom i kampanjom koja nikad ne prestaje. on i njegov tim za propagandu pisu scenarija u kojima on glumi (kvaka, spasavanje deteta, itd). ona 2% vremena se bavi pljackanjem drzave i pravljenjem sranja da bi izvukao pare za najblizi krug saradnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima smisla ovo što si rekao o kandidatima, ali ne i za posao. Ja sam bar imao sreću da radim sa drugačijim ljudima. I da mi neko ko je 3-4 stepenika iznad mene ukazuje na sitnice koje sam propustio. I još objasni zašto je to tako, nije to onaj "biće jer ja tako kažem" stav.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukazivanje na sitnice je uvek pristutno (to nije nista neobicno, ti ljudi odozgo to rade po defaultu). cak i to "bice ja jer ja tako kazem" se kod onih pametnijih zamenjuje sa "ti odluci (ali u prevodu, ti si odgovoran ako nesto ne valja, a ako bude dobro onda je "po ocekivanjima")".

 

nikad ne treba potceniti ljudsku sujetu, a zdrav razum i logika nisu toliko prisutni "gore" koliko nam se cini. mozda koju mrvicu vise - ali sve je to pijaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Radulović je ispao za sve njih (politički) tata.

Mogu glasači da se ne slažu, mogu kandidati da se dure, ali utisak će ostati. On je jedini imao neki (koliko toliko) realan plan.

Ako plan pukne, niko neće moći njega da krivi.

Ako ne pukne (kojim čudom ga poslušaju), onda će ispasti lider koga svi slušaju.

 

Dobija kako god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ta raduletova priča o jednom kandidatu koji će sada da aktivira armiju apstinenata u prvom krugu je promašaj potpuni.

to bi bilo ok, da su imali takvog kandidata prošle godine u ovo vreme i da je kampanja trajala do sada i da cela srbija zna ko je to. da se stvorio hajp, nada među ljudima, neštonešto.

ovako, ne vidim šta se dobija ako u zadnji čas odustane jedan od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dalje razmisljam da se uclanim. nikad nisam bio clan neke partije, ali treba covek i to da prodje. :haha:

 

ja sam bio clan DS-a negde tamo 2004-te do 2006-te otprilike...

kad god sam bio u Cacku, uglavnom sam isao da lepim plakate pred izbore sa nekom sumnjivom i konstantno uduvanom ekipicom tu iz centra grada..

pa smo se tako nervirali kad nam Veljini iz Nove Srbije prelepe plakate pa moramo ponovo da mesamo lepak i po minusu ponovo da prelepljujemo preko njihovih..

naravno, nismo mogli da se tucemo sa njima jer nismo isli u teretanu..

a pare koje ekipa dobije da kupi onaj lepak u prahu, pola potrosi na lepak, pola na cmiljevinu..

najgluplja fora iz tog doba - "tebra moras dobro da mesas taj lepak da se masa ne zguzne"

good times..

Edited by Fapril ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...